361
  • szasz85
    #201
    "akkor kiderül ki az idióta és ki nem (megjegyzem, én nem)"
    Hát Tomcsa4 nem tudom miért szidod ezt a 3 jóembert, különösebben nem is érdekel. Viszont mást leidiótázni miközben magadra azt mondod hogy te bizony nem vagy az számomra csak az ellenkezőjét sugallja. Függetlenül attól hogy igazad volt e abban amiről vitáztatok vagy nem.
  • dronkZero
    #200
    Tényleg az én kurva anyámat azért mert vannak dolgok, amiket _TE_ nem értesz... Hát nyilvánvalóan ez az én hibám, és még hülye is vagyok.

    De Te, ó nagy magasztos Tomcsa4, most jól megmutattad nekünk, alantas lényeknek, hogy mi is az igazi intelligencia, és jó példával jársz elöl viselkedés terén is.

    Na, többet hozzám ne szólj, idióta seggfejekkel nem kommunikálok.
  • BlackRose
    #199
    ... so lets talk about the little green or the little gray man... :)
  • BlackRose
    #198
    extreme off

    És azt, mi alapján lehet megállapítani? Tegyük fel, hogy te és én alapítunk egy céget (csak te és én dolgozunk) és amit a cégünk csinál azt sajnos elég gyengén tudjuk értékesíteni. Most akkor minimálbért fizetünk ki magunknak? Abban az esetben ha nem keresték meg ezt az 1000 dollárt akkor is? Ha Pityu bácsi kukoricát termel és az időjárás nem kedvez neki és csak 800 dollárnak megfelelő kukoricát tud termelni és értékesíteni akkor honnan az a 200 dollár, hogy Pityu bácsi is minimálbért kapjon. Ha viszont olyan dolgot csinálunk amelyet jól tudunk értékesíteni és mondjuk 10000 dollárt keresünk havonta akkor most rablók vagyunk?

    A profit nem rablás, 1. profit nélkül lehetetlen dönteni, hogy mit csináljunk és hogyan használjuk az erőforrásainkat. 2. a profit az amit a tegnap nem elfogyasztott hanem megtakarított pénz által biztosított termelő eszközök kerestek. Ha nincs kalapácsom nem tudom beverni a szeget, ha van kalapácsom akkor a kalapács is keresett nem csak én, ha a kalapács az enyém akkor a kalapács fizetése is az enyém, ha a kalapács a tiéd akkor a kalapács keresete is a tiéd. Fontos megérteni, hogy az általam elvégzett munka gyünölcse nem jött volna létre ha én és a kalapács nem találunk egymásra. Ha a kalapácsot tőlled kaptam akkor azt valahogy értékelnem kell nem? Először is meghalhattam volna éhen ha mondjuk te a saját kalapácsodal végzed el a munkát, mert én nem tudtam volna veled versenyezni (nincs kalapácsom), tehát azért, hogy te nekem bérbe adtad a kalapácsod meg kell fizesem neked azt, hogy még a kalapács nállam volt addig te nem tudtad használni, tehát nem tudtál dolgozni. Te pedig lemondottál a kereset részéről, mert mondjuk valami mást akartál csinálni és megvagy elégedve a kalapácsod által (nélküled) keresett pénzel.

    Valójában tőke és profit nélkül az emberek nem tudnának együtt élni és dolgozni nem tudnának közreműködni. A profit ennyire fontos. A rablás az amikor elveszel valakitől valamit az egyén önkéntes beleegyezése nélkül. Ha elveszem a kalapácsod és te nem adtad ide az rablás. Ha te sokat kérsz a kalapácsodért akkor én mástól veszem bérbe, és te vagy az aki veszít. Ha nincs más akitől bérbe vegyem akkor mindketten veszítünk mert én nem tudok melózni neked pedig a kalapácsod porosodik a fiókban és kereshettél volna vele valamit. Egy valamit fontos megjegyezni... én soha nem veszem bérbe tőlled a kalapácsot ha nincs hasznom (profitom), most azon lehetne vitatkozni, hogy a haszonal meg vagyok-e elégedve vagy nem, de abban biztos lehetsz, ha 10 dollárért adod bérbe a kalapácsot és én 8 dollárért csinálom a melót akkor nem fogunk özletet kötni mert nem akarok 2 dollár adóságot inkább a nullán maradok. Viszont ha azt mondom neked, hogy te most kereshetsz 0 dollárt mert nem veszem bérbe a kalapácsod, vagy mondjuk ajánlok neked a 10 dollár helyett 4 dollárt és akkor te is és én is 4 dollárt keresünk akkor te elfogadhatod, vagy mondjuk kérhetsz 5 dollárt (akkor nekem 3 marad), ha én elfogadhatónak tartom, hogy 3 dollárt keresek akkor elfogadom vagy nem.

    A végén vagy megegyezünk vagy mindketten vesztesek leszünk. A lényeg, hogy egymás nélkül nem tudunk fennmaradni, de kényszeríteni egymást az együttműködésre az ami rablás. Részemről nincs harag ha nem adod a kalapácsot 10 dollár allatt, mert az a te kalapácsod és nekem semi közöm hozzá. Szintén te sem szabad haragudj ha hem bérlem a kalapácsod 10 dollárért mert erre nem vagyok köteles. Szerencsére a világon mindég van elég ember akitől kalapácsot lehet bérelni és elég ember aki kalapácsot bérelne... és ez az ami a kinálat és kereslet ez az ami meghatározza, hogy minek mekkora az ára. Mennyit vagyok én hajlandó fizetni a kalapácsodért vagy mennyiért tudod te bérbe adni a kalapácsod ezt nem te és nem én határozuk meg, hanem a kinálat és kereslet közötti arány. Ezért hülyeség és teljesen tárgytalan dolog beszélni igazságos árakról.

    Ja és ha valaki a kurvának fizet 1000 dollárt egy órára az is tiszteségesen megkeresett pénz a kurva részéről... mert a kliens tőbbre értékelte a szolgáltatásait mint az 1000 dollárt, és volt neki 1000 dollárja, hogy ezt megfizesse. A kérdés... hogy könnyen kereste-e vagy nem azt az 1000 dollárt, de 1000 dollárt könnyen keresni nem lehet, lopni igen. Ha mondjuk 1000 kalapácsom van és bérbe adtam őket akkor 1000 dollárt lehet, hogy gyorsan meg tudok keresni, de hogyan jutottam 1000 kalapácshoz, takarékoskodtam évekig vagy loptam a kalapácsokat... látod lehet két féle képpen, az egyik eset rendben van a másik nincs. Szóval arra kellene koncentrálni, hogy valaki lopott-e vagy nem és nem pedig arra, hogy valaki sokat keres vagy nem, mert nem lehet megállapítani, hogy sokat keres-e valaki, de azt igen, hogy lopott-e vagy nem.

    Na de ez extreme off. :)
  • roliika
    #197
    Ha van rá időd. :)

    Röviden a lényeg, hogy a pipline futószalag szerűen dolgozik, és így gyakorlatilag végtelen szalagnak is tekinthető de itt van szó még kvantumszámítógépről is, érdekes olvasmány. :)
  • tomcsa4
    #196
    Persze jó hinni az ilyenekben, de ne tegyétek már a professzort jó? Leborulni nem fogok előttetek, mivel nincs miért.
  • szasz85
    #195
    ezt hanyagoluk már
  • tomcsa4
    #194
    Jól van DrunkZero, Epikurosz és Julius666, bebizonyítottátok, hogy hülyék vagytok. Ennyire nagyképű hiszékeny embereket. Nektek az a tudás, hogy itt dobálóztok olyan fogalmakkal, amik 1, nincsenek vagy 2, azt se tudjátok, mit jelent, mit takar. Sznalmasok vagytok. Nektek ez az intelligencia, az már régen rossz. Persze viselkedni nem tudotok, de minek is az, ha fel tudjátok dolgozni a fényév fogalmát, aztán meg össze-vissza hadováltok mindenféle baromságot tudás címen. Na majd ha összefutunk, akkor kiderül ki az idióta és ki nem (megjegyzem, én nem). És hogy ki mit tud felfogni. Logikáról ne is beszéljünk.
  • bitbandita
    #193
    "...a rideg valóság pedig azt, hogy már nincs sok időnk ezen a bolygón..." és még megkérdőjelezik az emberes űrutazás létjogosultságát.
  • Wilddog
    #192
    "Földön kívüli intelligens élet"

    Az első kérdés, hogy van-e intelligens élet a Földön?
  • Nethyrrea
    #191
    helyesírási hibákért szori
  • Nethyrrea
    #190
    az intelligencia kialakulása szerintem a természetes evolúció része. ha egy bolygó van annyira "ideális" hogy életformák alakuljanak ki rajta, és az a naprendszer kellően békés ahoz (pl bolgó légköre/mágneses mezeje van olyan hogy nem takarítja simára az első napszél az egész golyót), hogy az életformáknak legyen kellő ideje evolválni, akkor szinte szabályszerű. csak idő kérdése.

    másik meg, ha az elmúlt pár évtizedben nem azzal foglalkozott volna az emberiség hogy saját magát irtsa ki háborúskodással meg a mániákus ragaszkodással a belső égésű motorok és kémiai hajtóművek végletekig történő kihasználásával (nem hiszem el azt hogy ne lenne számtalan alternatív megoldás, ami környezetkímélőbb lenne, vagyunk olyan fejlettek hogy meglegyen a technológiai alap), akkor már rég tarthatnánk olyan szinten amit pl az arthur c clarke féle űrodüsszeiákban leírt. csakhát néhány nagyobb hatalmú emberke, amíg a kőolajban, meg a fegyverkezésben lát pénzt, addig fogja facsarni a témát amíg hasznot tud kihúzni belőle. ez itt az alapvető probléma.

    ha létezik más civilizáció aminek sikerült túllépni ezen az evolúciós "kamaszkoron" anélkül hogy elpusztította volna saját magát közben, simán feltételezhető hogy már szanaszét mászkálnak az univerzumban. ha megnézzük hogy az emberiség az elmúlt pusztán 2-300 évben mekkora fejlődésen ment keresztül, egyáltalán nem elképzelhetetlen hogy még párszáz év és mi is ezen a szinten lehetnénk. legalább azt a szintet el tudnánk érni hogy ne kelljen csak itt a földön nyomorogni, hanem a környező égitesteken is lehetne kolóniákat létesíteni.
  • Epikurosz
    #189
    Persze Amcsiban kicsit más a helyzet, mert ott kialakult egy tőkés réteg kb. 300 év alatt.
    Itt Magyarban a tőkés réteg valójában posztkomcsi, nem reális teljesítmény alapján jutott vagyonhoz, hanem elcsalta a komcsi idők kezdetén a korábbi tőkésektől elkobzott, majd kicsit felturbózott állami vagyont.

    Igazából itt tulajdonosváltás történt, a régi, nem makulátlan, de kétségtelenül kulturáltabb arisztokráciát felváltotta a gátlástalan, rabló, komlibcio komprádor plutokrácia.
  • Epikurosz
    #188
    A minimálbér például, amely legyen minimum 1000 dolcsi/hó. Na, ami megmarad a profitból (=rablás), azt lehet elkurvázni.
  • BlackRose
    #187
    "A SETI helyett olyasmire kellene költeni ami az aktív kutatást segíti elő, ..."

    És jó, hogy ha akarod nyugottan költheted a pénzed arra amit jónak látsz. Aki pedig a SETI-re vagy éppen ahogy Epikurosz említette kurvákra költi az szintén rendben van.
  • BlackRose
    #186
    Igen az ő dolga. Szerinted mi határozza meg azt, hogy valami alul vagy felül fizetett-e? Nem gondolod, hogy az alkalmazott és a főnök közötti megállapodás? Vagy ha gondolod, hogy nem akkor mi? Na de ez off...

  • Zoleeca
    #185
    Egy linket légyszives adj. Thx.
  • Epikurosz
    #184
    "hogy ki mire költi a pénzét az kimondottan az ő dolga"

    Nem éppen.
    ha egy cégvezető alulfizeti az alkalmazottait és ő közben kurvákra költ, vagy italra, az is csak az ő dolga? Nem.
  • szasz85
    #183
    Nem anyagi problémákról van szó.
    Mi lenne ha a SETI befogna bármit is ami idegenektől származik ?
    Kiderülne hogy nem vagyunk egyedül? Lehet be se jelentenék, lásd Kapcsolat. Egy ilyen dolog azért rendesen megkavarná a dolgokat.

    Másrészről az amit a SETI észlelni tud az az a technológia amit ma az emberek használnak. Fejletteb fajok nyílvánvalóan olyan technológiákkal kommunikálnak amiket mi még fel se fedeztünk.
    Ha találnának bármit is és még "beszélgetni" is kedzenénk velük lehet hamarabb odaérnének a következő évtizedekben/évszázadokban kifejlesztett űrhajóink mint az üzenet.

    A SETI helyett olyasmire kellene költeni ami az aktív kutatást segíti elő, nem a hallgatózást. Mert bármi lehetséges. Csak pénz, idő, és elszántság kérdése.
  • Epikurosz
    #182
    Ez a víz alatti kohászkodás érvet tőlem loptad, és mivel szemtelenkedtél Wo Am I 17-tel, neked nem adok engedély a használatára. Máskor ne légy szemtelen a barátaimmal, és kapsz te is gondolatmorzsákat. Kapiskó?
  • BlackRose
    #181
    :) nem vagyok tanár.

    Eldöntheti ha benne van a mesében, ha nincs akkor nem ... persze véleményt mondani lehet, de mi az értelme annak ha nem vagyunk a mesében? Mondhatod pl. a feleségednek, hogy három TV a házban felesleges - mert te (is) fizeted, mondhatod azt is, hogy a Grippen vadászgépek vásárlása felesleges volt mert te is fizetted de azt, hogy a szomszéd nyaralása Bora Borán felesleges azt nem mondhatod (kivéve ha te és nem pedig ő fizeti).

    Egyébként egyetértünk, hogy a SETI OK program, még akkor is ha nem járt eddig eredménnyel. Persze ez csak vélemény mert mondom én nem fizetem a működését.
  • roliika
    #180
    Hmmm...szerintem te valamilyen tanár vagy. :D Vagy tévednék?

    Bárki eldöntheti szerintem hogy mit tart értelmesnek és mit nem.

    De ami azt illeti már 40 éve nagyjából egyféle módszerrel keresgélnek, és nincs semmi amire azt mondhatnánk, hogy igen, megérte.

    Kellene egy olyan labor vagy valami ahol már irányokkal próbálkoznának, teljesen új és 'vad'-nak tűnő megoldásokkal, mert ha valami ilyen sokáig nem jár eredménnyel azért az már elgondolkodtató.

    Hasonló példa ez indukció feltalálása. Mindenki bizonygatta, hogy nem lehet mágnessel áramot generálni, mert nézzük csak meg, ha a mágnest a vezetővel párhuzamosan mozgatjuk semmi nem történik...és valóban.
    100 éven át ezt a kísérletet ismételgették, és nem értették hol a hiba, mert annyira beléjük ivódott hogy nem lehet, hogy ezt evidensnek tekintették.

    100 év...az nem 1 emberöltő ugye. Most itt a SETI is valami hasonlót művel.

    Amúgy mikor Tesla megcsinálta az első távirányítós kishajót és tesztelte egy tavacskán, a kor tudósai csak bámultak, és azt hitték a gondolatával irányítja, meg sokan beleugráltak a tóba, keresték a huzalokat. Tehát sok baj van az emberi mentalitással is önmagában.
  • roliika
    #179
    Na ne mondd! Pipline technológia?
  • roliika
    #178
    Jeleket mindíg találnak. De legtöbbször a saját műholdjaink valamelyikét, vagy természetes(nek látszó) rádió forrásokat.

    A mobil adás mióta jut ki a Földről??? Már repcsiken sem használható! TV dás és aok egyéb meg kijut de mint mondtam ömlesztve, így egy másik civilizáció, már ha kíváncsi ránk és keresgélni kezd, puszta zajként is értelmezheti.
  • nagylzs
    #177
    Na igen, az univerzum mértékével számolva az 1 milliárd év nem is sok. Viszont 100 000 éve van ember a földön, ami ennek 10 000-red része. A technikai fejlődésünk nagy része meg az utolsó 1000 évben zajlott le ami egymilliomod része. Szóval ha véletlenül nem pusztítjuk ki magunkat a következő 1 milliárd évben, akkor nem valószínű hogy a nap megnagyobbodása problémát fog jelenteni nekünk...

    Ha jól értem akkor a 0.01% esély arra vonatkozik hogy az adott pillanatban hány lakható bolygón lehet értelmes élet az univerzumban. Amivel nem számoltak (és persze ez nem hiba mert nem is akartak vele számolni): nem csak lakható bolygókon lehet élet. Pl. az is valószínű hogy ha túléljük a következő 1 millió évet akkor nem (vagy nem csak) a Földön élnek majd emberek.
  • Zoleeca
    #176
    A Turing gép végtelen szalagos...olyat nem nagyon tudsz "előállítani"...
  • spiritr
    #175
    A díszkivilágítás nem feltétlenül szándékos, lehet egy mellékhatás is. Csak mert fejlettebb technológiával rendelkeznek, nem jelenti azt, hogy bármit meg tudnak oldani. Számtalan oka lehet, pl egy energiamező, amit a hajtómű generál, és mellesleg fényt is kibocsát, vagy kölcsönhatás a földi légkörrel... Persze az is lehet hogy csak "parasztvakítás" :)
  • dronkZero
    #174
    http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Sun_Life.png

    De elkezd melegedni... Nem kell ahhoz elnyelni a bolygót, hogy az élet megszűnjön rajta...
  • BlackRose
    #173
    Mond mi alapon tudsz te dönteni olyan kérdésben, hogy valami felesleges-e vagy sem? Ha nem te fizeted kényszerítve akkor mi a bajod vele? Ha vannak emberek elég nagy számban akik önmaguk biztosítják a programra való pénzt addig minden rendben, de ha adópénzből fizetik akkor már nem, persze akkor nem feleslegeségről van szó, csupán az állam olyan dolgokat csinál a te pénzedből ami nem a dolga. Ha jól tudom a SETI már elég sok éve privát pénzekből működik és, hogy ki mire költi a pénzét az kimondottan az ő dolga. Most persze vitatkozni lehet, hogy valaminek van-e értelme vagy sem, de ha valaminek nincs értelme az nem jelenti, hogy felesleges, és persze az sem biztos, hogy a SETI-nek nincs értelme, az persze áll, hogy kicsi az esély, hogy valamit megfog, de az ember azt tartja a legértelmesebb lépésnek amely lépés a legnagyobb ismert esélyt teszi elébbe, és a SETI akármekkora kis esélyel is dolgozik, nem ismerünk jobb és hatékonyabb módszert a földöntúli inteligens élet feltárására.
  • n3whous3
    #172
    Lehet, hogy én vagyok a hülye, de a nap az életciklusa felénél tart és NEM FOG 1 milliárd év múlva még vörös óriássá fúvódni. Meg úgy egyáltalán nem fog növekedni se.

    Nem?
  • Hoz_Hun
    #171
    Ez szerintem egy nagyon érdekes téma. Az itt fejtegető matematikussal nem értek egyet. Már ezerszer megmondták mindenféle tudósok, hogy matematikailag ezt nem lehet kiszámolni, mert van egy raklap ismeretlen tényező az egyenletben. Ráadásul számukra csak egy azaz egy db életforma ismert. A mienk. Mi van a nem szén alapú életformákkal? Vagy azokról az anyagokról és tényezőkről amivel egyszerűen még nem találkoztunk. Szóval számolgathat az ürge ahogy akar, max azt tudja megmondani, hogy egy tök ugyan ilyen bolygó mint a mienk mekkora eséllyel alakul ki élettel együtt tök ugyan ilyen galaktikus körülmények között.
    Ennél érdekesebb számomra az itt is felvetett idő kérdése. Ezt több helyen is említik. Azt többen elfogadják, hogy igen is létezhet más intelligens élet a galaxisunkban, de valószínűleg sohasem találkozunk velük. Mert vagy már rég nem élnek, vagy még nem, vagy egyszerűen olyan messze vannak. Annak nagyon kicsi az esélye, hogy létezik intelligens faj, aki olyan technikai szinten van hogy gond nélkül utazgat a galaxisban olyan mértékű sebességgel és felderítő egységekkel, amely a mi apró jeleinket észleli és ide is ér mielőtt ők vagy mi kihalunk.
  • dronkZero
    #170
    "három alternatívát lát: nincsen földönkívüli élet, vagy az idegen civilizációk hamarabb pusztítják el magukat, mint felfedeznének bennünket (vagy mi vennénk az ő jeleiket), vagy primitívebbek, mint mi vagyunk"

    Van még alternatíva bőven. Például az is lehet, hogy a csillagközi utazás kivitelezhetetlen. Ha csak newtoni módszerrel lehetséges közlekedni, akkor évezredek szükségesek csak egy kis szektor betelepítésére is, és onnantól kezdve gyakorlatilag tekinthetünk a kolóniákra, mint új fajra. Teljesen elzárt populációk, egy idő után külön fejlődési utakon...

    De egyébként a galaktikus kolonizáció _döntés_ kérdése is, ha nem _akarnak_ űrutazni, akkor nem is fognak... Egyelőre úgy néz ki, hogy mi sem akarunk... :(
  • Hoz_Hun
    #169
    "SETI meg egy teljesen felesleges és értelmetlen program..."
    Szerintem a lottozás is az, mert elég kicsi az esélye hogy ötösöd lesz. Én magam a lottot bolondok adójának hívom. Engem meg az aki megnyerte. SETI lehet hogy felesleges, de ezt csak akkor tudjuk meg amikor leállítják. Addig az is kiderülhet hogy az egyik legfontosabb munkát végzi.
  • Pluskast
    #168
    Na azért ez sem biztos mivel per pillanat csak a gázorjás nagyságú bolygókat vagyunk képesek "észlelni". Szóval azt sem tudjuk, hogy hány föld nagyságú bolygó létezik az univerzumban.
  • szasz85
    #167
    Ha a Földön létrejött, akkor létrejöhet bárhol.
    Nem kell százalékokat számolgatni, vagy kialakul az élet vagy nem.

    Az meg mi hogy az ember a Föld lakhatósági időszakának végén fejlődött ki ??
    Nyílvánvaló hogy a legfejlettebb állapot a folyamat vége felé van.
    Felesleges jósolgatni hogy mi lesz 1 milliárd év múlva.
    A ember csak 100.000 éves, a technikai evolúciója még csak 5-6.000, ha ilyen ütemben fejlődik akkor nem 1 milliárd, hanem már 1 millió év múlva a saját maga által létrehozott univerzumban fog élni.

    A SETI meg egy teljesen felesleges és értelmetlen program, soha semmit nem fog találni. Olyan mintha a mai világban egy őserdei törzs füstjelek meg dobszó után kutatna. A fejletteb fajok nyílvánvalóan teljesen más technológiával kommunikálnak, nem érnek rá évtizedeket várni egy válaszra. Pár száz éve hónapokig tartott egy üzenetnek eljutnia a világ túloldalára, ma milisecundumok kellenek. Most képzeld el mi lesz megint pár száz éve múlva.

    Stephen Hawking (akit egyébként nagyon tisztelek) tegnap azt mondta hogy "három alternatívát lát: nincsen földönkívüli élet, vagy az idegen civilizációk hamarabb pusztítják el magukat, mint felfedeznének bennünket (vagy mi vennénk az ő jeleiket), vagy primitívebbek, mint mi vagyunk".
    Szerintem egy negyediket kihagyott, azt hogy az ember túl primitív ahoz hogy a fejletteb fajokat érdekelje, de ez nyílvánvalóan sokak büszkeségét sértené, ezért nem merült fel mint lehetőség. Az embernek még az is hatalmas erőfeszítést jelenet hogy pár űrhajóst eljuttason a bolygója holdjára. Egy űrutazó, naprendszerek tucatjait benépesítő faj szemében ez nevetséges semmi.

    Az ember pedig értelmes faj. FAJ, mert nem egyedekről van szó hanem a fajról.
    Aki meg azon sír hogy így az ember, meg úgy az ember, meg tönkreteszik a földet, meg úgyse lesz emberiség x év múlva mert kiírtják egymást, az kezdheti is magával egymás kiírtását.
    Ez az tipikus emberi mindig nyavajogni kell valami miatt szokás.
  • dronkZero
    #166
    Hát, ez szerintem definíció kérdése.

    Ha mondjuk magunkból indulunk ki, és úgy definiáljuk az "értelmes élet"-et, hogy eszközhasználat a határvonal, akkor a delfin kiesett, a csimpánz még benn van. Ha viszont mondjuk a tűz használata a határ, akkor csak az ember marad benne. És a technikai fejlődésünk nagyjából ott indult.
  • dronkZero
    #165
    Mert a rádióadásnak(TVnek, mobiltelefonnak) meg tudod mondani, hogy akkor most legyen kedves ne elhagyni a bolygót, ugye?

    Ehh, bazmeg, kicsit gondolkozz már néha!

    (Azt mondjuk nem merném megtippelni, hogy mi marad a "Szia Anyu!"-ból, mire a _szomszéd_ csillagig elér... De azért próbálkozni mindenképp érdemes...)
  • dronkZero
    #164
    Ehh... A SETI nem _lehallgatni_ akar, baszod! Ne beszélj már hülyeségeket! Egyelőre ott tartunk, hogy jelet keresnek, _bármilyet_. Megfejteni majd akkor akarjuk, ha már _találtunk_ is valamit, ami nem zaj.

    Nem csodálom, hogy nem tetszenek egyes kezdeményezések, ha fel sem fogod egyáltalán, hogy mi a céljuk...
  • globint
    #163
    Amit írsz, Doktor Kotász, az én nézetemet is tükrözi.
    Még hozzáteszem, hogy sajna az inteligencia fokmérőjének jelenleg a működő gépek elkészítőjét értik, úgy általában.
    Magam viszont úgy vélem, ha egy faj pl. a vízben fejlődik, gyakorlatilag nem sok esélye van a kohászatra, így az inteligenciája megmarad egy, a mindennapi életet szervező, akár bonyolult komunikációs struktúrával is, de mégis, csak egy állatira hasonlító létnek. Mi pedig azt nem fogjuk felismerni inteligens életnek. Tüzük nem lesz, ruhát nem hordanak, a beszédjük nem angol. (Mint ahogy az afrikai nyelvekre is az elején azt mondták, csak makognak, pedig azok még csak hasonlítottak is ránk, sok-sok szempontból.....)
    Nem is megyek messze: itt vannak a delfinek, vadásszuk őket, ők is vadászó lények, minden ami mozog, megesznek, csak az embert nem, sőt, azt akár meg is mentik. A beszédjüket nem értjük, mert teljesen más elveken komunikálnak, én 3d komunikációnak hívom, így kijelentik egyesek, hogy az ember az egyetlen lény, amelyik értelmes, inteligens. De nem csak a földön, hanem az egész világegyetemben, hát kérem, ez ugyanaz a gőg, amivel az afrikai benszülötteket is kihúzták az inteligens csoportból.... Ez sajna ugyanaz a gőg, amivel egyik nép lenézi a másikat, hogy azok nem értelmesek.
    Nincs más értelmes, csak a "......" nép, még a 100milliárd galaszis * 100milliárd csillaga körül keringő egyik bolygón sem, sőt, még a földön is csak a mi népünk.......->nos ez ostoba gőg annak a részéről, aki ilyen állít, ráadásul "tudományosan" .....
  • Doktor Kotász
    #162
    Ha egy tojást felütünk egy serpenyőbe, akkor nincs értelme a százalékokon agyalni, hogy megsül-e vagy sem.
    Meg kell nézni, hogy ég-e alatta a gáz.
    Ha igen, akkor megsül, hanem, akkor nem.
    Ez pedig kémia és fizika.

    Az éket is csak kémia meg fizika.
    Ahol a feltételek megvannak, ott ki is alakul.
    Ahol meg nincsenek meg a feltételek, ott nem.

    A galaxisunkban 100 milliárd csillag van, az univerzumban meg 100 milliárd galaxis.

    A legvalószinütlnebb az lenne, ha csak egyetlen helyen lennének meg a feltételek. A sehol, és a milliárdnyi helyen sokkal valószínűbb.
    Mivel tudjuk, hogy a sehol az nem igaz, így a milliárdnyinak van a legnagyobb esélye.
    És mivel az élet az intelligencia felé fejlődik nálunk, valószínű, hogy ez máshol is így van...