92
  • dez
    #52
    1. Ez továbbra sem mond semmit arról, hogy lettek volna megelégedve az Xbox360-nal. Ha még a Cell is kevés volt, akkor a Xenon még kevesebb lett volna.
    (Ha csak a főmagot használták (PPE), és az bizonyult kevésnek egymagában, akkor meg egyszerűen bénák, ami a tervek tecnikai megvalósítását illeti...)
    2. Az EREDETI TERVEIKBEN volt túl magasra téve a léc. Az MGS4 a végeredmény.
    3. Mi az, hogy meddig? Az MGS4 már múltidő.
    4. Tessék? Miért, nem lehet rajta kívül más neves fejlesztő, vagy hogy érted?
  • adam062
    #51
    pfff... figyelj... ps3-ból még jó hogy több fogyott október óta, mint x360-ból, hiszen most ment le a ps3 ára és az xbox360 régebbóta van már a boltokban... ami újabb az jobban fogy, nem?!?!
  • Roli012
    #50
    DjMedian: változnak az idők. San Andreassal is ez volt. Jobban megéri konzolra csinálni. a játékokat.
  • feamatar
    #49
    a GTA I ha emlékeim nemcsalnak először PS1re jött ki.Majd a széria többi része is így az egész végül is egyáltalán nem szánalmas... idővel meg úgyis lesz PCs port. pont.
  • DjMedian
    #48
    Kár hogy a cégek már nem azért készítik a játékokat hogy "játszunk" hanem hogy fizessünk.Értem én hogy kell a profit,de azt nem értem meg,hogy a Gta alapjában véve PC-s játék,és mostmár csak reménykedhetünk hogy a szeretett platformunkon is meg fog jelenni,mert néhány pénzsóvár nagyfejes a profitot hajkurássza.Szánalmas.:S És sztem nem vagyok egyedül azzal hogy akármennyire is szeretem a GTA-t(csak ezzel az egy játékkal játszok),ha csak konzolon jelenik meg,akkor nekem nem kell.Csak azért nem veszek konzolt.Az irányítása 0.
  • NEXUS6
    #47
    Érdekes, hogy a hw korlátnál a cell-t említi, és nem a GPU-t. Ugyanis a PS3-nak inkább az a gyenge pontja.

    A cell elég érdekes jószág, és valójában mindenki azt modja, hogy jó ha 50%-ban fogják majd olyan játékok, használni, mint pl a KZ2. Erről pl találsz a neten infót, hogy ott a grafikánál is használják az SPU-kat, de még így is messze vannak attól, hogy akár 80%-os teljesítményt is kiszedjenek belőle.

    Kojima nem tudom mennyire kóder és mennyire designer, de gondolom egyre inkább az utóbbi. Szal lehet, hogy fölfogja, hogy min akadtak fenn az engine összehozásakor, csak éppen nem biztos, hogy ez valódi referenciaként érthető. Az MGS4 elég nagy projekt volt, ahhoz, hogy elakadjanak vele valahol, ráadásul rögtön nyitócímként egy új platformon.

    Szal a Konami azért általában minőségi cuccost tesz az asztalra, csak ugye pl a PES 2008 sem arról volt híres, hogy annyira szaggatta a gyepet.
    Kicsit úgy éreztem én is, hogy Kojima el volt szállva, de a MGS4 videók soha nem hozták azt a szuperséget, amiről őbeszélt, és ettől még mindíg egy jó játékról van szó.

    Én azt látom, hogy a gond nem az, hogy szar a CPU, vagy kevés a memória meg ilyenek. Nagyon sok minden megvalósítható, vagy megvalósítható lenne az álmaikból, csak éppen ez a hardver rettentően összetett a PS2-höz képest is, márpedig az se volt ilyen szempontból egy leányálom.
  • fade2black
    #46
    ld elöző.
    Szép elmélet 0 gyakorlat.
  • fade2black
    #45
    Pedig gyanusan annak tünsz. :p

    a minek van nagy matematikai számítási teljesítményröl meg eszembe jutott a 3870 vs 8800GT esete ahol számítási teljesítményben a 3870 agyonveri a 8800GTXet a gyakorlatban meg a 8800GTX veri el a 3870et.
  • fade2black
    #44
    1. Nem egyszerüen kifejtette, hogy a nem a világ csodája MGS4esetn is már komoly hw korlátokba ütköznek.
    2. Hát az MGS4 nagyon szuper játék de ettöl még minden csak nem magas.
    3. hjaj meddig megy még az evvel való burkolózás? 10év múlva is ez lesz az indok?
    4. Elnézést, hogy neves fejlesztőnek neveztem, akkor ezek szerint tévedtem... :)
    5. Pszihébe ha nem baj nem megyek bele.
  • dez
    #43
    Ha kíváncsi vagy mindkét platformot ismerő fejlesztők véleményére is: a Xenon egyszerűbben használható, mivel sima többszálúsítást igényel -- a Cellel több a munka (de nem olyan lehetetlenül, mint a korábbi FUD súlykolta), de sokkal nagyobb is a számítási teljesítmény. Te úgy gondolod, ennek nem lesz helye?
  • dez
    #42
    Amúgy fogalmam sincs, hogy az RT hogy is jött ide, de mindegy.
  • dez
    #41
    Egyébként meg nem vagyok a PS3 "legnagyobb fanatikusa", csak egyszerűen és tényszerűen a benne lévő Cellnek van jelenleg a legkomolyabb matematikai számítási teljesítménye a jelenlegi procik között, kb. egy 16 magos x86-nak felel meg ebben, ennyi. Az már csak nagy valószínűség, hogy ezt még elég érdekes dolgokra fogják használni, jelen esetben a játékokban.

    (Az RT-nél meg az tényszerű, hogy bizonyos dolgokat ezzel jóval élethűbben lehet megvalósítani, mint raszteres 3D grafikával. Persze hogy minden szempontból hasonlóan élethű legyen, ahhoz főleg nagyon nagy teljesítmény kell, de ez csak idő kérdése. És persze vannak technikák, amik még élethűbb képet eredményeznek, de még egy nagyságrenddel nagyob számítási teljesítmény árán. Mondjuk azt se feledjük, hogy többé-kevésbé ötvözni is lehet ezeket.)
  • dez
    #40
    "Ja ahol, amiben jó a PS3 azt hasonlítgassuk amiben meg szar azt ne."

    Én valahogy nem vettem észre, hogy ilyen adjunk bele mindent vita lett volna itt - pusztán eladási mutatókról volt szó.

    De hogy válaszoljak a felvetésedre:
    1. Ez nem összehasonlítás, hiszen szóba se hozta pl. az Xbox360-at, csak a saját be nem teljesült elvárásairól beszélt. Ha a Cell is kevés nekik, akkor mit tudtak volna kezdeni a Xenonnal?
    2. Túl magasra tették a lécet, aztán vissza kellett venniük. És? Tanulópénz egy új platformon.
    3. Ez volt az első nagyobb lélegzetvételű projekt egy új, nem egyszerű platformon. Ugye hallottál már róla, hogy idő kell, amíg kiismerik a fejlesztők az új platformokat, hogyan is lehet igazán kihozni belőle a legtöbbet... A PS2 esetén is eltartott egy darabig.
    4. Egyes fejlesztők az első évüket nem kapásból egy nagy projektbe kezdéssel töltötték, hanem egyátalán a PS3 kiismerésével. Egy neves fejlesztő pl. egy kiterjedt honlapot csak ennek a témának szánt: http://www.cellperformance.com/ Alapvetően tudja befolyásolni a kihozható teljesítményt, hogy milyen módszereket használunk.
    5. Mellesleg ez a Kojima nekem hasonlóan elszállt embernek tűnik, mint a Kutaragi volt. Nem csoda, hogy a valóság nem teljesen egyezik az álmaikkal.
  • Magnificat
    #39
    minden hardvernek van határa... hiába hirdetnek "8millió polys embereket 100millás pályán, minden törhető, egyszerre 1000 ember a képernyőn" jellegű dolgokat, egyszerűen ezt nem hogy 8 magon, de 800 magon sem lehet megcsinálni egyenlőre... kojima szerintem azt hitte, hogy a ps3-mal majd mindent meg lehet csinálni, első körben ennyit fog tudni (később, ha jobban kiismerték a platformot, még több mindenre lesz képes, de akkor is lesz határ). kész...
  • NEXUS6
    #38
    Es akkor ez most mit is bizonyit?

    Azt igertek, uber brutal rombolhato kornyezetet csinalnak, meg szuper grafikat, meg ilyenek. Nos Kojimaek nem tudtak megcsinalni. Mas meg megtudja!

    Azt azert vegyuk eszre, hogy nem a MGS4 volt ami az utobbi evben seggre ultette a grafikajaval az embereket!

  • mcwolf
    #37
    Ezt a szöveget Kojima minden Metal Gear előtt ellőtte,és lám,mégis ennek ellenére milyen "szar" lett a MGS3 is.
    Úgyhogy erről a nyilatkozatról ennyit.
    Egyébként meg persze,hogy több az X360-as előrendelés,mivel még egyenlőre az összesen eladott gépek száma is nagyobb az X360 esetén.
  • Aramir
    #36
    http://vgchartz.com/ehweekly.php?date=39551

    Európai eladási adatok, ha érdekel valakit.
  • fade2black
    #35
    Ja ahol, amiben jó a PS3 azt hasonlítgassuk amiben meg szar azt ne.

    Most jute eszembe itt egy only PS3 játék fejlesztőjének véleménye a PS3rol, nem épp +ív, csak neked, mint a PS3, RT legnagyobb fanatikusának:
    "Metal Gear Solid 4: Kojima Szan elégedetlen

    Sogun, 18:16 - PS3 - Játék: Akció - ADATLAP - (86 komment)


    (Kotaku) Az IGN nemrég interjút készített Hideo Kojima szannal, aki elárulta, hogy 13-15 évesek között felnövő fia "olyan kis sz*r" játéknak nevezte az MGS nagykonzolos változatait. Miután Kojima megalkotta a Metal Gear Solid Portable Ops-t PSP-re, megváltozott a fia véleménye, mert az ifjú titán barátaival imádja a PSP-s játékokat.

    Nemcsak Kojima junior elégedetlen azonban a nagykonzolos MetalGear játékokkal, hanem maga az alkotó, Hideo Kojima is nemtetszését fejezte ki legutóbbbi üdvöskéje, a Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots iránt:

    - "A Guns of the Patriots elég közel áll az eredeti látomáshoz. A grafika, a mozgások folytonossága (motion blending) és a pályák mérete tekintetében azonban egyáltalán nem sikerült megfelelni az elképzeléseimnek."

    Kojima jól ismerten tökéletességre törekvő szakember. Eléggé lehangoló hát az ő szájából hallani MGS kritikát. Mi történhetett?

    - "Amikor a Tokyo Game Show alkalmával először bemutattuk a játékot, boldog volt a csapat. A PS3 álomgép volt indulásakor (emlékezzetek a marketing által a Cell csodás bevezetésére) és rengeteg ötlettel álltunk elő. Aztán amikor fejleszteni kezdtünk, egymás után jöttek elő a PS3 korlátai. Eredetileg tíz lépést akartunk előrehaladni látványos újítások beépítésével. Sajna a valóság az, hogy csak az első lépésig jutottunk. Ami természetesen nem jelenti azt, hogy az MGS3 technológia óta semmit nem haladtunk."

    A Kotaku netmagazin szerint a csapat túlbecsülte a PS3 képességeit.

    - "Emlékszem még három évvel ezelőtt kijelentettük: Forradalmit akarunk alkotni.. Hát ez nem sikerült a CPU miatt. Már most is a teljesítőképessége határán használjuk a Cell motort. Ne értsetek félre, nem a PS3-at kritizálom, csak fogalmunk sem volt a PS3 valós képességeiről. Olyan fejlesztésbe fogtunk, melyet nem láttunk át teljesen."
  • Skyline
    #34
    Aki szerint a WIInek nem lesz tartós sikere az kissé le van maradva,a WII pont nem a grafikájával és a hatalmas hardware-es tudásával hódít hanem azzal hogy szinte minden korosztály megtalálja a játékát rajta és főleg társasjátékok 90%-ban,teljesen másféle kikapcsolódást nyújtva mint a többi konzol játékai..
    Ennyi a titka semmi más..Innentől meg ízlések és pofonok ki mit szeret,és előnyben részesítem a játékok hangulatát,az 1playeres dolgokat a látványt,szóval nállam a wii csupán társas szórakozásra alkalmas,arra hogy itthon egyedül molyoljak rajta talán 1-2 játék kivételével alkalmatlan...
  • zola2000
    #33
    De az tényleg érdekes, hogy ps3ra nincs warez, wiire/360ra van, aztán mégis 360ra adják el a legtöbb játékot/gép (NYUGATON!), pedig az x360at chippelni sem kell, elég flashelni. Gondolom a ps3mat sokan olcsó blu-ray lejátszónak veszik, a wiit sok casual...
  • dez
    #32
    Úgy értettem, hogy az említett helyeken 2x több PS3-at adnak el, mint Xbox360-at, így nemsokára ott több PS3 lesz.
    A játékeladási statokat majd akkor hasonlítsuk össze, ha jönnek (idén jónéhány) a nagyobb nevek PS3-ra is.
  • dez
    #31
    "Sunyinak (érdekes, hogy őket sosem szidja senki, pedig ők telepítettek rootkitet a gépekre...)"

    Nem-e!? Senki!? :D
  • Cleanx
    #30
    "Emellett több játékot az x-esek vásárolják / gép"

    Egy biztos cimboramnak van x360 es ps3 is ,de x-re nincs egy eredeti jateka se,mig ps3-ra 3 es alig 2 honapos...
  • peat666
    #29
    Illetve csak premiumon nyújt többet, elnézést. Arcadon ugyanaz, vagy a szokásos multijellemzők lesznek (nagyítóval lehet észrevenni)
    De jó hogy elvitte a suli a pénzem, elcsábulnék :)
  • peat666
    #28
    Gta4-hez meg annyit, hogy aki ez a játék miatt vesz konzolt, az 50 körül kapja arcadot+1x ezer a lemez, míg ps3-nál ez 90 ezer+1x ezer a lemez, és úgy néz ki a többet az x-en kapja. Emellett több játékot az x-esek vásárolják / gép, emellett jóval több x is van mint ps3. Ez már előre lefutott meccs, valamivel x-re adnak el többet ebből a játékból. Na és? Nek kurva mind1 ha mindekettőn megfelelő minőséget hoz?
  • peat666
    #27
    "És egy idő után nem az számít a játékfejlesztőknek sem, hogy a kezdetek óta összesen mennyi gép kelt el, hanem pl. az előző évben. Mert a régebbiek jó része már csak porosodik valahol. " én megértenék mindent, de ilyeneket megállapítani úgy, hogy egy darab x360-ra úgy adnak el annyi játékot mint wire és ps3-ra együtt...(úgy hogy wiire vaalamivel többet adnak el mint ps3-ra) és ebből kihozni hogy ps3-nak áll a zászló...bátor és merész. Mi lenne ha mindenki elfogadná azt hogy 3 szereplős a piac és nem kell egyiket sem kinyírni? :) győzni nem fog egyik sem, ez már csak a legelvakultabb fanboyokak nem esett le.
  • zola2000
    #26
    Engem úgy különösebben nem izgat a gta4. De nézzülk az egyéb játékokat, ps3ra csak kb 2009ben jön a grand turismo5, wiire meg már most elérhető az eddigi legjobb mario kart, ami szerintem sokszorosan felülmúlja az eddigi legjobb n64es változatot.
  • Timbu
    #25
    Hát nem tudom, de a korábbi részek tekintetében az is elég nagy pofon a Sunyinak (érdekes, hogy őket sosem szidja senki, pedig ők telepítettek rootkitet a gépekre...), hogy egyáltalán kijön X360-ra. Hát még, hogy az X360-ra exkluzív tartalom is jön.
  • NEXUS6
    #24
    Hat bele gondoltam, es arra jutottam, hogy ezt a Nintendo az uberkiraly temat akkor vegyuk elo, amikor megjelenik ra a GTAIV!:)))
  • HöfEE
    #23
    Azért egy biztos, a nintendo odarakott mindkét csodakonzolnak. Persze lehet mondani hogy nem lesz sokáig ilyen népszerű de gondoljunk csak bele, hogy azért már egy ideje kapható és mégse nagyon változik a helyzet.
  • onimusha
    #22
    ááá másfél hét és tolhatjuk :D
  • dez
    #21
    Én a nextget konzolokra gondoltam. :)
    De egyébként Európában a PS3 már röbbször megelőzte.
  • Lyan Kyj
    #20
    ezt már egy ideje mondjátok:))))
  • zola2000
    #19
    Mindkettő egyszerre.
  • hpteso
    #18
    most akkor ez GTA 4 cikk vagy konzolos?
  • zola2000
    #17
    Sehol sem áll a ps3nak a zászló, mindenhol a nintendonak áll a zászló.
  • Sanyix
    #16
    Mondja a fanboy :D
  • matt taylor
    #15
    Sztem Nintendonak nem lesz tartos sikere a wiivel (pl. nincs benne Bluray) és a hardvere is elég gyenge a többihez képest. Egyedül az irányítás ami...
  • dez
    #14
    Az új vevőknek a régi játék (ami kapható még) is új...
    Egyébként már csak Amcsiban van fej-fej-mellett az Xbox360 és a PS3, mindenhol máshol a PS3 vezet az eladásokban. És egy idő után nem az számít a játékfejlesztőknek sem, hogy a kezdetek óta összesen mennyi gép kelt el, hanem pl. az előző évben. Mert a régebbiek jó része már csak porosodik valahol.
  • rob99
    #13
    szerintem nem lesz itt abszolut győztes (ezt úgy értem, hogy egyik sem fogja a másikat 2x lekörözni), hanem nagyon szoros eredmények lesznek. De azért az adatokat elnézve én az x360-ra fogadnék.
    Ami nagyon meglepet, hogy a ps2 még mindig népszerű, pedig már kifutó/kifutott hardver, és már annyi játék sem jelenik meg rá, mint egy éve.