125
  • Inquisitor
    #85
    Kurdokat (no meg másokat is) a törökök is irtogatják, csak nekik szabad ugye, mert szövetségesek ...

    Nekem ez az őssejt túlmiszticizálás nem tetszik. Nyilván klasz dolgokat lehet vele alkotni, viszont úgy tudom, hogy nagyon nagyon nagy esélyel kezd el egy beültetet őssejt sejtbúrjánzásba, ami majdnem olyan mint a rák. Annak idején a Penicilin feltalálásakor is azt hitték, hogy most megoldottak mindent ... aztán jött egy halom antibiotikum rezisztens törzs.
  • Epikurosz
    #84
    Mér nem respektálod a magyar nyelvet, és írod azt, hogy: minden tiszteletem; le a kalappal! é.í.t.
  • brueni
    #83
    rossz mindig is volt, van és lesz is.
    a hír rendben van, tömör, lényegretörő és informatív.
    a tartalom keltette érzéseket lhet fikázni, viszont orvostudományilag: respect.
    a 250 mio dollár kvázi indulótőke, bárki beszállhat a kutatás-fejlesztésbe.
    végre most már megvan a technikai háttér is, hogy kézzelfogható és működő eredményeket produkálhassanak.

  • babajaga
    #82
    Nincs mit érteni.Az elnök pénzt kér és azt kap . Félremagyarázni mindent lehet.
  • Epikurosz
    #81
    Jut eszembe:
    Én pionír vagyok e téren is, mert már 15 éve felróttam a fogdokinak, hogy mér nem tudja nekem a fogaimot újranöveszteni. Hisz, egyszer máj újranőttek, a tejfogak elvesztése után - érveltem én. Hja, az nem olyan 1xű, riposztolt a fogdoki, de elviekben már akkor is, ebben is igazam volt.
  • Epikurosz
    #80
    Egyes részletekben igazad van. Nekem áttételesen és a lényegben van igazam. Az sem semmi. De különben ez tényleg olyan fikázós hsz volt, lévén témán kívüli, ezért nem dokumentálódtam, mint ahogy szoktam. Meg a hangulatom is lazítós volt.
  • remark #79
    Ugy erted hogy aki nem hajlando rabszolgakent masok boldogulasaert hajtani, annak joga van megdogleni?

    Mert a tortenet nem ott kezdodik hogy valaki nem hajlando dolgozni. A tortenet ott kezdodik hogy amikor valaki dolgozik, akkor lenyuljak mindenet (NEM belpolitikarol beszelek!).
    Arra hivatkozok, hogy a gazdasag es a penzvilag ugy van osszerakva, hogy egy bizonyos szazalek folyamatosan rosszul jar (a fejlett regiokban!!!), es mindenet elveszitve marginalizalodik, es csendben (altalaban csendben) ki/el-mulik.

    Es hogy errol (a penzrendszer ezen alapveto tulajdonsagarol) nem tud a tobbseg, az meg ertheto (ilyesmit nem szoktak bemondani a 8 oras hirekben). De hogy miert kell az uralkodo reteg tobbi dogmajat mindenkinek magaeva tennie, azt nem ertem. Mert az csak rajtunk mulik, rajtam meg rajtad, hogy felfogjuk hogy pl. az "önzõ én"-re epitett gazdasagi modell hibas, es az ember nem is olyan onzo mint amilyennek elsore latszik.
    Az ember egyreszt onzo, masreszt kooperativ. Az ember celjait nem onmagaban eri el, hanem masokkal szovetkezve. Szoval miert csinalunk ugy mintha a kooperacio nem lenne az ember termeszetenek resze?
    Miert domboritja ki az elit csak az egyik oldalt? Hat, meglepo modon azert, mert ha csak ezt domboritjak ki, akkor a tarsadalom szelesebb koreiben talal elfogadasra az elit onzosege. Ugy fognak az abberalt donteseikre reagalni, hogy "dehat ez a termeszet rendje". Nem, nem az.

    Ezert mondom azt, hogy egy olyan tarsadalom, melyben annyi szolidaritas sincsen hogy megprobaljon eselyt adni masoknak arra hogy azok az alapveto letszuksegleteiket megteremtsek (etel, ital, levego => egeszseg), az tovabbi gazsagokra is kepes.
    (Tehat megegyszer: nem megadni kell nekik az alapveto letszuksegleteiket, hanem megadni nekik az eselyt arra hogy megteremtsek maguknak.)
  • remark #78
    Emeld ki a valotlansagokat es ird le hogy hogy van helyesen. Azzal hogy "zsidozol", nem a felvetett kerdesekre reagalsz.
    (Igen, "zsidozol". Mikor valaki a konkretumok felemlegetese helyett valakit antiszmitizmussal vadol, az "zsidozik". Ez azon korok talalmanya, akik e moge bujva probaljak meg a tevekenysegukrol folytatott minden vitat ellehetetleniteni.)
  • remark #77
    >>>
    ez vmi gyönyör:
    "A világ bevételeinek nagyrésze az US&A-ba vándorol, és ezt osztja szét a kongresszus. NATO pedig egyenlő az USA-val."
    <<<

    Lehet hogy nem szerencses a megfogalmazas, de attol meg van benne igazsag.

    A dollar inflalodasa pl. nem mas mint a dollarban tartalekolo allamok megadoztatasa. A tortenelemben eloszor fordul elo hogy egy orszag ugy vet ki adot egy masik orszagra, hogy tenylegesen nem is foglalta el azt.
    Jobban mondva minden inflacio ilyen hatasu (extra ado szerepet tolti be), es igy is alkalmazzak. Az USA-ban elok is extra adot fizetnek azzal hogy dollarert dolgoznak es dollarban tartjak a megtakaritasaikat (mar ha van nekik).

    Es ez meg csak a kezdet. Az amerikai tulajdonu cegek sorat fel kell-e emlegetni? Kulfoldon uzemelnek, gyakorlatilag haza csak a profit kerul. Ez se mukodik mashogy mint az inflacio: a nem az USA-ban talalhato javakat amerikai tulajdonuva konvertaljak.

    Arrol meg szinten lehetett cikkeket olvasni mikor az USA megfenyegette a NATO tagorszagokat hogy azok kotelesek vele haboruba menni.

    Szoval sok igazsag van abban amit Epikurosz irt. (De persze nem neztem vegig az osszes hozzaszolasat...)
  • goger
    #76
    ideje is volt már elkezdeni egy iylen irányú dolgot hisz példaként lehet említeni a gyíkokat, vagy akár a pókokat is aminek ha leszakad a lába akkor pár vedlés alatt teljesen visszanő. igaz a génjeik és a tesetfelépítése, értsd sejtjeik lényegesebben egyszerűbbek de ha egy nálunk sokkal feljletlenebb faj képes erre akkor egyszer talán mi is, persze nem 1-2 év hanem inkább 1-2 évtized vagy több...
  • szasz85
    #75
    miért ?
  • remark #74
    Arra akartam ramutatni hogy nem arrol dont a kongresszus hogy a "kincstarban" hegyekben allo penzeket mire koltsek hanem arrol dont, hogy az emberek altal a jovoben megtermelendo javak es a most az embereknel levo vagyon mekkora hanyadat igerjek oda a penzt biztosito csoportoknak. Azaz hogy a jovonk mekkora hanyadat vegyek el mar elore, vagy hogy a a jovo generaciok mekkora mertekben valjanak mar most elore rabszolgava (aki kenyszeritve van arra hogy masokert dolgozzon [=torlessze a hitelt amit nem o vett fel], az rabszolga).

    Remelem erted mirol irok.
  • fade2black
    #73
    jolvan nézzünk egy másikat, illetve akkor legyen 3másik. :p

    "Hogy lehetséges, hogy Izraelben, amely folyamatosan háborúban áll már +50 éve nincs soha gazdasági válság, inflációs, recesszió, stb. stb."

    Hogy csak egy pldt modjak 1983-84ben a gazdaság az összeomlás szélén állt 84ben az éves infláció pl 450%felett volt. Nem, nem 45% hanem 450%.
    Akkor most újabb 3 állításodrol derült ki, hogy hát éppenséggel nem igaz?
    Érdekes ez a fogalmam sincs miaz de fikázom mint állat mentalitás és igen magas szinvonalra utal.

    Egyébként vannak igaz részek is pl a Szcientologiás de ezen nincs mit csodálkozni egyrészt keményen vallásos államokban szci nem tudja megvetni a lábát ld pl még muszlim országokat, másrészt normális állam nem engedi be vagy hamár elkésett és beengedte akkor vmilyen kontrol alatt próbálja tartani ezt a bűnbandát.
  • Epikurosz
    #72
    Hát, ha van tőzsde, akkor ezt az egy állítást visszavonom. A többi viszont stimmel.
  • babajaga
    #71
    " az ugye nem "penzt" szavaz meg, hanem"

    Az elnök a kongresszustól kér 70 milliárd dollárt és megadják. Akkor az mi? Tyúkszar?
  • fade2black
    #70
    Ez az egész kezd egy egyre nagyobb vicc lenni. Úgy mondja mindenki a valótlanságokat sorba, hogy ammár rémisztő.

    Had emeljek ki csak egyet a hszedböl: "Ellenben, nincs tőzsde se..."
    Hát már, hogy a fenébe ne lenne nösze: http://www.tase.co.il/tase/

    sorba mindenki mondja a valótlan állításokat és persze megy a zsidózás.
    kb ez a szinvonal(ad).
  • fade2black
    #69
    Aki nem dolgozik az ne is egyék.
  • sgember
    #68
    Még ha igaz is -amit kétlek- nem fogunk ebből semmit látni idehaza. Majd kb 100 év múlva. Ami bárkivel előfordulhat, az az Alien a testben, ami ellen mai napig nem tudnak tenni szinte semmit, főleg ha későn derült ki.
  • fade2black
    #67
    ez vmi gyönyör:
    "A világ bevételeinek nagyrésze az US&A-ba vándorol, és ezt osztja szét a kongresszus. NATO pedig egyenlő az USA-val."

  • remark #66
    "Nem hallottál a Kongresszusról amely ezeket a pénzeket megszavazza?"

    Ja es ha mar ott tartunk hogy mit szavaz meg a kongresszus, az ugye nem "penzt" szavaz meg, hanem kotelezettsegvallalast. Azaz megszavazza hogy az adott penzt az orszag lakossag majd idovel megfizeti. Es ezen fizetesi igeret megfelelo kezekben valutava alakul... (mint mikor a maffia mossa tisztara a penzet...)
  • remark #65
    "Ők csak a kurdokat irtották."

    Mintha a kurdokkal is csak az lenne a problema hogy a nyugat "elfelejtett" nekik orszagot adni. Azota is irtja oket mindenki. Torokok is nyugati segitseggel irtottak oket, es Irak is. (Vagy az Iran volt? Mindegy, a lenyeg a nyugati segitseg.)
  • remark #64
    "mi lenne, tartanának egy háborút, és nem menne el senki?"

    Ezt egy helybeli itten ugy fogalmazta meg hogy ha az miniszterelnok haborut akar, akkor menjen el es haboruzzon. Olyan haborut "konnyi akarni" (jo magyarul) ahol te nem harcolsz, viszont a zsebed dagad...
  • remark #63
    "Előtte az orvosok csak széttárták a kezüket, miközben előttük haldoklott a beteg. Most meg felnyitják az ember mellkasát, és közvetlen szívmasszázst végeznek."

    Ma meg szettarjak a kezuket ha nincs megfelelo biztositasod. Vagy valaszthatsz hogy mutet, vagy megtartod a hazad...
  • remark #62
    "Minden rosszban van valami jó alapon a sok háború miatt már annyi nyomorék katona lehet, hogy kénytelenek fejleszteni az orvostudományt is, amiből a civil gyógyászat is jól járhat majd."

    Valaszul csak magamat tudom idezni:
    Az egyik jo peldaja a Fold nevu urjarmuvon uralkodo perverz prioritas-rendszernek az az, hogy a "szonda-ipszosz" altal megkerdezett populacio 99%-a magatol ertetodonek veszi, hogy a technologiai fejlesztesek donto tobbseget a hadsereg finanszirozza, es hogy az uj technologiak civil szferaban torteno alkalmazasa csak masodlagos jelentosegu, elsodleges jelentosege a civil szfera ELLENI alkalmazasnak van.
  • remark #61
    Nekem is ez ugrott be. Ugyanezen eredmenyt bekeidoben is el lehetett volna erni. (Sot.) Annyi a kulonbseg hogy bekeidoben az ember magaert hajt, haboruban (barmilyen krizisben) meg masert.
  • remark #60
    "Magyaroszág két esetben is részt vett európa destabilizálásában háború kirobbantásában."

    Akkor talan itt lenne az ido leallni a destabilizacios torekvesben valo reszvetelekkel, nem gondolod? (=meg szoban sem tamogatni az ilyet)
  • toto66
    #59
    "Vagy nem is tudod hogy az amerikai nép fiai hullatták a vérüket teérted is? "
    Én értem ugyan nem!
    Vagy nem értem? C:
  • NEXUS6
    #58
    Szerintem szűkítsük a kört Magyarország hüle politikai vezetésére, akik a háborúkban való részvételről döntötttek, mert pl. amikor Ferencjózsi az első világháborút kirobbantotta, akkor szerinted hogy kellett volna kimaradnunk belőle?

    A másodiknál meg amikor ugye volt 1-2 millió magyar kissebségben (meg infrastruktúra, meg bányák meg minden amitől egy ország működni tud) az új határokon kívül, akkor te mit csináltál volna? Tapsolsz és nagykozmopolita/internacionalista összeborulást tartasz a környezeő országok teljesen önzetlen politikusaival?

    Sajna a nagyhatalmak hajlamosak a háborúk után olyan politikai rendezést összehozni, ami mindíg a köv háború alapját tudja képezni. És köszönd meg a magyar népnek, hogy pl amikor kitört a forradalom Romániában akkor a teherkocsikkal kenyeret szállítottak és nem fegyvereket az embereknek. És nem akartak egy véres háborút kirobbantani a két ország között. Aztán ugyan ezt nem tették meg a vajdasággal sem szerencsére, pedig az akkori politikai vezetés meg szépen szállította a fegyvereket a horvátoknak.

    Nem az emberek tehetnek a háborúk kirobbantásáért, de még is ők xopnak, ha a politikusok egy élhetetlen országot hoznak össze.
  • Epikurosz
    #57
    "nem fektethetsz be te ott szabadon"

    Helyesbítek: csak te fektethetsz be ott szabadon...
  • Epikurosz
    #56
    Akkor magyarázz el nekem pár dolgot:

    1. Hogy lehetséges, hogy Izraelben, amely folyamatosan háborúban áll már +50 éve nincs soha gazdasági válság, inflációs, recesszió, stb. stb.

    Ellenben, nincs tőzsde sem, ahol az emberek el tudnák veszíteni a tőkécskéjüket, nem fektethetsz be te ott szabadon, nincs vallásszabadság, a nemzetközileg körözött bűnözőket nem nagyon adják ki, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség nem tud ott ellenőrizni, a Szcientológia Egyház nem működik, sőt a Soros-féle Nyitott Társadalom alapítvány sem aknáz ott alá, ha-ha, apartheid, soroljam tovább?
    Nos, ezt az államot fenyegette lényegében Irak, meg Irán is, ahol nem tejfel az élet, de IAA azért be-bejárt oda korábban is, vannak működő keresztény közösségek, a gazdaság nyitott, persze a fejkendő az zárt (külsőség), a bűnözőket elcsípik.
    Akkor most miről is beszélünk?
  • NEXUS6
    #55
    Te normális vagy? (Tök jó szófordulat nem?;)))
    És halottál már arról a dologról, hogy benzin?
    Mert ezt általában autókba töltik és ettől műxenek. Egy ilyen háború nagyon jót tesz a köolaj áraknak, mert ugye attól szépen emelkednek. 2-őt találgathatsz, hogy melyik ország jár ezzel jól alapvetően (az egyik Oroszország, de én most a másikra gondoltam, akiknek a seggét szoktuk nyalni).

    Na most, ha kitör egy ilyen háború és emelkedik az olaj ára akkor szépen a világ tejel. Mindenki még az is akinek nincs kocsija, mert pl vesz egy kenyret és annak az árában is benne van.
  • GyuriX2572
    #54
    http://muszaj.try.hu/
  • szasz85
    #53
    Látom még mindig nem sikerült mindenkinek megtanulnia a SG fórum használatát. ;)

    Te hallottál már világgazdaságról, multinacionális cégekről és államadóságokról.
    A világ bevételeinek nagyrésze az US&A-ba vándorol, és ezt osztja szét a kongresszus. NATO pedig egyenlő az USA-val.
    Magyarország meg szerintem többször is részt vett Európa destabilizálásában, pont úgy mint szinte bármelyik másik álllam, és ahogy mondtad "egy ország se vethet a másik szemére semmit", én viszont nem ország vagyok.
  • babajaga
    #52
    Nagyon szépen el tudják felejteni sokan hogy magyarországtól a világháború indításáért vettek el területeket.
  • babajaga
    #51
    Tudod egy ország se vethet a másik szemére semmit. Magyaroszág két esetben is részt vett európa destabilizálásában háború kirobbantásában.Bölcs volna inkább hallgatni.
  • babajaga
    #50
    "Az amerikai nép hős fiai a MI pénzünkből hullajták a vérüket"

    Teljesen jól érzed magad? Orvos látott már? Nem hallottál a Kongresszusról amely ezeket a pénzeket megszavazza? Az a te pénzedet adja? Az amerikaiak arra is vártak hátha a NATO rendet tesz mert neki kellett volna és akkor avatkoztak be amikor muszály volt.
  • BaLTáSGYiLKoS
    #49
    Te lenni egy Úr a Zűrből? Tudod hogy lett sikeres Harry Houdini? Félrevezetéssel... Tuti módszer, be is veszik jópáran, és még tapsolnak is hozzá
  • szasz85
    #48
    Mindjárt sírok. Az amerikai nép hős fiai a MI pénzünkből hullajták a vérüket.
    A Délszláv háborúba jópár évnyi tombolás után avatkoztak csak be, előtte érdekes módon nem zavarta őket, pedig bőven volt áldozat, de hát volt pár fegyver amit ki kellett próbálni. Ugyanez a helyzet Afganisztánban, a tálibok se nagyon zavarták őket addig amíg le nem dölt pár épületük. Irak 10 évig hárorúzott Iránnal, de nem szóltak bele, hagy írtsák egymást. Aztán mikor a tálibokat nagyjából elintézték átugrottak a szomszédba egy kis olajért, mert a Katrina után rájöttek hogy a hazai forrásaik kevesek.
    Nem kell őket isteníteni mert csak akkor játszák a hős megmentőt mikor az érdekeik úgy kívánják.
  • NEXUS6
    #47
    A szmájli lemaradt!;)

    Ja ezt komolyan gondoltad, bocs!
    Akkor gondolom nem hallottál olyan apróságokról, mint pl az Ajax hadművelet 1953-ban, aminek egyfajta eredménye, hogy most Iránban eléggé kiszámíthatatlan és nem teljesen nyugatbarát kormányzat van. Vagy az a folyamat is ismeretlen lehet számodra, aminek eredményeképpen Husseinből az lett ami. Ezt a több nemzetből mesterségesen létrehozott államot valszeg nem igazán lehet demokratikusan kormányozgatni, de majd meglátjuk. Jugoszlávia minden esetre elég jó példa lehet, hogy mi várható.

    Szal, akik az adott térséget folyamatosan destabilizálják azok legalább annyira a külföldi kormányok, mint a helyi politikai erők.
    Minden esetre egy kézben tartható diktátor nem tudom mennyivel destabilizálóbb, mint egy túlhevített kazánhoz hasonló, anarchiába sűlyedt ország.

    Jelenleg a törökök benyomultak az ország északi részébe, ha borul a bili és az amcsik kivonulnak, Irán be fog nyomulni Basra térségébe és ez még csak a kezdet sajna...
  • gybfefe
    #46
    "A New-Yorki dolog meg se történt ugye? Nem tudom mit szólnál ha a te városodat rombolnák le. Megköszönted az amerikaiaknak hogy megakadályozták a délszláv háború kiterjedését? Vagy nem is tudod hogy az amerikai nép fiai hullatták a vérüket teérted is?" -babajaga MickeyMouse tápon nevelkedett! :)