217
  • Anaid
    #177
    Ha nem csak a filmből indulnál ki, hanem kicsit utánaolvasnál tudnád, hogy a kristálykoponyák elkészítési módszerével sincs tisztában teljesen a tudomány, pedig vizsgálták őket eleget mindenféle műszerekkel. Ha jólinformált vagyok jelenleg az az álláspont, hogy generációkon keresztül csiszolgatták őket, bár karcolásnyomokat nem találtak a felületükön...Sőt számcsigépes reprodukciót is végeztek az egyik ilyenről, hogy megpróbáljanak rájönni élő volt-e a modell. "Indiánhoz tipusú" lányarcot kaptak eredményül. Ja érdekességeket is felfedeztek a leghíresebben, miszerint pl. a fogak barázdáltsága más, mint az emberé, ill nincsenek jelölve a koponyacsontok illeszkedései, hogy miért még nem tudják...
    Én csak egy mítoszt írtam le nagyvonalakban. A 13-as számnak misztikus jelentőséget tulajdonítottak az kétségtelen szerintem. Tudod a mítoszok mítoszok...A magánvéleményem az, hogy onnantól új időszámítást kellett volna kezdeniük, márha nem szűnt volna meg e csodás birodalom birodalom lenni...
  • vaddiszno
    #176
    amit meg majdnem egyaltalan nem ismerunk azt nem ajanlatos lebecsulni...ma is sokmindent hasznalunk mert megfigyeles es probalkozas alapjan sejtjuk h hogyan muxik es probalunk a kis tudas alapjan elmeleteket felallitani de ugy igazabol halovany fingunk sincs h pontosan mi miert tortenik...
  • vaddiszno
    #175
    ..v miert 360 fokos egy kor...aze mert a jelenlegi szabvanyok szerint igy hasznaljuk. kulonbozo elkepzelesekrol es rendszerekrol van szo ...csak jo peldak/hasonlatok kellenek hozza
  • vaddiszno
    #174
    talan olyasmirol van szo mint a horoszkopban es nem csak evszamokrol van szo, szoval lejar egy ciklus es kezdodik a kovetkezo. (lejar egy ev es jon a masik) olyan mintha arrol lenne szo h miert 365 napos egy ev. vagy miert 12 zodias a horoszkop. szerintem nem jo az autos hasonlat se a naptarak.
  • czyi
    #173
    Van még idő, ráadásul akkor TÉNYLEG vége lesz a világnak! A maják számára mindenképpen: megnyilnak a dimenziókapuk, meg minden, és jól elnyelik a maja kultúra egészét. Rossz lesz nekünk, mert nem kereshetjük fel többé ezeket a műemlékeket, meg ereklyéket, de egyébként semmi különös... :)
  • MrTwister
    #172
    Ezek voltak a legutóbbi Indiana Jones filmben is? Mert akkor megvilágosodtam és 2012-ben lesz az Independence day és az U.F.O.-k majd jól leigáznak minket:-)
  • Anaid
    #171
    Érdekes kérdés, hogy miért áll meg 13-nál...Találó lehet az apokalipszis szó, ha az eredeti jelentését vesszük...
    Mellesleg itt egy maya mítoszhoz tartozó tárgyakról írt cikk.
    Ha jól emlékszem a mítosz lényegére 13 párhuzamos dimenzióról tesz említést, ezért 13 a kristálykoponyák száma is, amelyeket ha összegyűjtenek és "hozzáértő kezekbe" kerül valamilyen dimenziókaput nyitnak meg ezen párhuzamos világok között...(érdekes mítosz és lényeges benne a 13-as szám, lehet hogy pont ezért áll meg 13-nál? Ki tudja...)
    Ja a cikk:
    kristálykoponyák
  • Kongy
    #170
    Ugyanmár...honnan tudhatnák már ezt a maják...? Ez egy tiszta hülyeség, én ennyi erővel a hasamra csapok, és azt mondom 2100-ban jön a világvége... bár a helyzetünk valóban nem túl rózsás, azért még biztosan nem hal ki az emberiség kemény 3 év múlva... Meg különben is az ember okos faj, biztosan találna meholdást a világvége dologra is...
  • hodobaj
    #169
    A világ legegyszerűbb magyarázata a maja civilizáció soha nem gondolta hogy 13.0.0.0.0. ig elmegy az időszámításuk így asszonták ha elérik világ vége ez olyan mint ha a mai ember azt mondaná 1milliárd év múlva a nap elnyeli a földet.
    Rohadt messze van még és 1 milliárd év múlva kit érdekel. A maják éppen beletrafáltak egy számba bár éppen a téli nyári napfodulóra esik de ez csak hum-bum mese habbal.
  • polarka
    #168
    Valamelyik újságíró már megint nem talált témát, ezért leírt egy ekkora hülyeséget. Vagy ha a "szakértők" mondták ezt így szó szerint, akkor csak gratulálni lehet nekik. Inkább mentek volna a Jehova tanukat oktatni, azok fogékonyak az ilyenekre...
  • Herold
    #167
    Mit szívtál?
  • Fbn Lx
    #166
    honnan veszitek, hogy a világunk nem egy perccel ezeélőtt keletkezett, és az attól régebbi emlékeitek csak illúziók? vagy akár most?
  • Herold
    #165
    Nem értem, miért pont a 13.0.0.0.-ra datálják a világvégét, mikor a számítás szerint a maja időszámítás számjegyének maximális értéke 19.19.19.19 lenne.
  • Sanko
    #164
    én már inkább a Y10K problémára helyezném a hangsúlyt.....9999 után megint 0000 lenne..... :D
  • Esrohnoil
    #163
    Zsidó naptár szerint már 5768 van.
  • roli613
    #162
    Lehet jön majd egy 3-adik világháború,vagy feltámad atlantisz a víz alól,vagy beszív a bervuda háromszög.

    Vagy egyszerűen a maják túlsokat ittak?
  • roli613
    #161
    Én nagyon hülye vagyok matekból de van valami Nitroko írásában.
    De ha mégiscsak 2012-ben kellene lennie ennek gondolkodjunk már azon el minek kellett volna bekövetkeznie 2000-ben! Ugyanaz lesz,megint ez is csak egy tévedés,bár csodák azért persze léteznek.
    AZ egyik legfurcsább elmélet az hogy Jézus lejön a mennyből és lesúlyt az emberiségre például a globális felmelegedéssel.
  • Nitroko
    #160
    Nem tudom írtátok-e már, de egy év nem 400 napból áll hanem 365-ből. ezt a hibát még megszorozták kb 400-zal, így jött ki 2012 ??
    Nekem a 2584-ik év jött ki (bár még csak feléig olvastam a cikket.).
    Világ vége a 0.0.0.0.0-tól 13*20*20*20*20 napra van. Az így kapott eredményt elosztom 365-el így kijön hogy 5698 évig létezik a világ, ebből kivonom a világ kezdetének vélt dátumot (i.e.) 3114 , így kapom a 2584-et.... Tehát még van idő... :D
  • darkhill
    #159
    Nem vettem ki a cikből h miért pont a 13 lenne az utolsó? miért nem a 20? 13...14...15..16...17..18...19...világvége de azt sem irták le a maják h akkor majd vége lesz a világnak. ha leirták volna lehet kicsit félnék igy nem értem mitöl kellene...ha minden igaz akkor 2012 után még van 7x400 évünk... már az első 400után nem fogok izgulni e miatt...
    másrészt ha maradunk a kilométerorás példánál ha a kilométer oda 999,999 nél átfordul akkor 000,000 lesz... pff .. jah és az utso joslat sem jött be
  • Windforce
    #158
    Viszont 0:00 = 24:00 ami utan 0:01 jön.
  • picurmanoo
    #157
    És ha cska megunták tovább írni a naptárat?
  • Epikurosz
    #156
    Még sokat cseszegetitek ezt az integer témát?
  • Turdus
    #155
    Köszönöm, ezt magyaráztam én is. Az int nem fix hosszú, architektúrától és fordítótól függ. Mellesleg az egész már tárgytalan, tekintve, hogy az idő ábrázolására használatos time_t nem int, hanem long.
  • bandypappa
    #154
  • dez
    #153
    A háborúk jó része értelmetlen, és nem éppen a résztvevők érdekében történik. Ez is természetes. Talán olyan alapon, hogy a hülyeség természetes.

    De más téren is megy az emberi élet és egészség feláldozása anyagi érdekek mentén.

    Az tényleg mindegy, hogy mit gondolnak majd rólunk 1000 év múlva - de az már nem mindegy, hogy jogosan gondolják-e..
  • dez
    #152
    Milyen 0? Az a mostani időszámításban -1, v. i.e. 1. Szóval, nincs 0. -1 után 1 jön. :)
  • dez
    #151
    Az 19.19.19.19.19-nek a 359 fok felel meg.
  • Epikurosz
    #150
    A Magyar Hírlapból koppintottam ezt az Ady által leírt gondolatot, amely arra reflektál, amire több más klasszikus szerző is (mármint, hogy "mene-e előbbre a világ?"):

    "...a bérrabszolgaság még sokkal jobban kötve tartja, leláncolva tartja áldozatait, mint a másik, a régi rabszolgaság, amelyre szeretünk demokrata megvetéssel visszatekinteni: mi, a modern kor szabad gyermekei. Mert hiszen abból a régi rabszolgaságból, ha sikerült valakinek megszöknie, akkor javult a sorsa. De hogyan szabaduljon, hogyan javítson a sorsán a bér rabszolgája, aki akárhova megy, akármilyen új gazdához, mindenütt (nagyjában és egészében) ugyanaz marad a sorsa."
  • Epikurosz
    #149
    Igazad van, ne engedd magad befolyásolni a mindent relativizálni akaró, humanista álarc mögé bújt szélsőséges liberalizmus (valójában destruktív világszemlélet) által.
  • szasz85
    #148
    A háború/harc és a környezet kiaknázása természetes folyamatok amik ugyanúgy előfordulnak a természetben is. Mindegy hogy két oroszlánfalka küzd egy területért vagy két hadsereg, a dolog lényege ugyanaz.

    Emberek áldozása (vagy bármi más élőlényé) vallás vagy bármi más miatt primitívség. Akár ütközik erkölcsbe, akár nem. Akár önkéntes, akár nem.

    Az meg hogy 1000 év múlva ki kit fog minek nevezni teljesen mindegy.
  • tungi52
    #147
    Kicsit utánaolvasgattam. A 0.0.0.0.0 a maja vallás szerinti teremtés dátuma, melyet gregorián naptár szerint i.e 3114 aug 13!!!(néhol 11)-re taksálnak. A hosszú naptár az eszerinti időszámítást jelenti. Ez nekem vhogy úgy túnik, minthogy mi a gregorián naptár szerint számolunk, 10 számrendszer, a nulla az nem más mint Jézus születése(ma már ez sem teljesen igaz). A zsidóknál már többezernél tartanak stb. Arra még nam találtam utalást, hogy az ominózus dátumnál valami rendkívülinek kellen történnie.
  • bandypappa
    #146
    "de akik embereket áldoznak azokat én csak primitív csőcseléknek tudom nevezni!!"

    Jobb ha szélesíted a látókörödet, mert ha áldozás nem is de háború az van ma is és ezt azt jelenti, hogy mindenki primitív csőcselék, kivéve a hippiket. Ez akkor nem ütközött erkölcsbe, sőt ez erkölcsös volt. Tudatlanabbak voltak, de te nehogy azt hidd, hogy erkölcsileg felettük állsz!

    Lehet hogy 1000 év múlva hasonlóan okos emberek mint te szintén lecsőcselékeznek minket, mert állatokat eszünk, romboljuk a környezetet és nem törődünk egészségünkkel.
  • szasz85
    #145
    Emberek tömeges legyilkolásának semmi köze nincs semmilyen értékrendhez.
  • szasz85
    #144
    Tőlem aztán yoktosecundumra is meghatározhatták a Föld keringési idejét, meg kiszámolhatták a PÍ-t.
    A technikai tudás egy dolog, de akik embereket áldoznak azokat én csak primitív csőcseléknek tudom nevezni!!
  • Hoz_Hun
    #143
    ""nem. 19.19.19.19.19 után 0.0.0.0.1 jön. ^_^ "

    Nem. Hanem 0.0.0.0.0."

    Hát ezen én is gondolkodtam, és arra jutottam hogy ez olyan mint a 360 meg a 0 fok. Azaz 360 után nem a 0 fok jön hanem az 1. De lehet hogy rossz a hasonlat és téleg a 0.0.0.0.0. jön. Most hogy így belegondolok biztos igazad van. végül is a 23:59 után is a 00:00 óra jön. ^_^
  • kvp
    #142
    "Mellesleg hozzá nem értésedről tanúskodik az is, hogy a K&R C-re hivatkozol, mikor azt már egy icipicit továbbfejlesztették azóta, van már ANSI C, C89 sőt, képzeld, C99 is."

    Csak azert vezettek be az uj c valtozatokban a fix meretu int tipusokat, mert mindenkinek kezdett elege lenni, hogy nincs gepfuggetlen valtozat. Az int egyebkent a geptol es a forditotol is fugg, gyakorlatilag szinte barmi lehet, bar a min. 16 bites korlat meg megvan. Az eredeti meg assembly-ben megirt unix-ban pl. meg 12 volt az alap szohossz, aztan a c bevezetese korul lett hozza egy jobb gepuk. Az igazi gond, hogy a mai rendszerek hasznaltak int32_t-t, de az intelligensebb helyeken ez mar uint32_t, sot mostanaban a legujabb rendszereken mar int64_t vagy uint64_t. Az x86-64 architektura eseten pedig az int lehet 16, 32 es 64 is, mivel mindharom mukodesi modot tamogatja, de ha valaki fogja magat es megirja a forditot, akkor lehet akar 256 bites is.

    A 13.0.0.0.0-as datum meg onnan jon, hogy 12.19.19.19.19 utan ez kovetkezik. Alapvetoen ennek semmi koze semmihez, de ennel kozelebbi datumot nem talaltak.
  • Epikurosz
    #141
    int
  • Turdus
    #140
    Éljenek a hozzá nem értők!
    2.4.1 ez hogy jön ide? Ábrázolható intervallumról van szó, nem konstansokról.
    2.6 Bár kihagytad a listából a IA64, AMD64 és x86_64 processzorokat (amikról szó van), azért megbocsátunk, mert leírtad azt, hogy "...néhány olyan hardvertulajdonságot foglaltunk össze, amely gépről gépre változik"
    Mellesleg hozzá nem értésedről tanúskodik az is, hogy a K&R C-re hivatkozol, mikor azt már egy icipicit továbbfejlesztették azóta, van már ANSI C, C89 sőt, képzeld, C99 is.
  • bender93
    #139
    Addig már csak 4év van....Kezdek spájzolni.
  • dez
    #138
    Ja bocs, a 2.6-nak van.