21741
  • lac coo
    #17439
    Csak ilyen rossz replay maradt, nem volt bekapcsolva a shadowplay ...
    De remek, tutira mondom, nem is emlékszem láttam-e már ilyen jó AI-t, még a világbajnok rF2 AI -val sem tudok így menni .
    Csak a honda motor harmatgyenge, izzot az egész, kitapostam a belét :)
    A motor tényleg jobban melegszik szélárnyékban, és ami érdekes autónként változik , hogy mennyire melegíti a gumit ! Sőt meglepő módon még a setup is befolyásolja .
    PC-t le is gyalultam, egy ilyen lazább játék elég, és az a nyomába se léphet ilyen téren ....


    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.07.30. 08:12:57
  • R0GUE
    #17438
    Csak győzd újraindítani mire megörökítesz egy nagy csatás ai problémamentes versenyt ingame,nem visszajátszásból...:D
  • lac coo
    #17437
    Nekem nincs bajom a graffal, nehigy mar ez ronda legyen, foleg verseny alatt az auzoban uove .
    Olyan versenyeket lehet menni az AI ellen , hogy beszaras ! :)
    Mutatok is peldat hamarosan.
  • [HUN]FaTaL
    #17436
    Az hogy a blur miatt tényleg elég hányás, ha az nem lenne szebb lenne.

    Egyedül a safety car hiányzik, mert hozzáad a hangulathoz meg a taktikához. A karrier mód pl. engem abszolút hidegen hagy.
  • lac coo
    #17435
    az a baj, hogy ez F1 4
    mindenki ráharap, olyanok is akiknek az autóveteés ezenkívül kimerült a GTA-ban, vagy valami ilyenben ..
    aztán megy a sírás, hogy kopik a gumi, miért nincs olyan karakterkidolgozás mint egy első osztályú FPS_ben, miért lök ki folyton az AI stb ....
  • Totti5
    #17434
    Interjú??! Az sosem működött, szerencsére nem is errőltették évek óta.
  • hqx
    #17433
    Az lehet, de a lényeget kihagyták! Normális karrier, interjúk, Safety Car stb. Embereknek ez kell, mint látható.
    Persze Codies elmondta, hogy nem lett olyan amilyenre akarták és ezért hagyták ki a karriert Elmondásuk szerint, majd a következőbe beleteszik.
    Szerintem, kevés volt a fejlesztési idő.
  • lac coo
    #17432
    Én ezt értem, és nem is jajgattam mindenéveben, hogy de ez kevés, még még még még :)))
  • Totti5
    #17431
    Liszenszelt játékok már pedig évente jönnek. Ez ilyen szakma. Majd ha egy Milestone csinál F1et mindenki el fogja tudni helyezni az F1 15 öt, csak akkor már késő lesz
  • lac coo
    #17430
    Milestonnak ez aranybánya, pont nekik való, nagyon nem izgulják el, annyit adnak el amennyit, kb semmit nem dolgoznak vele azt jóvan :)))
  • Totti5
    #17429
    Nem értem mi a baj graffal.
  • lac coo
    #17428
    Jelenleg kizártnak tartom ,hogy ezt bárki így összehozná ...

    De mint írtam, kb a CM-nek is öngyilkosság volt ebbe így belemenni, hogy évente ki kell adni ....
    gondold el akármelyik kedvenc játékoddal mi lenne ha évenként kiadnák ,meg kellene venni ,főleg autós és egy széria, olyan sok lehetőség valóban nincs :)))

    Én azt mondom ha CM-nek esze van ,j két év múlva elengedi ezt önként ....

    mindezt úgy mondom, hogy nekem alapjában véve nagyon bejön, igaz én versenyzek, nem ragadok le értelmetlen dolgoknál, mint karrier, meg SC, nincs azt jóvan, van helyette végre normális handling, ennyit nekem simán megért :)
    Sőt egy állítható cockpitér cserébe, én odaadnám az összes animációt, timetriált meg a többi olyan dolgot, ami eddig csak arra volt jó, hogy legyen mit átugornom :))
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.07.29. 21:46:01
  • Danecay
    #17427
    Azért ennyire nem kell kiszinezni a történetet, maradjunk a tényeknél! A NextGen cuccnak titulált produktum eredeti elképzelések szerintz az F1 2014-el debütált volna, miután ezt em tudták tartani összekalapáltak gyorsan egy F1 2024-et ami kb. ennek megfelelő népszerűségnek is örvendett. Ezek után az elképzelés (mint utólag kkiderült) az volt, hogy március magasságában fogják majd kiadni az F1 2015-t ami aztán mégis júliusban jelent meg, ami a korábbi részekhez viszonyítva még igy is tele van hiányosságokkal. Mi jött ki hamarabb?
    Ennyi erővel a CARS is hamarabb jelent meg mert nem tagadottan abban is vannak hiányosságok és hibák, miközben ennek ellenére kb. 1,5 évvel (vagy ki tudja mennyivel már) később jelent meg a eredetileg tevezett időpontnál. Akkor most mi a korai és mia a kései?
    Ezzel a meg majd jövőre szöveggel pedig már aligha lehet megyőzni a cslódottságot érző játékosokat. Összeszámoljam neked, hogy ez hány évad feldolgozásnál hangzott el vagy megteszed magad?
    Mielőtt félreértés esne, én egyébként nem ítélem el a játékot, ha van szabadidőm (ami sajnos nincs túl sok), próbálgatom tesztelgetem, és az én tapaszatlataim alapján valóbban el lehet vele lenni, viszont rögtön ott a tesóm (aki valószínűleg egy béna állat) aki már küzködik kormány beállítási próblémákkal, a havernál a fék nem szuperál túl jól, és persze vannak még ezen felül is bőven hibák, és szem előtt tartva, hogy mennyi minden ki lett herélve a játékból és, hogy a Next Gen grafikát tekintve, az ember egy kicsivel Next Gen-esebbre számított volna, különösen a korábbi NOT NEXT GEN teljesen vállalható grafikájához viszonyítva, azért akadnak megkérdőjelezhető dolgok. Ott van pl. az érthetetlne homály ami miatt bizonyos tekintetben számomra a játék csúnyább mint ez előző kiadások. Vagy ott az aszfalt ami a GTA5-ben ahol nem feltétlenül az aszfalt minőségéről szól a játék, de mégis szebben van kivitelezve annak ellenére, mint itt ahol konkrétan egy vereny játékról beszélünk, miközben több km2 terület van megjelenítve, millió járművel, bejárható épülettel és lehetőséggel amit elég hosszasan lehetne sorolni. Na jó azt is lehetne mondani, hogy OK de hány év alatt, miközben azt se feledjük, hogy a Codies sem egyik évről a másikra dolgozik, hanem ha jól számolom már legalább vagy 7 éve fejleszti az F1 game-t!
    Szerintem nincs azzal baj ha tetszik egyeseknek az aktuális F1 játék, sőt jó és én is szeretnék ezek közé az emberek közé tartozni, csak szerintem sok fórumozóban, bizonyos esetekben az objektivitás teljes hiánya, a csakazértis nem fogadom el a kritikát és megmondom, hogy te látod rosszul szerű megnyilvánulások verik ki a biztosítékot. Az embernek az az érzése, hogy itt a játék saját fórumán nem oszthat meg saját negatív tapasztalatot mert rögtön a fejét szegik. Azt pedig addig nem fogjuk megtudni, hogy melyik stúdió milyen F1 játékot fejleszetne amíg a CODIES-nél a license, de azért gondolom és remélem, hogy lenne olyan csapat aki tudna versenyképes játékot fejleszteni különösen ha szem előtt tartjuk, hogy csak egy szériára kellene csak koncentrálni.
  • lac coo
    #17426
    Codies helyében én simán elengedném ezt az F1 liszenszet, ezzel csak szívatják magukat.
    Évenként kötelezően kiadni valamit az értelmetlen.
    Normálisabb játékot 3-4 évig csinálnak, egy év alatt lehetetlen mindig sokkal jobbat, újabbat, szebbet csinálni.
    Persze most már ott tart mindenki, hogy semmit nem csinálnak csak pénzlehúzasra mennek.
    És persze semmi se jó , ha nincs valami akkor miért nincs, ha van akkor miét ilyen miért nem olyan, miért nincs évente vadiúj grafikai motor ( LOL) ,stb ...

    Menjenek rá a Rallyra, az jó irány és nulla konkurencia van, élesszék fel a normális Grid sorozatot, stb.
    Aztán talán van még egy ilyen hülye cég, aki ilyen feltételekkel elvállalja, talán Milestone ...:))

    Ahogy látom Literalzero-nak is elege lett, kilépett a CM-től :))


    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.07.29. 18:16:04
  • Totti5
    #17425
    "Azért kihagytak belőle pár dolgot"

    Azért tettek bele pár dolgot.

    "kihagytak" a teljesen felesleges olyan dolgokat melyek nem adnak az élményhez és az 2015ös évhez semmit. Akasszuk fel őket, majd gyújtsunk alá. Miért nem emelik ki azt hogy miket tettek bele?! ennyi idő volt, vagy ez vagy az. Ami nem életbevágó, azt elhagyták, ami kell mert attól jobb az beletették. Valahol megkellett találni a balanszot... hamarabb jött, sőt nemtörődömség jeléül a kurrgenen kihagyott 2014et is kompletten átültették, bár ezt akár hagyhatták is volna, annyira nem érdekel már senkit. Itt hibáztak, ebbe kár volt energiát fektetni, mert pozitív hozadéka alig volt.

    Igen jövőre az alapok már meglesznek, lehet építkezni. Bár ott meg azért lesz lehúza mert miért csak azt teszik bele ami már benne volt X éve :))))) miért nincs 15 féle mód meg kutyafüle.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.07.29. 17:52:15
  • lac coo
    #17424
    En 12-er vettem vasdobozzal, poszterrel, anyamkinjaval :)
  • hqx
    #17423
    Annyit simán!,) Még 7500-8000 ezret is talán. De teljes árat semmiképpen sem. Azért kihagytak belőle pár dolgot, de ha visszateszik, akkor ezzel a motorral élég jó játék lehet jövőre.;) F1 2015 PC $21.08
    Utoljára szerkesztette: hqx, 2015.07.28. 20:34:42
  • lac coo
    #17422
    Arulo ! :)
  • barcalaci84
    #17421
    na csak megvettem én is... a warez meggyőzött :)fogok azért ezzel játszogatni úgyhogy 5800ft-t nekem megér
  • lac coo
    #17420
    Szerintem neki minden tetszik, mindentol el van ajulva ...
    De ez egy fortelem, hazugsag, nekem senki ne mondja , hogy AC formulat teljesen szepen elvezet, itt meg huszadszorra is padlogazzal rajtol, aztan jajjgat ,hogy tulkormanyzott vacak....
  • Totti5
    #17419
    Milestone fizetett embere, azokról mindig pozitívan dumál. A Ride-ot is eladta mint csudajó cucc.

    Az hogy hogy megy, botrányos. Sajnos sokan nézik, sokan ebből táplálkoznak:( hazugságból.
  • lac coo
    #17418
    Igen, azt en is irtam, hogy azokra figyelni kell.
  • lac coo
    #17417
    Igazabol meg kellene figyelni ezeket a dolgokat, letesztelni.
    Ugye ez uj motor, az tuti, hogy ket ,ket es fel evvel ezelot nagyon kerestek fizikai programozokat....
    Fene se tudja , ha eszuk van kicsit komolyabbat csinaltak ,ha mar uj a cucc, gobdolom ezt is hasznalni akarjak jo par evig.
    Az biztos , higy melegedesek nagyjabol rendben vannak, valoban mintha szamolna is tobb tenyezot, bar nagyon nem figyelgettem, gumikopas az biztos , hogy azt parszor mar volt szerencsem tesztelni. :)
    Hogy a gumifizika egy picit megbicsatobb az meg ugye lehet attol , higy elyenre lottek be, ez meg nem zarja ki , hogy tud kemenyebbet is.Egy biztos, igazabol a gumit se lehet nagyon zavarba hozni, extrem hlyzetekben is teszi a dolgat .
    En kivancsian varom mi lesz ebbol a motorbol a jovoben, ez se rossz es a Dirt Ralli sem.
  • maffioso
    #17416
    Én most nyomtam egy 70 körös versenyt hazánkban. Vegyes érzelmek. Nekem a középszerű gépemen sem szaggat, jó élmény vezetni ezeket az autókat, abszolút kiélezett volt a verseny végig. DE. A kurva backmarkerek az istenért sem engednek el, sőt, versenyeznek, kilöknek, ívet zárnak. ?????? Annyi időt veszítettem miattuk, hogy lecsó az egész.
  • Reval
    #17415
    Hááát....nem let rossz ez a program. Tegnap tapasztaltam (Kína), hogy ha tömegben autózom nagyon közel az előttem lévőhöz, a kanyargós részeken standard beállításon is elkezd melegedni a motor. Az egyenesekben aztán vissza lehet hűteni ha szellősebben autózom, de a kanyargós részeken figyelni kell a korai váltásokra. Azután amint leelőztem az előttem haladókat megszűnt a melegedés.
  • lac coo
    #17414
    automata váltó belefér ?
  • R0GUE
    #17413
    Várom tőled szeretettel a hasonló videót, nem visszajátszásból (ahol nem látszik használsz-e kanyarjelölést,flashback-et,stb), hanem rendesen egy futamból.:)
    Mert láthatóan te vagy a császár.:)
  • lac coo
    #17412
    aztaqrva ! :))

    azért nem gondoltam volna, hogy ez ekkora láma ! LOL !
    Automata váltót meg sem említem :DDDD

    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.07.27. 23:01:47
  • lac coo
    #17411
    Jaj, az teszik is.
    Es az is jo, higy a leggyengebb autok sem csiga lassuak, minap kicsusztam Austriaban, utolsonak tudtam visszamenni, elottem egy Manor bolt jo messze, es bizony mennem kellett vagy 6-8 kort mire beertem .Ez jo .
  • barcalaci84
    #17410
    hát mindenesetre végre nem GOD mód mostmár a rich keverék:)
  • lac coo
    #17409
    Hat ha jol ertem akkor nagyjabol jol mukodhet ez, amennyire nekunk kell.
  • b-type
    #17408
    az átfolyás limit szempontjából ugye mindegy hogy gazdag vagy szegény a keverék. Nyilván a gazdag ott is jobban működik de csak addig amennyi teljesítményhez elegendő ez a 100kg/h, utána már elfogy, ...és mindenképpen vissza kell spórolni.
    sz@r így írni, hogy nem tudom mit is csinál a játék valójában.
    De képtelenségnek tartom hogy ez korrektül le legyen modellezve, még az iRacing-s aprólékosság is kevés ide, ez az egyik legösszetettebb, ha nem a legösszetettebb technika amit valaha használtak.
  • barcalaci84
    #17407
    ez teljesen normális, valóságban is valami hasonló hatása van a dúsabb keveréknek...a dús keverékneknek valami olyasmi a lényege h jobban gyorsul az autó, főleg alacsony tartományban...az idei játékban nagyon figyelni kell rá h mikor , meddig és hogyan használod...
    az persze idén is igaz h jobban fogyasztja a benzint, tehát azért figyelni kell azt is h maradjon a végére is...
    ami más...: nem lehet körökön át használni mert kb fél kör alatt túlmelegyszik tőle a motor és utána már az istennek nem tudod visszahűteni és kisebb teljesítményt ad le...
    mint írtam elsősorban a gyorsulásra hat jótékonyan épp ezért 2 féle módon érdemes használni:
    általában minden pályán van legalább 2 nyugisabb szakasz (egyenes :) ) és az egyik végén kapcsolom be, így a kanyargós részen szépen lehet profitálni a jobb gyorsulásból, a másik egyenes közepénél pedig mehet vissza standardbe...

    másik lehetőség: hogy előzésre használom és mondjuk az egyik egyenesre tartogatom ahol a Drs meg a rich nyújtotta pár + km/h már pont jól jöhet

    a másik dolog amire figyelni kell h nem érdemes kipörgetni, tehát nem lilla fordulatszámon váltom el hanem már pirosban...(alcsony fordulaton musikál igazán jól és a motort is így tudom megóvni h ne melegedjen túl...

    egyébként egyenesben is hoz azért pár km/h órát elsősorban DRS-sel megtámogatva , de valmelyik egyenesben szinte elenyésző a hatása ...de azért előzésnél éppen jól jöhet...
    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2015.07.27. 19:17:16
  • lac coo
    #17406
    De elmeletben lehet az, hogy nem kap elegendo benzint de valamennyit igy is gyorsul csak nem annyira ? Vagyis a legnagyobb atfolyas fix, bemilyen keverek is megy at rajta, akkor ha jol ertem gyak alig van kulonbseg vegsebessegben.Vagyis ha a valto nyolcadikban 12000 nel tud pl 340- et, akkor nagyjabol minden kevereknel ezt tudja , vagy innen mar csak butitani tudom, kevesebb benzin tobb levego, ilyenkor viszont nem gyorsul annyira.
    No ezt meglesem megegyszer mert nem ertem, a Honda nagyjabol alig megy gyorsabban dus keverekkel, de jobban gyorsul, es egyszeruen elfogy az egyenes a nyolcadikra nincs mar hely...Szoval nekem nem kerek :))
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.07.27. 19:15:24
  • b-type
    #17405
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    10500rpm-től átfolyás limit van, azaz 100kg/óra, ennél több nem folyhat át, mert kizárást von maga után, nyilván ha csak üzemanyagból dolgozik a motor, akkor nagyobb teljesítményhez nagyobb fogyasztás társul, viszont ha az üzemanyagátfolyás korlátozva van akkor az ott csak 100kg/h lehet, nem több. Ennyi 10500rpm-nél és ennyi 12000rpm-nél is azaz igen vissza kell hogy essen a teljesítmény.
    Könnyen kiszámolható hogy ha egy versenytávot 100kg üzemanyaggal kell teljesíteni, akkor a maximális átfolyással elméleti 10500 fordulaton egy óráig tartana ki az autó, a verseny viszont másfél óráig tart.
    ..
    A dologhoz tartozik még annyi, hogy az MGU-H korlátozás nélkül hajthatja a villanymotort, azaz ahol az belép és energiát tölt ott tol az autón. Ez a 'hőenergiavisszanyerő' rendszer...Wéber Gabinak volt egy kb. 2 órás előadása, youtube ahol 2014-ben elmagyarázza frankón az egészet. a hátsófékek energiái aksit töltenek, és az aksiról korlátozott energia tölthető a villanymotorba, de a hőenergia rendszer (MGU-H) barmennyit tölthet vissza...akár teljes körön.
    ...azaz egy 2015-s rendszer már korai fordulaton is elkezdhet villanymotorra->főtengelyre dolgozni.
    Ezt azért írom mert két dolog lehet 10ezer alatt, kedvezőbb átfolyási sebesség, és belépő MGU-H, ami aztán 10500 felett töredékére esik vissza az átfolyás limit belépése miatt, a teljesítmény visszaesése hatással van a turbó hőenergiavisszanyerő lehetőségeire is, azaz elég frankón elfogy az erős, 15ezerig lehetne pörgetni ezeket az autókat a szabály szerint, de valójában nem lehet odáig tolni az ideális működést, jóval alacsonyabb fordulat az amiből dolgozni lehet.

    Utoljára szerkesztette: b type free, 2015.07.27. 19:07:12
  • lac coo
    #17404
    A benzin jobban fogy , ez azert alap. Az mi lehet hogy feltekert benyaval elobb eri el a vegsebesseget, nem feltetlen a leforgast, egyszeruen azt a tempot amit sima keverekkel tud, de utana semmi...pedig volna meg hely es ido sot neha meg a nyolcadik fokozat is de nem gyorsul tovabb ....
    Ott a vege az atfolyasnak, szuk a torka nem tudja ez a mennyisegu benzin tovabb gyorsita i az autot ? Vagy lehet csak sima bug, egyszeru kezeles :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.07.27. 18:39:35
  • Totti5
    #17403
    Kell, ha fullon mész többet mint a mérnök mondja akkor nem érsz be a célba.
  • b-type
    #17402
    Én nagyon kétlem hogy részletekbe menően lemodellezték volna....sztem ha rich, azaz dúsabb keveréket használsz, akkor egy idő eltelte után a játék elveszi.
    Sajnos nem ismerem a játékot, nem tudom kell-e spórolni, és ha igen akkor arányosan mennyit.
    Az biztos hogy ez a keverékben gazdagabb beállítás nem mehet sokáig, az autók úgy mennek hogy a szükséges üzemanyaggal rajtolnak el, minden fogyasztást megnövelő vezetés, egy fogyasztást csökkentő vezetést kell hozzon. Egyszerűen nincs annyi plussz, hogy a versenyző büntetlenül és kockázat nélkül nagyobb teljesítményt használjon, ha megtehetné értelmetlen lenne az egész.
    Nem ismerem a játékot, nem tudom mennyire van a játékos kezében az üzemanyaggal való szükséges taktikázás, de ez a valóságban kőkomoly tényező, ráadásul minnél rosszabb hatásfokkal működik a villanymotor, annál többet kell dolgozzon a benzinmotor, és az bizony benzint fogyaszt...azaz valahol spórolni kell, vagy nehezebb autóval mennek a versenyen.
    Sztem a játék nyúl bele, mert egyszerűen nem lehet feldúsítani a keveréket és hazsnálni körökön keresztül, mert akkor vissza kell szegényíteni utána annyira hogy kibírja a versenyt.
  • lac coo
    #17401
    Lassabb nem lesz szerintem, ha a sebesseget nezem, de van hogy nem jutok el a nyolcasig.Ami amugy real is elofordul, ugye egesz evben fixek az attetelek.
    Majd Btipus kiokosit mi a helyzet en nem ertek jozza, de az teny higy valami van, mintha tenyleg nem kapna eleg benzint egy szint folott...
  • Reval
    #17400
    Hasonló problémat vetettem fel a 17315-ben. Azóta teszteltem, és arra jutottam, hogy amíg a motor nem melegszik túl addíg gyorsabb a rich.
    A gond az, hogy ez kb 1/2 kör, és utána lassabb lesz a verda, mint standard beállításon. Tulajdonképpen a rich beállítást csak előzésre tudom hatékonyan használni. Azt nem tudom, hogy a valóságban is így van-e?