205
Lézer és Radardetektorok a gyakorlatban
  • Pepsi Twist
    #45
    he-he-he
  • BenceYCE
    #44
    Nem is veled van a gond, hanem a rendőrrel és a jogszabályainkkal. Tőlem kaptál volna a két füled közé ólomfülbevalót!
  • Pepsi Twist
    #43
    de halál komoly... a rendőr is jól jár meg én is... ha 1 nap 2 embert ilyet össze szed... akkor az már jó óra bér... és az a 2 egyáltalán nem sok...
  • Pepsi Twist
    #42
    én 1x 180al száguldottam át lakott területen :D (5ös út és sándorfalvára értem be :D)
  • w77d
    #41
    nem te lennél XD
  • BenceYCE
    #40
    -lók
    +lóg
  • Pepsi Twist
    #39
    Én nem tom... Engem mindösze 3x állított meg rendőr mert az 50es táblánál 120al mentem a 30asnál meg 70el és a 3. meg pályán volt 130 helyett 240el... na most ezt a 3at megúsztam összesen 60eFTból...


    ez mind a 2knek jóó ős is jól jár meg én is...
  • gordon 24
    #38
    Na ezen kivagyok én is..

    Én kb ugy szoktam menni hogy országuton 95-110 között tartom a gépezetet.
    Ahogy faluba érek kb 55-60 között vok.
    A következő szkot lenni megyek megelözöm az országuton, beérek a faluba fék szépen 60. Vissza előz végig száguld kb 80 al a falun, majd amikor kiér megy 90-el. Vissza elözöm és ez igy megy 40km-en keresztűl:D

    Persze az átlagsebeség jó nem fogyaszt sokat:D De ha lelép egy gyerek a faluba.... Hát akkor ujra lesz egy cikk a lánglovagokon.
  • BenceYCE
    #37
    Vannak ilyen típusú emberek is. Bár az Ő viselkedésük inkább hugaricum, mégsem követendő. Néha vezetem a párom wagon r-jét. Képzelhetitek nagy borostás fej, 100 kiló és a fél jégkorszak állatvilága lók a szélvédőről. Hát azt a gyalázást amit én kapok :D
  • w77d
    #36
    aláírom, ugyanez történt állandóan az előző C Corsámmal is XD
  • ladarevolution
    #35
    Az emberek gondolkodásával van baj.
    Mondok egy példát ami tegnap történt velem:
    Éppen a városból tartottam kifelé nincsenek már lakóházak vagy ilyesmik az út szélén, kb 500méter volt még a város vége tábláig.
    55km/h-val mentem. A mögöttem lévő Skoda Fábia megelőz és megy kb 60-70között. Mondom jólvan biztos siet....
    Elhagyjuk a táblát de csak nem akar gyorsítani... Mondom vazze ezér előztél, vissza 3.-ba padló lenyomom, beállok 95-re.
    Szépen lassan utolér egy 4-5 perc alatt és megint megelőz megy kb 100-at...

    Az emberek nem bírják ha egy Lada megy elöttük? :D :D Főleg ha még meg is előzi Őket :D
  • w77d
    #34
    egyet értek. Még jobban kéne szigorítani azt is, hogy az orvos kinek adhatja ki az orvosi alkalmasságit. Sok öreg simán megkapja némi pénz fejében, pedig már az orrukig sem látnak el. Én a saját nagyapámat lebasztam, amikor elmondta, hogy még kocsikázni akar. Az asztalnár velem szemben ülve nem ismert föl az öreg nem hogy vezessen....
  • BenceYCE
    #33
    A reakcióidejük miatt ezt a rendőröknek kellene szürni. De ez már más jogszabály. Én is felülvizsgálatot végeztetnék és kötelező, rendszeres utánképzést+vizsgákat, mert önszántából senki se teszi meg, hogy nyomon követi a kresz változásokat.
  • BenceYCE
    #32
    Itt Érden biztos emléxel a bmv-s buszmegállóba gázolóra. Azóta tele az az út 40-es meg 30-as táblával. Kicsit kellemetlen de ki lehet bírni. Hát egy másik b@lfasz nem elcsapott a körforgalomtól nem messze egy gyereket?! Le is zárták az utat. Drasztikus de jó megoldás. Majd ha cikk-cakkban lehet elérni a-ból b-be akkor rájönnek az autósok, h miért. :) Mindemellett továbbra is vallom, hogy a szabályt akkor lehetne a legjobban betartatni ha nem lenne. Mármint szabály. Egyik este levennék az összes seb. korlátozó táblát azt annyi. Az első nap meghalna pár barom, majd 2 héten belül mindenki minden sarkon megállna, mert nem tudja hogy mikor jön arra egy állat.
  • w77d
    #31
    én nem lakott területről beszélek, hanem olyan szakaszokról, ahol nem igen közlekednek már gyalog, van egy pár ilyen.
    Amúgy rosszul fogalmaztam. Nem veszélyesebb, de éppen olyan veszélyes. A legtöbb ilyen öreg sofőr, akik az általam leírt módon vezetnek, még 40-el sem fogják időben lereagálni a veszélyt, de nagyobb az esély, hogy a szembejövőre rántsák a kormányt egy százlábútól megrémülve.... Ugyanis egy barom a 71-esen majdnem így tett tegnapelőtt velem szemben, és vagy egy kilóméteres sort húzott magam után...
  • gordon 24
    #30
    A hidon?? Ott 70-es tábla van!
    Én van amikor 100 körül hasitok arra:D
    De Bp az más:D

    Vidéken betartom tényleg!! Csak autopálya és BP a kivétel.. Bp-n lakom itt mindenki megy mint gép:D
  • BenceYCE
    #29
    Én ráérek...
    Egyszer kaptak el a Lágymányosin, mert 72-vel mentem ádázul. Hittem, hogy ott aztán tényleg nem lép elém a közvilágításon kívül senki. Hát a rendőr megtette. De végül is igaza volt.
  • gordon 24
    #28
    Igen! Valamelyik héten beszéltek róla a tv-ben. Hogy nincs meg az a jogszabály ami lehetővé tenné ezt.
    Mivel nincsenek hitelesitett eszközök, az autopálya kezelő nem adhatja ki a rendszámod stb.. Szóval jog ellenes az egész..

    Persze az egy kérdés mi igaz a tv müsörból és mi igaz a rendörség mondokáiból..

    Az biztos hogy én kis teher autozom minden hónaban kb 6000km-et megyek. Autopályán nem 130-al... És nem kaptam még semmit. Szóval nem hiszem hogy müködne..
  • passatgt
    #27
    ez egyébként már erősen offtopik, mondjátok melyik radar a jó:)
  • gordon 24
    #26
    Nem erre nem jön rá semmi! Ebben benne van a 10% is.

    Magyarul ha 64-el mész 30000ft és igy tovcább.
  • BenceYCE
    #25
    Akkor még csak külföldön kell rettegni?
  • BenceYCE
    #24
    Tehát 50-es táblánál ha 64-gyel megyek v. 100-nál 119-cel v. 130-nál 142-vel még nem bűntetik? És ehhez hozzá jön még a 10%-os ráhagyás az autó sebességmérőjében? Hurrá! Rugalmasak.
  • gordon 24
    #23
    Nem tehetik! Jogellenes egyenlőre. Igy nem is alkalmazzák még!
  • BenceYCE
    #22
    Valóban...
  • BenceYCE
    #21
    Buszvezetőként kaptunk egy példát kérdéssel együtt.
    A légfékek fékkésedelmi idejét figyelembe véve, egy normál reakcióidővel számolva vázoljunk fel képzeletben egy példát. 30-cal haladunk. 12 méterre előttünk kipattog egy labda az úttest közepére amit kerget a játszótérről a gyerek. 12 méter megtétele után éppenhogy megállunk a gyerek előtt. Ugyan abban a helyzetben 50 km/h-nál az a bizonyos 12 méter úgy lesz kevés ahogy van, mert a busz mégcsak el sem kezd fékezni. 50-nel csapjuk el a gyereket!

    Tehát mivel a sebességgel minden négyzetesen arányos, légyszíves ne hasonlítsd össze a 80-as táblánál 40-el tötyörgő beszari embereket, a 80-asnál 120-al közlekedőkkel. OK?! Lakott területen 25, autópályán 65 a minimum. Ha ez alatt közlekedik reklamálhatsz! A piros körben a szám nem a minimumot és a maximumot jelöli egyben!
    Tedd ki Te a gyerekedet az utcára, hogy menjen bátran iskolába!
    Túl ezen van lehetősége bárkinek bejelenteni a kinthagyott táblákat. Csak akarás kérdése.
  • ladarevolution
    #20
    sebességtúllépések és büntetési összegük:

    50 km/óra sebességig
    30%-50% túllépés: 30 000 Ft
    51%-60% túllépés: 40 000 Ft
    61%-80% túllépés: 60 000 Ft
    81%-100% túllépés: 90 000 Ft
    101%-150% túllépés: 130 000 Ft
    150% feletti túllépés: 300 000 Ft


    51-100 km/óra között
    20%-30% túllépés: 30 000 Ft
    31%-50% túllépés: 40 000 Ft
    51%-70% túllépés: 60 000 Ft
    71%-100% túllépés: 90 000 Ft
    101%-150% túllépés: 130 000 Ft
    150% feletti túllépés: 300 000 Ft


    100 km/óra fölött
    10%-20% túllépés: 30 000 Ft
    21%-40% túllépés: 50 000 Ft
    41%-50% túllépés: 80 000 Ft
    51%-60% túllépés: 120 000 Ft
    61%-80% túllépés: 150 000 Ft
    81%-100% túllépés: 200 000 Ft
    100% feletti túllépés: 300 000 Ft
  • Bandee1987
    #19
    Igen, számos hely van (pl. iskolák közelében), ott be is tartom, hisz bármelyik pillanatban kiszaladhat az útra egy kisgyerek. De amikor főuton, lakott területen kivül kiraknak egy 40-es táblát oda, ahol szinte semmi sincs, akkor azért az már ki szokta vágni nálam a biztosítékot. Amúgy hogy van pontosan? 10%-kal lehet max túllépni a sebességhatárt?
  • BenceYCE
    #18
    Asszem már azt is eltörölték, hogy van különbség 49%-os és 51%-os túllépés esetén.

    Radart 60 körül is lehet venni. De csak lakott területen kanyarogva elérhető úticélra "ajánlom", mert autópályán lemérik a belépéskor és kilépéskor rögzített idő alapján az átlagsebességet és tehetsz egy kerülőutat a bírság befizetésére!
  • trident
    #17
    Mérget nem veszek rá, de talán az a 30.000 ft.-os büntetési kategóriába esik.

    (Az persze teljesen érthető, hogy megfelelő módon legyenek a táblák, értelem, gyakorlat szerint; de nyílván te is megérted, hogy számos hely/helyzet van, ahol a sebességkorlátozás kell/het).
  • Bandee1987
    #16
    Nem azért, de most büntessenek meg azért 300 ezer forintra, mert egy kinntfelejett 30-as táblánál 45-tel megyek, holott a 30-as sebességet semmi sem indokolja? Nem egy ilyen hely van Magyarországon. Meg pl. van olyan hely is, ahol csak egyik irányba van 40-es tábla, másik irányból ilyen tábla sehol sincs..
    Ez az egész másról sem szól, mint hogy hogyan húzzunk le az emberekről még több pénzt.
  • redbull0304
    #15
    OFF:

    Havert lefotózták 70-el lakott terülten belül (50), kapott egy 20e csekket, bement valami bíróságra felebezni, erre +50e, most 70e-t fizethetnek be...
  • n3whous3
    #14
    jah, de azért poénos volt :(
  • [HUN]FaTaL
    #13
    Az elmélet ott bukik meg hogy a Kresz az külön jogszabály, ahol le van fektetve hogy a tábla bizony km/h-ban értendő:)
  • w77d
    #12
    jó tudni, holnap határon fogok autózni XD
  • n3whous3
    #11
    témába vágó megjegyzése haveromnak iwiwen:

    "Egy 1837 július 4.-i törvény kötelezi Magyarországot a metrikus mértékegység használatára, valamint az 1961 május 3.-i 65/501 számú törvény kimondja, hogy a hosszúság alapmértékegysége a méter, az idő alapmértekegysége a másodperc.

    Tehát egy 70-es korlátozó táblánál a megengedett legnagyobb sebessége a járműnek 70 m/s=252km/h lehet. (Ha az adott táblán külön mértékegység nincs feltüntetve)"

    xDDDDDDDD
  • n3whous3
    #10
    ritkán látok ilyeneket, ezt akkor megértem :)
  • w77d
    #9
    szerintem sokkal veszélyesebbek a 80-as táblánál 40-el tötyörgő beszari emberek, mint a 80-nál 120-al közlekedők. A lassú beszarós ember kiszámíthatatlan és mindenképp előzgetni kell mindenkinek. Sokkal nagyobb a rizikófaktor....
  • Szabi84
    #8
    majd ha 30-as táblánál megbüntetnek, 30-ezer forintra, mert 51 mentél, átgondolnád a témát:D
  • John Cena
    #7
    úgy tudom ez a radar tetektor illegális amíg 3kmről a lézeres detektor lefigyel addig a te detektorod 5kmről észre veszi majd ki kell kapcsolni mert azért is megbüntethetnek.
  • passatgt
    #6
    és ha elkapnak, én nem háborodok fel, a dolgukat végzik, inkább az idegesít, aki kirakja a táblákat, vagy kintfelejti