282
Ki mit szól hozzá?
  • bardocz
    #82
    mentetek már esőben autópáylán?érdekes én mindig meszebbre látok 2 méternél,akármenyire is szakad,anyi látás akkor is megvan,hoy tudd mikor kell lassítanod...köd az más,ott tényleg nem érdemes gyorsan menni:D
  • PrasCo
    #81
    Jobbratartásról jut eszembe. 14 éves koromban kezdtem a motort, persze "jóérzésű" 50ccm-en kezdtem, és mivel erről még senki nem írt, tanulságos példának leírom, aztán matekozzon vele mindenki, ahogy tetszik:
    - Teljesen jogosan jobbratartási kötelezettségem van. Csakhogy. Az út szélei darabokban, ezenkívül kavicságy. Az út szélétől kicsit beljebb a nehézgépek (=> köszönjük, vasútfejlesztés) olyan vápát nyomtak, ami még tizenötnél is úgy megdob, hogy az extrémsport, hiszen gyakorlatilag nem tudod megközelíteni a párhuzamostól nagyon eltérően. Adódik, hogy a murva és a nyomvápa "dombja" közötti cirka 10 centis sávon kell elmenni.
    - A sebességhatár mopedre városon kívül is(!) negyven. (=> öngyilkosság. Külső szélen azért, mert szinte ötpercenként adódik valami, amin hasalhatsz, belül azért, mert egyébként teljesen jogosan, letolnak a francba, hiába tolod neki nyolcvanig akár. Már ha megy, ugye. Habár akkor már kereken kétszeresével lépted át a sebességhatárt. Nevetséges...)
    - A biciklisek ugyanebben a sávban közlekednek, mivel ők sem kívánják magukat leöletni. Nincs is ezzel semmi gond, csakhát szánalmas kismotor ide, vagy oda, én azért mégiscsak kereken négyszer annyival szeretnék utazni. Előzés tehát vagy jobbra, az árokban (amibe a murva miatt amúgyis csak fejjel előre fogsz beérkezni, elvégre a robogókerék nem alkalmas salakmotorozásra), vagy balra, ahol ha élve átjutsz a vápán, matricáz egy kamion azalatt a tizenöt másodperc alatt, amit bent töltesz.
    - Ugyanebben a sávban találhatóak többnyire az elütött állatok, nagyobb kövek, kátyúk, csatornaátvezetések szélei, egyebek.

    Nem kívánom ennél bővebben leírni, hogy hogyan néz ki kismotorral A pontból B-be eljutás városon kívül (városban még oké, mert én is megyek hetvenet, meg a Merci is megy hetvenet a negyvenes táblánál. Ő örül a fejének, hogy hajthat; én meg örülök a fejemnek, hogy nem taposnak el, mint egy férget.); legyen elég annyi, hogy nagymotoron nyolcadannyiszor sincs annyi "Na, ha ebből egyben kijövök..."-élményem, mint anno.

    Összefoglalva, a sebességkorlátozás egy vicc, a jobbratartást maga az úttest teszi lehetetlenné, a motorosokra (értem ezalatt a kismotort, értelmes nagymotornak úgyis csak a rendszámát látod) nagyívben szarnak, nanáhogy, elvégre a kocsiban van légzsák. Még ő a hülye, hogy egyátalán elindult, szerencsétlen tizenéves csóringer. ZOH! Utak, utak kellenek, jó, és széles utak, avagy kerékpárutak. Bár elsimerem, hogy a szabálymódosítás mindig nagyságrendekkel olcsóbb, és a prémium ugyanúgy járhat érte.
    Bazi okos KRESZ-ünk a kismotornak tiltja amúgy, hogy lakott területen belül a kerékpárutat használja. Na, nem mintha lennének.
  • Pepsi Twist
    #80
    LOÁL gyök2 körforgalomba befele nem is kell indexelni :D
  • Max7
    #79
    nem vetted figyelembe amit írtam! teljesen belátod a zebrát! ki lép ki eléd ?
  • Istencsászár
    #78
    "Viszont azzal nem értek egyet hogy zebra előtt 30km/h-ra kellene lelassítani, és meg is magyarázom, hogy miért!"

    Ez igaz, de lassítani kell, tök mind1 mennyivel megy az ember, és késznek kell lenni hogy netán valaki lelép akkor fékezni kell... ha ugy megy hogy szarik bele akkor esélye sincs rá hogy megelőzze a balesetet, vagyis figyelmetlen...
  • Max7
    #77
    Azzal egyetértek, hogy bevezetik ezeket a korlátozásokat és nem csak az esőben... hanem vizes utakon is!

    Tegnap jöttem haza és mivel piros volt a lámpa elengedtem egy autót, de nem vette figyelembe az elengedett autó hogy a szemből jövő Suzuki-s nem mond le az elsőbbség jogáról és kihajtott elé! Azt tudni kell hogy ez a Suzuki körülbelül 80km/h-val jött lakott területen zebra előtt úgy, hogy a zebra takarásban volt, tehát felelőtlen volt miközben megszegte a kreszt... a következő történt nyomott egy satuféket és valószínűleg használta a kéziféket is, ugyanis a hátsó kerék amerikai bobcsapatot játszott (gy.k.: megcsúszott) és ez még nem volt elég nem ellenkormányzott hanem ugyan arra fordította a kormányt amerre az autó hátulja csúszott. Innen már mindenki sejti, hogy a gépjármű keresztbe fordult! A szerencséje az volt hogy ebbe a kereszteződésbe 5 út torkollik így elég nagy! Végül személyi sérülés és anyagi kár nem keletkezett, de még a Suzukisnak állt feljebb akit jól szájbacsaptam volna annak ellenére hogy neki volt elsőbbsége!

    Viszont azzal nem értek egyet hogy zebra előtt 30km/h-ra kellene lelassítani, és meg is magyarázom, hogy miért!

    Tegyük fel belátom a zebrát és vasárnap délután van hogy mindenki otthon pihen (nálunk ez így van általában). A rendőr bácsi ott áll a zebra után egy civil szolgálati autóban és csoportképet készít a családunkról mikor 55km/h-val áthajtok egy gyalogátkelő helyen!

    Mi történik: a rendőr 60-at mond és megbasz 60e forintra aztán ha ez még 1x előfordul talán még a jogsimat is elveszik!

    Alapvetően higgadt vezető vagyok.. a buszt amikor tehetem elengedem még ha nekem van elsőbbségem még akkor is sőt a kamionokkal is mert volt részem autóbusz garázsban megfordulni egy csuklós busszal! És elárulhatom hogy nem könnyű közlekedni egy 20m-es járgánnyal (hanem több)

    Továbbá a gyalogosokat is elengedem ha a forgalmi helyzet megengedi... pl mai nap erősködött egy öregasszony hogy mennyek mikor megálltam mert lassan cammog át a zebrán mire lehúztam az ablakot és finoman közöltem hogy piros a lámpa tehát nem sietek... és nyugodtan átment!
  • Istencsászár
    #76
    Kevés az olyan út ahol biztonságosan lehet gyorsan menni, de még nem is ez lenne a nagyobb baj... most Pesten lakom, de ennyi idióta barom autóst amit az emult fél évben itt láttam az hihetetlen... ma reggel is, egy busz parkolni szeretne ( egyurányú út ), közbe persze jönnek a tisztességes bunkó paraszt pesti pógárok, megállnak, 2 másodperc mulva egyik elkezd dudálni, utána a többi is... 1 perce sem állnak ott már dudálnak... egyik kidugja az ősbukó fejét a kocsiból: " takarodj a kurva anyádba már bazdmeg "... no comment... sajnos ezt látom nap mint nap ( az mellékes hogy a busz külföldieket hozott, szép bemutatkozás :D )

    A másik meg hogy pl Esztergomba, 10 autósból 4 nem ismeri a indexet, körforgalomba minek? ki és bementkor... persze ezek álltalában nem a 1-3 milláig terjedő átlag kocsik... de ez minden napos, és engem kurvára idegesít. Vagy állok a lámpánál 6 másik autóval... zöld-re vált majd 100al mellettünk a balra fordulós sávba végig előzve megelőz mindenkit... mert ő megteheti... és még sorolhatnám estig, kárhányszor beülök a kocsiba és megteszek pár kilómétert a városba, x barommal mindig találkozok...
  • mate317
    #75
    Nem azt mondom, hogy nem történhet vele semmi, de pl egy a8/760i ekkora sebességre van tervezve.
  • autoszimulator
    #74


    kivéve hogy 20 millás kocsiban biztonságos a kétszáz.. az semmilyen kocsiban sem az, mert haltak már meg többszázmillás védelmi extrákkal telezsúfolt kocsikban is..
  • mate317
    #73
    Szerintem aki ide ír az még nem karambolozott, vagy nem látott nagyobb karambolt... Mi az, hogy városban 70? Pályán 150? Egy húszmillás kocsinak tudom, hogy a 200 is full bizotnságos, de nem csak ők vannak az utakon. És az, hogy ti 70-nel mentek városban és nem karamboloztok csak szerencse, nem vezetni tudás. Nem véletlenül "csak" 50 a sebességhatár, így sokkal több ideje van a sofőrnek dönteni, sokkal rövidebb a féktáv, jól véd az autó ütközésnél stb. Próbáljátok ki, biztos odaértek épségben a-ból b-be. Aki tényleg fontos ember azt megvárják, nem kell sietnie. Aki meg élvezni akarja a lóerőket, olyan helyen tegye, ahol nincs forgalom!
  • Pepsi Twist
    #72
    amúgy nekem bevan csövezve az autóm... félek a lama 18 éves apucitól kapott V8as BMWs csávókáktól
  • schrank
    #71
    milyen ütközés ? mert ha két kocsi megy egymásba az nem olyan mint a szartseér töréstesztek mindenféle valóséletben nem létező szituációkkal
  • Pepsi Twist
    #70
    nem szakatt de vizes volt az út... 20as tábla volt kirakva szárazon simán 70el be lehet venni... autópályán meg szakadó esőbe mentem de ködbe azért én sem száguldozok...
  • Pepsi Twist
    #69
    itt a baj... hogy megint egyből egyenesen kéne menni :D nem tévedésben vagy... teljesen más technika van az ilyen kikerülésére... (nagyon gyors reflex kell és nagyon nagy ügyesség persze)
  • Pepsi Twist
    #68
    de melyik az a vadbarom anyuka aki látja hogy jövök mint a golyó és lelép a járdáról? amúgy meg már mindenki reflexből nem lép le ha jön autó pedig nyugottan szétnézés nélkül átmehetne a kresz szerint mivel ha a zebrán tartózkodik akkor az autósnak kötelessége elengedni...
  • Taranov
    #67
    Persze, mert 80-nál halálos az ütközés, 40-nél meg ha szerencséd van (meg jó az autód), csak a séród mászik el.
  • Pepsi Twist
    #66
    itt a baj... hogy ti egyből fékzeni akartok...
  • Willi Betz
    #65
    De ez a baj,ha megis csinálnák fél éven belül megint ugyan olyan szar lesz mint volt,ha nem szarabb,mert kilopják belőle az anyagot. És az a fekete trutymák amit aszfaltnak neveznek csak valami gyorsan kötő moslék. Az első nagyobb esőzésnél alámossa a víz és baszhatják.
  • Taranov
    #64
    A versenymúlttól nem lesz rövidebb a féktáv...
  • Willi Betz
    #63
    Szakadó esőben kétlem...
    Egybefüggő ködben sem mész 160-akat mikor fél méterre sem látsz,nem hogy azt mi van elötted. Vagy ha igen,akkor egészségedre...
  • autoszimulator
    #62
    és amennyiben egy babakocsit toló anyuka kilép eléd, a zebrán vagy akárhol, csak át akar menni előtted, és te a 4 éves csodás versenymultaddal úgy átmész rajtuk 110el ahogy a rendje, akkor mi lesz? Nem a jogsin a hangsúly, sem a büntetésen, a lelkiismereten.. Városba igenis hogy elég az 50... Rengeteg olyan helyzet adódhat, amit még 50el sem lehet kivédeni, nem még többel.. Fűúton pedig a legjobb az lenne, ha még több helyen beveztnék azt, amit már múltkor elkezdtek, hogy ahol az út minősége megengedi, és mondjuk több sáv van, kevés kanyarral, ott felvinni a 90es sebességhatárt, mondjuk 110-re.
    És ha lehet a rossz minőségű útra nem a 60-40-30as táblakombót helyezzék ki, hanem csinálják meg..
  • Pepsi Twist
    #61
    teljesen igaz... én is 50es táblánál 70el megyek külső sávba és simán elmegy melletem a kamion meg a trabant 80-90el... a mai világban ez az 50km/h-s sebesség határ semmi szart sem ér... legalább 70 kéne...
  • Pepsi Twist
    #60
    én üvöltetem a zenét... és nem midneggy hogy 120-130 vagy 110 mert ha 200al megyek nagyobb büntetést kapok :D avagy kissebbet
  • Pepsi Twist
    #59
    én pályán mentem esőbe 150-160al és még így is letoltak a V8as mercik meg a BMWék no meg az AUDI-k...
  • Pepsi Twist
    #58
    Hát én rendszeresen megyek 50es tábla helyett 90el :D néha zöld hullámba 120al és én képes vagyok megállni vagy kikerülni a helyzetet mivel autóversenyeztem 4 évig vagy meddig :D és nagyon érzem az autót tudom mikor hogy merre kell reagálni mert vannak emberek akik alapból rosszul reagálnak az ilyenre... nálunk van 1 kanyar amihez 20-as tábla tartozik és én esőbe simán bevettem 50el még nem is csúszott a kocsi és 1x lefújtuk a táblát 6osra és aláírtuk hogy csak gyalog... katasztrófa...
  • schrank
    #57
  • Willi Betz
    #56
    Gondolom amikortól elkezd esni,mert akkor is rohadtúl csúszik az út,meg már akkor is ha sok víz esett le.
  • DeenQa
    #55
    meg egyáltalán hogy állapítod meg h mikortól számít esőnek? :o
  • Count Adyn
    #54
    Én azt mondom városban legyen max 60, azon kivül meg 100, semmi értelme esőre külön szabályt alkotni, aki olyan hülye hogy nem az útviszonyoknak megfelelően vezet, az éppugy lefogja szarni a szabályt is, ergo csak pénzt beszedni jó, tehát marhaság.
  • Goruck
    #53
    szóval te voltál.... :D csak annyit láttam h magyar és KRK, vagy mi
  • DeenQa
    #52
    nagyon gáz, főleg a 30kmh-s zebra megközelítés...
  • GVG
    #51
    biztos meg akarta mutatni nektek a hátsó rendszámátábláját
  • Goruck
    #50
    biztos van olyan fasz...


    vasárnap Budaörsről jöttünk haza az M7esen, fater nyomta neki 120-140nel
    és mellettünk olyanszinten elzúzott egy ilyen magyar rendszámmal, h majd beszartam
  • Taranov
    #49
    Hát nem tudom, pályán szerencsés esetben csak a külső sávban mennek folyamatosan, ott viszont napsütésben is csak 120-140 a tempó.
    Bent meg gyakorlatilag bármennyivel lehet menni.
  • Willi Betz
    #48
    Szakadó esőben meg kiváncsi lennék ki olyan hülye,hogy megy 150-160akat pályán,mikor 2 méterre nem látsz az esőtől. Másik az,hogy nem is tudnál menni,mert elötted sem mennek gyorsan.
  • Willi Betz
    #47
    Igazából mindenhol külföldön ugy van,hogy nem keveset kasználnak be tőled,ha gyorsan mész. Tőlem pl nyáron horvátországban mikor mentem Dubrivnikba 2x is elkaptak mert 60 helyett mentem 90-100-al ilyen szerpentines úton,és összesen 600kunát vasaltak be tőlem,de nem rinyáltam,hanem beláttam,hogy ez van. Németeknél ahol van sebesség korlátozás ott van,hogy 500eurót is beszednek az embertől,és az már a németeknek is "megrázó".
  • Taranov
    #46
    Hát igen, meg olyan időben nem is nagyon traffipaxolnak.
  • carlos05
    #45
    csak az a fura h van ez a 130as korlát ugye. nem1szer előfordult h az egész belső sávval 160-170el lehetett menni. bevezetik esőben a 110et. elmész trafipax mellett m1-esen mondjuk lejtőnek lefelé 150el. és fizetsz majd 100ezer forintot a szigorított rendszerben.....erre lesz majd bevezetve a 110. de ha 130al mész el mellette akkor is fizethetsz majd 50ropit.
    Inkább az autós oktatást reformálnák meg h ne az legyen h bónusz pénzel teszik le a jogsit azt vezetni meg nem tudnak
  • bardocz
    #44
    tudom,de akkor is nevetséges,ha anyira szar az idő úgyis mindenki viszafogja magát
  • Verseghy
    #43
    Még jó, hogy most raktam a B-s kresszt le! elsőre