4805
StarGate Universe (TV)
  • Kövesdi A
    #4645
    Hát azért tart itt a világ , mert az emberek többsége , csak magára gondol , önzőség a köbön
    Ha én boldogan áldoznám az életem, azzal a tudattal , hogy cserébe sokakat meg mentek !
    Bár nem mintha egy átlag ember , mint én hasonló szituációba kerülne ,valaha is


    Amúgy a útólsó 2 rész tetszett , a útólsónak még volt némi igazi stargate hangulata is
    Bár park rinyálása idegesített , bár igaz ő is jó célt szolgált , azzal hogy mentette a növényeket , ami talán segítenek a doki csajon !
    De egyszer ha valaki vállalja a hős szerepét , ne kezdjen már el rinyálni , az esetleges kockázat miatt !
    Vagy a ebből adódó veszteség miatt !
    Valamit valamiért !
  • stargatelost
    #4644
    Pedig az emberek többsége ilyen, és ezért is mutatott valamennyire reális képet az SGU.
  • Valezius
    #4643
    Hú ez erős :D
  • Kövesdi A
    #4642
    Ezzel a részel 100%ig egyet értek
    "Nos az írók elhalasztották a lehetőséget. Nem érdekelt egyik SGU karakter sem és ez az egyik ok, ami miatt sok rajongó abba hagyta a sorozat nézését. Irreális karakterek erőltetett hibákkal nem volt jó kikapcsolódásra. Egyikhez se tudok úgy viszonyulni. Nem akarok tökéletes karaktereket és nincs is olyan, hogy hibátlan ember. SGA/SG1-ben volt sok tökéletlen karakter, de összeségébén feláldozták volna magukat a többségért, és ez az amiről a Csillagkapu szólt. Jó emberek próbálják a lehető legjobbat csinálni, és nem emberek akik bűnözőként viselkednek és végsőkig elmennének, hogy a saját bőrüket megmentsék mások kárára."


    A SGU-ban mindenki csak a maga bőrét mentette ,(pl a utolsó részekben ,amikor park bent ragadt a kupolában , Eli se fogta fel , hogy egy ember élete
    A többségel szemben , másodlagos pedig ez teljesen logikus szítuáció volt , egy ember hal meg, vagy mind !
    Amit igazából park sem értett , és csak a saját bőrét mentette volna !

    Meg ment a fölösleges áskálódás , amire nem voltunk nagyon kíváncsiak !
    Én egyet értek a cikk-ben írótakal !
  • Reg5
    #4641
    Ők az SG Rick Bermanja és Brannon Bragája.
  • sherlock1
    #4640
    Stargate Universe, a bukás oka

    A SGU megbukott, mert a fejesek a saját igényeiket és szükségleteiket tartották fontosabbnak és nem a saját közönségükét. Nem is érdekelte őket, hogy egyáltalán megnézzék azt, hogy van-e igény a termékükre. Az üzlet miatt sietve elkezdtek gyártani valamit, mikor arra nincs semmi igény és maga az ötlet semmi mást nem kapott, mint negatív visszhangot.

    Brad világossá tette: azt gondolta, hogy amit megérint azt arannyá tudja változtatni. Nem érdekelte az, hogy meghallgassa a rajongókat vagy a saját színészeit. Hogy merészeli bárki is megkérdőjelezni vagy kritizálni a munkáját? Végül kaptunk egy rakás felnőtt embert, akik befogták a fülüket és szándékosan blokkoltak minden olyan visszajelzést, ami nem egyezett meg a gondolatmenetükkel.

    Brad és Robert Cooper alig várták, hogy végezzenek az SGA-val és alig várták, hogy megszabaduljanak Joe Flanigantől, mert nem akarták megtartani azokat, akik nem értettek egyet velük. Joe Flanigannel való bánásmúduk eléggé összefoglalta és világossá tette azt, hogy az arroganciájuk felülkerekedett. Még a részvétüket sem fejezték ki, amikor Joe apja meghalt vagy köszönték meg neki, amiért folytatt a forgatást azon a napon, amivel megspórolt nekik több ezer dollárt.

    Szóval meggyőzték magukat, hogy nekik van a legjobb szereplőgárdájuk és hogy a SGU túl fog szárnyalni mindent, ami előtte volt. De a tisztelet teljes hiánya a rajongók és a színészek iránt volt az, ami a legnagyobb sikerüket végül a legnagyobb bukásává tette. Az új színészek sem tartották tiszteletben azt ami a sorozat előtt volt és ez már előre megbélyegeztea személyiségüket. Az SGU csapat szakszerűtlen hozzáállása volt az, ami a SGU bukásához vezetett.

    Senki nem volt hajlandó visszalépni és beismerni, hogy a SGU nem az volt, amit a rajongók szerettek volna, vagy azt, hogy komoly bajok voltak vele. Az összes producer csak egy kis imádó, talpnyaló csoportra hallgattak és mindenki mást kizártak. Minden interjúnál, amit a producerek vagy a színészek adtak, úgy állították be a SGU-t, mint a valaha készült legjobb dolgot és azokat akik kritizálni merték, gyűlölköző embereknek állították be, akik szándékosan szabotálni akarják a SGU-t. Milyen gyerekes és nevetséges viselkedés ez. Még az összes bekövetkezett jóslatok után is másfelé hárították a szemrehányásokat.

    Darren rögeszméjét arról, hogy a Syfy-t hibáztatja eléggé szomorúnak és szánalmasnak találom. Mindig is nagy tisztelője voltam Darrennek, de az utobbi idők alaptalan támadásai a Syfy-jal szemben, az ami miatt nagyot csökkent a szememben. Minden cikk figyelmen kivűl hagyja, azt a tényt, hogy a SGU egy pénteki időpontban bukott meg és megbukott minden olyan országban, ahol leadták, és ahol az időpont és a napok nem számítottak, de továbbra is gyűlöletet táplál a Syfy ellen, ami mindennel ellenkezett, amit javasolt GW-n az elmúlt 2 évben.

    A kritika az élet része. Senki nem várta az íróktól, hogy a rajongók minden nyafogását teljesítsék, de amikor egy teljes rajongótábor hangoztatta nem tetszését az új irányvonulat miatt, akkor talán egy jó üzleti érzék kellett volna, hogy ezt észre vegyék.

    De már láttunk bizonyítékot a SGA 5-ik évadjában arra, hogy JM szeretett makacsul ellenállni, hogyha valaki nemtetszését fejezte ki az új irányvonulat iránt, amit a sorozat követett. Ahelyett, hogy figyelt volna a kritikákra, a válaszuk az volt, hogy még többet adtak a rajongóknak abból, amit nem szerettek. Tökéletes példa erre Keller. Minél több rajongó panaszkodott a karaktere miatt, annál több Keller centrikus résznek voltunk kitéve. Minél többet panaszkodtak McKay túlszerepeltetése miatt, annál több McKay centrikus részt kaptunk. Az ötödik évadban rengeteg potencia volt, de a legtöbbet csak besöpörték a szőnyeg alá, be nem fejezett történeti szálakkal, kedvezve McKaynek, aki hirtelen szerelemes lett Kellerbe.

    Megtartották minden rossz szokásukat és folytatták azokat a SGU-ban, de amíg a SGA karakterei/színészei tartották a nézettséget, a szörnyű forgatókönyv és átlagon aluli cselekmények ellenére, addig a SGU színészei nem kapták meg ugyanazt a szeretet és támogatást, mint a SG1/SGA színészei és nagyon kevesen szerették a karaktereiket. Az írók ismét elhárították a kritikákat és folytatták az erőltetett melodrámájukat, olyan karakterekkel, amelyeket a közönség nem érdekelt. Nem volt érzelmi kötődés a SGU színészei között, nem volt kiemelkedő férfi/nő és őszintén szólva nem is követném nyomon, hogy mit csinálnak a jövöben.

    De még azok után is, hogy vége, Brad és Co és mindenki akinek köze volt a sorozathoz továbbra sem ismerik be a hibáikat. Még mindig úgy hivatkoznak rá, mint egy meg nem értett mesterműre és külső befolyásokat hibáztatnak a haláláért és nem a sorozatot magát vagy a producereit. Nincs tökéletes sorozat és míg a rajongók különböző dolgokat szeretnek és utálnak, a SGU hibája nem csak az volt, hogy egy karaktert túl szerepletéstettek, vagy az hogy ki kivel lett összerpárosítva, maga sorozat átgonodolása volt rossz. Minden ami a Csillagkaput sikeressé tette el lett dobva és egy hibrid sorozatot kaptunk Csillagkapunak álcázva, egy halom karakterrel, amelyeknek nincsen egy jó tulajdonsága se.

    De a legrosszabb mind közül, hogy az írók azt várták tőlünk, hogy ezekre az önző, kicsinyes karakterekre HŐSKÉNT tekintsünk fel. Próbálták bemesélni, hogy ez a fajta viselkedés sokkal realisztikusabb és sokkal közelebb érezzük majd magunkat hozzájuk. Azokhoz a karakterekhez, akik megölik egymást, hogy a saját bőrüket mentsék.

    Nos az írók elhalasztották a lehetőséget. Nem érdekelt egyik SGU karakter sem és ez az egyik ok, ami miatt sok rajongó abba hagyta a sorozat nézését. Irreális karakterek erőltetett hibákkal nem volt jó kikapcsolódásra. Egyikhez se tudok úgy viszonyulni. Nem akarok tökéletes karaktereket és nincs is olyan, hogy hibátlan ember. SGA/SG1-ben volt sok tökéletlen karakter, de összeségébén feláldozták volna magukat a többségért, és ez az amiről a Csillagkapu szólt. Jó emberek próbálják a lehető legjobbat csinálni, és nem emberek akik bűnözőként viselkednek és végsőkig elmennének, hogy a saját bőrüket megmentsék mások kárára.

    forrás: http://cms.scifi-nexus.com/?p=586
  • Fülüke
    #4639
    majd az unokák megérik.
  • sgaBence
    #4638
    HA lesz is majd valamikor, idén már biztosan nem.
  • Andr0
    #4637
    húdeérdekesszíned van xD te eddig is kommenteltél ide?:O amugy ja, én is megszerettem a sorozatot, de hát a folytatás, nos nem rajtunk múlik:S
  • birdo #4636
    Igenis jó volt... igenis tetszett...és igenis várom...hátha lesz folytatása )))
  • sgaBence
    #4635
    Nyilván ha pénzügyi, stúdiói szempontból nézzük akkor nincs mit lezárni.
  • Justil
    #4634
    Ez az eredménye annak, amikor vki nyelvtan óra helyett/közben a neten lóg.
  • kissssss
    #4633
    hát persze hogy le fogják zárni csak nem most és nem is a közel jövőben.

    ha van egy kis szerencsénk talán 4 vagy 5 év múlva újra elő szedik a csillagkaput aztán majd meglátjuk mi lesz.
  • Zenszkij
    #4632
    Jaj istenem "fojtatni"...vegyél már a kezedbe egy helyesírás szótárt!
  • simon7108
    #4631
    pedig abban biztos lehetsz,hogy előbb vagy utóbb valahogy le fogják zárni.
    akármit is gondolsz valami lesz!
    Az meg,hogy folytatják e már nem a SyFy döntése mivel ha így lenne soha az életben nem lenne SG...
    ha lesz is újra akkor valszeg DVD-n lesz csak kiadva ha film lesz,ha meg sorozat akkor is máshol fog menni az 100%.
    de a lényeg,hogy én most lemerném fogadni,hogy legalább 1 DVD még lesz az SGU-ról!
  • kissssss
    #4630
    jaj istenkém majd szerinted pont ezt fogják fojtatni?(gondolkodni luxus ugye?) Wright szava kb egy naaaagy büüüdös nullát ér ebben nem ö fog dönteni(szerencsére), a legtöbb sg fan emlékezetében az sgu egy nagy csalódásként fog megmaradni gondolom ezzel te is tisztában vagy, a készítők hülyék lennének egy ekkora bukásra jövőt építeni.

    nagyon naiv vagy ha te ezt komolyan gondoltad....
  • Reg5
    #4629
    De ez a stúdiót miért érdekli? Nem hozott elegendő pénzt, tehát innentől nem érdekli őket. Ha lesz is film vagy sorozat, az teljesen független lesz az SGU-tól, ebben biztos lehetsz.
  • simon7108
    #4628
    mondjuk,hogy lezárják?
    nem mondtam,hogy feltétlen az egész sorozatot folytatni fogják.de 1 film biztosan lesz!Na meg miért is ne folytathatnák?Ha jobbat csinálnának akkor nyugodtan folytassák csak.Jobb részeket írjanak és kész.Attól,hogy most bukta lett még nem jelenit azt,hogy ha netán 3 év mulva ujra indítanál akkor is sz*r lenne....
  • Reg5
    #4627
    Ezt te sem gondolod komolyan. Mért folytatnának egy olyan sorozatot ami pénzügyileg bukta volt?
  • simon7108
    #4626
    szövegértés 0...
    Azt írtam,hogy "remélem".A 3 év még sok idő.Ha ilyen lezárást csináltak az SGU-nak akkor szerintem már tudták,hogy egy ideig itt a vége másképpen egy cliffhanger lett volna mint máskor egy szép kis "To Be Continued" felirattal szóval valamit biztosan tudtak.
    3 év sok idő.Azért mert azt mondta Wright,hogy a közel jövőben nem lesz SG azt gondolhatta a jövő évre.Nem azt mondta,hogy soha többé nem lesz SG.
    És szerintem elég valószínű egy ilyen vég után,hogy SGU folytatás lesz a következő SG ha nem is sorozat de legalább egy film.
  • kissssss
    #4625
    ebből már nem dumálod ki magad.
  • kissssss
    #4624
    hozod a szokásos troll formádat :) tőled mást nem is vártam.
  • Reg5
    #4623
    Mit kéne benne lezárni szerinted?
  • sgaBence
    #4622
    Ja, hát mihez képest. Az a lezárás egy más sorozathoz véve egy kalap sz@r volt.
  • r4pt0r
    #4621
    Igen, az SGUhoz képest egy rendes lezárás.
  • sgaBence
    #4620
    Az SGA kapott egy jó lezárást?
    Jó vicc.
  • Justil
    #4619
    Hagyjad, ha még nem jöttél volna rá, szegény annyira zokni agyilag, hogy kár vele foglalkozni. #4614-ból gondolom elég világosan kiderül :)
  • TreDoR
    #4618
    Azt, hogy szerinted mi egyértelmu és mi nem, kb. mindenki leszarja.
  • grebber
    #4617
    Legalább valami képregény formában folytathatnák!
  • öregharcsa
    #4616
    Most néztem meg az utolsó részt, jó volt, lezárta az évadot, jöhet ez után bármi amit a nagyságos urak elterveznek a tengerentúlon... akár film, akár sorozat formájában, vagy akár így is hagyják...

    Remélem, egyszer valamilyen formában még lesz SG!

    viszlát Stargate!
  • Bullitt
    #4615
    Én nem mentegetőzök, ugyanis csak a Te hozzászólásodra válaszoltam iróniával, ahol sikerült a "folytatás" szót "fojtatásnak" írnod (#4593). Tanulj meg először helyesen írni és utána pattogj. Nyilván ez egy fórum és nem kell tökéletesen körmölni, de azért szerintem a "folytatás" elég egyértelmű, hogyan írják.
  • kissssss
    #4614
    nem utólag kell mentegetőzni irónia mi? hagyjuk már.
  • Justil
    #4613
    Persze, világos. Sőt, az Anubis-szál zseniális volt az íróktól, ott 1 kicsit sikerült visszaadni a titokzatosságot, meg a rosszfiús imidzset.

    De a lidércek már eleve hátrányból indultak szvsz, korántsem volt bennük annyi stílus, nomeg addigra a földiek is eléggé tapasztaltak lettek...szal nemtom.

    Ha valami, hát nekem pont ez nem hiányzott az SGU-ból, egy újabb mondvacsinált ellen. Ez az egész drone vonal pont ezért nem is jött be igazán.
  • Narxis
    #4612
    Jah, de nem lehettek 8 évadon keresztül titokzatosak sajnos.
  • Reg5
    #4611
    100%-ig egyetértek.
  • Justil
    #4610
    Ha így vesszük, még mindig a goa'uldok voltak a legstílusosabb, leghatásosabb rosszfiúk, na persze csak addig, amíg megvolt az őket körüllengő titokzatosság és para.
    Amikortól úgy irtották őket, mint a kacsát elég érdektelenné vált a dolog számomra.
  • Narxis
    #4609
    De a film arról szólhatna, hogy lerendezik őket, pl. újra elaltatják vagy ilyesmi. :D
  • Reg5
    #4608
    Arról szólt 5 évad.
  • Bullitt
    #4607
    Irónia volt.
  • Narxis
    #4606
    A lidércek igazi menő badass ellenségek, kellene egy Atlantis film ami róluk szóln, vagyis az ellenük vívott harcról.