34
  • god25
    #34
    Ubuntu 8.4 három nap múlva. Jah, Free! :D ubuntu.hu
    Megrendelhető (Free): UBUNTU
    Kiszállítási díj: Free
    Használai díj: Free
  • god25
    #33
    Hehe. A végén ingyen fogják, szórni. Valaki vegye má' meg ezt a xart! :)
  • tomcsa4
    #32
    Az egy dolog. Tudatosan nem állítják meg teljesen a Windows warezolását, mert nem akarnak sok "ügyfelet" veszíteni. De kérdem én: ebben a (még!) Windowstól függő mai világban meg lehetne tenni. De a későbbiekben visszaütne, szóval tudják mégiscsak mit csinálnak.
  • chuky123
    #31
    kimondta hogy nincs benne az ie7? Része a sp3 javitócsomagnak.
  • KLT
    #30
    "Mivel direkt nem verik vissza teljesen a warezt és még meg is hagyják a kiskapukat, akkor meg ne fröcsögjenek itt. "

    Annyira másképp gondolkodnak, hogy azt mi a magyar agyunkkal sose fogjuk megérteni. ://
  • Polemius
    #29
    arrakistor:
    Az sincs előírva, hogy használt laptop vásárlásakor ellenőrizned kell az eredetét, de ha lopott laptopot veszel, akkor könnyen állhat az orgazdaság.
    (Ha a licenszfeltételeket nem tudatosan szeged meg, akkor is megszeged. Persze attól még az nem lesz bűncselekmény.)
  • Szega87
    #28
    can't wait
  • freemanone
    #27
    szerintem perfect :)
    Haggyátok rá úgyse lehet meggyőzni semmiről sem ;) Tiszta összeesküvés elmélet.
  • asysoft
    #26
    Kivonat:
    -az MS mindenkit megfigyel, ennek egyik bűnös eszköze a .NET Framework
    -Az előbb említett gaz kódhalmaz (programcsomag!) fél gigabyteon terpeszkedik
    -IE7 nélkül mit sem ér az SP3, meg egyébként is, IE egy 0, mert mindig bejön a vírus warezoldalakon
    Azthiszem, nem felejtettem ki semmit:)
  • fixpont
    #25
    Ebbol a hozzaszolasok nem sokat ertettem.
  • MerlinW
    #24
    "simán hivatkozhat arra, hogy ő nem is tudta milyen operációs rendszer van a gépén"

    Ugye szól az ige, miszerint "a törvények nem ismerete, nem ment fel a törvények alól"
  • DjDano
    #23
    Na ez a hozzászólás a tökéletes hülyeség mintaképe...
  • arrakistor
    #22
    tkp. ha így tennék az ügyész először körberöhögne majd finoman felhívná a figyelmemet, hogyha sokáig lököm még a sódert akkor hivatalos közeg zaklatásáért fog feljelenteni ami már sokkal súlyosabb vétség.
  • arrakistor
    #21
    ... túl azon hogy erre nincs a rendőrségnek kapacitása az ilyen piszlicsáré ügyekre meg 20ezer forintot sem meghaladó sikkasztásokra (gondolok itt pl.: a kalóz windows xp-re amiből jelenleg a legtöbb van) még akkor sem ha 100%-os bizonyítékuk lenne, vagy neaggyisten én mennék be feljelenteni saját magam
  • arrakistor
    #20
    de pont aszondom, hogy erre nincs törvény. mármint hogy a gép megvásárlásakor köteles volnék én, mint lúzerjúzer átnézni a gépet hogy tartalmaz-e illegális szoftvert avagy sem. mert nem is vagyok köteles tudni hogy mi az egyáltalán, vagy hogy eszik-e vagy isszák, vagy hogy egyáltalán...

    az illegális program a gépemen való puszta ténye, ugyan bűncselekmény, de a rendőrség kénytelen lesz engem nem, mint gyanúsítottat, hanem, mint tanút kihallgatni és ismeretlen tettes ellen eljárást indítványozni, ha én letagadom, hogy én telepítettem rá a számítógépre... bizonyíték hiányában pedig ejteni is fogják az ügyet, mert azt soha az életbe nem fogják tudni bebizonyítani, hogy ki tette fel , vagy rábizonyítani bárkire is hogy márpedig ő telepítette fel. gondolok itt akár az előző tulajra, vagy akár a second-hand boltra..
  • arrakistor
    #19
    be is b*szna ha egy testvérek között is 4-500 megás programcsomagot kotlana a lúzer gépére, mert hogy én nem fogom ezt a tökéletesített trójai megfigyelőrencert a gépemre feltenni az is hót ziher..
    És ha nem tartalmazza a hőn áhított, meg hűdebisztonságos IE7-et sem akkor meg mi a lóf*sznak egyáltalán feltenni a gépre, mikor az IE6-ra már 5 évvel ezelőtt is volt olyan webes vírus hogy elég volt felmenni a seriall.com-ra vagy egy hasolló crack site-ra és AKÁRMILYEN IE beállítás és akármilyen víruskereső mellett < 3 másodperc alatt trójai vírusos lett a gépem, amit utána csak kínkeservvel kézzel tudtam kiszedni a redzsisztriből live-cd-s windowssal..
  • fixpont
    #18
    haszonlitanam = hasonlitanam
  • fixpont
    #17
    Azert a .net frameworkot nem haszonlitanam ket (radasul alternativakkal rendelkezo) egyszeru felhasznaloi programhoz....
  • asysoft
    #16
    Erősen kétlem, WMP11 és IE7 sem kerül bele...
  • fixpont
    #15
    Ez mar tartalmazni fogja vegre a .net 3.5-ot?
  • Polemius
    #14
    Ja és ami még vicc, hogy főleg erős gépen látszik, hogy lassabb.
    Vagyis ha régebbi (2-3 éves) géped van azért szívsz, ha a legújabb cuccok vannak benne akkor meg azért..
  • Polemius
    #13
    Csaba42:

    Gyorsabb, de továbbra is szánalmas. Gyorsabb az sp1 nélküli verzióhoz, de lassabb, mint az xp.
    Amúgy a Ms is kiadott egy közleményt az sp1 megjelenésével egy időben, hogy az sp _nem_nagyon_ ront a kompatibilitáson, meg a sebességen. Csak kicsit. És még kérded, miért nem nagy durranás, ha _kicsit_ gyorsabb az előző saját változatához képest?
    LOL
  • Csaba42
    #12
    És téged sem: nem azt írtam, hogy az SP1 által sokkal kisebb lett a Vista sebessége/erőforrásigénye? Nézd meg újra! (Értelemszerűen ez főkként 1 GB, vagy annál kevesebb RAM esetén érzékelhető.)
  • Rexhawk
    #11
    csaba,téged sem az eszedért fognak ellopni. :)
    polemius a sebbeség/erőforrásfelhasználásra gondolt.
    és azért valljuk be elég gépigényes a vista. Én még egy ideig maradok az xp-n :)
    ha majd rákényszerülök hogy ujrarakjam a gépem akkor kiprobálom egy linux diszprúzió társaságában :)
  • Csaba42
    #10
    Inkább fordítva:

    "Azért ez nem olyan nagy durranás..."
    Már miért ne lenne nagy durranás?! Pl. az NFS PS-ben SP1 előtt eltartott egy jó ideig a kilépés, míg utána pár sec alatt az asztalon ténykedhet az ember. Ez nem nagy durranás???
  • magyarvok
    #9
    A törvények nem ismerete nem mentesít a büntetés alól.
  • smv
    #8
    Ugye csak megjátszod az értetlent?
  • asysoft
    #7
    Ennél az "upgrade-trükközésnél" nagyobb baromságot keresve sem lehetne találni. Fizet az Upgrade verzióért, aztán mégis illegálisan használja, mert nincs frissítési alapja... Akkor meg minek adott ki egyáltalán pénzt?
  • JL666
    #6
    miért? átlépte?! ehehe
  • Csaba42
    #5
    LOL, téged sem az eszedért fognak ellopni. És ha nem nagy durranás, akkor mi van? Az a lényeg, hogy gyorsabb lett az OpRendszer működése, s ez már önmagában is üdvözölendő.

    Bár akkor a te szavaiddal élve az sem volt sosem nagy durranás, amikor a hardware-k gyorsultak, pl. mikor a proci órajele átlépte a 1 GHz-es álomhatárt.
  • arrakistor
    #4
    Miért lenne valaki bűnöző azért mert hamis windows van a gépén??

    simán hivatkozhat arra, hogy ő nem is tudta milyen operációs rendszer van a gépén, vagy hogy egyáltalán nem is tudja mi az az operációs rendszer, csak vett egy gépet.

    azt nem írja elő semmilyen törvény hogy bárki vagy mindenki köteles átnézni milyen szoftver van a másodkézből vett számítógépén...
  • zola2000
    #3
    Pedig jó lenne egy normális másolásvédelem a windowsnak, ezzel is növelnék a linux népszerűségét, habár régebben az internet explorer 7 sem ment fel hamis windowsokra, aztán később meg igen, mert (emiatt is) nőtt az opera és a firefox népszerűsége.
  • Polemius
    #2
    "most meg gyorsult is"

    Azért ez nem olyan nagy durranás, tekintve az eredeti teljesítményt. :D
  • tomcsa4
    #1
    "A szoftvercég részéről Eric Ligman reagált, kifejtve azon véleményét, miszerint az ily módon trükköző felhasználók bűnözőnek minősülnek...."

    Na, azért ne ítéljenek elhamarkodottan. Mivel direkt nem verik vissza teljesen a warezt és még meg is hagyják a kiskapukat, akkor meg ne fröcsögjenek itt. Bár ha van egy kis eszük, nem is fogják népszerűsítés miatt.

    Én jelenleg az SP3 v5503-at használom XPhez és kíváló! Igaz angol OShez jó csak még, de ez kit érdekel? Jó! Öcsém Vista Ultimate-hez tette fel az SP1et és nagyon jó. Sokat gyorsult a gépe, mintha 1GBról másfélre bővítette volna. Eddig is stabil OS volt a Vista, most meg gyorsult is.