125
  • babajaga
    #45
    Ez nagyon "idióta" leegyszerűsítés a Szaddam rendszer fenyegetést jelentett a térség egyensúlyára. A diktatúra megdöntése legalább olyan lényeges volt.
  • Archenemy
    #44
    Nem látom Epikurosz állásfoglalását a Szaddam-rendszerrel kapcsolatban. Kivel vitatkozol?
  • Archenemy
    #43
    Irakot a "tömegpusztító fegyverei" miatt rohanták le, amik, mint kiderült, nem voltak. (mint kiderült, haha, jól lehetett azt már tudni akkor is... Emlékszem még itt az sg-n meg az origo-n is hány idióta hitte el...)
  • babajaga
    #42
    A Szaddam rendszer nem is támogatta a terrorizmust ugye? Ők csak a kurdokat irtották. Meg mindenkit aki utjukban állt.
  • Epikurosz
    #41
    A WTC miatti megtorlás Afganisztánt érte, kedves Okoskodó. Mert ugye ott bújkált bin Láden.
    Iraknak a terrorizmushoz nem volt köze, megtámadása 80%-ban Izrael biztonsági érdekeit szolgálta. Izrael szereti, ha a háborúit mások vívják meg, helyette.
    Amúgy a harcoló katonák, az "amerikai nép fiai" többnyire szegény bevándorlók fiai, vagy feketék, akiknek ez az egyetlen lehetséges kereseti mód. Pénz beszél.
  • babajaga
    #40
    A New-Yorki dolog meg se történt ugye? Nem tudom mit szólnál ha a te városodat rombolnák le. Megköszönted az amerikaiaknak hogy megakadályozták a délszláv háború kiterjedését? Vagy nem is tudod hogy az amerikai nép fiai hullatták a vérüket teérted is?
  • rolika
    #39
    mi lenne, tartanának egy háborút, és nem menne el senki?
  • arrakistor
    #38
    egyszer volt hol nem volt, volt egyszer egy tündérszép és jó , de szerény amerikai kormány. ez az amerikai kormány lerohanta irakot és több százezer embert lemészárolt, köztük nőket és gyerekeket, "terroristákra" hivatkozva...

    majd ugyanez az amerikai kormány most be akarja adni azt a mesét is a holdraszállás halivúdi felvétele után hogy ő milyen rendes és jó mert kamu kutatásokra ad ki 250 millió dollárokat a zs*dó, cionista kutató brigádoknak...

  • Ronny
    #37
    azt hiszem egy páran a testrész nagyobbításra fizetnének be:)
  • emile zola
    #36
    jól hangzik, csak még több dolcsit kéne beletenni... ha az iraki háború összegét tették volna bele, sztem már a rákot v. az aids-et is tudnák gyógyítani
  • babajaga
    #35
    "inkább elkezd nőni az adott testrészt. Természetesen nem nő ki egy teljesértékü ujjad"

    Hát itt az ellentétes állítás. Bravo!
  • babajaga
    #34
    Annyit meg illő volna tudni hogy ha egy gyíknak leszakad a farka,hogyan regenerálódik.
  • babajaga
    #33
    Semmiféle ujjvisszanövés nincs csak pofátlan hazudozás.
  • babajaga
    #32
    Neked meg bármilyen hazugságot be lehet adni.
  • Epikurosz
    #31
    1. mondat után ! köll.
  • Epikurosz
    #30
    A hábúrú hajtja a Főd kerekét, ez nem kérdés?
    De mi hajtja a hábúrút?
    A píz, a píz, a píz!
  • fade2black
    #29
    Azért hihetetlen, hogy ehez egy háborúnak kell elindulnia futni....
  • ziipp
    #28
    hogyan nő *
  • ziipp
    #27
    Alig tudtam elképzelni, hogy nézhet ez ki, így kikerestem pár videót:
    - kb. a cikk tartalma, csak videóban
    - egy tag rögzítette, hogyan nó vissza az ujja.

    Tanulság: durva, hogy mire képesek ma már a dokik. :)
  • gordonfreeman
    #26
    :)!!! Nézz utána hogyan is kell New Yersy-t helyesen leirni:P
  • qtab986
    #25
    Igen erről én is láttam filmet.Kicsiknél tényleg visszanő.
  • T0nk
    #24
    Vicces lesz ez az Usában, ahol még a terápiás klónozás is tiltott...
  • Alfa Of NS
    #23
    Úgy tudom az utsó ujjpercek maguktól is visszanőnek. Kisgyereknél aszem szinte nyom nélkül.
  • assdf
    #22
    Nem nem, erről én is olvastam és pont az a lényege hogy nem szabad hogy a seb összenöjön. Ugyanis a normál regenerálodás annyiből áll, hogy fogja magát a "seb" és összenö, kialakul rajta a bőr aztán kalap kabát. Ez kb. annyit jelent hogyha levágom az ujjad, akkor ott szépen összenő és lesz egy csonkolt ujjad.
    Na most az új módszerben bizonyos anyagokkal "basztatják" (nem vagyok orvos szóval nem tudom pontosan hogyan) a sebet, igy az nem tud összenőni, helyette meglepő módon inkább elkezd nőni az adott testrészt. Természetesen nem nő ki egy teljesértékü ujjad, de sokkal jobb eredményeket értek el mintha csak bekötözték volna.

    A dolog nyitja egyébként abban van hogy a szervezet máshogy kezeli le a roncsolodásos sebeket és a vágott sebet. Bárki kiprobálhatja (persze nem ajánlott ), ha éles késsel vág egy "vonalat" a bőrén (hogy már vérezzen), akkor az a seb nagyon gyorsan össze fog gyogyólni (hisz csak egy simpla nem túl mély vágás, roncsolodás nélküli sebbel) de a heg örökké ott fog maradni.

    Ezzel ellentétben ennél jóval nagyobb és kiterjedtebb roncsolodásos sebek is (szerintem mindenki esett már el kiskorában betonon és horzsolta véresre a lábát) úgy gyógyulnak össze hogy semmilyen heg nem marad utánna.

    Nos a fennti kezelésnek is eme "hibakezelési" eltérés felismerése adta az alapötletet.
  • zola2000
    #21
    Az se rossz...
  • Mr Csé
    #20
    agyátültetés életmeghosszabítás
  • Epikurosz
    #19
    Megint okoskodsz.
    A kelátképződés neked ugye kínai?
  • schakaal
    #18
    +n
  • schakaal
    #17
    De tényleg csak 1 lépés, és már a halott szövetek, ill idegek újraélesztésével lesznek elfoglalva. Vagy a 2-4 -5 Trioxi már létezik?:)
  • schakaal
    #16
    Hát ha a holtakat feltámasztjuk, nemtom...
  • schakaal
    #15
    Return Of The Living Dead...
  • pitbulllll
    #14
    Ja, még annyit, hogy csak gondoljatok bele mennyi mindent lehetne kihozni ebből ha összejönne… a daganatos betegeknél pl. esetleg ha finomítanak majd rajta akkor belső szervek újra növesztése mesterséges kóma alatt  nagyon faja lenne. Ezzel jelentősen vagy szinte teljesen visszaesne a szerv kereskedelem és talán a rákos betegeknek is több esélye lenne.
  • pitbulllll
    #13
    Hát, ha a fejét lövik széjjel annak már mind1 milyen géllel kenegeti. Más. Ha megnézd 1 háború és a hadsereg költségét egy kutatással szemben ég és föld. Nem azt mondom, hogy nem kell nekik a pénz, de egy kutatás jóval kevesebb költségből is megoldható eredményesen és lehet, nem igényel annyi pénzt, mint az általatok említett háború és a hadsereg. Ha igen és eredményes úgyis kapnak még
  • s2rk2ny
    #12
    Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön...
  • babajaga
    #11
    "ennek a gélnek az volt a funkciója hogy ne hegesedjen a seb , hanem regenerálódjon a hiányzó rész "

    Itt a hazugság. Regenerálódásnál ugyanis az első hogy begyógyul a seb másként nemtud regenerálódni.Annyit meg illő tudni hogy az orvosok nem hagyják szabadon a sebet mert ráhúzzák és összevarrják a bőrt.
  • Rexhawk
    #10
    az USA kb évente 400 milliárd (összjövedelmének kb 6-7 %-a) DOLLÁRT költ katonai célokra (katonák fizetése,katonai bázisok,felszerelések fenntartási költsége,kutatások új fegyverek után, hadgyakorlatok,stb...)...Rakhattak volna bele még pár millárdot a kutatásukba, DE! legalább egyszer valamit jól csinál az amcsi kormány :)
  • Vorpal
    #9
    Csak drukkolni tudok - ha valamihez értenek az amerikaiak, akkor az végigvinni valami hülyeséget de konzekvensen.
    Ha ezek kitalálják, hogy új kezet növesztenek, akkor ott új kéz lesz.
    Nálunk egy mellékutat nem tudnak így lefektetni.
  • JL666
    #8
    kérdés, hogy ezek majd indulhatnak -e az olimpián?!
  • Looserke
    #7
    de egyébként hajrá...magát a kitűzött célt csak támogatni tudom...
  • Looserke
    #6
    250 millió dollár???

    több tíz milliárdot vertek el katonai célokra (és nem védelemre hanem támadási célra) csak az utóbbi pár évben...