105
  • FoodLFG
    #25
    Ezeket a linuxgyártó embereket kellene összefogni, és kiadni 1 szervert, 1 desktopot és egy portabilis disztrót. A fennmaradó humán erõforrással pedig meghajtókat. ...

    Ebben a gondolatmenetben látok logikát..
  • Aspirin
    #24
    Cad-ot ha 100 pc tulajból egy, akkor egy másik filmszerkesztõt (azért a kino nagyon krompli...), 30 játszik, 20 dolgozik valami speckó progival, de a maradék 48 csak szövegezik, filmet néz, csettel, nettezik vagy töltöget. Ezt a 48%-ot lehetne beoltani Linuxxal, de mégse megy. Annyi a disztrib, hogy elég lenne a vörös hadsereg élelmezésére. A windózból még mindig a 2 kezem összeszámolhatom az eddig kiadott összes verziót. A linux jövõjét épp ez gáncsolja: túl sok van belõle. Azt már ne mondjátok, hogy a ms miatt...
    Ezeket a linuxgyártó embereket kellene összefogni, és kiadni 1 szervert, 1 desktopot és egy portabilis disztrót. A fennmaradó humán erõforrással pedig meghajtókat. Addigra annyira meg lenne szorítva a ms dinnyéje, hogy kiadna direct(linu)x-ot, csakhogy a koszos reklámok, amik addigra ellepik a játékokat is, nyugodtan szennyezzék azt is akik nem windózt használnak.
  • grebber
    #23
    Sokan nagyon sírnak hogy nemteszem fel a vistát mert lassú meg ilyenek.
    Én is ezt mondtam addig amig fel nem raktam a vistát.Itt figyel a gépen az xp is de csak vistát használom már.Alkalmazások megnyitása gyorsabb szerintem.
    Játékoknál eddig amiket néztem pár fps-el lassabbak mint xp-n.Sok olyan game van ami fps-re azonos az xp-vel.

  • Sanyix
    #22
    Nem, a m$ nem írt rá directxet, és nem is engedi. Persze ez volt a célja, hogy jól elterjeszti, nem tudnak tőle elszakadni, és így játék= kíndóz. Ha akarna valaki, akkor se tudna directxet írni linuxra, mert az ms mindent megtesz, hogy ez ne sikerülhessen. Hiszen akkor bukna. Olyan unalmas az hogy állandóan a kádakkal jöttök, ez már olyan divat, ki használ ilyet? 100 ból 1 ember? És ott is a szoftvergyártót kéne csesztetni, mert az nem hajlandó megcsinálni linuxra, csak nevetséges összegekért eladni winre.
  • mousee
    #21
    Foggalmam nincs, akkor a technika ördöge babrált veled egyet. Mer nekem csont nélkül felment, és nem kúrt el semmit.
  • JTBM
    #20
    Már 1 éve használok Vista-t. Az elején nagyon szar volt, utána keveset javult.
    Az SP1 nagyot dobott a minőségén, most már használhatónak mondható.

    Még 1 év és jó lesz. ;-)))

    Az SP1 elbaszta a hálózat felderítést a Vista-ban. Megint nem látja az XP-s gépemet. Az XP-s gép viszont látja a Vista-t. Ezen javíthatna a MS, mert most nem tudok nyomtatni a laptopról...

    A VPN nem megy (Cisco), de ez lehet VPN szerver v. hálózati v. jogosultság probléma is. Mivel nem vagyok rendszergarázdai jogokkal felvértezve, ezért feladtam és nem dolgozok otthonról. Ennek a javítása nem sürgős. ;-)))
  • Aspirin
    #19
    User error... Akkor a 7.10-el miért nem kapáltam szét a gépet?
  • roliika
    #18
    Na émmeg kaptam ingyéé Vista SP1-et angol ... 1 évig ingyen nyomhatom...hááát..de csak nézegetem még magát a lemezt...mikor valamikor az elején adták ki akkor tettem a gépemre és erősen driver gondokkal kűzdött szegény, bár az 5 éves gépemen viszonylag jól ment 512! mega rammal.

    Nem tudom a dual magos 1,5giga ramos notimra rá merjem-e tenni. Akksi XPvel így is csak 3 órát húz ki...vistával gondolom 2 talán.

    Linux...melóban fél évig ubuntut használtam/tunk de úgy hogy fél év alatt csak kisebb belassulás volt, fagyás nem! A gépek sosem voltak kikapcsolva. És nme szövegszerkesztettünk, hanem viszonylag keményen a hálózati részét használtuk...Sun M4000-res szervereket debugoltunk.

    Volt erre a célra Xp-s gép is az naponta 3* dobta el magát meg néha megállt 10-20 percre gondolkodni, hogy na hogyan tovább(lapozófile és csodái).

    Linux, szervernek isten király és spéci feladatokra előre gyártott progival! Desktopnak azért nem mondanám. Pl Gimpen kívül más nem nagyon van. Aki programozni akar annak ott a C, PHP, és kb ennyi...felhasználóbarát, de megválogatja a barátait. :))

    Wint meg Marika néni is tud kezelni, kimondottan desktop, de ha szervert látok meg és win hát égnek áll a hajam. Naggyon jó a win szerverek támogatottsága, meg kattingatással 5 perc alatt konfigolható, meg nagyon jó fícsörök vannak beépítve....nade...a sok automatizált folyamat közül csak ha 1ben lenne hiba máris bukta az egész.

    Meg ok hogy tényleg 10éves pistike is win rendszergazdának érezheti magát mert olyan a felület, de azért ne felejtsük el, hogy ez mind mind a gép teljesítményének a rovására megy. Ha veszek egy 4 millás szervert, nem szeretném, hogy abból 1 millát a win egyen meg erőforrásilag.

    Na meg ha win szerver tényleg olyan frankó ahogy a tech demókon láthatjuk, akkor
    az MS mégis miért linux szervereket használ levelezésre...stb? lol
  • Aspirin
    #17
    Te sem tamogatnad, ha apad mindenaron egy audi tt-be trabant motort szeretne tenni, mert jobban gyorsul 30km/oraig es kevesebbet fogyaszt 1000000 km-en 8 literrel.
  • Daffit
    #16
    Az MS tényleg egy szemét, nagyon erős pozícióban lévő cég, de a hülye júzerek torkán mégsem tudja lenyomni a Vistát. Ezen kívűl úgy látom házon belül sem egyértelmű a Vista támogatottsága.
  • mousee
    #15
    Szerintem akkor user error volt. Nálam semmit nem cseszett el :P Vígan futkos most is.
  • Aspirin
    #14
    Szétcseszte a vinyómat, tele lettek hibákkal a win particók is, hiába telepített/frissített nem indulnak internetes oldalak, nem enged tisztességesen beállítani a gépet, stb.stb és még lassú is. (Megjegyzem, a 64 bites verziót bántam meg. 3 óra múlva jött vissza a 7.10-es :D)
  • Aspirin
    #13
    Persze, a júzer nem írt cam-cad alkalmazásokat, directx-et, és tisztességes meghajtó progikat hozzá.
    Hogy nem sűlyed el a felhasználó amiért nem beszéli anyanyelvi szinten assamblerül de legalább a C valamelyik nyelvjárását.
  • mousee
    #12
    És ezt miből sikerült leszűrni? Nekem tök sütin megy a 8.04...
  • Aspirin
    #11
    Azért az Ubuntu 7.10 elég kóser. A 8.04 már fos...
    Tanultak a Microsofttól.
  • opeca
    #10
    Nincs mit vitatkozni, a Linux megbízhatóbb rendszer. Mondjuk vegyük hozzá azt, hogy azért, amióta a Linux is kezd egyre jobban elterjedni, azóta láss csodát, a bugok is sűrűbbek rajta.

    Aztán a következő, hogy a Linuxnak századmagával, a Windowsnak ezredmagával kell kompatibilisnek lennie.

    Szóval kíváncsi lennék a Linuxra akkor, ha majd annyi alkalmazást kell / lehet hozzákapcsolni, mint a Windowshoz.

    Ugyanakkor valljuk be, a Microsoft az egyik leggennyesebb monopólium az emberiség történelmében. Persze ezt is a hülyeuser intézte el.
  • Narxis
    #9
    Annyi ilyen hír volt már, hogy mindkét oldal kifogyott az érvekből.
  • Zsoltika 007
    #8
    Sp1 óta rendben van.
  • whito
    #7
    Vajon hány hozzászólás kell majd az első linux éltetéshez és egy Linux vs Win vita kibontakozásához? :-)
  • mousee
    #6
    Alapvetően igazából a gépigénnyel nincs nagy bajom, mert nem azért van a ram a gépemben, hogy üresen álljon. Felőlem megeheti mindet, hogyha cserébe ahogy rákattintok egy progira, akkor pöccre induljon. No meg persze ha videót vágok, akkor a videóvágó kapja a ramot, és ne az oprendszer. A vistában ez már jelképesen megvan elvileg. Gyakorlatilag azért ez nem egészen így van. Legalábbis én nem így vettem észre.
  • Narxis
    #5
    Javult sokat, de azért még mindig vannak kisebb problémák.
  • FoodLFG
    #4
    Egyértelmű, hogy nem minden gépre a Vista a legjobb választás. Aztán ha a speciális szoftverek nem nagyon támogatják, akkor is marad az XP.
    Egyébként a következő Windows-nak sem lesz kisebb gépigénye, szóval ígyis-úgyis költeni kell majd, persze itt az a kérdés, hogy mennyit és mikor..

    Nekem jobb a Vista, mint az XP ^^v
  • mousee
    #3
    Igaz, én még SP1 előtt próbálgattam a Vistát, de valahogy nagyon nem sikerült kibékülnöm a dologgal... Nincs egy szar gépem, de veszett lassú volt XP-hez képest. Aki felrakta az SP1-et, attól érdeklődnék, hogy egy 26kb-os file másolása még mindig kb 10-15 másodperc? :P
  • lck
    #2
    Nekem eredetileg jogtiszta XP Home-om van. Aztán amikor a Vista SP1 kijött - próbából felraktam. Ilyen-olyan kisebb nyűgök ellenére, nincs szívem leszedni, mert annyira elégedett vagyok vele. Pedig sima P4, 1 Giga RAM-mal.( Aki esetleg nagyon fikázza, próbából tegye fel az új Fedora 9-et KDE4-gyel. Az aztán maga a katasztrófa a Pistához képest. Ezek szerint a másik oldal is ad ki szart. )
    Persze a Vista ingyé van fenn és annak ellenére hogy egyre javulgat, mégis ha meg kéne venni, azért inkább visszaraknám az XP-t. És gondolom a Cégek is nagyon sokan így vannak (lesznek) vele.
  • Sir Quno Jedi
    #1
    Na, aztán a General Motorsnak én is megnézem milyen nagy neveket fognak emlegetni MS-ék, ami meggyőzné, hogy dobjanak ki feleslegesen pár évre dollármillárdokat... :DDDDDD Azért ott sem mindenki hülye szemlátomást.