210
- minden ami értelmetlen, eszméletlen, designer fejéből kipattant ötlet, ami szerinted megér egy \"pazar\" jelzőt
  • kurol
    #170
    Elég jól néz ki, de van egy tippem hogy nem lehet megvenni az ikeában, meg a többi bútorboltban sem. Szerintem ugyanezt a funkcionális tudást biztosan meg lehetne valósítani kevésbé feltűnő és dizájnos külsővel is. Csak hiába lenne megfizethető az ára, akkor már nem lenne olyan feltűnő és azért nem vennék meg.
  • Tankaranka453
    #169
    Én mindig próbálok figyelni a görnyedtségre kisebb-nagyobb sikerrel... Egy ilyen kiállítást szívesen megnéznék.
  • supperlevi
    #168
    Ilyen nekem is kéne a melóhelyre, bár érdekesen nézne ki az iroda :) Van hozzá billentyűzettartó is?! Mi is sokat ülünk gép előtt vagy mellette, egy ilyennel könnyebben telénének a munkaórák, lehet az ebédszünetet is ott tölteném mozinézéssel :) Már csak egy 5.1 kellene körbe :) Bár a hátfájásra van egy egyszerűbb is olcsóbb megoldás is pl. itt A laptop ergonómiáról van egy jó cikk, hogy előzzük meg a hátfájást stb. Bár nem ennyire designos a megoldás.
  • berreg
    #167
    nekem ez a számítógép tetszik.. ha picit több párna lenne benne, nagyon kényelmes is lehetne.. mondjuk így is kipróbálnám!!!
  • Tankaranka453
    #166
    Az én munkahelyem cseppet sem ergonomikus... napi 8 órát ülök számítógép előtt ( most is ahogy látjátok ) és nagyon szokott fájni a nyakam és a vállam... Kötelezővé kéne tenni ezt!
    Nagyon tetszik nekem ez az egész irányzat. Az oldal is jó.
  • Bészf
    #165
    ha már számítógép:
  • kurol
    #164
    Ez például biztos ergonomikus, de nem nagyon hiszem el hogy kényelmes lenne..
  • berreg
    #163
    most már ééértem! szóval az egészségről és a kényelemről szól egyszerre. mindkettő nagyon fontos nekem is!! de egy biztos: ezt a könyvespolcos izét akkor sem akarnám, ha ingyen lenne. benn ülni a könyvespolcban??? na neeem!!
  • supperlevi
    #162
    jó kis könyvespolc, itt egy másik kép, kicsit szakmaibb, ami a számítógép ergonmomiáról szól
  • Bészf
    #161
    Könyvespolc:
  • Tankaranka453
    #160
    Na akkor az ergonómiát nekem találtál ki.A kényelem az, amin nem szeretek spórolni. Egy otthon legyen kényelmes. Ez mind igaz az autómra is. Mindenből a legjobbat akarom. Ilyen vagyok én, és még sokan mások is rajtam kívül....
  • kurol
    #159
    Ez jó kérdés, én tudom hogy mire mondják azt hogy ez ergonomikus, de hogy ez honnan jön meg miért azt nem tudom. Nem mondanám kényelmesnek, mert gyakran előfordul hogy ergonomikusnak gyártott tárgyakat kényelmetlen használni. Valahogy úgy lehet ezt hogy azt hívják ergonomikusnak, aminek a tervezésénél odafigyeltek az emberi test tanulmányozására, és arra, hogy a használata során ne kelljen életidegen testtartást felvenni.
  • supperlevi
    #158
    Pl ilyen egy ergonómikus oktatási intézmény :) : Egy ergonomikus osztályteremben minden a tanulást segíti: nincs zavaró háttérzaj, megfelelő a hőmérséklet és a világítás, minden gyerek jól látja a táblát és persze - ami talán a legritkább, és mégis, a legfontosabb – kényelmesek a székek és a padok. Ha az ergonómiáról van szó, a legtöbb oktatási intézmény első sorban a tanszerekre helyezi a hangsúlyt, kevésbé a berendezésre, mert ez sajnos még mindig jelentős többletköltséggel jár. Van viszont valami, amiért a szülők tehetnek a legtöbbet: az iskolatáska.

    re berreg: Regisztrálni kell, meg pontokat kell gyűjteni, amit megosztással vagy szavazással és ezekhez hasonló tevékenységekkel tudsz megszerezni.


  • berreg
    #157
    fogggalmam sincs. mindig mosolygok az ilyen fura szavakat használó embereken..:) ergonómia..:) szépen hangzik, meg minden, de én éppen csak megtanultam a design kifejezést, máris itt vannak ezek..:)

    500 e Ft-os utalvány. jól hangzik, bár én biztos hasznosabb dolgokat vennék mint a képen lévők..:):)
    mit kell tennem h nyerhessek? imádok játszani.
  • Tankaranka453
    #156
    mi az az ergonómia?
  • kurol
    #155
    Az biztos hogy ezek különlegessé tennék a lakásod, de ha annyi pénzed lenne hogy ezeket megvedd akkor mással is fel tudnád dobni az otthonod.
  • supperlevi
    #154
    Köszi a bókokat
    Tankaranka453: Azt hogy hol lehet ezeket megvenni, azt nem tudom nézz körül guglin...
    berreg: ott a pont, a késes képet pl a mindenuttjo.hu -ról szedtem, az ergonomiával foglalkozó oldalon van.
    Amúgy nem vagyok fáradt sőt, még arra is volt energiám, hogy végignézzem ezt az ergonómiás oldalt. Van egy nyereményjátékuk is, ahol röpke 500.000 HUF értékű lakberendezési utalványt lehet nyerni, na ebből megvehetitek mind a hármat, meg még jó pár még designosabb cuccot.

  • Tankaranka453
    #153
    Nekem inkább az lenne a kérdésem, hogy hol lehet ezeket megvenni Különlegessé teheted velük a lakásodat... egyedivé.
  • berreg
    #152
    késtartó??:)

    :D jó ez a játék!!! honnan szedsz ilyen képeket??? klassz dolog, még még még!!
  • Tankaranka453
    #151
    te jó isten mennyi fáradt ember... egy zseni amúgy ez az ürge. Sokat unatkozhat. Még képet + találós kérdést!!!
  • supperlevi
    #150
    A következő egy könnyebb feladvány lesz ígérem. Lehet találgatni, de azért ezt kötelező lenne kitalálni!


    Aki a hivatkozást megnéz az csaló és kizárjuk a játékból ;´)
    Jöhetnek a tippek!
  • berreg
    #149
    ez nem is olyan rossz ötlet!!!:) esetleg vmi légfrissítő?:) páraelszívó-légfrissítő kombó??:D
  • kurol
    #148
    Akkor azért tartja a csávó úgy a kezét a karika belsejében, biztos érzi hogy fúj és azért vigyorog:)
  • supperlevi
    #147
    Csaló! Nem ér rákeresni! Ez egy ventillátor, végülis wv papír legyezőnek is használható, ahogy a mellékelt vidi is mutatja. Működése:
    James Dyson a porzsáknélküli porszívó feltalálója most legújabb agymenésével a lapát nélküli ventilátorral kápráztatja a nagyérdeműt. Első ránézésre leginkább egy óriás nagyítóra hasonlít és ugyancsak nehezen hihető, hogy az üres karikából egy szoba hűtésére alkalmas teljesítményű légáram tudna távozni. De mégis.

    Ha közelebbről megvizsgáljuk a Dyson Air Multiplier-t, azaz kishíján részecskegyorsítónak elnevezett kütyüt észerevehetjük a talpazatán a kis lyukakat, ahol egy porszívóhoz hasonlóan (de szinte hang nélkül) szívja be a levegőt, ami a felső nagy gyűrű alig 1 mm-es csatornáiba jutva körbe-körbe száguldva tizenötszörös nyomáson próbál utat törni magának. A teljesítményre sem lehet panasz percenként 450 liter levegőt áramlik át a gyűrűn.
    Előnye, hogy a hagyományos lapátos ventilátoroknál sokkal egyenletesebb légáramlatot biztosít, illetve nem utolsó sorban esélyünk sincs, hogy belenyúlva ujjunkat ledaráljuk.
  • Tankaranka453
    #146
    Gondolom ez egy olyan ventilátor ami gyerekbiztos, ha belenyúl nem vágja le az ujját. De honnan a fenéből jön a levegő???????
  • coldrexember
    #145
    Áhh megtaláltam. Ez egy WC-papír legyező szerkezet kék színű kivitelben

    lásd: http://www.youtube.com/watch?v=2wBlDi5IoCw
  • coldrexember
    #144

    Ez vagy egy fluxuskondenzátor.
  • berreg
    #143
    mi a fene lehet ez már megint!! szét idegelem magam, már a kollégáktól is megkérdeztem, de nagyon bénák vagyunk. a hangszóró lehetséges, de kitudja.

    mi a fene ez?? áruld el!!!
  • Tankaranka453
    #142
    Szabad a gazda... honnan szerzel ilyen képeket?
  • kurol
    #141
    Ez tuti hogy hangszóró, mi más lenne:)
  • supperlevi
    #140
    Talált süllyedt! Végülis lehetne egy felfordított kanapé is :) Itt a következő! Ezt tuti nem találjátok ki!
    Segítség: ára majdnem 300$
  • coldrexember
    #139
    Ez egy multiplikátoros műguminudli, az oldalán látszik is az eredeti anyaga. Gyakran faragunk ilyeneket a trendi formatervező pajtásaimmal, mikor összegyűlünk a művészlakásomban a Múzeum körúton.
  • berreg
    #138
    egér lenne? huuh, én először egy felfordított kanapéra gondoltam.:) na akkor ezt is bebuktam rendesen. rakhattok még be ilyen képeket.. tippelésben rossz vagyok, de a kíváncsiságom nagy..:)
  • csgery
    #137
    Jajam, sztem is egy egér:D
  • Tankaranka453
    #136
    Szerintem ez egy egér....:) Rögtön kiszúrtam, jó szemem van az ilyenekhez. Imádom az absztrakt művészetet és az ilyen tárgyakat, amik gondolkodóba ejtenek, hogy vajon mik is ők és mire használjuk... bámulatos
  • berreg
    #135
    úristen, ez meg itt mi?:)
    én szeretem az extrém bútorokat nagyon. szívesen elmennék egy ilyen kiállításra is, de a barátnőm a hagyományos bútorokat jobban kedveli.
  • supperlevi
    #134
    itt van a kép hozzá:

    amúgy tudjátok mi ez?
  • supperlevi
    #133
    Ezt ma találtam, designosnak designos csak épp kényelmetlen lehet... nekem mondjuk fontos a design és ergonómia együtt az az igazi designer aki a kettőt egyszerre teremti meg...
  • ribot
    #132
    Konkréten mire gondolsz? :)
  • monkeymajom
    #131
    látjátok már ti sem tudtok azonosulni ezzel az elvvel :)
    Szóval ennyit az ergonómiáról és az alkalmazott barát munkaviszonyokról :)