196
  • Epikurosz
    #116
    (OK, én is a wikin olvastam róla, de már nem találom a szócikket)
  • Molnibalage
    #115
    Csak az építészek. Régen ott fent volt az építész kar kollégiuma. NAGYON régen.
  • Epikurosz
    #114
    (van egy lovasszobor a várban, amelynek tökét a végzős egyetemisták ki szokták fényesíteni)
  • Molnibalage
    #113
    "Arról is szó eshetne, hogy az onnan elszabadult rádioaktív felhő Európát is bejárta"

    Nahát. És ott nőtt a rákosok aránya? Nem. Biztos ott is a SZU titkolta le. Nem az állítom, hogy EGYESEK nem halhattak bele a sugárzásbe, na de az hogy százezrek meg milliók az egész egyszerűen röhejes. NINCS rá tudományos bizonyíték. Aki csak úgy rákosan bekerül valahova mitől lesz az? Hm... Nem nagyon lehet meghatározni...
  • Molnibalage
    #112
    Hogy jön ide a Trójai Faló?
  • dez
    #111
    Őszinte részvétem...
    Akkortól fogva 10 évig az én egészségem is elég szépen megromlott, látható ok nélkül, szintén autoimmun betegségre jellemző tünetekkel.
    (Mondjuk rámlik, hogy idióta apám bevásárolt 200 kiló krumplit valami vándor árusoktól, mert hogy olcsón adták, no és honnan jött? Keletről...)

    Arról is szó eshetne, hogy az onnan elszabadult rádioaktív felhő Európát is bejárta. Skandinávia felett szépen visszakanyarodott Európa fögé.

    Az elkenni szándékozók állandóan a sugárzási szint nem jelentős megemelkedéséről beszélnek, de azt nem teszik hozzá, hogy egész más, ha egy sugárzó részecske tőled 1m-re van, és az is, ha benned.
  • Epikurosz
    #110
    a VÁRBÉLI CSŐDÖRRŐL AZÉRT HALLOTTÁL?
  • Epikurosz
    #109
    Persze, én sem radonra gondoltam, hanem valamilyen "hülye izotópra". Ez a helyes kifejezés.
    svécia meg Svédo. - ezt nem is kell mondnaom, ugyi?
  • Molnibalage
    #108
    Svéci?? Ez félreérthető. Egyesek svájcinak gondolhatják. Svéd atomerőmű beléptetés/kilépésnél jelzett be a kapu.
  • A1274815
    #107
    "Azért, az elsők, akik felütötték a fejüket, a svéciaiak voltak. Sima kerregő Gejger-müllerekkel mérték ki a ruszki (ukrán?) radont."

    A radont nehezen mérhették ki, mivel nem az szabadúl fel, hanem rádióaktív Xenon többek között (iagázából minen féle hülye izotóp ami a hasadó anyak proton és neutrom szánmának fel körül mozog jó nagy szórással) és elem jön ki a maghasadásból, de a magfúzió is képes érdekeseket produkálni (Fermium, Einsteium)).
  • Molnibalage
    #106
    "monival nem érdemes foglalkozni sokat, mert még diák"

    És? Akkor nekem nem is lehet igazam. Gratula. A kor nem érdem és fokmérője semminek.
  • A1274815
    #105
    "Nekem nagy a gyanúm, hogy a pajzsmirigyem tönkretételéhez."

    Ez igaz, akkoriban azok akik magyarország jód szegény helyein tartózkodtak szépen összegyűjtötték a rádióaktív jódot.
    Akik szerncések voltak megúszták.
    A kevésbé nagy dózist kapottak valami pajzmirigy, vagy a körüli rákot kaptak.
    A nagy dózist kapotaknak meg bedöglött a pajzmirigye remélhetőreg daganatos képződések nélkül, (ha akkor a dózis, azok a sejtek is szépen kímúlnak).
  • A1274815
    #104
    "Akkor is azt mondtak nekik, amit most: Nincs semmi baj."

    Tehettek volna hozzá még néhány "ha"-t.
    Nincs semmi baj, ha nem isztok semmit ami onnan származik, színtén nem esztek onnan szemmit, ottani cigarettára sem gyújtotokrá, miután megfogtátok a pénzt azzonnal mossatok kezet, majd ismételjétek meg a kézmosást a magatokkal hozzott vízzel is. Az ukrán pénzt lehetőleg több méterre tároljuk magunktól, vagy valami speciális ólómból, tóriumból vagy uránból készült sugárvédelmi tárolóban, de a legjobb ha nem válaljátok el.
  • Epikurosz
    #103
    "Egyedül az amerikaik tudták rajtuk kivül hogy mi az igazi helyzet mert ők látták a müholdon"

    Azért, az elsők, akik felütötték a fejüket, a svéciaiak voltak. Sima kerregő Gejger-müllerekkel mérték ki a ruszki (ukrán?) radont.
  • Epikurosz
    #102
    bocs, eszembe jutott a helyes kifejezés, ez jelzi az evolúciót is.

    (moszkovita) láncos kutyák => (kapitalista) kútmérgezők
  • Epikurosz
    #101
    monival nem érdemes foglalkozni sokat, mert még diák. majd, ha fényesre csiszolta a várbéli csődör heréit, utána talán. :-)

    Csernobilnak sokan sokmindent köszönhetnek, az a sok disznó kommunista meg élvezi most a busás nyugdíját. He!
    Nekem nagy a gyanúm, hogy a pajzsmirigyem tönkretételéhez Csernobil hozzájárult + az ócska röntgenek (panorámaröntgen fogászaton rulez).

    El lettünk mi szépen intézve. Először a kommunisták, majd a gyerekeik (porontyaik), akik most vezető pozíciókban vannak, és ha nem a bankokon keresztül nyúznak, akkor rakatják az E betűket a kajánkba, és úgy mérheznek. Ja, és még a médián ketesztül is mérgeznek, szellemileg. Mérgezők!
  • uniu
    #100
    Akkor is azt mondtak nekik, amit most: Nincs semmi baj.
    #96: Pont az ellenkezoje bizonyosodott be:

    http://ma.hu/tart/rcikk/a/0/113460/1
    http://www.origo.hu/itthon/19990323avolan.html
  • assdf
    #99
    igen ez igaz, csakhogy ők nem tudtak erről, mert ugye az oroszok vagy két hétig csak annyit mondtak kb. hogy hát igen kigyulladt ott egy szalmabála de semmi komoly.
    Egyedül az amerikaik tudták rajtuk kivül hogy mi az igazi helyzet mert ők látták a müholdon, de még a magyar vezetés sem ismerte a helyzetet...

    én simán a dunába löném őket egyébként, de természetesen csak azután hogy lenyuzták róluk a bőrt és besóztak őket és egy hétig pácolodni hagynák őket.
  • A1274815
    #98
    "Nekem az édesanyám kb. 1 héttel a katasztrófa után utazott arra busszal (mivel mentek moszkvába) és 50 km-re mentek el csernobil mellet. A rá következő 4 évben a busz utasainak a 80%-a meghalt, és az édesanyám is köztük volt. MIND rákban halt meg."

    A levegő tele volt hasadványokkal, őngyílkos dolog arra menni ilyenkor, arról nem is beszélve, hogy csak hónapokkal a katsztrófa után temették be az egészet, addig szenyezte a környezetet, amásik pedig nem közvetlenűl a sugárzástól kaptak rákot, hanem attól hogy a szervezetüke kerültek rádióaktív anyagok (Cs, Ba, Sr, I, stb. extrém rádióaktív izotópjaik), ételel, levegővel, vízzel.

    Akik eltitokolták és akik elhúzták a szükséges intézkedéseket, azoknak lógniuk kéne.
  • assdf
    #97
    Na ide figyelj hülyegyerek (bocs).
    Nekem az édesanyám kb. 1 héttel a katasztrófa után utazott arra busszal (mivel mentek moszkvába) és 50 km-re mentek el csernobil mellet. A rá következő 4 évben a busz utasainak a 80%-a meghalt, és az édesanyám is köztük volt. MIND rákban halt meg. Mára azt hiszem 1 v 2 fő él még közülök (csak hogy tisztázzuk ha élnének most lennének 50 évesek szóval nem lehet ráfogni hogy a többiek végelgyengülésben haltak meg) mindenki másnak kampec lett, és mit ad isten mind rákban halt meg. Tudom véletlen. És nekem elhiheted nem ők voltak az egyetlen áldoztok és nem csak ők mentek arra (jó vicc 50km-re, szóval nem kzövetlenül a tőszomszédságban), és azok akik akkoriban arra jártak, kb 70-80%uk meghaltak, és kb. ennek a 70-80%-nak a 70-80%-ra rákban.
    Ezek tények.

    Csak hát ugyebár akkoriban ezt nem lehett nagydobra verni mert juj mi lesz (ugye akkor még erős szovjet befolyás volt), ott csalták el a statisztikát ahol lehetett, de aki érintett volt az ügyben az pontosan látta hogy mi történt. Csak tudod utánna kéne járni néhány dolognak, nem csak a 3000 km-erel odébb élő prof nyilatkazotainak hinni. És én a helyedben inkább örülnék a farkamnak hogy nem vagy érintett az ügyben és hogy egy hozzátartozod sem halt meg ez miatt rákban, és hogy nem kell olyan kiméletlen kérdéseket feltenned magadnak, hogyha állitólag nem okoz rákot a nagy tudos profok szerint, akkor hogyan lehetséges hogy az akkoriban arra járt emberek 70-80%-a mind rákban halt meg... tudom biztos együtt ittak gázolajat és azért...
  • Molnibalage
    #96
    A sorőrokről azóta bebizonyosodott, hogy semmi közük nem volt csernobilhoz... Asszem Aszódi is írt erről. Félelmetes mekkora sötétség uralkodik itt a radiokativitás, atomerőmvek, energiapolitika, stb. szinten. Elképesztő.
  • Molnibalage
    #95
    Már volt róla szó, hogy valaki úgy hívja az irak-iránit, hogy első..
  • A1274815
    #94
    Vallási különbségek vannak közöttük: Pakisztán muzulmán (talán még kasztrendszer sincs), India meg hindu (a hindu vallás kooperál a kasztrendszerrel), továbbá hiszenk a reinkarnációban (ha jó voltál magasabb kasztba kerülsz, ha rossz voltál alacsonyabba), a tehén nálluk szent állat, de ez inkább amolyan tisztelet jellegű.
  • A1274815
    #93
    "Nemreg volt egy riport, hogy agy ozvegy pereskedni probalt, pont az ilyen statisztikat miatt. Ugyanis a ferje sofor volt egy cegnel, ami Ukrajnaba szallitott."

    Ha valaki belenyúl a méh kaptárba ne csodálkozzon, ha megcsípik, különben meg sok ukrán pénz közelében rejtélyes okoból nagyon kattognak a sugárzás mérők, kitúdja milyen szennyet ettenek meg másokkal, meg magukkal is. A rádiaktív cézium tartalmú őz pörkölt biztos nem tesz jót senkinek.
  • gyozo
    #92
    Azért egy dolgot nem értek. Pont az indiai népcsoport, akiknek a vallása még relative békés, és az élet tiszelete áll a középpontban, hogy a fenébe tud acsarkodni egymással lényegtelen marhaságon.

    Annak idején a kivonuló angol gyarmatosítók hoztak egy rossz döntést. Most kérdem én, mi a frászt nyerhet a két ország ezen?
    Mind a kettő egy elmaradott, komoly gondokkal kűzdő ország, akiknek a segge ki van a gatyából. Most, ha Pakisztánt Indiának hívják, vagy Indiát Pakisztánnak, akkor mi változik? Szerintem semmi.

    Ugyanolyan elmaradott, kasztrendszerű. szegény, világtól lemaradt ország lesz.
  • uniu
    #91
    Igaza van abban a tekintetben is, hogy a csecsemohalandosag, spontan abortuszok szama abban az evben igencsak megugrott.

    "A statisztikák itthon sem mutattak SMMIFÉLE eltérést az átlagtól."- ez igy nem igaz. Nemreg volt egy riport, hogy agy ozvegy pereskedni probalt, pont az ilyen statisztikat miatt. Ugyanis a ferje sofor volt egy cegnel, ami Ukrajnaba szallitott. A ferje volt az utolso tulelo a soforok kozul (kb 15 ember) akik 10 even belul meghaltak, rakban. A riportban a statisztikai hivatal akkori fejeset is megszolaltattak, aki valtig allitotta, hogy semmifele karos sugarzas nem volt merheto akkor es ott. De termeszetesen nem Csernobil tehet az osszes rakrol.
    Ill egy masik tortenet szerint aki akkor volt gyerek, sokuknal napallergia alakult ki, pl nalam is. Holott elotte meg a leeges is ismeretlen fogalom volt a szamomra.
  • A1274815
    #90
    "Amúgy a nehézfémek mérgeznek, nem rákoznak, de a Molnibalage az elvakultságában ezt fel sem fogja."

    Ez nem teljesen igaz olvass utána megfelelő helyeken, akár wikipedia, akár orvosi honlap. Az igaz hogy nem minden nehéz fém okoz rákot csak néhány, sőt néhány könnyű fém is (pl.: Berillium), továbbá nem csak szevetlen vegyületek lehetnek rákkeltőek, egy csomó szerves az (odaégett cuccok, kátrány, benzol, mesterséges édesítő szereközül is néhány, meg azt sok "E" vitamint se hadjuk ki amivel azok a mocskos érelmiszer gyártók mérgeznek, hogy nekik olcsóbb legyen, illetve mérgezik az állatokat, a növényeket a jobb hozam érdekében.)
  • Tzupi
    #89
    Sztem is hatterszandekkal keszult ez a dolog, csak meg kell nezni jobban a cikk aljat:

    Proof

    Pardon :F
  • Epikurosz
    #88
    Ennek e Balázsnak aztán beszélhetsz, mert oké, hogy sok értelmes dolgot íR, DE A hülyeségeihez körömszakadtáig ragaszkodik.

    1. volt iraki-iráni háború (88)
    2. első öbölháború, id. Bush nyomatta
    3. második öbölháború, ifj. Bush nyomatta/-ja
    4. Csernobil smafu? Nézd meg Ukrajna demográfiai mutatóit. Magukért beszélnek.
    Csernobilnak voltak hatásai Kelet-Európában is, de erről annyira nem beszélnek. A rengeteg rákos kórtörténetében (anamnézis) a csernobili a-katasztrófának biztos van jelentősége.
    Amúgy a nehézfémek mérgeznek, nem rákoznak, de a Molnibalage az elvakultságában ezt fel sem fogja.
  • A1274815
    #87
    Ha valaki átolvassa a forúm hozzászólásait, rájöhet, hogy valószínűleg igazam lesz a felméréssel kapcsolatban: (#34) "Ez a felmérés egyértelműen kamú.
    Egyetlen cél miatt szűlett, még pedig, hogy feljogosítsa az USA-t az "estleges" új "atomhatalmakkal" szembeni fellépésre."

    Aki gondolkodik, de nem tud eleget a témáról az elfogadja minden kételynélkül és támogatja, sőt szorgalmazza az USA az estleges atomhatalomnak kikiáltott országokkal szembeni fellépését. Aki még gondolkodásra sem képes azt úgy is az ujjaikköré csavarják.

    Nézzük meg holkészült a tanúlmány; oh csak nem az USA-ban?

    Az meg nem igaz, hogy néhány atom kisérlet után nem égett semmi.
    Az Ivy és a Castel kisérletek során egész szigeteken található trópusi erdők éktek el, sőt egész szigeteket jutattak a sztratoszférába. A cár robbanása során szintén elkerűlhetelen volt egy addig elképzelhettlen terűlet leégése, de tovább megyek a Tunguszka esemény, hatalmas terület éget le.
  • Nightwish006
    #86
    Szerintem akkor nyugodtan dobálják az atomokat, mert ugyse lesz semmi baja a jó embernek :-]
    !FOGD! már fel, hogy ez nem jó dolog.
  • rolika
    #85
    szerintem eddig is egyértelmű volt, hogy AKÁRMILYEN atomháború katasztrofális következménnyel jár az egész bolygóra nézve
  • Molnibalage
    #84
    "aha b@zzmeg, ezt azoknak mond akik meghaltak ez miatt rákban, mig a te fajtád váltig állitotta hogy nem is volt kimutatható."

    FOG már fel, hogy az emberek a történelem folyamán eddig is meghaltak rákban. NEHÉZ felfogni? Az, hogy valaki rákban halt meg nem hozható összefüggésbe csernobillal. A statisztikák itthon sem mutattak SMMIFÉLE eltérést az átlagtól. Mostantól aki rákos az mind csernobil miatt rákos? Ne légy már ennyire okos...
  • Molnibalage
    #83
    Az eü határérték 25mSv viszont az első egészségkárosító jelek 125-150 mSv környékén jelentkeznek és nem maradandóak. Van ráhagyás bőven a határérték és a károsodás között is.
  • Tzupi
    #82
    veoe, sok atomfizikus :>
  • Alec
    #81
    hm, a neten is hol így hol úgy emlegetik
  • Alec
    #80
    tévedsz, az első öbölháború 1990-91-ben zajlott
  • A1274815
    #79
    "Igen ez a valóság, itt magyarországon akkor az egészségügyi határtérték kétszeresét mérték, ami szerinted elhanyagolható..."

    Azt lehet tudni, hogy pontosan mennyí volt?

    Amúgy csernobil felért 300 atombomba egyidelyű robbantásáaval, legalább is a sugár szennyezés mértékét tekintve.
  • Kornan
    #78
    "Istenem, gondolkozás smafu mi?"
    Ezt én is mondhatnám neked.A következő vezetők a nép közül kerülnek ki.

    "Észak-koreának nincs bizonyíthatóan nukleáris robbanófeje, de még ha lenne is célba juttatni nem tudná semmivel sem megbízhatóan. A rakétakísérletetik nem a sikerekről árukodnak."

    Nem mondtam ,hogy van,de voltak/vannak ez irányú törekvései.
  • assdf
    #77
    "Csernobil kihatással volt, de nagyon kis szinten."
    "Tudod csernobil előtt is voltak rákos emberek és NEM NŐTT a rákos megbetegedések aránya egy két nagyon kis gócpontot leszámítva."

    aha b@zzmeg, ezt azoknak mond akik meghaltak ez miatt rákban, mig a te fajtád váltig állitotta hogy nem is volt kimutatható.

    Apáméknak volt sugárzásmérőjük akkor, és időnként kötelező volt nekik mérni vele, és tudod mértek vele csernobil után és nem hittek a szemüknek amikor a bejelölt határérték 2xesét mutatta a müszer, azt hitték hog elromlott, mivel ők akkor még nem tudtak a katasztrófáról mert ugyebár azt is annyira titkolták hogy csak vagy két héttel később derült ki a pórnép számára. Addig meg mindenki kinn sütette a hasát a napon meg áztatta az eső... Igen ez a valóság, itt magyarországon akkor az egészségügyi határtérték kétszeresét mérték, ami szerinted elhanyagolható...

    le kéne már szállni az elefontcsontornyokból, meg nem kéne elhinni minden hülyeséget, tudod te hány száz tudományos tanulmány készült 30 éve, hogy a dohányzás abszolute nem okoz rákot??? és igen mindent tudosok irták... szóval erről ennyit.