210
- minden ami értelmetlen, eszméletlen, designer fejéből kipattant ötlet, ami szerinted megér egy \"pazar\" jelzőt
  • denfer
    #130
    hát szerintem senki nem az este 8ig dolgozásra gondolt:)
  • Rubenvagyok
    #129
    De az köszönhető az éghajlati viszonyoknak is! Én olyanra gondolok hogy kivagy eleged van a munkából és elmész kikapcsolni egy kicsit, majd felfrissülve visszamész dolgozni.
  • Subeszdubesz
    #128
    Itthon nem ehhez vagyunk hozzászokva. Az azért nem lenne jó, hogy 12-től 16-ig szieszta aztán este 8ig megint dolgozni.
  • ribot
    #127
    20-30 percre?
    Nézd meg az olaszoknál a sziesztát!
    Ugyanúgy, mint a legtöbb déli országban napközben (kb. 12-16 óra között) sziesztát tartanak, ami azt jelenti, hogy nemcsak az üzletek, hanem a látnivalók zöme is zárva tart!
  • monkeymajom
    #126
    mindenesetre tény és való,hogy hazánkba az ergonómia nem nagyon tudott teret hódítani (sajnos. Sőt sokan szerintem még azt sem tudják,hogy mi is az az ergonómia. Szóval semmin se csodálkozzunk.
  • Rubenvagyok
    #125
    Hát igen, ez "nyugat" sok helyen van olyan hogy a dolgozók le fekhetnek 20-30 percre pihenni, na megnézném hogy ilyen mikor lesz itthon.
  • denfer
    #124
    Sajnos ez így van. Pedig ha nyugat felé akarna tartani az ország pl ilyen dolgokban is fejlődni kellene... pl nálunk fejlettebb helyeken külön embereket tart egy cég arra, hogy jó körülmények legyenek biztosítva a dolgozóknak
  • Subeszdubesz
    #123
    Én egy irodában dolgozom és egész nap egy számítógép előtt ülök. Sokszor előfordul, hogy fájó háttal megyek haza:S Többször mondtam már a főnöknek, de eddig még semmi. Tényleg ez a jellemző a legtöbb cégre amit te is írtál:S
  • monkeymajom
    #122
    igen csak jó lenne. De melyik főnök fog kifizetni sok-sok pénzt azért,hogy az alkalmazottai kényelmesen üljenek és hosszú távon növelje munkatűrésüket, munkavágyukat, teljesítő képességüket!? Egyik sem mert ez Magyarország és mindenki a gyors profitra hajt ami 32479836478236487236 esetből 3szor jön be. De boncolgatva ezt az ergonomikus témát eléggé megkönnyítené az életünket. Képzeljünk el egy ergonomikus kialakítású laporoszkópot amit a végbél tükrözésénél használnak (:
  • Rubenvagyok
    #121
    Pedig ha jól tudom akkor ez kötelező betartani! De igaz hogy próbáld meg betartatni a munkahelyeden az ilyen szabályokat lehet hogy röpülnél.
    Amúgy ez a szék nem is olyan rossz ötlet, ha jól érzed magad a melóhelyeden akkor a munka is jobban fog menni. Mindenkinek kifizetődő lenne.
  • denfer
    #120
    szerintem ez a szék azért túlzás lenne pl egy irodába... az ergonómia persze fontos, mert rengeteg betegségnek elejét vehetjük, ha ergonómikus a munkahely, de sztem még Magyarországon az is elég lenne elsőre, ha az irodai székek támasztása korrekt lenne, fogyelembe vennék a fényviszonyokat, vagy h tovább ne menjünk a szám.gépes munkahelyek nagy részén az óránkénti 10 perc szünet sincs meg...
  • jojo10
    #119
    upsz, akkor késő bánat.
    még lesz egyébként desig-nal foglalkozó program októberben. mert ezt tűzték ki design+építsz hónapnak minálunk.
  • Thaison
    #118
    Design hét tizenegyedikéig volt.
  • jojo10
    #117
    pedig, ez mostanában nagyon megy. ezek az ergonómikus digitális kütyük. ahol ez a szék volt ott is van még egy csomó ilyen..egyébként meg, ha érdekel, akkor tényleg menj el a design-hétre, mert ott ki is próbálhatod
  • Kasabian
    #116
    Egészséges is és nagyon designos?! Túl szép, hogy igaz legyen... :P
  • jojo10
    #115
    én ezt már máshol is láttam, az a lényege, hogy kímélje a hátad, szóval ilyen egészséges cucc. azon túl, hogy szép.
  • Thaison
    #114
    kicsit talán még túl kényelmes is lenne egy ilyen munkahelyre, tuti elaludnék ebben a székben
  • Kasabian
    #113
    re #112: Ilyen kéne a melóhelyemre is :)
  • Thaison
    #112
    Na mégegyszer :)
  • Thaison
    #111
    A mindenüttjó-n találtam ezt az ergonómikus széket!
  • Proview
    #110
    Snuggie!


    Snuggie oldala
  • hapcikapitany
    #109
    Persze, ez volt a 6. alkalom, remélhetőleg jövőre jön a 7. is...
  • trabiubi
    #108
    Köszi mindkettőtöknek, fel is írtam, jövőre akkor erre el kell látogatnom :) Már ha minden évben van... remélem igen :)
  • hapcikapitany
    #107
    És persze nem csak lakberendezési dolgokra kell gondolni, a divattól kezdve a vizuális kommunikáción át a fotózásig minden
  • szelvedia
    #106
    Bár nem tőlem kérdezted, de itt van szinte minden csak a megfelelő helyre kell elmenni, mivel ez nem egy helyen zajlik, hanem beengednek a tervezők a "Kulisszatitkaikba" és szemügyre veheted az alkotásaikat.
  • trabiubi
    #105
    Itt komplett lakás részletek is vannak, vagy csak úgy külön külön minden? Arra gondolok hogy amolyan a jövő lakásából egy részlet? :)
  • Rubenvagyok
    #104
    Ez tényleg nem rossz! Úgyis kéne valami amivel fellehetne dobni a lakás hangulatát, mostanában olyan nyomasztó.
  • hapcikapitany
    #103
    Röviden és velősen ez kb. annyi, hogy azon magyar tervezők munkáit mutatják be, amelyek különlegesen kreatívak (tehát elütnek a szokásos sablon témáktól), vagy különleges technológiákat, új anyagokat, új megoldásokat használnak...
    Azt gondolnád, hogy nincs sok ilyen, pedig igenis van, nagyon is megállja a helyét a dolog a világpiacon...Ezért sajnálom hogy lemaradtam a dologról, sok érdekes újdonságot lehet látni ezalatt az egy hét alatt
  • Rubenvagyok
    #102
    Egy ilyen design héten mik szoktak lenni? Még sosem voltam és nem is hallottam eddig róla.
  • hapcikapitany
    #101
    Véletlenül akadtam rá egy szórakozóhelyen...Egy asztalon szerte szét hevertek a flyerek, és azok mellett volt egy nagy kupac piros kis füzetecske szerűség...Na ez volt a Deesign Hetes programfüzet, ebben voltak a leírások, a kuponok, szinte minden fontosabb dolog
  • szelvedia
    #100
    Az a baj szerintem elég sokan, pedig sok látnivaló van. Te honnan értesültél róla mégha későn is? Mert én nem nagyon láttam hírdetéseket akár neten akár utcán, ismerősömtől hallottam, hogy lesz ilyen.
  • hapcikapitany
    #99
    Én sajnos lemaradtam róla!:(...
    Pedig nagyon szerettem volna a kuponkáimat beváltani, 20%-os kedvezmény járt volna értük
  • szelvedia
    #98
    Ha már design, akkor említsünk szót a design hétről, ami nem rég volt.
    Volt kinn valaki valamelyik helyszínen, ha jól emlékszem most rendezték meg 6. alkalommal.. Magyarok kreativitása határtalan :)
    Én a KITCHENt néztem meg, ajánlom mindenkinek.
  • trabiubi
    #97
    Lehet sok Knight Rider-t néztek... :D
  • werrro
    #96
    azt nem tudom, hogy ilyenkor mi a frász járhatott a gyártó fejében, hogy jópofa 120-nál katapultálni egyet..
  • Rubenvagyok
    #95
    Kényelmesnek kényelmes csak nem vicces ha 120-nál kikapod az ülést.
    De a visszafelé járó óra nagyon komoly.
  • VinczeLacz
    #94
    Ez nagyon elmebeteg... ki vesz visszafelé járó órát?

    Am. legalább az amcsi kocsikban kényelmesek az ülések...
  • Rubenvagyok
    #93
    Nem teljesen idétlen de elég gáz volt amikor beültem haveromhoz a kocsiba és menet közben előrébb szerettem volna húzni a kocsi ülését és azzal a lendülettel sikerült kiszednem az ülést a helyérül. Amúgy amcsi kocsi volt:D
  • Nyikk
    #92
    www.bigyoshop.hu :D nna itt aztán vannak érrdekes cccosok :D ajánlom szemezgetni :)
  • Viktor99
    #91
    Lemaradtam volna? :o