280
Blu-Ray,HDDVD filmek egyéb formátumba való konvertálása
  • bertino
    #240
    megui.
  • takysoft
    #239
    xilisoft ultimate converter 6 ...ez szinte mindent tud.
    sima divx, vagy xvid általában elmegy a legtöbb lejátszón
  • Mike at home
    #238
    én erre a Nero-t hazsnálom
  • enikoe
    #237
    Sziasztok! Kellene nekem egy converter, amivel Youtube-ról letöltött videókat tudok DVD-lejátszóval nézhető formátumba átkonvertálni. (Mert azt hallottam, hogy közvetlenül a letöltés utáni formátum nem alkalmas erre! :S) Előre is köszönöm szépen! :)
  • Mike at home
    #236
    hm, köszi!

    jó mkv konvertálót nem tudsz véletlenül?
    (DVD -> mkv)
  • castiel
    #235
    sziasztok. nekem van egy video studio 8 progim,arra használom,hogy vhs kazikat digitalizáljak.de van egy kis recsegés bugás mikor dolgozom vele.és nem tudom hogy állitsam be a frame opciot upper vagy field re?
  • computerguru
    #234
    Még egy megjegyzés:lehet hogy nagyon bevan tömöritve a dvd,akkor valószinű akadni fog,azonkivűl lehet hogy gyorsan lett megirva,az sem jó!
    Úgy hogy több variáció is van.
  • computerguru
    #233
    Még annyit,hogy az eredeti lemezt le kellene tesztelni,hogy nincs e benne hiba,mert ha igen,feleslegesen másolod,rossz lesz!
  • computerguru
    #232
    Any DVD Egy rókafej az ikonja,feltelepited és kész,nem kell vele semmit csinálni,mert a háttérben fut,mihelyst beteszel egy másolásvédett dvd-t,ő leszedi a védelmet a háttérben,mehetsz be a neroba és másolhatod!
  • dienesistvan
    #231
    hello

    olyan kérdésem lenne, hogy lagzis dvd-t szeretnék átírni, de szerintem másolásvédelem van benne, mert átírtam, úgy hogy, dvd decripterrel leszedtem vinyora, és azt írtam ki dvd videoként néróval, és betettem a laptop olvasójába, és folyamatosan akadt a lemez, több lemezzel is kiprobáltam, hogyan írjam át, mert szerintem a dvd decripter régi, nem vette ki a másolás védelmet, valami más progi????
  • castiel
    #230
    köszönöm szépen
  • computerguru
    #229
    Ezt most igy nehéz,meg hosszú lenne leirnom,de itt van egy link,ami megmutatja,hogyan kell a nero vision express4 -el filmet késziteni,ha érdekel,olvasd el!
    Szia!

    http://dvdx.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=52&Itemid=289
  • castiel
    #228
    köszi a választ.általában automatán hagyom,de ha tiltva van akkor több ideig csinálja és 1 gigával kevesebb ugyanaz a film,ez miért van?
  • computerguru
    #227
    Ha a Smart kódolás engedélyezve van, és Nero látja, hogy a fájl DVD kompatibilis akkor nem próbálja meg kódolini újra a fájlt írás előtt, de ha Smart kódolás le van tiltva a Nero újra kódolja a fájlt.
  • castiel
    #226
    köszönöm a válaszod kicsit megkésve is.szeretném kérdezni hogy a néro vision programban mit jelent a smart encoding mire használják.én eddig autamatán hagytam. de tegnap csináltam egy filmet és autamatán hagytam, a film vége fele akadozott a kép.az mitöl van?eddig nem is tünt fel,pedig vagy 100 szor használtam már.köszi a választ.
  • computerguru
    #225
    Nekem ez a nero 7-ben van benne.Azt a menüpontot kell kiválasztani,hogy saját dvd készitése,egyébként lehet hogy gyenge a videokártyád hozzá? Lehet hogy azért szaggat.
  • castiel
    #224
    köszi és honnan tudnám letölteni?van nekem nero vision, de mikor betöltöm a programba amit késziteni akarok szaggat kicsit
  • computerguru
    #223
    Én a Nero Vision Express 4-et használom,nekem bevált,klipeket szoktam összerakni,igy elkészül egy dvd.Effektezés,összeillesztés,lekeverés,hang kicserélése,feliratozás,vágás,stb...
  • castiel
    #222
    sziasztok tudnátok olyan programot amivel avit tudnék vágni szerkeszteni? köszönöm
  • castiel
    #221
    köszönöm szépen
  • castiel
    #220
    köszönöm szépen
  • computerguru
    #219
    Nem is tudom,nero 9? Igazából az új verzió nem igazán forrta ki még magát!
    Én a 7-es verziónál maradtam,nekem ez bevállt,én is szerkesztgetek,videoklipeket rakosgatok össze,menü,effektek,áttünések,stb...,minden oké,a végeredményt pedig kiirom dvd-re,nem tudom mi lehet nálad?
    Én dvd-ket készitek,ha jó látom te pedig xvid formátumot(lehet hogy ott van a bibi!Én ezeket mind átkonvertálom dvd-re,én a neroban azt a menüt használom,hogy saját dvd készitése.Egy kis megjegyzés,a bitrátát,szerintem ne állitgasd el!
    Egyenlőre ennyi!
  • castiel
    #218
    szia néro 9 et használok,de nem hiszem ,hogy gyenge mert filmeket szerkesztek és amugy nincs vele gond. szerinted akkor mi lehet?xvid filmeket akartam vele kiirni amiket össze vágtam,de mikor kész lett a lassu jeleneteknél szaggat dupla dvd t akartam.5 orás lett a bitrárát szerintem jol állitottam be.köszi a választ
  • computerguru
    #217
    Milyen nerot használsz?
    Lehet hogy a videokártyád gyenge hozzá?
  • castiel
    #216
    sziasztok lenne egy kérdésem ha néro visionnal készitek dvd t miért szaggat?két napja szenvedek vele és nem tudok rájönni.elöre s köszönöm a válaszokat
  • Evin
    #215
    Én avi-ba mentéshez VirtualDub különféle verzióit szoktam használni.
  • GyaxyBoy
    #214
    Az igaz! :)
    De aviba is akarom, mert vannak olyan dolgok, amiket aviba szeretnék meghagyni! Főleg a sorozatokat! Hogy kevesebb helyen férjenek el!
    Arra nem tudsz ajánlani valami jó progit?
  • Evin
    #213
    Mivel DVD-be megy, kár avi-ba alakítani, hiszen a dvd mpeg2-t használ. Szerintem a legegyszerűbb a TMPGEnc-et használni, az egyből tud dvd formátumba konvertálni, amit csak ki kell írni. Persze pénzes.
    Van belőle ingyenes is, de az nem tudom mit tud és mit nem.
  • computerguru
    #212
    Próbáld meg ezt a progit,ez is tudja szerintem,amire te gondolsz!

    WinAVI Video Converter
  • GyaxyBoy
    #211
    Akkor elmondom másképp! :)

    1 lépés (MPG to AVI)
    Felveszek egy műsort a TVből. Kapok 1 órás műsornál kb 5GB is MPG-em!
    Ezt szeretném megmondani egy programnak, hogy tömörítse össze szinte minőség veszteség nélkül (vagy nagyon minimális) DIVX vagy XVID-be.
    Én tudjam állítani, hogy hány passos (hányszor ellenőrizze le a film kódolását. Minél többször ellenörzi át, annál kevesebb pixelesedés jelentkezik. Ez főleg a robbanásoknál és egyébb gyors effekteknél tapasztalható) legyen és hogy mekkora legyen a fájl mérete.

    2. lépés (AVI to DVD)
    Ugyan úgy lehessen állítani a passokat.


    És még egy kérés! Milyen Codeck pakkal vagy milyen kodekekkel érdemes neki kezdeni.


    Köszönöm
  • computerguru
    #210
    Pontosan mire gondolsz?
    Ez a progi teljesen autómatán megcsinálja kb:1 óra 15 perc alatt(ez az idő gépfüggő is)a divx,vagy avi fájlból a dvd-t.
    Csak képarányt tudsz állitani és hogy Pal,vagy Ntsc legyen,de érdemes autómatán hagyni!
  • GyaxyBoy
    #209
    ok! Köszi! Ebben lehet passokat is állítani?
  • computerguru
    #208
    Aviból,divx-ből dvd-be ajánlom a Divx To DVD progit,én is ezt használom,nekem bevált!
    Én ezt a verziószámút használom:0.4.9.83
  • GyaxyBoy
    #207
    Sziasztok!

    Én olyat szeretnék csinálni, hogy TV-rippelgetek! Hagyományos nem HD minőség!
    És szeretném átkonvertálni AVIba! Lehető legjobban összetömörítve (ezt a gép számolja ki) és legalább 2-3 passosan!
    Milyen progit ajánlatok hozzá? Eddig én is az auto GK-t használtam, de ott nekem kell megadni a méretet vagy % osan tömöríthetem az eredeti mérethez képest. Ami egy nyers MPG nél igen méretes avi-t eredményez! :)

    És még olyan is érdekelne, hogy AVI-ból DVD-be! Az lehetne 5-8 passos is! De ha DVD-DVD -t tud, az sem baj!

    Tudom h a CCE az jó progi, de én nem értek hozzá és nincs kedvem megtanúlni.


    Jöhet PMbe is!

    Köszönöm szépen!
  • Evin
    #206
    Nem fordítva írtad véletlenül? Mert az AutoGK dvd-rippeléshez jó.
  • netreg
    #205
    Sziasztok!

    A vinyók is meghalnak. Akkor aztán egyszerre tűnik el az a 1,5T. Minél nagyobb a vinyó, annál nagyobb az esélye, hogy nincs róla mentésed. Pl. az elmúlt 10 évben többször (8-10 esetben) egy egyszerű logikai (MS oprendszer NT/2000/XP) hibából kifolyólag feküdtek el hordozható/kivehető vinyóim. USB-s is. Sőt! Az még inkább. Találkoztatok már olyannal, hogy hirtelen azt írja egy partícióra, hogy nem olvasható, nincs formázva és akarod-e formázni most... Fizikailag nem lett baja egyiknek sem, de megizzadtam, míg visszaimádkoztam az adatokat különféle szuper mentő programokkal napok (!) alatt...

    Egyébként eredetileg azért akartam ide írni, mert szerettem volna megkérdezni tőletek, hogy ha én egy tetszőleges (általában .avi kiterjesztésű) filmet 1 CD-nyi (700M) méretűre akarok tömöríteni, akkor azt mivel tudom legsimábban elintézni. Közben rájöttem a válaszra, ha valakit érdekel:

    16 különböző programot teszteltem. A méret-minőség-sebesség-könnyű kezelhetőség prioritási sorrendben a következőket találtam legjobbnak:

    DVD-avi: FairUse Wizard 2
    avi-avi: Auto Gordian Knot 2.55 vagy Avi ReComp 1.5.1

    Remélem segített.
  • kryst
    #204
    Nekem olyan progi lenne jó, amivel pl. eredeti BR 50-es filmeket át tudnám tenni BR25-re, és tudnám szerkeszteni, pl.a felesleges külföldi hangokat ki tudnám szedni, és feliratot. Eddig a DvDFab ilyen lenne, csak még újra megcsinálja, 3-4óra lenne. Olyan kellene, amivel gyorsan meg lenne, pl.anno a DVD Shrink, hogy a DVD9-et, pár perc alatt megcsinálta DVD5-be.
  • takysoft
    #203
    hát meghalnak azok ma is. de ugyanúgy a dvd-k is. általában 5-10 évig bírják csak.
    egy vinyó meg általában azért jelét szokta adni annak, ha haldoklik.
    ha mechanikai hibás, akkor hangos, meg kattog
    ha meg fizikai hibás, akkor bad sectorok jönnek elő, íráshibákat produkálva.
    nem szoktak csak úgy egyik napról a másikra.... kivéve ha földhöz vágod:D

    usb-s külső racket vegyél, akkor nem lesz gondod a férőhelyekkel.

    azért javaslom inkább a vinyót, mert sokkal-sokkal-sokkal egyszerűbb megoldás. meg ugye fényévekkel gyorsabb is. még ha usb-h használod is.

    meg azért kezd már eljönni az az idő, mikor vannak olyan eszközök, amiken nincs lemezolvasó. (pl netbookok, bizonyos media-centerek)
  • ioinme
    #202
    Sziasztok, én írtam HD filmek DVD-re írása ügyében! Köszi az infókat meg jó tanácsokat, akkor két választásom van ahogy értem, vagy verbatim lemezeket veszek, és azokkal teszek egy próbát jó nero beállításokkal (ami sajnos nekem magas hogy pontosan milyen menüt, meg hol kell használni), vagy pedig veszek egy racket, vagy egy merevlemezt. Az a baj, hogy a gépemben csak két férőhely van, mindkettő töltve van egy 250 gigással. Szóval igazából csak valamiféle rack jöhetne szóba, külső merevlemez, fene tudja. Tény, hogy olcsóbban jön ki, viszont csak én vagyok vele úgy, hogy jobban bízom egy lemezben? Itt gondolok arra, hogy évekig jók (ha jó a márka) viszont egy merevlemez behalhat, és akkor nagyon sok adat odavész. Vagy manapság már ilyenek nem fordulnak elő, csak én vagyok ennyire paranoiás?
  • Evin
    #201
    Nálam még ilyet sosem csinált, csak a videó lejátszók nagyon-nagyon régen.