1613



Meltan nepszeru DOTA Allstars avagy Defense of the Ancients
  • Terensz
    #41
    Én se venném meg soha többé a WC3-at + FT-t eredetiben magamnak. Az tök rossz, amikor egy programozó pénzt kap a munkájáért (haljon éhen az összes4).

    Nah, megvan a karakter, aki mindenkinek a countere, úgyhogy be izs zárathatjuk a frissen nyílt dota tápigot.

    Ja, Lammer: fejenként 20.000 Euró, és onnantól akkor is használom a válasz erre nyomókát (ugye link, ami egy rejtett gombot nyom meg javascript segítségével, tehát nem gomb) ha teljesen új hozzászólást írok.
  • wordsworth
    #42
    és melyik az az imba counter hero? :D
  • Lammer
    #43
    szerinte a Bloodseeker(legutobb meg)
  • Lammer
    #44
    bizony!
  • light00
    #45
    Dik.
    Nemtudom, ha van rá jelentkező, én nem bánom. De nem mintha az adatlapomból olyan nagyon sokra mennének.
    Amúgy sztem teljesen hülyeség mindig ugyanazzal lenni, 1-2 meccs és kipwnolnak a picsába, utána gondolkodhatsz hogyis kellett volna.Ami éppen jólesik oszt' jónapt.
  • Terensz
    #46
    Bloodseeker akkor lenne jó, ha kicsit több pontot kapna pl str-re szintlépéskor. Amúgy bloodseeker minden jó tulajdonságát birtokolja pl. a slitheren guard, plusz mellé egy tank. Szóval egyik kedvenc herom.

    Ami véleményem szerint legyőzhetetlen, az a spiritbreaker.
    Nagyon durva: csuka + SnJ + 2 hyper + cranium + Vladimir's = gg. Nem tudsz elfutni sem előle, +22% movement speed az tényleg sok. A lategame cucc a többi herohoz képest nagyon olcsó, és ha elkap valakit, nincs esélye. Ezt úgy értem, egy tizedmásodperc sincs, hogy ne lenne stunnolva az ellenfél.
    És ez a build amit leírtam, ez 25. szinten 2700 hp, kb. 20 armor (páncél néélkül) ha marad pénz, persze az egyik hyperből lehet assault, így lesz kb 30-as az armor (aura nem stackel sajnos a vladimir's aurájával), meg az ellenfél kibelezése nem 5, hanem csak 3.5 mp lesz. Lehet fokozni, ha dúskálsz már a pénzben, egy hyper helyére jöhet egy butterfly, csak ugye ez csak +30 sebzés, mert str hero, viszont +4 armor, +60 atkspd. Meg persze 30% evasion is, de ennek tényleg nincs jelentősége.

    Amúgy az ulti az egyik legdurvább a dotában, gyakorlatilag egy bink az ellen mellé, 400 potya sebzés + stun. De nehéz körbeírni, nézd meg. A durva az az ultiban, hogy ha tudatosan célzod be vele, akkor pont arra tolod, amerre nem szeretne menni.
    Plusz van egy másik stun(nekiszalad, ahogy utóléri, stunnol 2,5 mp-re. Persze ha mellette állsz, akkor is elnyomhatod), + van egy passzív stun (10% hogy bejön, akkor viszont hátralöki az ellent) + a 8% movement speed, plusz a movement speed 16%-a bónusz sebzésként jelenik meg. (440 * 0.16 = 70,4!! - azaz 70 ajándék sebzés, és egy manába se kerül)
  • Terensz
    #47
    Kihagytam: + a spiritbreaker ulti megtöri a chanellinges varázslatokat is, pl ha rányomod a townportalozni vágyó ellenséges herora, akkor valóban hazakerül, eddig nincs is baj. Csak épp a kút mellé, és egy kis idő (kb egy perc) múlva :-D
  • light00
    #48
    Naja, szemét egy hős, de a spirit az a hős, akivel az elején baromi nehéz túlélni, mert relatíve lassú, és lomha, úgíhogy az elején nagyon nekiállnak visszaküldeni a töltőre pont ezért, mert a végén elimbul.
    A bloodseeker meg igen jó hős, de azért egy Broodmotherrel nem nagyon versenghet :)
  • Terensz
    #49
    Nincs is nagy gond bloodseekerrel, csak Slithereen Guard mindent tud, ami jó a bloodseekerben, plusz egy tank. Szóval bloodseeker gyenge.
    Slithereenről pl. nem derül ki egyértelműen, de ha az ultit (10 sec cd) rányomod valakire, utána akkor is betargeteled, ha ő közben láthatatlan lett. Vagy pl. szánalmas Rikimaru megcsap, gyorsan rá az ulti, és Rikimaru meghal :-P Bloodseeker amúgy pont ezt tudja az ultijával, csak nem vesz le 15 armort. Plusz a 44%speed, ami feltételhez kötött. Slardarnál meg +40% speed van, 25 sec-ig tart, 45 sec a cd. Arra pont jó, amire kell.
    Szóval chaselős heronak slithereen, tanknak pedig spiritbreaker (a hírekkel ellentétben nagyon jó earlyben izs!4!4, 6.szinttől meg rohanj, ha meglátod). Broodmotherrel meg 2 nagy gáz van, ugye a főtulajdonsága orb, meg agis hero, csekély hp-je van.

    Szóval nálam most ez a 2 hero a top. Dotával amúgy egyik baj az, hogy az str herokat egy int/agi heroval lategame-ben nem lehet megszívatni. Pl. Rhasta összes nuke-ja nem vesz le 2200-2300-nál többet (utána szaladhat is haza), egy str heronak meg van mondjuk 2700 alsóhangon.
  • Lammer
    #50
    "egy str heronak meg van mondjuk 2700 alsóhangon. "
    hajjjaj es akkor jon LEoric es hiaba kuzdod le... pihenon van az ulti+refresh orb is cdzik... esakkor.... ... ujraeled full hpval meg mindennel
  • Sheltem
    #51
    Sziasztok!

    Na végre van már topicja a dotának(ideje vót).
    Megcáfolnám, hogy a bloodseeker gyenge akkoris ha vitatkoznom kell 1-2 arccal. Nekem kedvenc hős(mellette clinkz,anti-mage,sniper bejövős még) és hát elég durvákat szoktam vele időnként alázni. Bracer,Helm of domi(pláne most, hogy +20 sebzést is adtak neki az új patchben), aztán jöhet Buriza, végjátékokban meg mikor már gyerekjáték a creepelés/kill butterfly és végül assault cuirass.
    Szerintem az ultija legimbább az egész játékban(holott pl a spiritbreakeré is kemény, vagy akár az anti-mageé).
    Ami ellen gáz vele menni az a pókica ahogy említette is valaki, valamint stunoló hősök.
  • Lammer
    #52
    latom te is AGI fan vatyol^^^^ keblemre :D:D:D

    btw amiert en is szoktam sirni, hogy gagyiag a Drow... hiaba az 1ik legjobb DPS hero... ha nincs a fagyin kivul(likantrop, razor esatobbi MS hero meg kirohan ha ua a csizmink. hiaba osztom 4es fagyival, hot idegesito) ertelmes (SEBZO) spellje :C silence lof@szt sem er abban a tekintetben, hogy vagyunk ugye 5en 5 ellen... sokan vannak es nem mindegyiket szivatom be a silenszel :C WOW kap mostmar plusz AGIt ultiba... osszepisilem magmamat... :C szerintem meg igy is gyenge :C bar ismetlem, ofkorsz hogy eldurvul a vegen sebzesben meg armorban a natur plusszos agija miatt... dehat... :C
  • Sheltem
    #53
    "A bloodseeker meg igen jó hős, de azért egy Broodmotherrel nem nagyon versenghet :) "

    És ha a blood gemet vesz? ;)
  • Lammer
    #54
    sszerintem a blood wardoljon orrbaszajba... hisz a gem kiesik a "zsebebol" halalnal es akkor ennyi vót ^^
  • Sheltem
    #55
    Drownak is assault cuirass kell(6200 arany összesen) és kell neki sajna dagger anélkül sajnos szétütik, kevésbé masszív mint a sniper barátunk a durva ultijával.
  • Lammer
    #56
    naja de dagger helyett en inkabb a lothart preferalom... demajd megmondjatok, hogy miert is jobb(igen tudom... a daggert nem "latod" esinstantshortteleport mert blink... mig lothart warddal, gemmel latod)
  • Sheltem
    #57
    Én ha olyan lineon vagyok ahol 1 pókica van meg mondjuk egy gyengébb hero(értsd ami nem ér utól) akkor megkockáztatom a gemet, mert azt csak egyszer kell megvenni(ha nem halsz meg).
    Aztán vagy meghalok vagy nem ;)
  • Sheltem
    #58
    dagger 21xx arany lothar 3800 :) és eleinte nagyon kell a sebzés a drownak(hiszen az a legfontosabb neki, meg as).
  • Sheltem
    #59
    Mármint úgy értem, hogy eleinte inkább arra kell költeni de egy dagger belefér az árba(bár én nem sokat játszottam drowwal de nagyon tetszik).
  • Lammer
    #60
    igen ezert "vasarolok" be lotharbol, mert amelett, hogy windwalk meg AGIt is ad ami nem rossz... eees mivel a kicsijany igencsak gyenge es torekeny ezert jol jon az a WW ^^^^
  • magus
    #61
    nacsakátjövök, drowhoz visszatérve, azért is érdemes sztem lothart venni és nem daggert, ugye az új daggert nem lehet csatában használni, egyrészt, másrészt csúnyán le lehet vadászni az egyedül ténfergő gyenge hősöket drowwal, láthatatlanul mellé mész, benyomod a silencet, elkezded lőni ice arrowwal és már meghalt, mire jön a másik már megint eltűnhetsz.

    és ha van lothar akkor szerintem nem érdemes megvenni az assaultot, rengeteg pénz az, és ha rájönnek 2-en, nem segít az a plusz armor, akkor már vehetne mkb-t, az sebzés is
  • wordsworth
    #62
    clinkz rulz akkor is, az darál mindent^^
  • Lammer
    #63
    eniserregondoltam ;)
  • Terensz
    #64
    Nekem komolyan szimpatikusak az agi herók. Mindent szeretek, ami nem durván tápos. Csak azzal a ténnyel kell szembesülni egy agi herónál, hogy mondjuk fele hp-ja lesz a játék végére. A butterfly pl ezt próbálja ellensúlyozni az evasionnal, de pl. egy Rhasta-nuke ellen nem véd. Sajnos egy permastunner str heronál tényleg nincs erősebb 1v1-ben. (Értsd: akár egy 5v5 meccsben face-to-face) Amúgy ment a vita az sc-tápigban is erről, meg ugye prok hogy játszanak, mit mondanak, meg minden4, de azt nem tudom, ki találta meg azt az írást, amit egy pro klántag írt, hogy az egész játék a nuke/stun/blink hármasra épít, az nyer, aki ebből a legtöbbet tudja hatékonyan használni, az nem szerepelt benne, de következik, hogy aki ezeket ki tudja védeni, és tud countereni. A linken pl. egy hasznos dolog, mert ugye optimális esetben a kis törékeny agis herot megóvja egy núktól. Egy str heronak nem kell linken, mert 3-4000 Hp-ból egy nuke mint Obli egy lvl5 dagonnal vagy egy Lion Aghanimmal simán kijön, még marad is egy ezres. Utána viszont egy 2 cranium/ 2 hyper + skillből béntó str hero elől tényleg nincs menekvés, mert mikor kb másodpercenként bénulsz 2 secre, az rossz. És itt jön be az, hogy dróréndzsőr lassít, meg kap plusz 30 sebzést, + 30% atkspd-t ajándékba... és? Max nem előle futok, hanem neki, hogy legyen plusz 200-250 pénzem, annyival közelebb leszek a második craniumomhoz.
    A linken mellett a másik fölösleges dolog egy jó str heronak a gem/ward. Ha támadni akar egy hero, úgyis látszani fog. Utána úgyis az fog menekülni, aki hamarabb megy pirosba. Ha menekülsz, akkor kiesik egy perc, kb 4-500 pénz, meg egy fél szint. Ha sokszor menekülsz, előbb-utóbb elkapnak.

    Szóval str herok rulzanak. Többiek meg szaladnak. Ha tudnak.

    Ja, Leoric-ot nem akarom fikázni, de ha levisznek nullára úgy, hogy a másik hero zöldben van még, akkor jó eséllyel másodjára is le fog vinni. (Lehet mantával is bohóckodni Leoric ellen, de a linken/gem mellett a harmadik fölösleges pénzpocsékolás. Drága és nem hatékony.)
  • Terensz
    #65
    Amúgy clinkz-ez eszek regelire :-)
  • Terensz
    #66
    Most, hogy említitek: a lothar a negyedik fölösleges cucc.
  • Lammer
    #67
    de mig neked a hpd novekszik... addig nekem AGIbol ugyanugy a pancelom(ami sebzest szazalekol lefele)... szaaaal :p
    ki van ez talalva... craniumot meg ne szamold szazasnak, jo dolog, de vastagon szerencse... hisz szazelek :p ha egyaltalan eltalalod a butterflyos drowot :p
  • Lammer
    #68
    hehe lothar folosleges :DDDDDD
    multkor itt negyeltel nalam hetvegen 10 perc utan sirva leptel ki, mert szenne ownoltalak vele... vegulis felesleges :DDDDDDDddddddddddd
  • Terensz
    #69
    Sírva biztos nem :-) Mármint a Drownak volt lotharja, akit megvertem, vagy a Leoricnak, akitől kikaptam?
  • Lammer
    #70
    drowt nem verted meg :p az egy proba build order volt amit megbeszeltunk, hogy azt el is felejtettem(sosoemnem csinaltam meg eletemben olyan bakikat... egyszerre tobb targyat kezdtem osszerakni, meg hulyesegeket vettem)... de barmikor nyomhatunk egy menetet :p
    jaigen eszembejutott :p akkor sorry az nem multkor volt, hanem meg lanon :p ad1: megvertelek hivatalos meccsen is nagyon... utana gyakorlasban is elegge ownoltalak szepen :p de en azota nem preferalom az 1v1eket az nagyon nub... egy jo taktikus 5v5 sokkal jobb...

    (hasznald mar azt a kurva linket ami javascriptet tol, hogy lehessen latni kinek valaszolsz, mert ez igy nagyon kaosz, komolyan mondom!)
  • Terensz
    #71
    Butterfly érdekes történet.
    Elvileg 30% evasion. Onnantól, hogy megvan: a creepek folyamatosan misselnek, mintha 100% evasion lenne, herok meg szinte soha nem ütnek mellé. Van egy pár ilyen elvileg százalékos dolog, ami a nagy számok törvényére fittyet hány.
    Pl a spiritbreakernek elvileg 17% esélye van a hátralökős bashra, de szinte minden ütésénél bejön. Igaz, 2 hyperstone + SnY szokott azért lenni.

    Amúgy ha most játszanánk, nem hiszem, hogy győznél. De majd teszünk egy próbát, hogy a gyakorlatban hogyan jelennek meg a lentebb leírtak. Bár ahogy nézem, Drow olyan kedvenc nálad, mint nálam a Void. Örök kedvenc karakter, de komolyabb csatában nincs esélye. Leoricnak inkább.
  • Terensz
    #72
    Nem használom!!4 Még csak kérdezted, hogy mennyiért használnám a (nem ezekkel a szavakkal) linket, ami egy hidden buttont nyom meg js segítségével :-P De a pénzről még nem beszéltünk4 :D
  • Terensz
    #73
    Amúgy most simán a "válasz erre" linket (js, meg minden4) nyomtam a postod alatt. Szóval ennyit erről. Kéne egy jó php programozó az sg-nek :P
  • degenerator
    #74
    luna a legjobb. ha meglátom spiritet felém közeledni, elnyomok egy ultit, és ha még megütöm párszor, hát hal. lothaar+linken+buriza+butter a legjobb build neki, legalábbis a túlélés szempontjából.
  • Lammer
    #75
    Luna az undoritoan tapos :D nagyon sok pro 5v5ben latom... nem veletlen...

    LUNA FTL :P
  • degenerator
    #76
    akkor a leviathan, az ultija magában sem rossz, és egy nagyobb összeütközésben a csapatnak is jól jön.
  • Terensz
    #77
    (Most degenerator "válasz erre" linkjére kattintottam, kíváncsi vagyok, hogy én kattintottam az előbb rosszul, vagy a javascript van hibásan megírva)

    Leviathan a bestest! Vegyél neki black king bart, süsd el, és Leviathan nagyon nagy lesz, és mindenki megijed tőle, mert a tökorra nagyobb, mit egy egész dróréndzsör!!4 :P
  • Nuki
    #78
    Tiny összemegy, ha 3. szinű ultijára rányomod a Black King bar-t :(

    Először megkapja az alap modellt, és azt növeszti meg, kb. akkora leszel mintha 1. szintű ultid lenne...

    Mi Lájtal sokat játszunk -sd játékmódban, baromi jó móka szerintem :)
    (főleg azért mert legtöbbször olyan hőst választok, amivel még sosem játszottam, vagy elfelejtettem milyen képességei vannak. Ez a legjobb móka a játékban nektek, esküszöm! A felfedezés öröme!! :D )
  • BEAST #79
    majd neha irjatok ram/ide, akarmi, es mennek enis :D

    [gyakorolniakell]
  • Nuki
    #80
    Oké majd fogunk ^^

    Olyan ellent, ahogy szomszédom játszik a villámlós pandával, senkinek nem kívánok :|