205
Lézer és Radardetektorok a gyakorlatban
  • autoszimulator
    #85
    Azt mérnem meséled pepsi, mikor 340el mentél bele egy hajtűkanyarba, ami ovodásokkal volt szegélyezve, de te megfogtad a kocsit és bevetted a kanyart? Pedig elhinnénk
  • Vlala #84
    Van már ilyen topic.
    A legolcsóbb megoldás még mindig a fék.
  • Petka
    #83
    Ja, csak olaszban egy záróvonalas előzés miatt azonnal ugrik a jogsi...
  • w77d
    #82
    Pepsi azé érzed hogy ez nem kicsit nagyképűnek hat? :)
  • Attila8805
    #81
    jó neked.
    Engem 2 év alatt kb 10-11 alkalommal:D
  • Pepsi Twist
    #80
    nem hiszem hanem tudom :D
  • kemszi2
    #79
    hál'istennek engem még csak nem is igazoltattak eddig(kicsit több mint másfél éves a jogsim),nemhogy traffival megfogjanak(remélem nem is lesz ilyen :D )
    amúgy nem szoktam gyorsan hajtani.lakott terület 60körül max kívül 100,ha sietek akkor szoktam 110-et menni,de lekott területen akkor is próbálom tartani magamat a 60hoz,pályán pedig olyan 140-150 ritkán 160.
    na persze azért előfordult1x 2x hogy 1-1 egyenesen meglőttem 130-140-ig,a kanyar után már megint normál sebességgel mentem.
  • Attila8805
    #78
    Vagy úgy jársz mint én.
    A motoros megy melletted a bal oldali sávban sisak nélkül és egyszer csak oldalról neked megy:D
  • desigo
    #77
    Mit csinálsz ha egy örökzöld mögül kibiciklizik eléd egy öreg néni?

    esélyed nincs megállni...
  • nandorb
    #76
    kell erte vaalami adot fizetni?
  • Alexease
    #75
    Nah itt kezdodik a problema, ha valaki azt hiszi magarol, hogy O profi;)
  • desigo
    #74
    Régebben használtam detektort de meguntam mindig fel-lerakni ezért a kesztyűtartóban pihen.
    Azért jobb ha szabályosan közlekedünk.

    Egyszer volt egy eset,hogy lakott területen belül mentem egy jó hosszú egyenes szakaszon.Jó időben jelzett a kütyü és egyből le is lassítottam.
    Amikor a rendőrökhöz értem fülig érő mosoly az arcomon ők meg csak bosszús képpel bámulnak.
    Nem jött össze nekik. xD
  • Alexease
    #73
    +100% felett az autot is el kellene venni, a jogositvannyal egyutt. Igy az auto ara, fedezne a kiesett benzinvasarlas miatt keletkezo hianyt is:) Raadasul meg a kornyezetet is vedjuk;) Es plusz bunteto eljaras, mivel kiemelten magas az eselye a szemelyi serulesnek es az anyagi karnak.
  • gordon 24
    #72
    Én ugy tudom, (az is az elöbb emlitett müsörban volt) Hogy annak sincs még meg az alapja. Tehát egyenlőre senki.

    De sajnos dolgoznak az ügyön:D
  • Attila8805
    #71
    Amúgy maszek Traffipaxot kik és hol helyezhetnek el?
    Valamilyen szinten ez is témába vág.
  • BenceYCE
    #70
    Én is vezetem már 4 éve. Qrva szar érzés az amikor nem tudod a más faszságát elkerülni és áttolod a JE kerekét egy baromnak a BE mellé. Aztán örülsz akkor amikor mindenki életben van.
  • gordon 24
    #69
    Te tudod azt csinálsz amit akarsz! Csak nehogy egy vagy több ártatlan ember bánja ezt.
  • Pepsi Twist
    #68
    én vezettem már buszt :D qrva jó érzés megmozdítani 1 akkora monstrumot :D
  • Pepsi Twist
    #67
    igen de a rallysok nem utcai körülmények között autóznak... ők extrém körülmények között bár amilyen utak vannak itt magyarországon ez is extrém autozásnak számít...
  • BenceYCE
    #66
    A városban óránként 6-8 balesetet védek ki átlagban. A cég statisztikát csinált róla. Mégis van amikor nem sikerül. Ez azért van mert mindenkinek áll a zászló aki volán mögé ül. Senki sincs biztonságban és bárkivel bármi megtörténhet. És a baleset marhára nem válogat rally versenyző meg gyalogos között. Én a katonaságot nem megszűntettem volna hanem átformáltam volna autóbusz vezetésre. Lehúzol egy telet és egy nyarat aztán mehetsz Isten hírével. Még fizut is adtam volna. De legalább megtanulnák az emberek az összes jármű viselkedését menet közben és volna viszonyítási alapja amikor 180-nal hasít...
  • Pepsi Twist
    #65
    1 szóval vannak előnyei és hátrányai a gyorshajtásnak...
  • Pepsi Twist
    #64
    hogyne... mér 8 éve száguldozom... 1x sem lett semmi baj... sőt a miatt előztem meg 1 balesetet hogy nem 90el hanem 130al meten a 90es táblánál mivel a kamion keresztbe fordult és ha 90el megyek akkor pont belecsapodok na most 130al mentem és mögöttem fordult keresztbe... ez még 4-5 éve volt mikor qrva nagy hó volt... vagyis nem is hó vagyis de, de csak víz volt az úton
  • BenceYCE
    #63
    Olaszországban rugalmasan kezelik a dolgokat. 2x1 sávos úttesten a nyomógombos zebránál simán átmennek a piroson ha senki nem áll a zebra mellett már. A rendőr se szól érte. De a gyalogosok is rugalmasan kezelik a járdát. Ott lép le eléd ahol Ő akar. És mindenki úgy vezet, hogy a lelépő gyalogos testi épségét megóvja. A rendőr nem is basztat amíg nincs nagy baj. Persze nálunk előbb tanulja meg valaki a jogait mint a kötelezettségeit...
  • Pepsi Twist
    #62
    de az autopályán milyen zöldségesvan? legfeljebb a kamion gyűr be...
  • gordon 24
    #61
    Te ezt tényleg elhiszed??
    Az hogy tökéletesen tudsz kezelni egy autot, kb lófaszt nem ér..
    Én kb 300000km-nél járok. 4 éve járom az országot nap mint nap.. És nem mondom azt hogy nem történhet baj.. Nem vagy ura annak a jármünek.. Az hogy meg tudsz csinálni dolgokat vele az egy dolog.. De nem vagy ura annak a tempónak.. Ha ilyen egyszerü lenne ez ahogy leirod nem törnék össze magukat a rallysok sem..

    ja és még egy tudod hány autóversenyző halt meg közuton?? Meglepödnél.. Más egy zárt pálya mint egy közüt.
    De hiába mondom menjél wazz. De ha majd te is egy koszoru leszel a 6-os uton majd fentről gondold végi ezt a napot.
  • Pepsi Twist
    #60
    na ja
  • w77d
    #59
    az egész kurva SG egy off-topic XD
  • w77d
    #58
    de látod hogy ott sem lehet aztán megfogni. Képzeld hogy az utcán meg nem a gumifalba csapódsz, hanem mondjuk a zöldségesbe...
  • Pepsi Twist
    #57
    amúgy sztem ez erősen off tápig amit mi csinálunk :D
  • Pepsi Twist
    #56
    de figyelni kell... látod ha valaki lelép... időben tudsz reagálni... amúgy megfelelő reakció idővel és tökéletes érzékekkel nagyon jól el lehet kerülni azt hogy elüss valakit netántán megöld csak akkor magadat töröd össze... versenyen is volt ilyen... megfordult elöttem a versenyző én olyan 230al mehettem és nem az hogy bele kamikazezok padló fékkel hanem megfogtam és szépen kikerültem de az más kérdés hogy aztán a mentő vitt el engem... (becsapódtam a gumifalba ami nem gumi volt hanem beton D:)
  • BenceYCE
    #55
    Elég lenne ha mindenkitől egy pofipacsit kapna egy ütésbe sűrítve mindazoktól akik órákat szopnak az Ő általa okozott délutáni úttorlaszban, mert Ő ügyesen próbált sietni. Cserébe 10.000-rek ülnek dugóban és szennyezik az amúgy sem felhőtlen Budapestet.
  • gordon 24
    #54
    Igen ezt értem.. És a verseny pálákon vannak bicikliző gyerekek? Vannak nagymamák akik mennek a közértbe??
    Én is szeretem a motorsportokat de ilyen versenyt még nem láttam..
  • w77d
    #53
    Pepsi cseszheted a versenyes előéleted, ha kilép eléd valaki és még arra sincs időd, hogy reagálj..
  • ladarevolution
    #52
    Hát igen, van az a típus aki rühelli ha régebbi autó van elötte, vagy egyáltalán autó van elötte.
    Másik példa szintén velem történt:
    Városba ki akarok fordulni egy nagyobb utcába látom jön egy taxis de mondom még simán kiférek elötte...
    Kifodrulok 2-ba kb 40-nél akarok elváltani 3-ba, de látom még mögém se ért de már kirakja az indexet h előzni akar... monom az szép, akkor váltás elfelejtve padló...:) 80-ig jön mögöttem én elváltok, Ő meg városba 80-nál megelőz... biztos fontos utasa volt xD
    (nem gyerekfutkosós környék volt, ilyeneket én se csinálnék olyan helyen...)
  • Pepsi Twist
    #51
    nem tudom... de haszna nincs...
  • Pepsi Twist
    #50
    de én nem ütöm el a gyerekedet... és én száguldozok bevallom de van hátterem... tehát nem utcai kemény gyerek vagyok apuci mercijével... van versenyes előéletem és tudom hol vannak a határok...
  • BenceYCE
    #49
    Tán hogy fogja a port és a havat?
  • BenceYCE
    #48
  • Pepsi Twist
    #47
    egyébként én azóta hajatok igazán gyorsan mióta megláttam hogy 1 tatát (ladával, 70km/h 90es táblánál) megelőz 1 18 éves kis fiatal srác a 25 milliós BMWvel előzi padló megindult a segge 130 környékén puff a fának az út mellett... amúgy azt sem értem hogy minek fákat rakni 5m -ként az út mellé?
  • gordon 24
    #46
    Mondjuk ezzel nem büszkélkednék de te tudod.. Amikor éppen 5 tüzoltó küzd egy egy ilyen barmon és közben a mentök dolgoznak hogy tul élje.. Én meg ott szopok mögötte és ezért érek haza este 10-re. Mindig eszembe jutnek ezek a nagy szavak..
    Nincs ezzel gond de ha egyszer az én gyerekemet ütöd el 180-al én is benne leszek a hiradóban. Pedig nem olaszliszkán lakom és nem vagyok Roma.