361
  • tamasmester
    #321
    Ennek a szerencsétlen Watsonnak akkora az egoja, hogy a fejébe már nem is igazán fér semmi. Persze meglehet, hogy valamiféle kissebbségi komplexusban szenved társítva egy kis identitás zavarral, ezért is hirdeti oly fennkölten az emberiség fennhatóságát, nagyságát. Úgy döntöttem, hogy megbocsájtok neki, hisz mást úgysem tehetek :(
  • Epikurosz
    #320
    Na, annyira nagy itt már az egyetértés, hogy kekeckednem kell:

    Ha csak a galaxisunkban kb. 100 milliárd csillagrendszer van, és ennek csak 1%-án van élet, az 1 milliárd, és ha ennek csak 1 ezrelékén van értelmes élet, akkor az 1 millió, és ha ebből csak 1 ezrelék van épp a mi fejlettségi szintünkön, akkor marad 1000 ET. Ha figyelembe vesszük még az időzítést és a távolságokat is, meg azt az ablakot, amelyet mi rádiózgatással eltöltünk, akkor bizony-bizony alig marad annyi értelmes, figyelemreméltó civilizáció, amennyit a két kezemen meg tudnék számolni.
  • stremix
    #319
    Teljesen egyetértek. Amúgy a kedvencem, amikor olyasmit csinálok aminek mások nem látták az előzményét és próbálják megmagyarázni, 10 ember 20 féle képpen. Én meg csak röhögök mert én tudom egyedül h mi is történt. Szóval egy kívülállónak 99%-ban eleve ROSSZAK a megállapításai egy adott dologról a valósághoz képest.
    Ahogy Einstein mondta: "- A valósághoz mérten minden tudományunk primitív és gyerekes dolog - és mégis ez legnagyobb értékünk."
  • LPG
    #318
    1. Aha. Valaki mesélje el nekem, hány kW-MW kell ahhoz, hogy a szomszédos naprendszerig tisztán eljusson egy titi-tá. Könnyebbség kedvéért legyen irányított az adás.

    2. Lehallgatni az ufókat: tegyük fel, az ufók dumálgatnak egymásnak két csillagrendszer között, tehát az adás irányított. + Ez feltételezi, hogy oda el is jutottak...akkor mégis miért a régi rádiós szarjaikat használnák..

    Az ufók TV-znek, meg mindent amit most mi. Így nem elég erős bármelyik jel, viszont legalább nem irányított..

    Meg tudnék barátkozni avval a dologgal is, hogy élő ember soha a büdös életben nem fogja tudni megközelíteni a fénysebességet (hát még, amivel érdemes lenne bárhová eldzsalni), soha nem megyünk kirándulni naprendszerekbe, és soha nem tapasztaljuk meg, hogy vannak ufók. Az ufók is, akik laknak valahol valahányan, pont így vergődnek, aztán jól kipusztulnak ők is valamikor.
    Happy End. Vagy feltalálunk mindent, és legalább rendezünk pár csillagközi konfliktust :)

    A babylon5 sorozat ismétlése éjféltől szokott menni a viasat3-on. Ha valaki szeretné...
  • LPG
    #317
    Elmélet és elmélet között nem az a különbség, hogy az egyik hamarabb, a másik később módusul/dől meg ..?
  • LPG
    #316
    Na, akkor jó :) Szerintem mesterségesen (kémcsövekkel) ne manipulálják az emberi géneket. Még akkor sem (!) ha az lenne a rák és aids ellenszere. Ki tudja, pár ezer év múlva nagyon visszaütne. (Józan paraszti ésszel, és az Asgardok példáján okulva.) Az eugenika... Nácizó, fasisztázó veszélyes téma, legalábbis itt, egyes emberek miatt. Csak annyit, hogy a túlzott szabadelvűséggel az egészséget ronthatjuk le. Esetleg nem kéne pár évtized alatt több ezer év kiválasztódását minden eszközzel lenullázni. Mégiscsak van öröklött különbség ember és ember között, hiába egyezik az a fránya genetika oly nagyon.
  • Epikurosz
    #315
    Vagy: ez
  • Epikurosz
    #314
    Különben, nem fogjátok kitalálni, hogy mi a Béres csepp reklámja...
    (Eredetileg a SETI-nek készült)
  • Epikurosz
    #313
    Rolika, ebből az egészből nekem az tetszett a legjobban, hogy "dehát a rádiózás is így indult csókolom" :-)
    (mondjuk, leszámítva a vesszőhiányt).
  • roliika
    #312
    A SETI alapvető problémája vagy elvárása pedig az hogy nem elég megtalálni a jelet, hanem újra és újra bemérhetőnek kell maradnia. Ez szép dolog, de ha épp nem akarnak beszélgetni vagy épp nincs arra szükségük hogy a szondájuknak jeleket küldjenek, akkor mi a fenének rádiózzanak? Meg mi van akkor ha pont akkor csevegnek mikor nem figyelünk?
  • roliika
    #311
    1977-ben Jerry Ehman talált nagyon erős mesterséges jelet, ám soha többet nem tudták befogni.
  • roliika
    #310
    Az elméletek gyakorlati tapasztalat nélkül egyáltalán nem érnek semmit.

    Tehát jó lenne ha nem a filózás lenne a cél, meg ilyen kutatónak nevezett akárkiket alkalmazni, hanem új technológiák után nézni, és minél több minél elgondolkodtatóbb kísérletet végezni. Most az hogy füleljük az eget rádió és fény tartományban 40 éve...mit sem ér. Az elv hibás alapjaiban.

    Tudnék erről írni de azért gondoljunk bele...100 éve ismerjük csak egyáltalán hogy léteznek elektromágneses hullámok. 40 éve léteznek teleszkópok. Tehát ha egy fejlett civilizáció 100 vagy több évvel hamarabb fedezte ezt fel, mert mondjuk nem volt náluk középkor, vagy nem ilyen, akkor mire mi felállítottuk az első teleszkópot, náluk eltelt 100 vagy több év és folyamatosan fejlődtek...mondjuk optimálisan tehát nem írtották ki egymást stb..

    Tehát 40 éve hallgatózunk..ettől most vonatkoztassunk el és ugorjunk a jövőbe. Előre 50-100 évet. Nagyon valószínű hogy lesznek olyan rendeletek, hogy nem lehet X távolságnál messzebb rádiózni, megjelennek mostantól számítva 20 éven belül ez első robotok + 40év és felűl múlnak minket minden tekintetben, ez nem scifi hozzátenném. Már most létezik qwantum teleportáció, tehát adatok küldése rádióhullám nélkül és azonnal...igaz most ez nagyon körülményes, drága, kis távolságú, korlátozott stb..dehát a rádiózás is így indult csókolom.

    Ugorjunk előre még 50-60 esetleg 100 évet. Ez csak apró ugrás az időben... hol fogunk tartani? Passz ember meg nem mondja aztán csak 200 év a mosttól számítva. Az biztos, hogy nem mobiltelefonokkal fogunk kommunikálni, a számítógépek alapvetően működésükben és méretükben is el fognak térni, sőt lehet hogy minden ember fel lesz javítva úgymond, mert nem lehetne felvenni a versenyt a gépekkel..jó ez kicsit vad volt de meglátjuk...na a lényeg, hogy

    1: nem teleszkópokkal meg műholdakkal fogunk adatokat küldözgetni.
    2: Már nem lesz kifelé menő semmilyen adás ami elhagyja a Földet.

    Megint ugorjunk a jelenbe. Tehát 40 éve hallgatózunk...de mi van akkor ha pont ez idő alatt váltott sok sok civilizáció technológiát, és nem akarnak ők ilyen primitív módon beszélgetni, és ezért nem is találunk semmit..meg így nem is fogunk.

    Ha közel vannak és rádióznak, már hallottuk volna, ez szinte biztos. Ha távol és rádióznak az miért érdekeljen minket, beszélgetni nem tudunk velük és oda menni sem.

    És ha nagyon távol vannak és nagyon fejlettek akkor meg lehet, nagy távolságokat is meg tudnak tenni igen rövid idő alatt akkor meg mi a fenéért beszélgessenek ha oda is tudnak menni. És ha erre képesek, akkor ők szintén nem Vodán hívják fel a másik űrhajót. :D
  • Epikurosz
    #309
    Tök felesleges a világegyetemmel számolni. Szorítkozzunk csak a mi galaxisunkra.
  • Epikurosz
    #308
    Hoppá!
    Régen volt itt az ablak alatt több gomb (URL beszúr, Szmájlik stb.), most csak egy maradt, a Mehet.
    Ez csak nálam van?
  • dronkZero
    #307
    Ja télleg... :P Olyan messzire már nem láttam el... :D
  • roliika
    #306
    Igen..meg ez az egész elméletesdi, hogy filóznak, hogy van-e esély vagy nincs. Ugye van erre egy képlet, ami megintcsak elmélet de van x állandója amit egymással kel össze szorozni. Mindegyik állandó minimum 1 értéket képvisel, hiszen a Földön állítólag van élet. :D Tehát a szorzatok összege eddig 1.

    Aztán van ilyen hogy elméletileg hány bolygón olyan a klíma mint a földön és van Napja, van holdja, van rajta víz, és még szerves anyagok is legyenek rajta, ez is milliós nagyságrendben mérhető. Mert ha erre az univerzum (amit nem tudunk hogy mekkora) 0.0001%a is alkalmas az is milliós érték.

    A képletbe be helyettesítve, tehát van igen, több millió olyan bolygó ahol nagyon nagyon valószínű hogy van élet. És nem akármilyen hanem a Földhöz hasonló..amit meg nem tudunk elképzelni az sokkal több nyilván,de olyasmi mint a Föld is van több millió.

    Akkor a fenti kutatók (nem nevezném őket annak) mi alapján számolták ezt ki úgy mégis? Mert ez mind csak elmélet.

    Az elméletekről meg annyit, hogy ez olyan mintha lenne egy fedett medencénk, egy rakás tudóst mellé állítanánk és csak nézhetik, hogy mi lehet ez, nem ismerik sosem láttak még medencét, még vizet sem, és megkérdezzük tőlük, lehet-e benne úszni...meg egyáltalán mi az hogy úszás? Aztán gondolkodnak ezen évekig képletekkel elméletekkel és az jön ki hogy igen. Közben meg a víz 5fokos.
  • Inquisitor
    #305
    OFF: Maradok a kézzel válogatott minőségi szálas zöld teánál. ;)
    ON. Tisztelem éna tudosokat, de a cikk alapjául szolgáló kijelentés (legalább is ebben a formában) elég nagy baromságnak tűnik, mint ténymegállapítás.

    1.) Alig ismerünk pár exobolygót, a miénkhez hasonlító rendszert meg talán összesen egyet. A Földi élet kialakulásához nagyban hozzájárultak olyan "szerencsés" dolgok is, mint a külső óriásbolygók által elszipkázott meteoritok, meg a mars és vénusz közötti "kényelmes" helyzete.
    2.) A Földi élet kialakulásáról eddig van egy halom elképzelés, ezek mind elég vadak, és így is csoda számba megy, hogy itt kialakult. Tehát fenti gondolatmenet alapján a Földön sincs élet? ;)
    3.) Egy kvázi végtelen világegyetemben ilyet kijelenteni, amikor kb. 5 évente kiderül, hogy megint hibás volt az előző kozmológiai elmélet (lásd világegyetem kora, mérete, kialakulása vagy a tágulás sebessége körüli kavarások) azért ez eléggé "hasraütés" szerűnek tetszik, nem egy kidolgozott elméletnek.
  • Epikurosz
    #304
    Aranyom! Lejjebb én miről írtam?
  • dronkZero
    #303
    Én ilyen teát szoktam tolni... Reggel, kávé helyett tökéletes.
  • haxy27
    #302
    úgy 10 éve valamelyik tv stább a dzsungelban járva találkozott egy bennszülött t9rzsel, mint kiderült Egész addig a törzs azt hite hogy rajtuk kívül nincs más ember ezen a bolygón. Most meg itt ez a cikk hogy az univerzum oly kicsi hogy simán belátjuk távcsővel és nincs élet más galaxisokban
    Félorát röhögtem a földön fekve hogy ezeknek a tudósoknak még fizetnek is, Hát ugynézem szakmát tévesztetem.

    Még jó hogy csak a csillagokat tudjuk szemügyre venni és a bolygókat nem, de azért biztosan mondjuk hogy csak egyedül vagyunk eben a nagy levesben.

    Majd ha civilizáltak leszünk akkor talán eljönnek hozzánk a fejeltebb idegenek és be bizonyítják hogy nem vagyunk egyedül.
  • Epikurosz
    #301
    Kell is az a marakulya, mert úgyis meghalunk (http://index.hu/tudomany/urkutatas/piffpuff42/).
  • roliika
    #300
    Teljesen el vagy vetemülve. Jázminos zöld
    tea is nagyon finom ám! Picit drága de megéri megkostolni. Meg múltkor vettem valami durvát...mit is jaj..ilyen kis golyókba volt gyúrva a tea levél és füstös íze volt..az is tökjó. Aztán a maracujás gingzenges is finom. :)
  • kicsibicska
    #299
    Én pedig ezt: Csíki tea
  • Epikurosz
    #298
    Re Re
    Holnap pedig ezt (vörösbokor tea) fogok inni. Esetleg kávé mellé. :-)
  • Epikurosz
    #297
    Még mindig OFF :-)
    A tegnap pedig ezt (lapacsó) ittam. Állítólag megelőzi az éct, de mi van, ha nincs az embernek éce? Remélem nem csinál...:-)
  • Epikurosz
    #296
    OFF
    Apropó kávézás.
    Most ezt a teát szürcsölöm (nyam-nyam ) kávé helyett.
  • bitbandita
    #295
    Nem a bulvárral van gond. Az igénytelenség a baj.
  • Epikurosz
    #294
    #288-ra ment
  • Epikurosz
    #293
    "Egy jenki Artúr király udvarában"
    Nem lenne könnyű, de mi szerintem jobban tudnánk alkalmazkodni az akkori körülményekhez, persze a jelenlegi tudásunkkal.
    Én személyesen sámán vagy főpap lennék, valszeg. Nem is lenne az olyan rossz. ;-)
  • Epikurosz
    #292
    Ja, hogy te a genetikára gondoltál? Mér nem ezzel kezdted?
    A genetikánk - amennyire én ehhez értek - megfagyott egy kb. 100.000 évvel ezelőtti állapotban, mert ugye akkor alakult ki a Homo sapiens sapiens.
    Pedig jó lenne továbbfejlődni, de ez fogas kérdés. Az eugenikusok tenyészettel képzelték el a továbblépést, a libsik a spontán fejlődés hívei, a konzik szerint meg maradjon minden úgy, ahogy a Jóisten megteremtette.
    Én, részemről, nem zárkóznék el a turbózástól, de félek, hogy ez "egyesek" kiváltsága lenne, mint ahogy ma is sok minden, amit civilizációs vívmánynak nevezünk, csak az elit által hozzáférhető.
  • Epikurosz
    #291
    Bevallom neked, amikor ebéd után beülök kávézni valahové, direkt Blikket vagy Napi Ászt (ez aszem megszűnt) vagy Borsot szoktam VÁSÁROLNI és olvasni. Na, nehogymár az ember a déli kávéja mellé Élet és Tudományt vegyen, bár én ilyent is elszoktam követni, de megfekszi a gyomrot. :-))
  • alien47
    #290
    Ezt a sok szánalmas barmot.

    Miért csak a földön alakulhatott ki értelmesnek nem igazán nevezhető élet?
    Kicsit túlzásnak tarom, hogy néhányan azt hiszik máshol nem fejlődhetett az élet ilyen, vagy magasabb szintre.(kis naívak)

    1000 éve a föld még lapos volt.

    500 éve szentül hitte mindenki a földön, hogy ez a bolygó a világegyetem közepe.

    Mi lesz 500 év mulva...Egy biztos, röhögni fognak ezeken a naív barmokon!!!!

  • bitbandita
    #289
    Kicsit off: tegnap az újságosstandon volt szerencsém beleolvasni egy blikk (direkt így, kisbetűvel) cikkbe, amiben S.Hawking professzorról, ill. a földön kívüli értelmes életről alkotott gondolatairól (pontosabban egyről) volt szó. Megtudtam, hogy a prof amerikai, és olyan gyenge a hangja, hogy gégemikrofonnal hallható csak. Tovább nem olvastam... most komolyan kik írják ezt az újságot? Újságírónak meri nevezni magát az ilyen? A legszörnyűbb pedig az, hogy sokan olvassák ezt a szennyet, ezáltal rengetegen vannak félreinformálva. Igazi népbutítás, amiért még pénzt is kérnek! Monnyonle!
  • bitbandita
    #288
    Már ne haragudj, de ez marhaság, de hogy Téged idézzelek: "látod, már megint egy elnagyolt kijelentés, amely természetesen nem igaz". Rengeteg stressz? Ha az általad gondolt szellemileg fejlett, stresszhez szokott ma élő embert beraknál mondjuk a sötét középkor jobbágyai, vagy a piramisépítő rabszolgák (és most ne menjünk bele, hogy a piramist nem rabszolgák építették, tudom én is, olvastam, láttam az NG-n, stb) közé, és ez a "stresszhez szokott" fejlett ember megtapasztalhatná első kézből azokat a hatásokat... nem stresszelne, ugye?
  • LPG
    #287
    Tanult dolgok, alkalmazkodás. Talán ezek öröklöttek lennének? A családjog genetikai dolog, hm?
  • LPG
    #286
    Úgy látszik, hogy te abba a fajtába tartozol akinek egy 2 mondatos dolgot 3 A4-es lapon kell beadni, hogy értse miről beszélek.
  • gybfefe
    #285
    Ne bántson senki senkit, minden minden, én lenni fáradt
  • globint
    #284
    Lehet, hogy megteszem, mint már néhány, a zárt osztályról kiszabadult ápolttal megtettem, hogy nem olvasom többé a hülyeségeidet sem én, sem a többiek, mert többé nem fogsz tudni írni a fórumra, és így (legalább is azon a felhasználó néven) többé nem szomorítod a csapatot. Kaptál két fekete pöttyöt.
  • gybfefe
    #283
    Jah erről jut eszembe egy film tunnillik hogy az effektív össz- és szellemi egyéni fejlődés keveréséből lehet ez a vita ajánlom mindenkinek aki ért angolul vagy van fordítója a pirátus béjen le is tölthető a The Man from Earth c. film épp azt taglalja mennyire nehéz a humanoid értelmét a világhoz mérni mégha örökéletű is volna...
    Vallásosoknak és ateistáknak egyaránt érdekes lehet a múví
  • gybfefe
    #282
    "az ókor emberre biztos, hogy nem tudta volna kezelni azt a rengeteg stresszt"-:) vagy jókat röhögött volna inkább szerintem hogy hány pojáca és min stresszel :)