327
az amatőr rallye sport hazánkban
  • csm
    #127
    az S2-es motor asszem 230LE... ráadásul ebbe a gyáru Coupe Quattro Turbo az 200LE,és 2 milla körül kapni németbe,ha épp van eladó...
  • Csabesz6
    #126
    A Delta az Integrale, ugye?Annak tűnik.Imádom őket.Az alsó törött meg egy Audi 90-nek tűnik:).Jah és penge a bömbid.
    Szerkesztve:Nem a te bömbid:D.
  • csm
    #125
    ez pedig egy 325iX,majdnem olyan mint az enyém,csak van rajta egy kompresszor :D a tulaj szerint 360LE,és 4.2 alatt van százon-betonon.
  • csm
    #124
    tehát,4x4 turbó mazda,170 LE.
    Lancia Delta Integrale(kb. 300LE)
    Audi Quatrro turbo (220LE volt...)
  • csm
    #123
  • csm
    #122
    néhány ellenfelem a hétvégéről... "amatőr" rally

  • csm
    #121
    ha jó állapotú a motor,és a kasztni is,1 millió körül. amatőrön néha még komolyabbak is indulnak :D
  • bardocz
    #120
    Há ha kurvagazdag lennék,és tényleg S2-es motor van benne(~500ló),én 10millát kifizetnék érte,aztán lehet hülyevagyok:D
  • SuperCharger
    #119
    És egy ilyent? Egy kis Bé csoport fíling ? Indulnak ilyenekkel amatõrön?
    Mennyit érhet egy ilyen? A tulajnak láthatóan fogalma sincs, vagy nem akarta odaírni, hogy mennyit van képe kapni érte...
  • Csabesz6
    #118
    Jah, bocsi végülis kicsit off:D Nem amatőrre gondoltam őt, csak gondoltam megosztom veletek eme remeket.Egyébként hétköznapi használara lenne jó.NAgyon is jó.És legalább feléled a topik.Javaslom, hogy ne csak amatőr raliról beszélgessünk, hanem tágabb értelemben vett autózásról/autókról is.Aztán lehet hogy hülyeség.
  • csm
    #117
    kicsit sokallom az árát,kb a felét érheti. de amatőrre ezt ? :D
  • Csabesz6
    #116
    Ó jaj!
  • Csabesz6
    #115
    bezony.
  • Vlala #114
    Akinek volt technic legoja, az laán elboldogul egy Ladán szinte bármivel. Az öreg vasnak ez a varázsa, semmi sincs rajta túlbonyolítva.
  • Csabesz6
    #113
    Tudnád mennyi volt már:)...elakadások, benzinért rohangálás,volt hogy egyszer lennt kellett hagyni az autót, úgy beragadt,két hátsó gumi csere(most egy sierra téligumi, és egy taurus "terep"gumi van rajta hául.sokat számit a ganéban)karbitömítés csere, karbiállítás vagy ezerszer, hátsó fékmunkahengerek cseréje, megszakító csere, meg kellett bele akksi ugyebár.és pitiánr összegekből kijöttek ezek.költeni nem érdemes rá túlzottan, mivel ő hivatalosan nem is létezik:)
    majd még mesélek,csak elég fárad vagyok már.Ja és az autószereléshez nem kell tudás, csak soksok kitartás, türelem és józan ész:)nameg lóvé ha komolyan csinálod.se fater se én nem vagyunk szerelők, de eddig mindent megoldottunk:)bár ahogy kinéznk a dolgaim, lehet hogy én az leszek..
    jóéjt

    off:
    jófélék a miss hungaryk.Bencsik Emerencet ismerem személyesen.:)
  • bardocz
    #112
    Ez igaz.Csak az a baj,hogy túl sok a ha,legalábbis 1 van,ami nagyon zavaró:D
  • csm
    #111
    de ha tegyük fel veszel egy ladát,és tudod hol tárolni,szerelni már tudni fogod,mert sokminden fent van a neten,abból azért meg lehet csinálgatni.
  • bardocz
    #110
    Ilyen kalandok nekem is kellenek:D Kár hogy se én,se apám nem ért semmit a kocsi szereléséhez:S
  • Csabesz6
    #109
    UP!
    egy kis sztorim auto mania topikbol, hogy legyenvalami téma:)
    Legutóbbi dunaparti ladás sztorit nem is meséltem:).Azzal kezdődött, hogy beindítottuk pénteken, azzal az aksival ami egy hete rajta volt(rajta hagytuk a sarut)és nem volt feltöltve.És beindult!Hogy hogyan azt a fene se érti.Szombaton reggel megint beindult.Nagyszerű, nem lesznek itt bajok.Kivettem az aksit, rá a töltőre.Kell bele a szufla, mert ugye tölteni továbbra sem tölt, viszont mi este szoktunk lemenni, szóval valahogy látni is kell az "utat".Remek, este teszem be az aksit.Fater mondta hogy huzzak rá szivatót, és gáz nélkül indítsam...ahogy szoktuk.De ez a mocskos nem indult....bezzeg a lerohadt akkuval igen, de most az istenért se!Mondom ilyen nincs.Megint azt csinálta mint múltkor...szépen elforgatta de a motor nem indult.Nem tudom hogy lehetne ezt pontosan leírni...olyasmi, hogy pont beindulna, és akkor mégse...közben meg rázkódik a motor.De nem megy.Szarakodtunk vele egy darabig, aztéán fater beült, rükverc, én pedig elkezdtem kifelé/lefelé tolni az udvarból.Beindult!...kb 2 henger.Remek.Nah akkor gyors motorátnézés, kb éjfél fél 12 volt akkor, (még megnéztük a gyuri gellert, legalább kimulattam magam).Szikraellenőrzés, gyertyacserebere(van vagy 12 darab:D).Érdekesség, hogy egy szlovák gyertya b@ssza a legnagyobbat...szegény marellik elbújhatnak mögötte:), ez még egy lovat is kinyírna.Törlés, smirgli, hézagállítás a motorháztető segítségével(:D:D)...aztán gyertyacsere.Még mindig nem.Anyád.Fogyott a türelmünk.No sebaj, majd megtolom a lejtőn és beröffen...hát mit ad isten!Fater az autóban, kettes, kuplung ki ,én nekifeszülök a kb 900 kilónak, gurul lefeléééé...egyszer csak hörrr.És már vígan dolgozott mind a négy dugattyú.Éljen!Lementünk autókáztunk kicsit.Van egy olyan dagonyázó hely ott, ahova néha lejárnak túrni a Nívákkal,Trooperekkel,Cheerokeekkal.De már olyan régen voltak, hogy el lehetett menni a ganéban, ráadásul most meg is volt keményedve.Odafelé simán átmentem, no problem.Visszafelé viszont nem kellett volna kettesben evickélni.Jött egy kis huppszli, melynek a végén egyből egy kis mélyedés, a nyomvályúban pedig egy szép nagy betondarab.Puff...ottmaradtunk.Kuplung barátomat későn nyomtam ki.Lefulladt.Akksi hulla.Tolás?Innen soha!:D..már elmúlt éjfél.Mögöttünk jött vissza egy pözsós a horgászatból..'elakadtatok?' 'hát úgynézki...'..ok visszaszáll az autójába és elmegy a másik irányba.köszi:D.Nem volt más hátra, akksi ki hónalja alá csaptam és hazaséta.Kb 500 méter, szóval nem nagy gond.Bár az aksi elég súlyos.Otthon rányomtam töltőre, megnéztük félig a Bakterházat(:D), aztán vissza az autóhoz, feléledt akkuval.Belerak, saru meghúz, pöcc röff, el se hisszük, örül.Kis hinta, kicsit megtolom hátulról és öklömnyi sárcupákokat nyomva az arcomra/karomra/lábamra kimászott a kicsi:).Mi lett volna, ha teljesen sáros lett volna a talaj....:D.Szóval fél kettőre hazaértünk.Sokat aludtam a hétvégén:)
    Nah remélem fellendítem a topikot:).
  • csm
    #108
    20-30 litert biztos. viszont úgy nagyátlagban a fogyasztás 100 km-re kivetítve nagyjából 40 liter lenne...
  • bardocz
    #107
    Nézegettem bmw-ket használtautón,és mind 100 fölötti lovat tartalmaztak:)
    Kb menyi benzint fogyazstasz el egy hétvégén,tudom függ a távtól,de úgy átlag?
  • csm
    #106
    mint mondtam ez a minimum.ha valami komoly szerelnivalóvan,hiába csináljuk magunknak,az alkatrész nem olcsó.

    mennyit eszik? mittudomén? :D ha kevés van benne,tankolunk és kész. kifogyni nem tud,mert a rázkódástól az utolsó 5 liter ide-oda billeg ,és nem kap benzint a kocsi,ergo úgy életveszélyes menni,hogy egy kanyarba nem kap benyát,és nem hajt a kocsi.

    170LE,220 Nm amúgy,nincs benne semmi tuning,mármint a motorban.
  • bardocz
    #105
    20 ezerből meg lehet úszni jó esetben egy versenyt?:O Én többre tippeltem ennél.A kocsid milyen erős,meg menyit eszik?Meg magadnak szereled versenyeken?
  • csm
    #104
    nagyjából 20ezer forint,nevezéssel,benzinnel és tréler bérléssel együtt. ez a minimum. ha valakinek van pénze,komplett szervizcsapattal bérelhet Evo6-ot,nagyjából 600ezer/verseny :D
  • SuperCharger
    #103
    Mondtad, hogy te ennél szűkebb költségvetésbõl dolgozol. Neked úgy körülbelül mennyibe kerül egy aszfaltos ill. egy murvás verseny?
  • csm
    #102
    hátazért a beton jobban zabál mint a fölt :)nem minden gumisnál,de azért lehet szerezni slicket is és murvagumit is ,ha van lóvéd. használtat meg adnak bárhol...
  • bardocz
    #101
    Wow,azok meg milyen gumik?:O

    Murvűán meg egy egész idény,ilyen kevés murvás verseny van,vagy murván enyire nem kopik a gumi?Amúgy ilyen gumikat lehet venni bármelyik gumikereskedésben,vagy rendelni kell?Esetleg néhány helyen árulják?
  • csm
    #100
    szerintem nem. de ha kivonatsz egy kocsit,és megtanulsz rajta vezetni,az annyit fog kapni az élettől,hogy mire pénzed lesz homológra,vagy 5 kocsit elfogyasztasz :D
  • csm
    #99
    hát ez mindenhol változó. akinek van lóvéja,aszfaltra vesz drága slicket,de azis kibír pár versenyt. drága alatt azt értem,hogy ismerősömék most vettek 84000 FT/db áron gumikat. murván azért egy szezont kibírnak a gumik
  • toretto r34
    #98
    aki itt rallyzik közületek nem tom mennyire vágjátok a témát ha most kivonatom örökre az autót és ugy amatörködök vele az ok de ha véletlen összejönne annyi pénz hogy homolog autót csináljak belőle lehet ebből az autóbol vagy nem mert ugye nem lessz érvényes forgalmija a gépkönyvezéshez ezt nem vágom
  • bardocz
    #97
    Egy versenyhétvégén átlag menyi gumit használnak el?Meg milyen minőségű gumikat,esetleg hasznltak,amik nincsenek anyira kopva,vagy zsír új gumik?
  • pajti
    #96
    LFS -> Live For Speed, és nagyon komoly szim. ;)
  • ba32107
    #95
    Az RBR gondolom a Richard Burns rally, de mi az az LFS?

    A játékok amúgy tényleg semmit nem érnek.........én nagyon sokat toltam pl. a Richard Burns Rallyt, végén már félkeresztben mentem végig az egész pályán majdnem padlógázzal, szóval egész jól ment. Aztán amikor voltunk télen a hegyen fent kocsival, akkor kipróbáltam a ladát, és hát alig mertem vele csapatgatni egy kicsit.
  • bardocz
    #94
    Nekem úgyse adnák oda:) Nincs jogsim
  • csm
    #93
    hátigen. de bala-rallin,tökölön szokott lenni lehetőség autóbérlésre...
  • bardocz
    #92
    Azt még sajna nem próbáltam:) És apám meg mindenképp dízelt akar,csak ma már semmi értelme,környezetszenyezőbb,és drágább bele a benzin...
  • bardocz
    #91
    Namost a legközelebbi udvar amiről a környéken tudok,az a gellérthegyen van,ahol nem lehetne csapatni:D Ezért szar benntlakni a városban(Budapest...),ilyenekből kimarad az ember,azt meg nem merném bevállalni,hogy érden valahol kinnthagyoma kocsit,mert a cigányok szétkapják
  • Csabesz6
    #90
    Jha hát azzal tényleg nehéz lefulladni...már amikor elindulsz.Utána már más tészta ...a mai turbodizelek ugyebar.Fater kenyeres KIA-jával (2500 tci) is ugy állok be az udvarba ,hogy simán gáz nélkül:)
    Indulj el egy benzinessel majd:D
  • csm
    #89
    :) nekem mondod? mi is a szomszéd udvarában parkolunk :D
  • bardocz
    #88
    Hát az biztos,hogy nagyobb élmény,mint játék:) Csak sajna itt ha lenne is pénzem venni egyet műszaki nélkül,akkor sem tudnám hol használni,pedig legszivesebben minden pénzemet benzinre költeném,és addig vezetném,amig van benzinpára a tankban:DDD