280
Blu-Ray,HDDVD filmek egyéb formátumba való konvertálása
  • takysoft
    #200
    az egy szar.... már elnézést...
    fejre áll a directshow-s codekektől, pedig manapság már szinte mind az


    olyasmikre érdekes guglizni, h "avi splitter"
  • BaliBoy
    #199
    VirtualDub.
  • Atkatáska
    #198
    Csá all lenne egy olyan kérdés hogy mivel lehet Xvid-es avikat vagdosni jól ,egyszerüen?

    mivel van egy 701 mb-s filmem, rá kéne rakni egy cd-re amire csak 700 mega fér rá..
  • Tyler1
    #197
    aha értem. azt hiszem akk hagyom így, a felirattal meg kezdek vmit. köszi a seítséget :)
  • Evin
    #196
    DVD-be sehogy. DVD-nek kötött szabványa van, tehát 720*576 a max felbontása pl. BR meg nagyobban kezdődik, bár a Rip miatt nem tudom min változtattak. Aztán ott van, hogy a DVD Mpeg2-es tömörítést használ, ami meglehetősen gyenge mind méretben mind minőségtartásban.
    Ha mondjuk CRT TV-n nézed mindkettőt, nem fog feltűnni a különbség, csak HD közeli TV-n vagy monitoron.
  • Tyler1
    #195
    igen csak a külső feliratot középen jeleníti meg :S
    marad a dvd-be konvertálás. milyen beállítással lehet a legkevesebb minőségromlással konvertálni?(cxtd)
  • takysoft
    #194
    minőségváltozás nélkül csak akkor konvertákhatsz ha a célfile lossless.
    lossless video kodekről nem tudok:D
  • Evin
    #193
    Asztali lejátszótól függ, de az újabb tudtommal képesek külső feliratból is olvasni.
  • Tyler1
    #192
    igen azt. aviba azért nem akarom, mert van felirat hozzá, és az úgy jobb lenne ha ez nem ráégetve lenne rajta.
  • Evin
    #191
    Ne viccelj, BRRip-ből DVD-be? Persze, hogy romolni fog a minősége. Persze ha "DVD-be" alatt az asztali DVD formátumot érted.
    Esetleg még az járható út lenne, ha avi-ba, xvid/divx formátumba mentenéd ki. De itt sincs arra garancia, hogy a kép/hang nem lesz rosszabb.
  • Tyler1
    #190
    van egy brrip filmem mp4-ben 2 giga körül. ezt cxtd-vel áttudom minőségromlás nélkül dvd-be konvertálni?
  • takysoft
    #189
    nem vág sajna másodpercre pontosan, mert blokkonként tudja szétszedni, így van benne pluszminusz 4-5 másodperces elcsúszás, de ha valami professzionálisabb miatt szeretnél vagdalni, akkor Vegas-t vagy Premiere-t használnál.
  • BaliBoy
    #188
    Oké. Rájöttem, hogy kell benne ilyet csinálni.
  • BaliBoy
    #187
    De ott nem tudsz idő keretet megadni.
    (Akartam is írni az mkvmerget csak elfelejtettem.)
  • takysoft
    #186
    erre egész jó az mkv hivatalos szoftvere, az mkvtoolnix
  • BaliBoy
    #185
    Nem tudtok olyan progit amivel mkv-t lehet darabolni? Olyan kellene ahol be lehet állítani, hogy mettől meddig vegyen ki egy részt. És nem olyan progi ami csak úgy tudja mindezt végrehajtani, hogy újra is tömöríti a filmet. VDubMod-ot próbáltam de állandóan beszarik már a film megnyitása közben. :S
  • takysoft
    #184
    7-es nero? az még talán flac-et se tud XD
    nekem 10-es van, működik faszán az is.

    a recode meg nem HD-t csinál tudtommal, hanem sima DVD formátumot.
    (bár az tény h nem írta le pontosan h milyen formátumban írja ki a filmeket. de feltételeztem h HD-ben, hisz ez a topic arról szól. nekem rengeteg mkv-m van dvd-re írva...)

    ha valamit "nagyon" betömörítesz, az sem akad el semmilyen lejátszón.
    max rosszabb lesz a minősége.

    verbatim dologban egyetértek amúgy, az a legjobb(bár az én íron nem szereti a + os lemezt így minuszost szoktam. régibb, kompatibilisebb.)

    ettől viszont független az, hogy visszamásolva is szaggat a film. (mert akkor nem az olvasási sebességgel van a gond)

    ettől meg még mindig függetlenül abban igazad van, h midig mindent 4x-esen írunk:)
  • computerguru
    #183
    Szia! Először is sose irj 10-szeres sebességgel filmet,maradj a 4-szeresnél!Csak jó minőségű dvd lemezre irj csak,én Verbatim + ost használok,még egy hibás sem volt köztük,de pl.: a TDK gurigában már találtam rosszat!(Csak magánvélemény!)Irhatod nyugodtan neroval,én a 7.11.10.0-ás verziószámút használom,nekem bevált!Az ilyen filmeknél,amit mondtál,válaszd a nero recode menüpontot,azon belül,pedig a Teljes dvd-re való átkódolást,ha kb.:6 giga felett van a film,természetesen inkább dupla rétegű lemezre kódold át,akkor biztos jó lesz,megcsinálja a 4,7-es dvd-re is,csak akkor nagyon be lesz tömöritve és lehet hogy egy asztali lejátszónál elakad.
    Ajánlom még neked a Shrink nevű progit,ez is az egyik legjobb másolo progi!Remélem tudtam segiteni?! Szia!
  • takysoft
    #182
    szia
    na kezdjük ott, hogy minden filmed x264-es.
    720p tömörítetlen nem létezik. még az eredeti 50 gigás bluray lemezre is tömörítve megy az agyag.
    csak a bitrate kérdése, hogy mennyire van jól tömörítve. szebb kép = több giga.

    ha egy film szaggat annak 2 oka lehet. vagy a géped lassú hozzá(netán szarok a beállításaid) vagy pedig a film szar. alapból az volt mikor letöltötted(/áttömörítetted)

    ha kiírsz valamit dvd-re az byte-ra pontosan ugyanaz, mint amit kiírtál.
    max az olvasási sebeggéggel lehet a gond, de ha visszamásolod azzal se.

    nagyobb filmeket is le lehet tömöríteni kisebb méretre, bár bonyesz kicsit.

    igazából 1 kérdésem van. mi a halál f***ának akarod te kiírni a filmeket dvd-re?
    vegyél egy vinyót. kisebb, gyorsabb egyszerűbb és nem is drágább
    18-ért kapni terás, 22-ért 1.5 terás vinyót.
    1.5 tera az 1500 gigabyte, amit ha osztasz 4.7-tel, az 320 dvd... az még 60 forintos dvd esetén is kb 20.000 ft.
    (nem kötözköd... a dvd és vinyógyártók is 1000-es váltószámot használnak:P)
    emellé még egy párezer forintos racket ha veszel, szinte farzsebben elfér a filmgyűjteményed, és kiírni se kell.
    usb-vel bedughatod bárhova.
  • ioinme
    #181
    Sziasztok, égető problémám lenne, amit még eddig nem tudtam megoldani, igaz csak kétszer próbáltam. (De nem akarok több lemezt elpocsékolni) Szóval arról van szó, hogy van a gépen egy csomó HD film, valamelyik tiszta nyers 720p (Transformers 9 giga, Karib tenger kalózai 3 szintén 9) de van közöttük x264 kódolású is, ami ugye ha jól tudom szintén HD, csak betömörített, és még mindig sokkal szebb mint a dvd. Na ilyenem is van, ebből van a több, és nem tudom mivel írjam ki őket, milyen programmal, és hogyan. Ugyanis most kiírtam a vasembert (4 gigás volt kb) sima dvd lemezre, de szaggat, felmásoltam, és szintén szaggatott, szóval a lemezre szarul került rá valószínűleg nem jó beállításokkal írtam. (azt hiszem 10-szeres sebességen írtam sima adatlemezzel neroban) Mivel nem akarok több lemezt elpocsékolni, szeretném megkérdezni milyen progival lehetne a nyers HD és az x264 kódolású filmjeimet kiírni szaggatás mentesen, úgy, hogy ne sérüljenek sehogysem? Egyébkétn a Múmia 2-t sikerült nagyon régen (úgy egy éve) kiírnom valahogyan egy dupla rétegű lemezre, mert 9 giga volt az is, és az tökéletesen futott, szaggatás mentesen. És ha jól emlékszem (lehet nem) valami speciális módon kellett kiírni attól eltekintve is hogy duplarétegű dvd-re írtam. Előre is köszi a segítséget!
  • computerguru
    #180
    Nekem van pl.: HD videoklipem és a Power DVD-vel simán lejátszom.
  • nesto
    #179
    Heló, találtam egy ilyen oldalt: http://hdfilmek.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=536281
    Itt leírják hogy hogyan játszuk le a hd filmeket, az a kérdésem, hogy ha ezt végigcsinálom akkor valamivel jobb minőséget kapok, mintha csak simán felteszem a VLC playert? Mert ugye azzal is letudom játszani a mov, mkv fájlokat.
  • castiel
    #178
    sziasztok lenne egy gondom vettem egy easycap külsö usb dogitalizálot de nagyon rossz a képe amit felvesz a kamerárol mitöl lehet?
  • castiel
    #177
    köszönöm,megprobálom
  • computerguru
    #176
    hogy miért a végén szaggat, azt látod nem tudom


    Valószinű azért,mert a 150 perces filmet betömöriteni 4.38GB-ba,az kicsit dúrva,csoda hogy egyáltalán lejátsza valahogy,jobb lett volna dupla rétegű lemezre irni,arra bőven ráfért volna.
  • takysoft
    #175
    a prioritás nem befolyásolja az eredményt, csak a ráfordított processzoridőt. vagyis ha magas, akkor gyorsabban kész lesz, de mellette nem tudsz pl filmet nézni a gépeden tömörítés közben.

    a kódolást is érdemes legjobb minőségre hagyni. hisz úgy lesz a legjobb elvileg. tovább tart betömöríteni, de szebb a kép.


    hogy miért a végén szaggat, azt látod nem tudom.
  • castiel
    #174
    minuszosra irtam a sebesség 4 es
  • castiel
    #173
    köszi nagyon rendesek vagytok ,hogy segitetek.a dvd lejátszo panasonic pár éves de minden dvd filmet szaggatás mentesen lejátszik.végül is sikerült a converxtodvd vel szép lett a kép is de az utolso 20 percben szaggatott.szerintem sok volt neki egy sima dvd re a 150 perc.lehet hogy azért mert a pioritást a legmagasabbra és a kodolást a legjobb minöségre állitottam,lehet az volt a baj?mindent normálra kellett volna állitani?
  • computerguru
    #172
    Vagy próbáld meg egy másik dvd lejátszóba,ha ott nem csinálja,tuti,hogy a tiednek nem tetszik.
  • computerguru
    #171
    Valószinű nem a tv-d,hanem az aztali dvd lejátszódnak nem tetszik,nyilván ha beraksz egy másik filmet,azzal gondolom nem csinálja.Milyen az aztali lejátszód?Márkás,vagy nem?Minuszosra irtad,vagy plusszosra?Hányszoros sebességgeel?
  • castiel
    #170
    köszönöm szépen a segitségeket.probáltam az emlitett programot.a gépemen szépen mennek az mkv filmek, dvd be konvertálva is,viszont ha az aztali dvd lejátszoba teszem ugyanugy kicsit szaggat a kép és kockásodik.nem lehet ,hogy régebbi a tv és azért.és más a felbontása?
  • computerguru
    #169
    Pedig jónak kellene lennie!Lehet hogy a gyenge a videokártyád?
    Próbáld meg még a nero7-ben a saját dvd készitése menüt,én ezt használom,amikor videoklipeket rakok össze,menü,felirat stb...,ha ezzel sem lesz jó,akkor a gépedbe valami gyenge!
  • takysoft
    #168
    nézd.
    convertXtoDVD
    asszem én ezzel szoktam dvd-t csinálni, és eddig mindig fasza volt.
    ha a te progiddal nem megy, esetleg próbáld ki.
    többet nem tudom mondani, sajnos
  • castiel
    #167
    köszönöm ,megprobáltam de ugyanaz a gond
  • computerguru
    #166
    Ajánlok neked egy oldalt,itt olvashatsz róla és remélhetőleg a megoldás is megvan.

    http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=146075
  • castiel
    #165
    üdv mindenkinek. segitséget kérnék. mkv t nem sikerüldvd be konvertálni sehogy sem.total video konvertert használok.akármilyen felbontás és video bitrátávalsem.mindig akadozik ha dvd lejátszoval játszom le. akép kockásodik.150 perc hosszu a film.szeretném megtudni a 150 perchez milyen video bitrátát hsználjak és fpst. 720 576 25. 16-9 már kiprobáltam de ugyanaz.elöre is köszönöm.
  • computerguru
    #164
    Már az hogy xvid 5.1 hanggal,ráadásúl HD,kicsit gyanus nem?
    Miért nem konvertálod át őket dvd-re?
  • Moyko
    #163
    Kis segítség kéne - Nem vagyok teljesen fafej a témában - de érthetetlenül állok egy érdekes jelenség mellett.

    - Ps3-on lejátszott videó fájlainak néha nincs hangja, pontosan adva vagyon egy Xvid HD - 5.1 hanggal - a jó gyerek (aki rippeli) - készít egy cd1, és cd2 fájl-t. az első néma film, a második teljesen jó - több hónapja szenvedek és egyre gyakrabban futok ebbe bele, megnéztem két más progival is, és elvileg úgyan az a codec. Adjon valaki választ hogyan miért? köszönöm! (pc-n teljesen oké a film)
  • computerguru
    #162
    Szerintem semmi gond vele,nálam nem akad semmi,az a kérdés,hogy milyen videokártyád van,és hány megás?
  • computerguru
    #161
    Egyébként az új Fab6.2-es is jó,nálad valami más probléma lehet.