20
diaporáma készítéssel kapcsolatban progik, tapasztalatok
  • NessieGraf
    #20
    Ha csendes, ezeken kívül akár Photoshoppal is, a végeredmény PDF bemutató.
    Ha hangos: Open Office, vagy Flash a legegyszerűbb megoldások.
    Az Open Office legújabb képátmenetei fergetegesek.
  • Dj Faustus #19
    Diaporáma készítéséhez:
    Irfanview (minden olyan képnéző/szerkesztő amiben van mód Slideshow készítésére és mentésére)
    Virtualdub / Windows Movie Maker (minden olyan videószerkesztő, amibe lehet állóképeket beimportálni)
    Open Office Impress / Microsoft Office Powerpoint
    Adobe (Macromedia) Flash / Swish Max
    Javascript (például script.aculo.us függvénygyűjtemény), Java (Diaporama applet)
  • Nuki
    #18
    Volt egy ismerősöm aki Neroval csinált diaporámát, én konkrétan Adobe Premiere-el csináltam már ilyet.
  • stp4trick
    #17
    eredetileg diavetítővel csinálták (minimum kettővel) plussz színes fényreflektorok és zenei aláfestés, komplett esti előadások voltak belőle korábban, láttam többet is, jót és kevésbé jól sikerültet is
  • stp4trick
    #16
    nem
  • JackMeadow
    #15
    nem diapanorámát akartál irni?
  • Gladiator
    #14
    Soproni Sör reklámja is annak számít akkor gondolom...
  • Pink Tiger
    #13
    hallottam a proshow-ról is, bár még nem próbáltam, illetve a Macromedia Director-ról is olvastam már
  • REALista
    #12
    Legjobb!
  • John Cena
    #11
    ez jóóXD
  • avcom
    #10
    a proshow különböző programjaival szerintem egész jókat lehet alkotni, direkt erre a célra fejlesztették őket

    nekem a proshow gold-hoz volt szerencsém régebben
  • akyyy
    #9
    dobe premiere, vagy sony vegas, bármelyik profibb videó vágó tudja alapbol ezeket beépített átmenetekkel:S
  • Pink Tiger
    #8
    :))

    igen ez egy diaporáma, ilyenek készítésével foglalkozókat keresek
  • karajjj
    #7
    na akkor az én kedvenc diaporámám ez :DDDDDDD
  • karajjj
    #6
    magyarul: videó egymás után váltakozó képekből?
  • Pink Tiger
    #5
    pl a youtube-on ha megnézel egy videót amiben a hang alatt állóképek váltakoznak, az egy diaporáma, ennek bonyolultabb verziója mikor igényesen animált tényleg angyon látványos átvezetésekkel következnk egymás után a képek, illetve az geészet meg lehet kavarni kép a kpben, videó a képben stb hatásokkal... de ebben még én is csak kezdő amatőr vagyok :)
  • Pink Tiger
    #4
    olyan látványos kis videó fálj amit állóképekből, fotkból hoznak létre kisebb animálásokkal
  • bujcsik555
    #3
    És mi az a diaporáma?
  • karajjj
    #2
    miaza a diaporáma?
  • Pink Tiger
    #1
    nemrég kezdtem el foglalkozni a diaporáma készítéssel és olyan arcokat keresek akiknek van ebben tapasztalatuk, vagy csak érdeklődnek a dolog iránt
    pl milyen programokat és azokhoz milyen kiegészítőket pluginokat érdemes használni, kinek milyen tapasztalatai vannak ezekkel, illetve szívesen látnék itt egy-két általatok készített igényes diaporámát..

    én először az acd showtime progival kezdtem amit a fényképezőmhöz kaptam, de hamar rájöttem hogy csak ennél szívesebben foglalkoznék komolyabb programokkal is

    majd ráakadtam a wings platinumra, ami elég jónak tűnik.. de egyelőre még nem találtam meg benne mindent amit szeretnék..

    kérdésem pl hogy ki milyen verziót használ ebből, ha ismeri ezt a szoftvert?