1613



Meltan nepszeru DOTA Allstars avagy Defense of the Ancients
  • Terensz
    #81
    Én kívánok magamnak villámlós panda-ellent :-) Nem emlékszem, hogy lanban volt-e már ellenem, de ha a gép van vele, akkor nagyon csúnyán szokott meghalni. Earlyben mondjuk zavaró, hogy úgy mutatja meg, hogy mekkora kemény csávó, hogy nekronomikonozik, és szaladni kell. De később nem számít különösebben. Amúgy a nekrónak az az ellenfele, ha 1.: HoD-nel elkapod a kéket, majd szétvered a sárgát, majd a kéket visszaküldöd a feladónak. 2.: egyszerűen szétvered a pandát, majd a sárgát, a kékkel meg nem foglalkozol.
    A dotában a "gyenge hős" definíciója: az, akinek az ai nekronomikont vesz.
    Persze néha hülyeség van beállítva item/skill buildnek. Pl a troll warlord azért gyenge, mert a gép nem kapcsolja át melee-re. Meg mindig mjollnir-t vesz neki lepke helyett.
    Meg csomószor radiance-lámul.
  • Nuki
    #82
    Van külön kékpanda, villámlós, valami Thunderkeg vagy mi az isten...
  • light00
    #83
    Fú a villámos pandának de pofátlan ultija van . Az, hogy a kiválasztott helyhez odarántja magát, és minden mellette álló hőst, barátságost és ellenségest(!) is. kicsit olyan mint egy többszemélyes blink.
  • light00
    #84
    Drowra nem hajaznék sokat, kapsz egy hőst aki kirakja a skadit, és ennyi, ugyanott tartotok, főleg, ha az egy enchantress...hát, a drow ribanccal is félóránként örülj ha egyet lőssz..., ő meg instant gyógyul, és agyonpwnol, sziaheló.
  • light00
    #85
    Gemezni nem jó egy pók ellen, mert blood ide vagy oda, 60 (vagy inkább 76)%os lifestealt verheted bashel, stunnal, lifesteallel, az lassítással, missel ott üt szét ahol megtalál. Nemhiába láttam egyszer, hogy az ultiját úgy is hívják, hogy I-win Button :D
    és hálónál meg wardozni érdemes, azt úgysem látja, és nem tudja elvenni tőled.
  • Lammer
    #86
    nagyobb a DPSe drownak es ott a silence ;)
  • light00
    #87
    az ultim passzív, a silenced asszem 3 (vagy 6?) másodperc, ennyi idő alatt meg embert nem ölsz :)
    sőt, ha menekülsz, még akár +100 damage-eket is kaphatsz a hátacskádba, lévén hogy távolság alapján sebzek^^
  • magus
    #88
    skadi kurva drága, mire kirakod ő már rég szétszed vmi gusztustalan tárggyal

    meg szerintem akkorsem felesleges a lothars, csúnyán meg lehet szivatni vele embereket, és ha azt vesszük, akkor ott van drownak a láthatatlanság + lassítás + dps, mire te kirakod azt a nyamvadt skadit.
  • Muki100
    #89
    Drow szvsz amióta elvették a régi ultiját nem ér egy fabatkát se lategame, egyedül akkor lehet jó, ha a közepéig folyamatosan jár a fagyival gankelni. Viper simán jobb a mostani drownál.
  • Terensz
    #90
    Mi is volt a régi ulti? Valami olyasmi, hogy ha bejön egy bizonyos százalék, akkor kinyír egy creepet. Lehet, hogy nagyon rosszul emlékszem... A dotás oldalak azt írták az ultijáról, hogy a játék egyik legpocsékabb ultija. Nos, ezzel szemben a mostani ulti jó, csak fantáziátlan. Szerintem a drow egy porcelán gépágyú. Egy jó stunnolós str hero pillanatok alatt atomjaira szedi.
  • light00
    #91
    Mire ő kirak valami gusztustalan tárgyat, akkora már van bő két ulti orbod, ami ad egy rakás hpt meg manát meg sebzést. Utána már a recept csak hab a tortán, azt összefarmolod két perc alatt, lehet hogy drága, de csak mintegy ezressel több mint a lepke, és egy enchantressnek ritka szemét item.
  • Muki100
    #92
    Azzal az ultival nagyon vadul lehetett farmolni, bár szerencsefüggő is volt. A mostani ultival az a baj, hogy kapott 30 agit, de a szintenkénti agi növekedéséből levettek 27-et, így gyk. eladta a régi ultiját +3 agiért, ami azért már nem olyan jó üzlet. Az a 6% attack speed meg 6 dmg plusz a 0,9 armor amit kapsz vele lvl6-on, a régi drowhoz képest nem ér fel azzal amilyen régen volt.
  • Terensz
    #93
    Azért azt valljuk be, hogy úgy 21.szint környékén tettek az ultira, akik drow-t indítottak. Akkor meg már minek farmolni manáért? Nyomogatni azt a gombot. Így is van már egy a silence-nek :-P

    Hát szerintem nem érte sok kár a drowt. Aki tudta az ellenszerét régen, akkor is pikk-pakk kinyírta, és ez nem változott a mai napig :-)

    Jó, nem akarom fikázni, mert van aki szereti. De akkor is csak egy kis egygombos alattomos fíreg, szerintem :-)
  • Lammer
    #94
    nah... szoval... akkor...mostantol csakis a jatekrol... ;)
  • degenerator
    #95
    veszel lunának gemet, meg van monnyuk +120 dmg-je. pók meglátja, elindul feléje, luna ultizik, menekül, mig meg az ulti, majd belevág egykettőt a pókba. az még nem halt meg, de erősen low hp, elnyomta ő is az ultiját, gondolta, belédharap. de te ekkor ww. merugye épeszű ember vesz lothart lunának. mig pók ezt felfogja, te már arrébbmentél ránukoztál, és azt a maradék hp-t simán leütöd.
  • Borgi
    #96
    hallo!

    Juj de jó, hogy van ilyen topik ;>
    +fav
    Nem gondoltam ovlna hogy ennyi sg-s dotás van :C
    egyszer nem tolunk valami csihipuhit? ;>
  • BEAST #97
    hatoo, mindig is elveztem ezeket a theorycraft vitakat, olyan egyoldaluak mert mindig "te" csinalsz jol mindent :p

  • BEAST #98
    attol fugg, ha eredeti wc3ra es bnetre gondoltal akkor semmi akadalya :)
  • light00
    #99
    naja, a pók egy nagy hátránya a nuker herok. Amúgy abban egyetértek Beasttel, hogy ez csak akkor megy, HA tényleg így lesz minden. Ha egyszer leverted a hpját hülye lesz hazamenni, ha akkor már melletted van a pók, és ennyi.
  • light00
    #100
    Annyit mondjon már meg valaki, hogy Sven splashe stackelődik-e a BF-fel?
  • magus
    #101
    engem is érdekelne

    pl magic resistancenel van dotaban egy idiota rendszer, hogy csak akkor stackelodik a hood barmilyen passive skillel (pl pudge, viper, stb), hogyha elobb teszed ki a hoodot es utana rakod ra a skillt.
  • Terensz
    #102
    Stackel vele. Vegyél 2 BF-t, és többet sebződnek a szomszédos creepek, mint akit ütsz :-)
  • Sheltem
    #103
    Az van neki. 2en szoktuk tolni. Msn cím jöhet privátba.
  • Muki100
    #104
    Nem véletlenül látsz magnán meg svenen BF-t mint kezdőtárgyat. Bár utóbbin sztem nem feltétlenül éri meg azt rakni elsőre.
  • BEAST #105
    hat msnen nem tul surun lehet megtalalni, egyszerubb ha ide beirja aki epp menne jatszani :)
  • BEAST #106
    Pl most kb 6ig fent leszek bneten az sg.hu channelen xD
  • Borgi
    #107
    ofkorz, mi is eredetin toljuk, lenne még jelentkező? ;>
  • light00
    #108
    Naja, egy páran ;)
  • light00
    #109
    ez sajna ilyen általános bonyolítás, a legtöbb stackelhető cuccnál (pl bash) is így van, de soha nem fogom tudni megjegyezni...
    jó mondjuk logikus, hogy ne isteneket alkosssunk pár itemből, de szerintem ígyis kicsit túl van bonyolítva oO
  • Terensz
    #110
    Mármint itm/képesség bash? Vagy item/item?
    Első esetben a bashnek nem kell stackelnie, de szerintem nem is tud. A craniumnak (bestest!!4) 1.1 sec stunja van, a natural stunos heroknak meg 1, 1.5, 2, 2.5 szokott lenni, de semmiesetre sem 1.1. Így már eleve kizárt a stack. (Egy kocka törökmézet ha megfeszülsz, akkor sem tudsz egy halls-os zacsiba begyömöszölni, pedig mindkettő édes.) De ez nem baj, mert pl Voidnak 2 craniummal minden csapásánál (szerencsés esetben kb 0.48 sec cd/ütés) van 25% esélye 1 sec stunra képességből, ha nem jön be, akkor 30% egy 1.1-es bash-re. (Ez már elvileg stackel)
  • Lammer
    #111
    skacok ez a Terrorblade srac nagyon is tetsziek^^
  • light00
    #112
    de stackelődik, a hosszabb stun érvényesül, illetve a képesség szabja meg. A cranium most bashel vagy stunol? mert nem mindegy :\
    amúgy dotán fenn van, de most lusta vagyok felmenni :D
  • degenerator
    #113
    bashol
  • magus
    #114
    terrobladel nem tudok játszani, egyszerűen nem adja

    amúgy minth aolvastam volna dota forumban egy levezetést, hogy miért jobb az 1 basher mint a 2, vhogy kiszámolták
  • Lammer
    #115
    jokis mikros hos az allando 1-2 illuziojaval ;)
  • light00
    #116
    hogy hosszú távon kevésbé éri meg, mert nem összeadódik, hanem képlet alapján számolódik, tehát nem 2*15% lesz, hanem a kettő együtt asszem 24, vagymennyi. 6 basherből összesen meg asszem 4X % jön ki végül.
    Nem emlékszem pontosan, de olvastam énis.
  • light00
    #117
    Naja, ami nagyon durva, hogy a ranged alakja az illúziónál permanens.
  • Terensz
    #118
    A dotában a bash = stun. Pont. Képességnél ha valaki bashel, az stunnol + sebez(minimálisat, így a stun a lényeg), a cranium "bash"er meg ugye stunnol. Lesz tőle plusz sebzésed is, ez igaz. De az még a preserverance-tól is lesz, az mégse bash.

    Amúgy nem a dotában a "bash" lényege a hátralőkés lenne, a dotában a "hátralökős" verzió egyedül a spiritbreakernek van, annak "greater bash" a neve. Csak hogy nyelvészkedjünk egy kicsit a basholással, stunnolással.

    Abban kiegyezhetünk, hogy az "nem bash, csak stun", amit pl. Loalful Spirit castol, úgy kb 600-ról (és ugye nem ér semmit, mert mire odaérne, addig vége a stunnak), de a többi esetben nem követ el hibát az, aki a szinonímák valamelyikét használja :-)
  • Terensz
    #119
    Amúgy a vengefult azért utálom, mert egy kis senki. Annyira nagyon kemény hero, hogy úgy szerez "fraget" a csapatának, hogy megáll szorosan egy tank mellett, és kicseréli magát az ellenséges hőssel, a haverja meg szétcsapja. Szóval gratulálok. Nekem a 12 éves gyerekek jutnak eszembe róla, akik "szólnak a bátyáiknak" ha nem adsz neki pénzt/cigit. (Ne keverjünk ide semmilyen kirekesztő dolgot, ezt csak úgy álalánosságban írtam, bármelyikünkkel előfordulhatott volna anno 8-10-18 éve, hogy ezt teszi másokkal)
  • magus
    #120
    Rhastat felvettem a kedvenc hőseim közé. kicsit drága vele játszani, mert azonnal elfogy a manája és a hp-ja, és amúgy döglassú, még bootsal is csak 360.

    de, agahnimmal felboostolod az ultiját, ami iszonyú kemény amúgy is. boots, hogy azért legalább mozogni tudjon ne csak sétálgasson, guinsoo, hogy meglegyen a második hex, innentől kezdve senki sem veri le, akkor van para, ha stunolják, mert akkor hamar széthal, vagy ha van olyan mákja, hogy a ward lerakás és a lefogás között van ideje elmászni.