21741
  • lac coo
    #17599
    PC verzióban nincs lassítás, jól láttam, hogy konzolon van ?
  • ElNano
    #17598
    Amennyiben zavarnak az eltérő felhasználói, szimulátoros vélemények, amiket pl. idéztem az előző hozzászólásomban (tudsz annyira angolul, hogy el tudd olvasni azokat?), úgy talán inkább magadnak nyiss egy topikot a "gumiban".
    Utoljára szerkesztette: ElNano, 2015.08.02. 11:26:59
  • lac coo
    #17597
    Nyitok nektek egy topikot a gumiban, az jó lesz, ott aztán tolhatjátok ?! Vagy legalább rakjátok spoilerbe, hogy ne foglalja ahelyet ....
    Hihetlen ahol megjelentek ontjátok a hülyeséget, de mindenhol, mindenhol véget nem érően !!!
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.08.02. 11:27:10
  • ElNano
    #17596
    Eltérő (tehát dilettáns) felhasználói vélemények a Racedepartmentről: (Hasonlókat és még lesújtóbbakat is hozhatok a VirtualR-ről és az AOR-ról is.)

    Andrew Ford: This game is an absolute disgrace . Loads of nice features but ..its bugged as hell. So bugged it's laughable . Ai randomly crash into back of you ...The game just randomly crashes. Awful and worst yet. Hopefully a patch will come but really , I'm shocked this hasn't been tested . It's more buggy than f1 2012.

    Johnny Russian: I bought this game over the weekend, played for about an hour and requested a refund from Steam. it's an absolute mess, the worst of the lot they've ever released. bugs everywhere, the graphics are really poor (very cartoony, stupid motion blur), and the damn cars still float above the track!

    ParkYongLee: The car physics is the worst I have ever seen. Someone bumps into you even with low speed and you fly and turn around like some cheap plastic toy but almost nothing get destroyed when you hit something.
    That's so ridiculous. Can't get being able to change the damage at least.

    chargingcar: Just played it for 20 minutes on medium settings on ultra sli its unplayable , carnt do benchmarks it crashes , but the game handles like a joke , whoever in here said it feels like assetto corsa wants hanging lol , total waste of money animations are alover the place , graphics are terrible , the audio is half the levels of any other game I have played on PC so low its a joke , ffb is strong but zero feeling from the car at all , even with my butkicker on high settings.

    Nestoche: The only good to come out of Codies F1 title this year is that they finally added a decent TV camera for the replays. You can now see the other AI drivers in all cam views. A little too late if I might add.. Other then that, Garbage in, Garbage out!...another disappointment!

    Rado Kingo: WTF...they added some f....g motion blur, DOF, ugly blurry post processing and called it f1 2015 next gen?

    Van még több, ahonnan ez jött…
  • barcalaci84
    #17595
    Igazabol annak a velemenyere erdemes hallgatni,aki meg egy metert ment a jatekkal,es arra veri magat h a Cars miennyivel nehezebb...mondjuk ebbol latszik h nem probalta,azert a carsnal ez joval nehezebb...bar az is szorakoztato tud lenni,de azert nem epp azzal peldaloznek ha arkad fosoznek:)
    Egy Ir-hez kepest persze...
  • Totti5
    #17594
    Ezt úgy kiadta rendesen:DD
  • ElNano
    #17593
    Ja, értem. Szóval mindenki hülye aki mást mond, mint ti, legjobb esetben pedig nem érdekelnek az eltérő vélemények, megtapasztalások. Roppant hiteles. És persze nektek kellene hinni, nem a szimes közösség túlnyomó többségének. Világos. Szerinted bejön? Szerintem cseppet sem.
  • lac coo
    #17592
    Jól van, maradjunk legalább mi a játéknál, akik használni is tudjuk , a cars quartett majd lekopik ha nem veszünk tudomást róluk ...
  • Totti5
    #17591
    Nem különösebben érdekel, semmi újat nem tudnak mondani már, hisz a játékot kivül belül ismerem, nekem nem kell más véleményére alapozni.

    Egyiket sem szoktam olvasni, sem most, sem máskor.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.08.02. 11:02:27
  • ElNano
    #17590
    Ajánlom olvasgatásra a Racedepartment, illetve az AOR témába vágó topikjait. Ők is hülyék és dillettánsok.
  • Totti5
    #17589
    Mit várjon az ember amikor ótós játkokkal és szimekkel foglalkozó népszerű oldal ( pl VVV ) elrajtolni sem tud a játékkal, egy kört nem tud megtenni és mindezt a játékra fogja hogy rossz. És ezt olvassák 10 ezrek és elhiszik, hogy rossz.
  • lac coo
    #17588
    Es msot elinditom, es versenyzek egy hatalmasat, safetycar nelkul !:))Es a karrier hianya miatt sem lesz labrangasom, ellenben vigyazni fogok a gumikra !:)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.08.02. 10:55:52
  • ElNano
    #17587
    Nem nagyon számít, hogy az általam említett SIMRACING oldalakon is pontosan azt írják, amiket a "dilletánsok", mi? :D Ott se ért hozzá senki, csak ti ketten, hát hogyne. :D Szép lassan ott tartunk, hogy SENKI nem ért hozzá, csak az esgén két ember, totál reális, persze-persze.
  • SityiSXT
    #17586
    Kritizálod az IGN meg az Ipon cikkeit. Rendben van. De e kettő alapján lehúzni a komplett szaksajtót igencsak meredek.
    Párhuzam: minden rendőr hülye, és csak arra mennek a traffipaxolással, hogy jól lehúzzák az autósokat. Ez sem igaz, mindenki tudja, de azért sokszor elhangzik. Na ezért keltem ki magamból. Merthogy ilyen szempontból én egy rendőr vagyok.
    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2015.08.02. 10:53:59
  • lac coo
    #17585
    En nem varok videot, eleg volt az IGN es dillettans cirkuszt vegigneznem ...
    Nem jon be nekik, kivettek ezt azt vagy nincs kesz( mondjuk a legtobb jatek orulne ha ennyi minden mukodne a sajatjukban...) , letipliznek azt jovan, nekem nem hianyoznak.
    Talan majd rajonnek, hogy a provokalas se jon mar be, mert nem izgat, kb szoba sem allom egyikkel sem . Aztan akkor nyugi lesz itt is .;)
  • Totti5
    #17584
    Pár cikket linkeltünk, amiben láthatóan a teszter nem konyít semmit hozzá, erről volt szó semmi másról. Cáfold azt és ne kezd megint ezt, erre itt semmi szükség.

    Van már videót a padlón telibever AIról? én tettem be részemről pár napja, most te jönnél.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.08.02. 10:29:44
  • ElNano
    #17583
    Most már szép lassan leállíthatod magad és befejezheted MINDENKI alaptalan ócsárlását, aki nem azt látja a játékban, amit te. Körül kell nézni a net szakavatottabb oldalain, és egyértelműen világos, hogy még a simracing oldalak és azok látogatói is - akik minimum annyit konyítanak a műfajhoz, mint, te, de sok esetben mondjuk többet, mert sikerült egy-egy szimes közösség vezetőivé válniuk, biztosan nulla tapasztalattal… - jóformán csak negatívan értékelik a játékot. Meg lehet nézni a Racedepartment, a VirtualR, az AOR fórumait, ahol ugyanezen oldalak adminjai, több éves, pl iR, és egyéb szimek ligaszervezői, bajnokai, rendszeres részvevői röhögik körbe az F1 2015-öt és közlik, hogy ez egy full árkád, teli hibákkal és hiányosságokkal, és kb. öt fillért nem ér az egész.

    Te meg itt lassan szimulátorok királyának avatod, mert ezzel végre körbe tudsz menni a pályán, és azért, mert itt sikerül, akkor neked most már ez a szimulátor… Hát nem, a külföldi szimulátoros közösség döntő többsége is azon az állásponton van – megfelelő tapasztalati háttér birtokában -, hogy az F1 2015 nem üti meg a mércét és nem alkalmas arra, hogy bármilyen szinten komolyan vehető legyen. Oké, hogy vannak olyanok, akiknek a valós szimulátorok gondokat okoznak, soha, semmiféle eredményt nem értek el, egyetlen mért kört nem képesek sehol felmutatni, meg semmiféle eredményt, részvételt, stb… És aztán kínjukban az árkád felé fordulva elhitetik magukkal, hogy az is szim, csak mert ott végre hatodikak tudnak lenni egy AI elleni meccsben (:D), és ez akkora örömöt okoz nekik, hogy megpróbálják mindenki mással elhitetni, hogy na, ez az árkád a király szim, ez a legjobb, stb.

    Csakhogy a világ nem így működik. Ahogy az ember veszi a fáradságot és körbeolvas a szimes portálokon – és ez esetben nem állja meg a helyét az állítás, hogy „nem értenek hozzá”, meg „nincs komoly tapasztalatuk”, stb. – azonnal kiviláglik, hogy jóformán tökéletesen egyedül maradsz a véleményeddel és mindenki más ezekből a körökből lesajnálja ezt a játékot. Ja igen, még itt az esgén van kb. három haverod, akik nagyjából azt mantrázzák, amit te, de hát mondjuk a nemzetközi szimulátoros közösség jól körvonalazható állásfoglalásával szemben kimondottan röhejes ez a fanboykodás, meg az, hogy lassan ez itt az ultimate szimulátor, mindenki hülye, csak az AI nem, mert az bizony minden szimek zsenije, azért, mert simán állva hagy téged - a videóid alapján…

    Szóval ennyit erről, VirtualR, Racedepartment, AOR, lehet olvasgatni a témába vágó fórumokat nálad ötvenezerszer hitelesebb arcoktól, akiknek mondjuk egy iR, AC, vagy ne adj' isten egy PC a mérce (együtt, nem vagy-vagy alapon, legfeljebb ide-oda súlyozva érthető és reális módon), és máris teljesen egyértelmű a dolog. Az említett oldalakon olvasottak alapján világos, hogy ez egy árkád fos, tele hibákkal és hiányosságokkal. Nem én állítom, hanem számtalan tapasztalt, szimulátoros játékos. Írd le kérlek, hogy ők is hülyék, adj még egy löketet a nem létező hitelességednek – vagy egyszerűen csak ne vedd figyelembe a TÉNYEKET, esetleg írj valami félrebeszélős félmondatot. :D
    Utoljára szerkesztette: ElNano, 2015.08.02. 10:24:56
  • lac coo
    #17582
    Az a baj, hogy egy F1 Racing játékban sokan a játszóteret keresik, nem pedig az F1 Racinget !! :)

    Kb olyan, mintha menne a sírás, hogy a Dirt Rallyban miért nincs roncsderby vagy driftverseny vagy mittudomén mi , pedig eddig volt :)) ....
  • b-type
    #17581
    detto, emlékszem mi ment mikor az AC-ról írt valami önjelőlt teszter...és a legnagyobb vesszőparipa a "..niincs holtjááátééék???!" duma volt.
    ..de ez minden területen így van, meg kell nézni egy önjelőlt 'újságírót' a valós F1 témában, és mondjuk Wéber Gabi vagy Farkas Péter íásait...hogy csak a hazaikat mondjam. Egyszerűen nem egy polc. ...sőt az egyik polc, a másik meg fogpiszkáló teli hajjal, meg porcicával valami sarokban..
    A vélemény minősíti a vélemény kinyílvánítót...lehet bármilyen véleménye, nem a végeredmény ami visszahat, hanem a megalapozottsága, mennyire nézett utána, mennyi időt áldozott rá, milyen széles spektrumon volt hajlandó átgondolni...stb.
  • lac coo
    #17580
    az IPON így indít :

    Ilyen például a vezetési modell. Habár elméletileg a teljes játékot újraírták az alapoktól, érzésem szerint az autók vezetése nem különbözik jelentősen a tavalyi résztől

    Erre mit mondjak, egy noob, a nyakamat teszem rá, hogy helpek nélkül, egy kört nem tud menni, de az még ok...aki viszont nem érzi a különbséget idén ,az tényleg ne írjon tesztet, mert lövése nincs melyik bolygón van .
    Ha xennyire nincs tapasztalata a korábbi évekből, sőt más játékokról akkor minek ....

    aztán utána azzal folytatja , hogy de jó, meg azért rendben van a handling....

    Magyar normális tesztet én nem olvastam. egy fék mondat általában, hogy valamit javult a handling...aztán öt oldal az ez nincs az nincs, meg amúgy is mert csak ez nem jó, nem ajánljuk .... Vicc.
    Jó, mondjuk ez a legalja bulvár kategória, mit várjon az ember :DDD

    no mindegy ez off, ez van, aki elhiszi nekik amit írnak így jár, gondolom az UFO magazin is csak igazat hoz le ...:)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.08.02. 08:27:42
  • barcalaci84
    #17579
    vagy g27-tel 200 fokon...meg keresi h miért nem tud holtjátékot állítani :)na meg mikor a videón képen szinte mindig be van kapcsolva a szamárvezető:)
  • SityiSXT
    #17578
    Az lehet, de nem mindegyik - én biztos nem így dolgozok. Ezért is esik baromi rosszul Laccoo azon kijelentése, hogy "Az osszes hazai ilyen teszter egy nulla". Eddig tűrtem, hogy lekezelően beszél a magas lóról, mintha ő szarta volna a szimulátorokat, de legalábbis nagy szaktekintély lenne, de ezek után én csak azt tudom mondani, hogy ő és a sleppje egy rendkívül öntelt, szűklátókörű, ostoba pökhendi hólyag.
  • [HUN]FaTaL
    #17577
    Nekem DFGT-m van, de örülök hogy a boxos kiosztást írja mert x-box kontrollerem van és tudom a gombjait. A PS gombkiosztását sosem tudtam megjegyezni :D

    És a menü kiosztása a legtöbb játékban ugyanaz. Az alsóval (A) lépsz be, a jobboldalival (B) meg vissza.
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2015.08.01. 23:33:56
  • Totti5
    #17576
    Autós játék tesztek nagy százaléka ott kuka, amikor kontrollerrel, billiel útvonal jelzővel, autómata váltóval esik neki és az első de legkésőbb második bekezdésben a segítségeket elemzi ki. Totál lényegtelen dolog. F1 játákot amúgy nem is engedném anélkül teszteltetni hogy az illető nem nyomott le 1-2 100% LEGEND versenyt. Ez a játék erről szól, a 3 körös izé nem tartozik az F1hez, de erről foggalmuk sincs. IGN le 1.5 turbózza motorokat az első mondatban, majd arról győzküdi a júzereket a tesztelő a kommentekben hogy a McLaren és a Mercedes közt NINCS erő, tapadás, viselkedésbeni különbség. Agyrém. Azzal nincs gond ha valaki ótó casual, de amikor hazudik is az már nagyon nagy baj.
  • Danecay
    #17575
    Nekem a korábbi részek menüje a konzolosság ellenére is maradéktalanul kielégítő volt, sőt! Ez mondjuk a kormány jellege miatt volt így valószínűleg, mert mondjuk egy G25-el már nem biztos, hogy ugyanilyen jó lett volna :) Külön jó volt, hogy még a visszajátszásokat is tudtam oda és vissza csévélni gázzal és fékkel és még talán ezek sebessége is attól függött, hogy mennyire nyomom a pedálokat. Bár ez mondjuk itt is igaz mert ha jól rémlik a pillangóváltó gyomjaival lehet tekergetni, igaz csak full sebességgel viszont úgy rémlik, hogy minden mást az F gombokkal lehet csak.
  • Danecay
    #17574
    Pedig én nem szoktam a játék menükre panaszkodni. Nem újabb vitát akarok elindítani, de vegyük pl. a CARS-t. Azt is szidták, hogy így milyen rossz a menüje, úgy milyen konzolos stb., de nekem nem volt különösebb bajom azzal sem. Miután egyszer megtaláltam egy dolgot, számomra nem okozott egyáltalán problémát újra odanavigálni még annak ellenére sem, hogy sokan panaszkodtak rá. Nem fóbiám ez nekem, de az biztos, hogy sokszor nem egyértelmű. Mint ahogy írtam, nyilván ki lehet ismerni meg lehet szokni, lehet vele játszani, de első benyomás alapján inkább negatív mint pozitív a játék ezen része.
  • barcalaci84
    #17573
    monjduk így akkor téynyleg boszzantó lehet...
  • lac coo
    #17572
    Amugy igazad van, en sose ertem miert nem lehet egy normalis egeres menut osszedobni, ha multiplatform ha nem....
    Bar ez meg a jobbik fajta , a kormannyal , gazzal fekkel ugralgatos a legjobb :))
  • Danecay
    #17571
    Nem tudom, nálam így van. Lehet vele élni nem mondom, hogy nem de lehetne jó is.
  • barcalaci84
    #17570
    ez érdekes, mert nálam ha átírom a gombkiosztást (drs gombot cseréltem meg)) viszont a menüben ugyanúgy az alapértelmezett gombokkal kell lavírozni...a gombkiosztás változtatás sem,miben se befolyásolja h melyik az x meg b gomb
  • lac coo
    #17569
    Betolti...valoban semmit nem mond vagy ir de betolti, azert csak rajossz ha nem stimmel valami az autoval. A vezerles meg ilyen, konzolos , ez mar csak igy marad.Az lesz ha tuti, ha Kunos az egyszeruseg kedveert a pc re is athozza a konzolos menut :)))
  • lac coo
    #17568
    A szivas inkabb az, hogy amig nem valt at biilekre a kijelzes, hiaba billt kell nyomni, akkor is a kontroller okinokat mutatja .
    Pl nalam r a replay, ha megnyomom xbox menut mutat alapbol,de ahogy nyomok valami Fakarmit atvalt.
    De addig valoban szivas , akinek van a kormanyan ilyen xbox jeloles, hiaba nyomkodja .
    De ez amiota konzol van, mindig ilyen vacak, meg jo, hogy a kormanytekergetes nincs benne a lepteteshez ! :))
  • Danecay
    #17567
    Driving Force Pro :) Az a baj, hogy nem azonos szemszögből nézzük a dolgot. Nem arról van szó hogy ne lehetne megjegyezni a gombkiosztásokat és a jelöléseket, hanem arról, hogy erre szükség van egyáltalán, mert a játék nem jól, nem a vezérlőnek megfelelően mutatja ezeket ami által megnehezíti a játékosok dolgát.
    Mint írtam lentebb, amennyiben testre szabom a kormány gombkiosztásait csak "ENTER"-el tudok kihajtani a bokszból mert hiába nyomkodom az "A" gombnak megfelelő alsó "X" gombot, vagy bármit a kormányon, nem elérhető a funkció.
    Ott van továbbá az a számomra nem egyértelmű dolog, hogy most vajon betöltődött a korábban elmentett setup, vagy valamelyik alapértelmezett setup, vagy csak visszalépett a játék betöltés nélkül. Régebben, setup betöltésekor vagy módosításakor legalább mondta, hogy megcsinálják a kért beállításokat és innen lehetett tudni, hogy mi történik. Most nem rémlik, hogy mondaná, hogy mi történik éppen, ezért sem vagyok biztos benne.
  • barcalaci84
    #17566
    persze nálam is, ha billentyűt nyom az ember akkor megjelenik h melyik billentyű...de kormánygombnokkal is tök egyszerű lavírozni...csak azt a 4 gombot kell megjegyezni...értem én h dfgt esetén kiírhatná ps3-as karakterekkel is, de hát ilyen világ van...mindenhol csak az xbox kontroller cuccott tolják (vagy 10 éve :) )...
  • SityiSXT
    #17565
    Laccoo erre még nem reagáltál! De akkor hogy egálba kerüljünk: az összes magyar szimes egy ostoba, szűklátókörű, elitista majom!
  • lac coo
    #17564
    En nem ezt a bill mizeriat, en legelso hasznalatnal, ahogy megnyomon valamelyik nyilat, rogton atvalt billparancsokra ...
  • lac coo
    #17563
    Felolem harom karakter is lehet a teljes fizikai motor, ha vegen jo dolog jon ki belole :)
    Csak az qrva kamera, az idegel ki, tiszta szegyen, hogy tcambol vezetek :)
  • Alexease
    #17562
    Van hozza valami telemetria cucc, akkor valszeg csak szamol valamit: http://www.racedepartment.com/downloads/telemetry-application.6838/
  • barcalaci84
    #17561
    neked dfgt van?
    az ha jól rémlik akkor ps3as ikonok vannakk a gombon...
    gondolom ugyanúgy azt a négy gombot kéne neked megjegyezni: ha x-et kér akkor megnyomod a négyzetetet, ha y-t akkor nálad a háromszöget, ha b-t kér akkor megynyomod a kört, ha pedig A-t akkor megnyomod az x-et...
    vagy ha már neked lekopott:) akkor y a felső A az alsó, B a jobb oldali X a baloldali:)
    fanatecen nálam nincs is jelölkés a gombokra semmilyen ,m mégis kapásból tudtam h mit kell nyomni:)
  • lac coo
    #17560
    Jaja, es most habzsidozsi van, jol is nez ke ,palya se steril, korites is van , meg vezetni is jo :)))
    Minek is panaszkodnank ? :D