21741
  • Danecay
    #17559
    Még szép, hogy nem hiányzik! A szimulátorok mindig is körítés nélküli steril pálya+autó játékok voltak
  • lac coo
    #17558
    Lenyeges dolgokat szamolja az, nem is olyan rosszul, manapsag mar ennek is orulni kell, foleg ilyen korites mellett .:)
  • Hotride
    #17557
    Én se értem a fanyalgókat, szerintem eléggé eltalálták az irányítást, ami szerintem a lényeg. Engem nagyon meglepett az előző részekhez képest!
    Úgy mondom ezt, hogy én is F1 challengen nőttem fel :) Még 4 -es be is nyomsz egy full gázt és megmozdul az autó, érezni a nyomatékot, stb stb :) Azért kevesebbet "számol", mint pl az AC vagy Project Car, azért nem mondom, hogy full szimulátor, de irtó élvezetes tud lenni az irányítás. Gumikezelés, AI is rendbe van.

    Aki gamepaddal vagy billel játszik szerintem nem túl mérvadó:/

    Értem akinek hiányoznak a kihagyott tartalmak de pl akik szimulátorhoz szoktak, azoknak nem igazán hiányzik., nekem se :)
    Az FFB kormány bug nálam is jelen van, kicsit késő tér magához sokszor, de ezen kívül én mást nem tapasztaltam.

    Szerintem örüljünk annak, hogy van egy ilyen szintű komplex F1 Game.

    Bye!

  • lac coo
    #17556
    Pc userkent mar megsuokhattad, higy amiota konzolokra is kijon valami, mindig ez van :)
    De most valoban van valami plussz okossag a ko trollerben, ha nincs valami direkt beallitva, tok mas presetbol olvaysa ki.
  • Danecay
    #17555
    Tévedés! Én nekem testre vannak szabva a funkciók és ezt leszámítva a többit, jól is működik. Ettől függetlenül A,B,X,Y gombokra hivatkozik a játék. Miért állítanék bármit a bill.-re ha van annyi gombom a kormányon, hogy ne kelljen még pluszban a billentyűzettel machinálni? A Te helyzetedet megértem, neked nincs más választásod, mert nem áll rendelkezésre annyi gomb a kormányodon. És mint írtam a korábbi részeknél nem volt ilyen gondom! Szó nincs itt finnyásságról, nem akarásról vagy lustaságról. Egyszerűen nem úgy működik és kész!
  • lac coo
    #17554
    Tessék, mi a baj ezzel ? :



    jó az escet megjegyeztem, hogy azzal lépek vissza, aztán ennyi, utána minden lehetőséget hülyebiztosan jelez ....Azért ne legyünk már finnyásak beállítan iegy ilyen egyszerű menüt ! :)

  • lac coo
    #17553
    De ha csinalsz egy sajat profilt akkor sem gomb szamokat ir ? Vagy nam tudom, nalam ilyen gond nincs ahigy egyet nyomok barhol, eltunik az xbox menu ....
    Igaz en csinaltam sajat profilt, a kormanyon csak olyan van ami kell a vezeteshez, minden mas billen, ahigy megszoktam.....Nem tartott sokaig, egy perc ;)

    De a meg nem változtatható kiosztásokat is nálam rendesen billentyű gombbal jelőli .
    Valamit nem jól csinálsz .
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.08.01. 13:19:38
  • Danecay
    #17552
    Tehát akkor ez sem hiba, itt is a játékosokkal van a baj akik annyira hülyék, hogy nem tudják megfeleltetni az XBOX gombjelöléseket a többi vezérlőn alkalmazottakkal. Én is hülye vagyok mert bár kiírja, hogy a boksz-ból való kihajtáshoz az "A" jelölésű gombot kell használni amit nem tudom kapásból minek felel meg a PS/PC kormányomon. Végignyomkodom tehát az összes gombot a kormányon de mindhiába mert nem tudok kihajtani a bokszból. Megnézem tehát a neten, hogy melyik gombnak is kellene lennie az "A" jelölésűnek, mert, hogy ez tök normális, hogy ennek így kell működnie (irónia), majd miután megtudtam, hogy melyik is, direktben nyomkodva azt sem történik semmi. Egyéb ötlet híján elkezdtem nyomkodni a billentyűzetet és végre az "ENTER" megnyomásának hatására ki tudok gurulni, amit igaz nem tudok összefüggésbe hozni az "Y" gombbal, főleg úgy, hogy én egy darab opciót nem konfiguráltam billentyűre. De igazad van, jó ez így! Jelzem az eddigi részekben nem volt semmi ilyen jellegű problémám, gyakorlatilag mindent vezérelni tudtam a kormányról.
    Az is marhára idegesítő, hogy a menüben mászkálva, egy szinttel történő visszalépéskor nem az a menüpont marad kijelölve amibe korábban be voltunk lépve, hanem mindig a menüsor legtetejére vagy légaljára ugrik.
  • SityiSXT
    #17551
    "Az osszes hazai ilyen teszter egy nulla" - Az általánosítással az a baj, hogy nagyon sok embert magadra tudsz haragítani.
  • lac coo
    #17550
    Az a nevetseges, higy bar ezeket tesztnek adjak el, igazabol semmi szo nincs rola, higy mit, higyan, mivel, milyen korabbi tapasztalattal tesztel.
    Benyogik, higy a Pc verzio szar, de elfelejtik odairni, milyen beallitassal milyen gepen.
    Benyogi, higy rossz az AI. ,de elfelejti odairni, milyen jatekkoal es milyen versenytapasztalata van .
    Banyogi, higy nincs semmifele meghibasodas, de nem teszi hozza milyen tempora kepes, es milyen versenytavon nezte.
    Sorolhatnam vegtelenul.
    Kulfoldi jobb, foleg direkt autosjatekokkal foglalkozo lapokon azert nem igy megy .
    Az osszes hazai ilyen teszter egy nulla, nem is ertem a sok birka miert megy utanuk, keptelenek manapsag az emberek utananezni, kiprobalni a dolgokat ? :)

    Szerintem iden jo elore azt kellett volna kommunikalni CM nek, higy joval realisztikusabb, ha ugy tetszik nehezbb, tapasztalatot, gyakorlast igenylo kezeles lesz.
    Most ott tartunk, higy mindenki varja a megsuokott arkadosabb vackot, tele kikapcsolhatatlan segitseggel, es allank tatott szemmel, higy milyen szar ez, lassu az auto, kopik a gumi szar az AI.
    A tisztelt tesztelok szinten. Nevetsegesek ! :)))
  • Totti5
    #17549
    Neki easy-n assziisztokkal lehet hogy nyerő autó volt a Meki. Én legenden azzal a vassal csak szenvedek, annyira gyenge.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.08.01. 10:24:18
  • lac coo
    #17548
    Richie0717_IGN
    Ha McLarennel mész nem veszel észre semmit. Viszont ha az AI megy a McLarennel akkor nem végez elől.

    Hehe, most olvasom ......
    Na most nem tudom ki írta a tesztet, de vagy bolond, debil ( már elnézést), vagy egyszerűen ki sem próbálta ergo hazudik mint vízfolyás, vagy a leggyengébb AI-val 30 másodpercet verve az AI-ra szépen ment egy kört ! :))))

    Néha írni fog olyan ember is tesztet, aki tud is vezetni, tudja mit is kellene tesztelni ??? :D
  • lac coo
    #17547
    Igen de nincs is logitech váltóm :))
  • barcalaci84
    #17546
    4 rohadt gomb van a logitech váltón ...azt kell meg jegyezned h melyik az x, kör stb:)ha meg számozva van akkor általában az a 4 gomb az 1, 2 , 3,4 a pillangó 5, 6...legalábbis így találomra ezt tippelném...:)
    fanatecen már kapásból megy h pl a h váltó 1-es fokozAT a 13-as gomb :)
    rögzül hipp-hopp 20 gomb is...ne igyatok annyit:)
    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2015.07.31. 23:51:32
  • lac coo
    #17545
    Hát itt csak keveset kell, illetve amennyit beállítok, de pl nem egy játék van, ahol még ki se tudom szedni, a nem létező logi váltómhoz gyárilag kiosztott gombokat, a G27 -en 16 vagy mennyi van ... :)

    szerk.: 20 gomb van pillangóval együtt :))) Ki az isten jegyzi azt meg :))
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.07.31. 22:31:22
  • Totti5
    #17544
    "a fanatec kormányon sincs y stb:)"

    Nálam van
  • barcalaci84
    #17543
    ne szivassatok már , 4 gombot kell megjegyezni:) a fanatec kormányon sincs y stb:) de részegen is tudom h melyik gombot kell megnyomni az F1-ben ,meg h melyik a 4-es gomb pl a dirt rallyban...:)
  • lac coo
    #17542
    Ha kifogy a benzin az ilyen. mint itt a cél előtt : :)


    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.07.31. 22:28:10
  • lac coo
    #17541
    Hát, nem igen időmérőztem , nem emlékszem most, de asszem időmérőn nem is enged több benzint belerakni .
    gombokban nem tudok segíteni , nálam is alapból xbox kiosztást mutat, de ahogy hozzáérek a billhez átvált arra .
    Álítsd át esc vagy valami billre, az akkor tuti :)

    Ezzel amúgy én is szoktam szívni, mikor benyögi valamilyen játék, hogy a logitech 16-os gombja :))) sose tudom melyik melyik :)
  • Danecay
    #17540
    WIndows 8.1 alatt működott rendesen, de Win10 alatt valami nincs rendjén. Persze lehet én bénázok valamit, annyira nem néztem még utána, mert nekem max., a leírtak rögzítése miatt lett volna fontos, másra nem igazán használnám. Jelenleg még az FPS kijelzést sem bírom rajta előcsalni, igaz ebbe sem fektettem túl sok időt :)
  • Danecay
    #17539
    Vagy amennyit beállítasz és elmentesz a SETUP-ban nem? Nem tudom mert még mindig nem egyértelmű számomra, hogy az XBOX és PLAY Station MIX jelölések közül éppen mire reagál a játék. Ez nem vicc és nem kötekedés, egyszerűen nem lehet tudni, hogy betöltődik e a setup, és visszalép egy szintet a játék vagy csak visszalép betöltődés nélkül, főleg úgy, hogy abban sem vagyok biztos, hogy milyen gomb jelölésnek megfelelő gombot vagy billentyűt nyomtam le.
  • lac coo
    #17538
    Shadowplay még mindig béta, bár egyre kevesebb a gond vele :))
  • barcalaci84
    #17537
    elhiszem ...pláne h időmérőn még eszembe se jutott a kis status ablakot előhozni h hogy is állok benzinnel...sőt azt se tudom mennyi benzint tankoltam, de még időmérőn nem voltam veszélybe szerintem benzin ügyilkeg..

    amúgy shadowplayről nem tudok nyilatkozni , mert amd kártyám van, de sajnos az autós játékoknál úgy néz ki népbetegség h egyik-másik overlay progi nem nagyon akar működni...AC-ban pl valamelyik update óta nem megy nálam az Action, PC-ben az AFterburner stb:)
  • lac coo
    #17536
    Időmérőn 5 liter benya van asszem .
    mondjuk időmérőn miért akarsz menni 5 kört ? Vagy nem értem ..most akkor elfogy a benzin, vagy csak azt mondják, hogy elfogyott ..vagy mi ? :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.07.31. 22:15:41
  • Danecay
    #17535
    Biztos! Ennyit még értek angolul :) Sőt, a poén az, hogy futam közben már jól is írja és jól is mondja, az eddigi tapasztalatok alapján csak időmérő és lehet sabadedzés közben hülyéskedik. Ilyenkor bánom a legjobban, hogy nem tudtam felvenni, de ha lesz időm holnap megpróbálok utánajárni ennek is, mármint, hogy miért nem működik a ShadowPlay :)
    Próbáljátok ki Ti is! Hátha nem én vagyok az egyedüli akinél ez jelentkezik!
  • [HUN]FaTaL
    #17534
    Jó neked :)
  • lac coo
    #17533
    nézni kell a sérüléseket, ha piros a motor akkor ott valamit csinálni kell, valóban nem nagyon akar gyorsulni ...
    De nagyon állat , hogy szélárnyékban valóban elmelegszik egy idő után :)
  • lac coo
    #17532
    Nálam csak újraindításkor megy el, ha csak megállítom állítgatni valamit akkor nem ...
    De igen , kell rá egy patch :))

  • [HUN]FaTaL
    #17531
    Nem újraindítgatok, csak beállítanám a wheel weightet végre, de így viszonylag nehéz :))

    Egyelőre Time Trial köröket megyek csak, mert évek óta nem játszottam F1-gyel :D

    De 100%-os futamon is előfordul, hogy pihenek egyet közben, így viszont még ezt sem nagyon lehet. És igen, DFGT-m van. Erre jöhetne egy patch.
  • barcalaci84
    #17530
    nyilván ha elfogy a benya akkor úgy van ahogy írod... de szerintem ő csak a belassulást írta +4-nél...ami a motor túlmelegedés tünete:)
  • lac coo
    #17529
    He ténylegesen elfogyott azt észrevenni :)
    Ha csak lassúl az az sutó kicsit, akkor ott valóban más oka van .
  • lac coo
    #17528
    Motorfőzést nem tudom milyen, de ha a benzin kifogy akkor csak ütemesen kihagyva gyorsul, nem áll meg.. Mint eddig is volt..
    Persze lehet bug, nálam még nem jött elő .
  • barcalaci84
    #17527
    biztos vagy benne h azt mondja h elfogyott az üzemanyag?
    nem inkább azt h el fog fogybni az üzemanyag ha így folytatod?
    ezt akkor mondja ha huzanmmosabb ideje rich keveréket hasznász...ilyenkor viszont túl melegszik a motor (kb fél kör alatt is ha nem short-shiftingelsz)ami tényleg komoly teljesítménycsökkenést opkoz..eggyenesben úgy mennek el melletted mintha állnál:) míg vissza nem hűtöd...
  • SityiSXT
    #17526
    Akkor viszont nem értem, mert én már belefutottam abba, hogy azt írta, oké az üzemanyag, miközben már dadogott. Én arra tippeltem, hogy a motort főztem meg, mert nem lehet sokáig rich mixen hagyni. Akkor a dadogás-lassulás most üzemanyaghiány vagy motorfőzés?
  • lac coo
    #17525
    nálam jól mutat, azt szoktam nézni verseny alatt, nyilván kell is ...
    Ha elfogy a benzin ,akkor rángat a motor, nem tudsz kigyorsítani se .
  • lac coo
    #17524
    Nem , nálam is ilyen ! :) ez Logitecheseknél van leginkább ahogy olvasom .

    Hardcore, nix ujraindítgatás ! :))
  • Danecay
    #17523
    Az másnál is van, hogy több üzemanyagot mutat az infó HUD-on a játék mint amennyi valójában van vagy csak én értelmezem félre? Azt írja, hogy FUEL: +4 ami az eddigi részek alapján azt jelentette, hogy a szükséges körszámnál 4 körrel több üzemanyag áll a rendelkezésemre, most viszont érezhetően belassul az autó és mondja is, hogy elfogyott az üzemanyag miközben az infó HUD-on +4 kört mutat. Ezt is fel vettem volna de valamiért nem működik a ShadowPlay-em, lehete a Win10 miatt.
  • [HUN]FaTaL
    #17522
    Egyébként csak nekem megy szarrá az FFB ha belépek a pause menübe? Visszalépve csak a rázókövön van egy kicsi és ennyi.
  • Danecay
    #17521
    Elvileg ezek a dolgok is változtak:

    - Allow the user to customise their Championship Season weekend.
    - Fixed Fuel Mix levels appearing to produce incorrect vehicle performances.
    - Car can no longer become stuck in second gear when exiting the pit lane.
    - Fixed the Chase camera angle sometimes becoming permanently tilted after changing control bindings on supported controllers.
    - Leaderboards will now be updated without having to go back to the main menu.
  • argo001
    #17520
    Hali all! Csak nekem fagy ki a játék verseny indításakor (fekete képernyő, semmit nem látni), vagy másnál is előfordul a hiba? Teljesen mindegy, milyen grafikára állítom be. A gépemnek elméletileg bírnia kéne (HD6850, Q9550).