280
Blu-Ray,HDDVD filmek egyéb formátumba való konvertálása
  • computerguru
    #160
    Az any dvd-vel is belehet rippelni a filmet,egy mappába,és egy lejátszóval,pl.:Power dvd,kiválasztod a mappát és már játsza is,ezek szerint nem ismered igazán a programokat!
  • varko
    #159
    Helló,

    Kérnék néhány szót arról, hogy a NERO 9 és a Pinnacle studió 12 Ultimate konvertálása avchd, vagy mpeg2-be szerintetek milyen.
    Nekem gondom van velük mert a konvertálás után akadozó lett az anyag.
    Vagy ez videokari gond?
  • URH
    #158
    Hali, volna egy olyan gondom, hogy dvdfab hd decrypterrel szeretnék egy filmet felmásolni a gépre, de egyszerűen nem megy. Elkezdi scannelni a lemezt aztán abba hagyja és utána úgy viselkedik, mintha nem lenne lemez a meghajtóba.
    Mikor még vettem 1évvel ezelőtt, lazán sikerült felmásolnom vele egy blu-ray filmet, mint egy sima dvdfilmet.
    utána párhónappal rá újra fel akartam másolni egy bd filmet és egyszerűen nem csinál vele semmit. Marha idegesítő, már!!!

    Mindent kipróbáltam már. Új rendszer, újabb verziő letöltése, platinum változattal se ment.

    Nem tudok más hova fordulni vele, egyszerűen semmilyen megoldást nem találtam neten, vagy bárkit akinek ilyen gondja lett volna.

    Ha Anydvd-vel rippelek, az azért nem jó, mert az csak akkor működik ha képfájlba van a cucc és daemonba beszúrva játszom le.
    Én csak egyszerűen azt akarom, hogy úgymásoljam fel a gépre, hogy ott egy mappa, kijelölöm a lejátszóprogival és már viszi is.

    Valaki valami ötlet?
  • takysoft
    #157
    avidemux-szal nekem is mindig csak gondom volt. szerintem használj vmi mást vágásra.
    ha csak vágni kell, akkor keress rá a "Split avi" kifejezésre.


    én mit tennék? behúzom az avit mkvtoolnix-be, azátn elmentem olyan vágásokkal, amilyennel akarom. (csak így mkv-t kapsz... ami mondjuk nem baj, ha nem asztali lejátszón néznéd)
  • Klmarti
    #156
    Sziasztok! Kérnék egy kis segitséget, de előre bocsátom, hogy zöldfülű vagyok egy kissé. Letöltöttem az Avidemux 2.4.4 progit, és videofilmet (avi, mpeg) szeretnék vele vágni. Avit sikerült is, de az új mentett fájlnál úgy csúszik a hang, hogy használhatatlan. Mit rontok el?
  • takysoft
    #155
    az jó kis program. egyszerű használni. nekem sose vagyott le. neked mindig csinálja?
  • DjPremier
    #154
    Sziasztok.Van egy mkv film minden ok,de amikor ConvertXtoDVD-vel átkonvertáltam a vége elött 50mp-el lefagyott a gépem.Menüt szerettem volna rakni a filmre.És átkonvertálni DVD formátumba.A gépem: Asus M3N HD/HDMI,AMD Phenom X4 9550 Quad Core 2.6Ghz,2x 2GB 1066Mhz DDR2 ram.Mi lehet a gond,vagy milyen progit tudtok ajánlani mkv-bol DVD-re valo konvertálásra? És ha van olyan akkor menüt is szeretnék hozzá.Elöre is köszi.
  • CroftManor
    #153
    Hát 6000-re állítottam ebben a videómban, itt jó a minőség. Ezt Sony vegassal mentettem.
    De ezt meg Adobe premier CS4el és nem olyan jó minőség, pixeles
  • takysoft
    #152
    hát a bitrate érdekes kérdés. de ha a tömörítetlen avi tűéles akkor ott lesz a gond.
    általában 5-6-7000 kilobit/sec szép képet ad 720p-ben.
    6000-es bitrate-el egy másfél órás film 4 giga(+hang), így felfér egy dvd-re. az egész nézhető szokott lenni.

    persze mindez szebb képet az, ha jó a tömörítés is. pl 3 passos tömörítés ugyanazzal a bitrate-el szebb képet ad persze


    amúgy... abba is gondolj bele azért... hogy youtube mit csinál a videóddal...
    mert ha áttömöríti, akkor úgyis mindegy.(asszem ott flv-ben vannak a videók fent).
    bár hallottam olyat is, h az új flashben már az flv is tud h.264-et..
    ha nem tömöríti át a youtube a videót, akkor a kisebb bitrate kisebb videót ad, amit gyorsabban le tudnak tölteni az emberek.
    20000 kilobit/sec éppezért túlzás lehet... tartsd az értelmes határokat:D
  • BaliBoy
    #151
    A croppolás magyarul vágást jelent.
    Szerintem olyan 6-7 Mbit/s megfelelő.
  • CroftManor
    #150
    Mi az a croppolás?
    Lehet h tényleg a bit rátával van a gond, nem tom mennyi az ideális bit ráta? :)
  • BaliBoy
    #149
    És a 720p elkészítéséhez croppolod a fekete csíkokat? De egyébként taky-nak igaza van. Megfelelően nagy bitrátát állítasz be? A feltöltés előtt a videó jó minőségű?
  • CroftManor
    #148
    1280x1024be játszom, de ez a mirrors edge egy 16:9es game, szal szélesvásznú, a játékban is két fekete csík van felül meg alul.
    Frapsban eredeti méretben mentek, de you tubera 1280x720ba kell tenni a HD videókat. Mnetés után a tömörítetlen AVi tűéles.
  • BaliBoy
    #147
    Milyen felbontásban játszol? Frapsban eredeti méretben mentesz? Mentés után a tömörítetlen avi tűéles?
  • takysoft
    #146
    őőő. ilyen eredetiben is? mármint, mikor nem youtube-on van?
    mert lehet, h csak az a baj, hogy mikor végül elmented, akkor kicsi a bitrate a tömörítésnél, nem?

    de mint mondtam, ehhez tényleg nem nagyon értek:D
  • CroftManor
    #145
    Hát nézd meg a videómat, vagy tekerj bele.. rendesen látni h pixeles, szal nem tűéles
  • takysoft
    #144
    sajnos ehhez nem értek, de hogy érted h nem teljesen HD?
  • CroftManor
    #143
    Hali
    Lehet h nem a legmegfelelőbb helyre írom de hátha tud vki segíteni.
    Játékokból frapsal szoktam felvenni videót, Jelenleg Adobe premier Pro CS4el szerkesztek videókat, de hiába mentem el 1280x720ba, 16:9be, H264be, mégse lesz teljesen HD a videóm. Ráadásul fekete keret jelenik meg a videón.
    Már próbáltam Sony vegast is, de azzal még szarabb. Mi lehet a gond?
  • pdavid85
    #142
    Akkor most nem tudom mi tévő legyek...
    Na mind1, várok hátha valaki ad valami egyszerű és remek tippet! :)
    Azért köszi szépen Taky!
  • takysoft
    #141
    na persze... attól h a direct stream-et kiszeded, az még nem avi...
    meg pl mp3-at vagy ac3-at még ki is lehet szedni gond nélkül, de a h264 stream ebből a szempontból is gázosabb, mert nem tartalmaz framerate infót.(h 24, vgy 25 képkocka/mp... esetleg vmi még kerekebb, mint 23.98)
    ez nem jó, ha elveszik....

    attól h kiszedem mkv-ból, még bele kéne rakni másik konténerbe.. mondjuk avi-ba...
  • takysoft
    #140
    pontosítok.
    mkvtoolnix-el lehet kiszedni. csak abban nincs GUI, azért készült hozzá az mkvextractgui, ami általában tartalmazza az mkvtoolnix ehhez szükséges komponenseit. (gui nélkül parancssorba meg gépelgessen a halál mondjuk:D)
  • BaliBoy
    #139
    Mkv extract GUI-val lehet kiszedni a konténerből cuccokat.
  • takysoft
    #138
    persze, csak nem tudom h recompress nélkül hogy tudnád áttenni mkv-bl aviba.. nem ismerek rá progit. de elvileg nem túl nehéz dolog. meg nem is tartana sokáig.

    mert odafele egyszerű. fogod a mkvtoolnix-et, behuzogatod a sávokat, elmented és máris mkv-ban van... de visszafele.. franc tudja.
  • pdavid85
    #137
    A virtualdub mod nem akarja beolvasni. ezt írja: Found a frame with only one (forward)ref, unhandled.

    A gyártó oldalán a leírásnál ott van hogy MPEG2 / VC-1 / H.264 / HD JPEG kódolás. Akkor elméletileg vinnie kellene, nem?
  • takysoft
    #136
    de ne feledd, akkor ugyan avi lesz, de még mindig x264, ami a h.264 egy megvalósítása.
    ha a lejátszó nem ismeri a h.264-et, akkor nem viszi a filmet.(de azt minden igazi bluray lejátszó ismeri, mert az eredeti blray filmeket is azzal tömörítik.
  • takysoft
    #135
    hát ha van neked virtualdubmod, az beolvassa az mkv-t.
    audio-ra meg video-ra, Direct sream copy-t nyomsz, és elmented avi-ként.
    (nem próbáltam, csak hallottam vhol)
  • pdavid85
    #134
    Semmire sem jutottam...
    Bárhogyan is írom ki egyszerűen semmi. A lejátszó állandóan ezt hajtogatja: "no program is found"
    Valakinek valami ötlet?
  • pdavid85
    #133
    Köszi az infót! Utánna nézek. Ha okosabb leszek megosztom másokkal is. :)
    Egyébként Samsung BD-P 1000 a lejátszó.
  • takysoft
    #132
    ja és.. az mkv csupán konténer. ha a lejátszó nem szereti, akkor tedd át a filmet vmi más konténerbe. pl az "avi" elég közkedvelt.
    elvileg lehetséges bármiféle konvertálás nélkül. ergo: a filmet se kell újratömöríteni, meg a hangsávot se.

    avi-ból mkv-t az mkvtoolnix-el könnyen lehet csinálni(ismétlem konvertálás nélkül, csak konténercsere) biztosan visszafele is van egyszerű módszer.

    minőség és méret nem változik. avit meg biztos megeszi a lejátszó.
  • takysoft
    #131
    amennyiben az asztali bluray lejátszó támogatja az mkv formátumot, akkor természetesen igen.
    ellenkező esetben igencsak valószínűtlen. erre a lejátszó vásárlása előtt kellett volna ügyelni.
    amit tehetsz: ha nem támogatja(egyébként miért kérdezősködnél ugye), akkor less körbe, hátha rábukkansz vmi modolt firmware-re.

    milyen lejátszó egyébként?
  • pdavid85
    #130
    Sziasztok!

    Van jópár mkv filmem és szeretném valahogy lejátszani asztali bluray lejátszón. Lehetséges-e?
  • takysoft
    #129
    szarból nem lehet várat építeni.

    tudod a konvertálás alapszabálya: jobb nem lesz.

    a szebbet lehet csúnyítani, de a csúnyából szebbet nem tudsz csinálni.

    HD-ripek készülhetnek HD-stream adásból, HD lemezről(bluray), vagy esetleg eredeti filmszalagról. low-res aviból, meg dvd-ből nem.

    (persze profi emberkék, akik nagyon értenek hozzá, és jó cuccaik vannak, scalerekkel meg hasonlókkal javíthatnak 1-1 filmen, de azért HD-t még nem csinálnak.)

    Ha HD-tv-v nézed a DVD-t, akkor meg vegyél olyan lejátszót, ami felskálázza a filmet 1080p-re. attól kicsit szebb lesz.
    De ettől még ne tárold így a filmet, mert attól még nem 1080p minőség, és sok helyet foglalna.
  • Sosome
    #128
    Hali, vki megtudná mondani hogy van-e valamilyen program amivel 720p vagy 1080p felbontású mkv-ba konvertálhatok dvd-t, avi-t feljavítva a képminőséget?
  • Jimanszky
    #127
    Ez engem is érdekelne
  • staffbull
    #126
    Sziasztok,

    Van egy elég jól szituált házi-mozi szettem. szeretném a legtöbbet kihozni belőle. Az érdekelne, hogy blueray, vagy hdd (mkv.)filmet hogyan tudok dvd9-re konverálni? Mindenki csak a mkv to dvd-ket említi. Vagy csak egyszerúen a konvertáló progiban átállítom az outpot méretet?
  • marsu
    #125
    thx
  • BaliBoy
    #124
    KmPlayer tökéletesen megteszi.
  • marsu
    #123
    Milyen programmal lehet pc-én megnézni, egy ilyen filmet?
  • BaliBoy
    #122
    "Ez mind csak elmélet, hozzáteszem jó lenne ha így lenne. De sajnos az van, hogy egy jó pár HD filmet megnézve látni lehet, hogy koránstem akkora a látványnövekedés mint egy újabb film esetében. És jelenesetben egy több mint húszéves filmről beszélünk, aminek elképzelhető hogy már az eredeti kópiája sincs meg (rengeteg filmnek elveszik, pénzhiány miatt újra vesznek rá, vagy nem vigyáznak rá, mondván ott van a mozis verzió az éppen elég), és egy analóg mozis változatból csinált HD el tudod képzelni hogy néz ki. Pont úgy, köze nincsen a HD-hez. Tehát amit mondasz az csakis arra az esetre igaz, ha nem túl öreg a film, megfelelő állapotban létezik még _eredeti kópia_."

    Hidd el amerikában nem divat dollár milliós befektetésű filmek erdetei kópiáit elveszíteni. Filmes szalagokra meg főleg nem vesznek újra, ebben is biztos lehetsz. Az, hogy nem olyan a minőségük mint az új filmeknek természetes, hiszen fejlődik a technika. Elsősorban az az oka, hogy a szalagok, hiába a megfelelő tárolásnak, öregednek. Ez elsősorban a színhelyességen látszik meg és a képek zajosságán. Hidd el első kézből vannak az infóim ugyanis ezt tanulom. Még a szakdolgozatom is a HD világáról fog szólni.
    Persze azt nem tisztáztuk, hogy mennyire régi filmekről van szó, de a Robotzsaru még bőven benne van abban amit írtam.
  • berczely
    #121
    Ulead Video Studio legújabb változata kezeli a HD-s kamerát!
    Próbáld azzal!
    Az én régi kamerámhoz adták alaból a régebbi video studiót sztem ha veszel HD-s kamerát ahoz is adnak programot...annyi pénzért...