327
az amatőr rallye sport hazánkban
  • bardocz
    #247
    Ezt nem gondoltam volna,STI marha sokat eszik.Biztos lehet vele óvatosan menni,de ki óvatoskodik egy olyan autóval?:D Szerinted nincsen más választás?Régi japán autók közül,amit viszonylag olcsón be lehet szerezni.
  • csm
    #246
    Sti-t bőven olcsóbb fenntartani mint a deltát. én? Bmw-t,e30-at nagymotorral majd,most egyelőre cápával járkálok :) az a másik nagy szerelmem...
  • bardocz
    #245
    Hogyhogy,annyira megbízhatatlan?:O Igazából az örök álom az STI,de az lesz is majd,ha 1 évig szárazkenyeret eszek vízzel,akkor i:) De akkor te milyen autót ajánlasz ami 4kerekes,vagy hátsós,és utcára.Tehát ne egyen annyit,mint valami amerikai szarság:D
  • csm
    #244
    Delta integralenak addig örülj míg csak álom :) rengeteg bajod lenne vele. nagy élmény,de annyi pénzért van nagyobb :)
  • bardocz
    #243
    Na mondjuk azt nem gondoltam volna,hogy van bömös annyiért.
    Én majd első kocsinak mindenképpen vagy hátsó,vagy 4 kerekeset akarok,namost sejtitek melyik az olcsóbb:D Lancia Delta Integrale nagy álom:-) Kár,hogy egyre kevesebb a hátsókerekes kocsi.
  • csm
    #242
    kinek mi a drága... 320-ast 100 körül kapni,hacsit nem :) van viszont a környéken egy régi hátsós starlet,komolyat megy vele a pilóta,bár a kocsi se gyenge :)de amúgy meg csapatni nemcsak hátsókerékkel lehet :)
  • bardocz
    #241
    Régi hátsókerekes Corolla?Nem drága,és ugyan úgy lehet vele csapatni.
  • csm
    #240
    lada az egyik legdrágább kocsi amatőrben :) széria ladával semmire nem mész,hacsaknem a krumpliföldön csapatásnál akarsz megállni,de nemhiszem :D Bmw olcsóbb,egy 320-al már el-el mehetsz keresztbe,és mire egy ladát egy sima 320-szintjére hozol... hajjaj,sok pénz. felszerelésnek elég legyen a sisak,nem a ruhától és a versenyzőcipőtől leszel gyorsabb:)
  • csm
    #239
    ha rám hallgatsz,szabályzat hülyeség.az majd akkor számít,ha ott tartasz,hogy versenyenként 1 milliót bele tudsz tenni a dologba. de persze bennevan hogy kiesel az első gyorson vmi miatt,és akkor ugrott a levesbe a pénz.amatőrök közt menj,ott is elég komoly mezőny van,mifelénk a VB-t megjárt Fischer Dani is csak szoros küzdelemmel nyert pár éve,tavaly pedig egy 1. osztályú A-s evo6 jött,mondjuk elverte a mezőnyt mint a szart,de nemvagyok benne biztos,hogy egy másik kocsival is ennyire nyert volna. Amatőrök közt ha lesz eredményed,(amihez szintén rengeteg pénz kell),akkor mehetsz feljebb,anélkül hogy ott tapasztalatod lenne,csak pénzkidobás. aztán feljebbmész,sok-sok szabály,minden sokkal drágább,mindenhol lehúznak,és rájössz,hogy nemisannyira akarsz te az Ob-n , vagy az Rte-be 57-dik lenni,mert nincs értelme :)
  • SimaSuna #238
    egyenlőre helyi szlalom kupákra gondoltam...csak h mit tudok.
    felszerelés? ruha, sisak, stb...
    BMW drága a pénztárcámnak, ami üres...
    Lada meg van 2is...
    szervíz csapat ingyé dolgozik :D
  • SimaSuna #237
    megszereztem a FIA/MNASZ szabályzatot, átolvasom, bemagolom.
    még utánna járok ennek annak...jövöre már szeretnék indulni az amatőrök között, és aztán feljebb lépni...BalázsÖcsi szintjére vagy legalább Bútor Robi szintjére :)
  • csm
    #236
    de tervek csak vannak,hogy mégis hol nem? :) felszerelések? :D licensz? Bmw legyen,lada felejtő ha rám hallgatsz.
  • SimaSuna #235
    egyenlőre sehol.

    csak beszerzek mindent.

    hamarosan épül a kocsi, közben a felszereléseket akarom megvenni, meg a liszenszet megcsinálni...

    BMW kéne, de Lada lesz :)
  • SimaSuna #234
    Csökő Zolit hallgatom menet közben.
    (épp 8.Majrévas kupán vagyok a s2000es Fábiával)

  • csm
    #233
    nincsmit :) hol fogsz vezetgetni?
  • bardocz
    #232
    RBR-es magyar navigátor nem jó?:D Igaz néha balra kéne tartani,amikor azt mondja tarts jobbra,de nem baj:P
    Amúgy sok sikert a vezetéshez:) Majd írj élménybeszámolót.
  • SimaSuna #231
    hmm..én is hasonlóra gondoltam :)

    kössz a felvilágosítást :)
  • csm
    #230
    a jobb 33 pedig amikor 2 db jobb3 jön egymás után,tehát abból tudod hogy hosszú kanyar jön. jobb 34 pedig,hogy megtörik,és még erősebb lesz
  • csm
    #229
    ha te vezetsz akkor mégkönnyebb :P ez teljesen tőled függ,amit neked jelent az adott kanyar. ha neked kék-piros-sárga, a kanyarerősség jelző,akkor az :D de általába a fokozatok, Sima jobb,aztán J1-J6-ig , a J5 a visszafordító, a J6 pedig amikor már aláfordulsz , pl hídról híd alá.
  • SimaSuna #228
    igazából vágom a dolgot, csak az érdekelne, h a kanyarokat hogy osztályozzák...

    mi a bal2, mi a jobb33...

    én leszek a pilóta^^ :)
  • csm
    #227
    írni nemnehéz,azt írod amit a pilóta diktál,a lehető legrövidebben írd le,de úgy hogy azért vissza is bírd mondani :) aztán a neheze akkor van,mikor rázkódtok mint az őrült,de ne nézd el a sorokat(jó nagy betűkkel írj),tudd hogy hol jártok,milyen kanyar jön,milyen tempóval mondd , és mennyire előre,ez pilótafüggő.
  • csm
    #226
    hát ahhoz valami B-jogsival vezethető kisbusz kéne. akkor belefér.
  • Csabesz6
    #225
    Nem akarok okoskodni, de sztem ez kialakul a pilóta mellett:).
    Legalábbis én mentem volna haverommal Oroszlány-Pusztavám ralira navigálni, ha lett volna pénz.
  • SimaSuna #224
    Üdv srácok! :)

    Itinert szeretnék irni/olvasni megtanulni. van hozzá vmi segédanyag?
  • SuperCharger
    #223
    Te milyen autóval szoktad húzni az utánfutót, ha mész versenyre? Belefér az egész szerelvény a B jogsi 3,5t limitjébe?
  • csm
    #222
    csövezni ebben az értelemben csak az utasteret szokták. a futóműben a lengőkarok és gólyalábak meg vannak erősítve,és a kasztnit sem árt a tornyoknál oldalirányba ill. hátrafelé megerősíteni. nekem ez a kocsi 2 emberrel megvan 1,5 tonna,elég nagyot koppan leérkezésnél :(
  • SuperCharger
    #221
    A te kocsidban be van csövezve a felfüggesztés is, vagy csak az utastér? Be kell csövezni azt is, hogy az ilyen ugratásokat kibírja?
  • csm
    #220
    aha :D
  • Csabesz6
    #219
    1:50nél te kérsz felszállási engedélyt?:D
  • csm
    #218
    Rally

    itt az évzáró versenyről egy rövid kis videó.
  • csm
    #217
    hát semmisok :D igazából ezt át kell érezni, leírni nem lehet ;) versenybeszámolót meg most nincskedvem írni,mert hosszú :D
  • bardocz
    #216
    Mesélj:D
  • csm
    #215
    most szombaton is lesz,tökölön,kimegyek nézni,jónak ígérkezik.
  • csm
    #214
    volt jópár,csakhát nem pörög a topic :D
  • bardocz
    #213
    Na,mostanság voltak versenyek?:)
  • csm
    #212
    ígyvan,a fordulat meg kell,akkor vannak csak lovak
  • ladarevolution
    #211
    nem olcsó dolog az biztos. olyan 2-3 misi között van az autó ára és 5misi biztos elmegy egy verseny éved alatt.
  • SuperCharger
    #210
    Ladákról jut eszembe... valahol azt olvastam, hogy a VFTS cuccok elég drágák, és nagyon hamar el is kopnak (pár verseny), és cserélni kell õket, és hogy ennélfogva VFTS Ladát tartani végeredményben elég drága mulatság. Mennyi igaz ebbõl?
    (én sajnálom is szegény Ladákat, egy magasan pörgetett Lada motor szerintem szörnyen fájdalmas hangot ad ki magából, csupa visítás, kerepelés meg csattogás)
  • csm
    #209
    a verseny színvonalától függ,komolyabb amatőr rallyn, akármekkora király a sofőr sportlada nemsokra elég :)
  • toretto r34
    #208
    ilyen amatőr rallykon mennyire lenne esélyem egy utcai sportladával?