21741
  • lac coo
    #17399
    Tegnap nézegettem ezeket a keverékeket ...
    akkor azért lehet, hogy a legdúsabb keveréken jobban gyorsul, hamarabb elérem az adott tempót, akár egy fokozattal lejjebb is, de utána megáll, alig gyorsul tovább,
    Nem kap elég nyálat ? :)
  • lac coo
    #17398
    Szemre lottem be a dashmetert, higy ott villogjon ahol a hud a piroshoz er, kb olyan 12000_fordulat.De az nekem is feltunt ,higy azutan mar nem igen huz a motor foleg magasabb fokozatban. De gondolom itt nincs azert valami nasa szimulacio erre. A benzin amugy eleg keves , hosszu versenyen is csak nehany kor fer bele max keverekkel ( vagy amit itt allit , nem tudom.) .
    Amugy meg probald ki, nem hc de adja nagyon ! :) Szerintem tetszene neked !
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.07.26. 21:34:23
  • b-type
    #17397
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem tudom mennyire komolyan szimulálja a valóságot, de a maximális átfoláyssal 10.500rpm felett, nem lehet végigérni egy futamon, muszáj a verseny bizonyos szakaszában spórolni, egyedül az időmérőn mennek maximális átfolyás mellett.
    Az hogy a spórolás hogy történik az versenyfüggő, gurulás, korai váltás, szegényítés..SC :)
    Ennél még bonyolultabb olyan pályákon ahol kevés az erős féktáv, ezáltal kevés az egy körön visszanyerhető energia, lehet hogy két kör kell ahhoz hogy egy nagyon erős kört rakhass össze amivel támadni tudod az előtted lévőt (hasonlóképpen két töltőkör kell egy jó időmérős körhöz).
    Ezek a dolgok folyamatosan változnak, ezt az FIA generálja, minden szabálymódosítással nyit egy kis kaput. Most úgy tünik hogy az átfolyás limit az ami megakadályozza hogy 1000lóerővel és a maximális 15ezres fordulaton menjenek a gépek.
    Valójában sztem az ERS az ami nagyobb ütemben fejlődik, ..idén már folyamtosan dolgozik az MGU-H a főtengelyre sztem az összes motorszállítónál, ezért már a franc se tudja mennyi a lóerő.
    Nagyon érdekes az egész egyébként, hihetetlen milyen motorvezérlési mágia van, az össz felhasználható üzemanyag, az átfolyáslimit, a turbó pörgetése, és az energiavisszanyerő rendszerek hangolásában.

  • b-type
    #17396
    átfolyás limit miatt, a motor pörögne, de azon a csövön csak annyi kaja jöhet.
    ...ez nagy mumusa minden F1 rajongónak, mert a benzingőz a minden, én is szeretem. :)
    Ugyanakkor az energiavisszanyerő rendszerek fejlődése a fontosabb, az üzemanyagégetés már régi történet, és nagyjából ki is van aknázva, hátrányai-előnyei ismertek.
    Viszont az energiavisszanyerő rendszerek egy jó terület, LMP kocsi 500 benzinló mellé közel 500 lóerőt tud elektromosan hozzátáplálni..
  • lac coo
    #17395
    Az amugy miert van, hogy nem jo maxig forgatni a motort, a hudon is pirosba megy egy ido utan meg tv ben is hallani, hogy nem igen huzatjak ki ?
    Kijelzom szerint kb 12 000 es fordulatnal jo felvaltani.Valami fordulat- leadott loero okossag ?
  • lac coo
    #17394
    Barmikor elmenteheted a futamot, akar a palya kozepen is !
    Ha visszatoltod ugy indulsz onnan mint a flashback, visszaulsz es folytatod tovabb.
    Nekem sincs idom sokszor egybe lenyomni, ilyenkor kerekcsere utan kimegyek, fel.elevitem es a celegyenesben elmentem...
  • Totti5
    #17393
    25% esélyt sem ad arra hogy figyeld. 100%on már igen, kell és ha legenden tolod akkor a nyomás is nagyobb és nem sétakocsi, illetve ha az autómata váltó rossz dolog, mert visszafog és korrigál, így nem is használód ki az autót és a kigyorsítás is olyan amilyen.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.07.26. 18:50:10
  • bakkerman
    #17392
    Megnézem :) Azért tolom 25%-on mert ott már viszonylag kijönnek a valós erőviszonyok,és még énis végigtudom ülni,egy 50%-os futamnál már beleragadnék a székembe
  • lac coo
    #17391
    A hard az eleg gyenge a neve ellenere is, probald experten vagy legenden. Ott mar valoban vigyazni kell a gumira mert a verseny vegen iszonyatosat lehet bukni miatta !
    Es szerintem a 25% is kicsit keves...
  • bakkerman
    #17390
    És azon már nagyon kell figyelni a papucsokat? Eddig úgy tudtam,hogy a gumifizika az nehézségi szinttől független,csak az AI-nak a köridői,meg a viselkedése lesz keményebb,nehezebb
  • Totti5
    #17389
    Van olyan opció hogy legend, tedd arra és hanyagold az autómata váltót meg a többit.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.07.26. 18:43:15
  • bakkerman
    #17388
    Gumi fizikára van valami javító mod? Csak azért kérdem mert szerintem lehetne picit nehezebb ez a gumi menedzselés a játékban,vagyis lehetne nagyobb súlya a dolognak. Például előbb toltam egy 25%-os futamot a ringen Bottassal (Hard,összes segítség kikapcsolva,de automata váltó),ugye rajtoltam a lágyon,de első kanyarban letörtem az első szárnyam,visszacsúsztam a 16. helyre,kijöttem a boxba,ugye kapásból stratégia váltás,felraktam a keményet. 20. helyről kezdtem a bulit,a 8. körre letudtam pár autót,amikor "besárgultak" a gumijaim,de még maradtam kint,és lényegében tudtam futni 1-2 tizedre pontosan olyan időket mint pár körrel azelőtt,amikor még nem jelezte a kopást...10. körben kijöttem a lágyakért,elkezdtem dobálni a leggyorsabb köröket,és végül 4. (!!!) lettem,Rosberg mögött 10 másodperccel,és Ricciardo előtt 14-el,plusz az utolsó 3 helyezettnek én is adtam kört...Szóval értitek,nekem ez irreálisnak tűnt,hogy nem érzem az autón,hogy elkoptak a gumijaim,a köridőkön meg pláne :/ Vagy ennek az az oka,hogy Hard-on toltam?
  • R0GUE
    #17387
    Viszlát!
  • lac coo
    #17386
    Leirtad ,koszonjuk,felfogtuk,egyet nem ertunk vele...viszlat !
    N
    Ez sem a te topikod , ezekszerint....
  • R0GUE
    #17385
    A véleményemet leírom akárki engedélye nélkül,egyébként meg Alexease teljesen normálisan reagált hogy jön ő a képbe?
    Ez valami dilinyós topik?? :D
    Az egyiknek az a baja hogy újreg...A másik nem gyenge szemellenzőt visel és nem képes elfogadni hogy alig van a neten az övével azonos vélemény a játékról...A harmadik meg köpköd a másikra számomra érthetetlenül....Frankó!!
  • lac coo
    #17384
    Akkor nem tudom, nekem az az egy rémlett egyedül ...
  • Totti5
    #17383
    Sosem láttam h lenne benne.
  • lac coo
    #17382
    Race sorozatban talán...fene tudja, amit én használok azok közül csak rF2 -ben van .
  • Totti5
    #17381
    rfactor 2őn kívül van valamiben?
  • lac coo
    #17380
    Az a jó kérdé, hogy ahol nincs SC az mind kuka ? :))

    Mert akkor nem sok játék marad :))

    Vagy akkor itt miért lesz totál használhatatlan enélkül, máshol meg miért nem is jut eszébe senkinek ha nincs ? :)
  • Screenracer #17379
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A gond az, hogy előtte nem kértél engedélyt Alexeasetől, aki itt az autósjáték topikok atyaúristene. Valószínü, hogy a szimulátorokat is ő találta fel. Tehát jobb ha vigyázol vagy kénytelen leszel további új regeken bejelentkezni, mert ha egyszer kiszúrtak maguknak neked itt nem lehet véleményed. Na ennyi kábé az SG hátteréről.
  • R0GUE
    #17378
    Na,honnan jöttem és miért?
  • R0GUE
    #17377
    Oksa köszi.
    Hát én a véleményemet írtam le, és maximálisan egyetértek azzal a döntő többséggel akik 6 pontokat adnak a játékra az említett okok miatt.
  • lac coo
    #17376
    Az ujreg stilusa semmi kerdest nem hagy bennem honnan jott es miert ! :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.07.26. 13:44:07
  • Alexease
    #17375
    Nem az uj reggel van a gond, hanem azzal, hogy van 1-2 ember, akik szeretnek uj reggel kizarolag csak kotekedni es flame-et kiharcolni, hogy aztan a fix jofiju reggel megmondjak a tutit:)
    Igy nehez eldonteni, hogy a kicsit kotekedo jellegu hozzaszolas ehhez tartozik, vagy egyszeruen csak egy rovid, gyors, egyszeru velemeny/kritika.

    Raadasul a R0UGE reg is gyanus, mert volt/van ember, aki 3-4 Steam reggel/nevvel tolja/tolta, es van/volt kozte hasonlo.

    Ha meg csak egyszeruen uj reg, akkor sajnos ez van, kicsit ismerni kell az SG hatteret;)
  • lac coo
    #17374
    Cars jelenleg nem hasznalhato valtozo idojarassal verenyre, plusz nincs is benne mai hibrid-turbo F1 , csak valami regi, zalan V10- es fantazia auto, de a kezelese fenyevekkel alatta van ennek.
    Mindket jatek megvan, mindkettot hasznaltam eleget, tudom mit beszelek.
    Az AI t meg se emlitsuk.....
    Aki F 1 autoban versenyezni akar annak ez valo, aki mittudomen mit akar egy racing jatekkal, az meg keres mast....
    Ennyi :)))
  • barcalaci84
    #17373
    ha szándékosan pucolták volna ki, akkor nem várnának vele egy következő részig, hanem jönne hamarosan Safety CAR DLC ,meg Karrier DLC stb :)
    de amúgy tényleg a karrierben mi az ami jó? pont hülyeség egy ilyen játéknál mert egyre uncsibbá teszi a játékot...semmi értelme h ahogy egyre ügyesebb vagyok még kapok egy jobb autót is h tényleg semmi kihívás ne legyen:)

    a safety cart meg kíváncsi vagyok h hányszor jött elő úgy h nem szándékosan próbálta előidézni valaki...szerintem egyszer se:) dehát öngyilkosszimulátorokra is van igény úgy látszik...gyerekik szeretnek törni zúzni:)

    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2015.07.26. 13:14:25
  • R0GUE
    #17372
    Új reggel nem lehet véleményt mondani? Komoly észjárásra utal.
  • lac coo
    #17371
    Jah, hogy ismet egy ujreg !? :)))))
    Skip.
  • lac coo
    #17370
    Ez mindig egy erdekes dolog, ez nem jo az miert nincs, dogoljon meg mindenki...de azert jatszok vele !:)))
    Alapvetoen ez a sorozat mindig is ettol lesz hangos, nagyon nepszeru, mindenki jatszani akar vele, sajnos rengeteg olyan ember is akinek ebbol maga a versenyzes a leguzolso szempont.
    Mert barki barmit mond arra aminek a lenyegnek kellene lennie, versenyzesre teljesen jo !
    Nekem pl nem fer a fejembe miert nem eleg a seasson mod, az ember vegigvisz egy evadot, szamolja a pontokat stb.....Mi a feneert olyan fontos az eddigi karrier, ahol a legtobben, a leggyengebb AI ellen, sorra mindent megnyertek egy Marussiaban ( lol ) , aztan evad kozepen beulhettek egy Ferrariba .

    En abban bizom , higy marad ez a vonal, felolem az egesz casual mafhasagot kidobhatjak, mert ertelme nincsen es helyette a fontos dolgokra koncentralnak :)))
  • Reval
    #17369
    Szerintem is sokkal jobb az AI. Az előző években a futam végéhez közeledve minden Ai irreélisan begyorsult, most pedig ugyan azt a tempót tudja (legenden) mint én. A grafikát illetően itt egy MOD, ami megszünteti az életlenséget és még élethűbbé teszi a színeket. Ez a csapat az előző részekhez is nagyon jó munkákat adott ki.
  • R0GUE
    #17368
    Ja. Felületesen nézi mindenki,csak az a pár ember nem akik meglátják benne a jót....:D

    Szemellenző.

    Erre nem vagyok kíváncsi innen off.
  • Totti5
    #17367
    Nem akarják direkt később, és sok sok sok újdonság került bele ebbe a részbe ami az előzőekbe nem volt, azzal mivan? talán lövésed sincs mik ezek, hisz teljesen felületesen nézi és játsza az emberek többsége.
  • R0GUE
    #17366
    A teliáron eladott szándékosan kipucolt és butított játékra sincs mentség. Az ugyan úgy lopás annak fényében hogy késöbb direkt ezekkel a tartalmakkal akarják értékesíteni a következő részeket. És olyan tartalmakról beszélünk ami az F1 játékok szerves része évek óta.
    Neked ez fullos. A kimagaslóan döntő többség pedig látja benne a direkt kivett tartalmas és a játék ordító gyengeségeit. Pozitívumként meg lehet említeni a valamelyest fejlődő grafikát és irányítás-fizikai modellt. És itt kimerült a tudás. Jóval több a negatívum,de ezt szemellenzővel nehéz észrevenni.:)
  • Totti5
    #17365
    Tedd azt, de ugye tudod hogy a lopásra nincs mentség, pláne ha hangoztatod, önigazolod vele és bármennyire büszke vagy rá. Pláne nem csesztél ki velük így.

    Hamarabb jött, alapoktól újra lett írva, sok sok hangulati elemre elment az idő és energia, de tökéletes, teljes és egészében fullos 2015ös tartalmat kapott mindenki ( meg 2014et is ).
  • R0GUE
    #17364
    Reméljük jövőre kiadják a tejes változatot és nem csak egy kipucolt trial-t csökkentett tartalommal...Jaaa hogy ezt is teliáron adták, és azért pucolták ki hogy jövőre eladható legyen a 2016???
    Majd jövőre akkor meg is veszem,addig meg tolom azon amit megérdemeltek: virágboltin.
  • lac coo
    #17363
    Amúgy akinek van, az androidos Dashmeter Pro ( RBR ...) ezzel is működik .....
  • lac coo
    #17362
    Ezt az AI elviselném én máshol is. Nem hibátlan, hisz csak egy játékinteligencia, de remekül megcsinálták !

  • Totti5
    #17361
  • barcalaci84
    #17360
    hát online nem is szokták tesztelni:)
    mondjuk ez az ffb elvesztés szerintem valami logitech sajátosság lehet:)nálam még nem fordult elő...
    mondjuk a clubsport pedálnál h nem sikerült eltalálniuk h melyik pedál melyik az kicsit vicces...de a config fájl átírással már az ios jó lett...(rosszul írja még mindig, de működik így már default kormány profillal:)