1344




Bear Grylls: Ha minden kötél szakad - Premier szeptember 22.-én, szerdán 21:30-kor a Discovery Channel műsorán!
  • Survivorguy
    #1264
    Én se azért jöttem ide hogy a bánatomat kiírjam ^^
  • mx18
    #1263
    Igen, talán igazad van.
    De sztem akkor is van az elméletemben valami, mert tuti egy csomó ember van, aki magányos, vagy nincsenek barátai,nincs aki meghallgassa, és ki akarja írni magából a bánatát. És ezek most a 21. században az internethez fordulnak, és a közösségi oldalakhoz. De az igaz,hogy nem szabad általánosítani.
    Ahogy mondtam, én se azért kerültem ide, mert problémám van, hanem mert kíváncsi voltam vmire a Bearral kapcsolatban, és aztán más témákhoz is irogatni kezdtem, szóval itt ragadtam...

    Amúgy azt írtad, h boldog emberré váltál... Jó neked :)Bár sztem a boldogság csak egy pillanatnyi lelkiállapot... De mindegy, inkább nem kezdek el filozofálni :)
  • NorBear
    #1262
    Véleményem szerint nem feltétlenül összefüggő a két dolog.Kevesebb mint fél tucat ember alapján elég nehéz lenne messzemenő konzekvenciákat levonni.Pl: ha van egy A halmazod amely mondjuk a túlélés törvényei topic és annak van 2-3 olyan eleme amire igaz az állításod akkor ez a feltétel nem biztos hogy teljesül B halmazra amely az összes létező elemet tartalmazza.Amúgy ezt a módszert mintavételezésnek szokás nevezni.Ahoz hogy viszonylag használható becsléshez jussunk több 1000 esetet kell megvizsgálni :)

    Igazából én akkor kezdtem el fórumozni amikor már túl voltam a lelki gondjaimon és boldog emberré váltam.Egyszerűen csak arról volt szó hogy fanatikusan vonzódtam a haditechnikához de a környezetemben nem volt olyan ember akivel ,ezen szűk témakörön belül, lehetséges lett volna a huzamosabb eszmecsere.Ennek köszönhetően merült fel bennem az igény hogy fórumozzak.
  • mx18
    #1261
    Jajj,az jó, akkor megnézem :) Én asszem okt. 15-én leragadtam, azóta egy írását se olvastam. Facebookon meg nem vagyok fönn, szóval azt nem tudom nézegetni...
  • Survivorguy
    #1260
    Most írt két hete de mind1 xD. Facebook-ra gyakrabban ír, csak ott nem regényezik.
  • mx18
    #1259
    Ó. Bár attól még nem biztos, h benned van a hiba, általában nem nagoyn értékelik a normális embereket...
    Hát mondjuk nekem sincs sok barátom, de én nem is hiányolom. Igazából 1-2 igazi barátnőm van csak, akik tényleg szeretnek, és fordítva, de nekem ennyi elég is. Többre tartok 1-2 igazi barátot, mint 20 havert...

    Hát, bizonyítsak magamnak? Az nekem asszem nem jön be, nálam inkább a "találjam meg magamat, és az utamat" módszer a nyerő :)

    Na, de hagyjuk a lelkizést, tényleg eltérünk a témától. Bár most épp semmi sem jut eszembe a Bearról, hacsak nem az, h miért nem ír mostanság a blogjára?! Úgy szeretem olvasgatni :)
  • Survivorguy
    #1258
    Minden ember elhagy... kihasznál... megbánt... ellenemfordul. Nem tudom miért, nem tudok választadni a kérdésedre. A szeretethiányom meg...hát az jogosan van. Van 1-2 ember aki szeret mint havert, de nekik sem vagyok különösebben fontos. Csak 1 lány van aki szeret, de még abban is kételkedek. (csak barátom)

    Önbizalom hiány meg... hát csak bizonyítani kell magadnak és elmúlik! :D
  • mx18
    #1257
    Úgy látszik, többnyire azok fórumoznak, akiknek nehéz gyerekkoruk, ill kisebbségi komplexusuk van. Mármint más témákhoz is sok ilyan ír, nem csak ide. Biztos van valami összefüggés a fórum és a lelki gondok között... Úgy látszik csak én vagyok a kivétel :)Nekem "csak" önbizalom hiányom van, és ezáltal nehezen barátkozok, de asszem kezdek kigyógyulni belőle...
    És tudom, azt írtátok, h nem akarjátok részletezni, de érdekel a téma, szóval megkérdezhetem Túlélősrác, h miért nincsenek barátaid? (nem tapintatlanságból, hanem mert komolyan érdekel) És miért érzed azt, h senki sem szeret? Mindenkit szeret valaki... Talán te is csak kishitű vagy...
  • Survivorguy
    #1256
    Szerintem is inkább msn-en folytassuk..... még a végén kitiltanak innét xD. Volt már rá példa.

    [email protected]
  • NorBear
    #1255
    Nem rég töltöttem be a 21-et.
    A pánik betegség elég kemény tud lenni de jól tetted hogy nem fordultál orvoshoz.Általában gyógyszeres kezeléssel próbálják megoldani az ilyen jellegű problémákat ami jó a gyógyszergyáraknak de a betegnek már kevésbé.Egy részt általában csak tünetileg kezeli a problémáid ami gyógyszerfüggősékhez vezet.Más felől elég egészség károsító...

    Amúgy a beilleszkedési problémád ismerős.Én is átmentem ezen.Szerintem ebbe a pánikbetegséged is belejátszik.Ha viszont nem akkor neked is változtatnod kell valamin.Ha rosszul működik egy emberi kapcsolat az minimum két ember hibája.Amióta változtattam a hozzáállásomon azóta elég kevés ember van akivel ne tudnák össze haverkodni.Na de nem akarom nagyon széthúzni a topicot...Amondó vagyok hogy inkább skypen vagy msn-en vesézzük ki ezt a témát :)
  • Survivorguy
    #1254
    Modnuk ezek nemtom hogy kapcsolódnak a túlélés törvényeihez.... XDDD
  • Survivorguy
    #1253
    Az ilyenek biztos mély nyomot hagytak a lelkedben... sajnállak :/ Most hány éves vagy?

    Ami a pánikbetegségeket illeti... nekem is volt. És sok kényszer betegség stb, teljesen kivoltam gondolhatod. Szakember helyett az akaraterőmet vettem elő, és mindez eltűnt :)

    Életem is kemény volt akárcsak neked, erről majd még mesélek, apámat majdnem megkéselték pl a szemem láttára. Most végülis csak annyi a gondom hogy.... szeretet hiányom van :/ Senki nemszeret kb mindenki ellennem van nincsenek barátaim... mindenki bánt :( Egyetlen 1 lánybarátom van. Őt nagyon szeretem, már több mint 1 éve jóba vagyok vele :) Szerintem ő húzott ki a szarból, mert ő azér tud némi szeretetet nyújtani barátként is. Jah és amúgy a nagy érzékenységem miatt csak még jobban szenvedek. Megtanultam azt is hogy a sírás nem szégyen a férfiaknak sem.
  • NorBear
    #1252
    Az még hagyján.9 éves koromban valami hülye cigány felhívott hogy le fognak lőni meg hogy megkéselnek stb.Én pedig nem tudtam eldönteni hogy csak szórakoznak vagy esetleg elmebetegek és tényleg megteszik.Szóval alaposan becsokiztam amit tovább tetézett az is hogy nem a legbiztonságosabb környéken laktunk.Nem sokkal később fényes nappal feltörték a lakásunkat szóval ez elültette bennem a félelem magját.Ráadásul 14 éves koromig nem egy atrocitásba futottam bele...sajnos még egy utcai rablásba is.Szóval ahelyett hogy két hét alatt szépen lenyugodhattam volna, a szinte havonta előforduló konfliktusok miatt évekig húzódott el az egész.Idősebb fejjel jobban tudtam volna kezelni a szitut de sajnos akkor még túl fiatal voltam.A dolog utózöngéje még pár pánikbetegség volt amit azóta sikeresen leküzdöttem.

    Ha lelki gondjaid is vannak akkor neked pont kapóra jön ez a túlélősdi, mert szvsz lelkileg is helyre tesz.Még valamit lehet megtanulni Bear műsoraiból, mégpedig a pozitív hozzállást.Ez utóbbi nagyon hasznos mivel segít az embernek hogy könnyebben oldja meg a problémáit :)
  • Survivorguy
    #1251
    Értem értem, de nekem csak lelkileg vannak bajaim... fizikaileg helyen vagyok :D Szal ha csak az állóképeségen múlna akkor birnám.
  • mx18
    #1250
    Szerintem nagyon jó, ha belátod, h nem menne a katonaság. Attól még nyugodtan túlélősködhetsz hobbiból, nem kell felhagynod vele, de így legalább nem vállalod túl magad, a saját tempódba haladhatsz. És így jobban is élvezed sztem, mintha minden nap muszáj lenne ezzel foglalkozni...

    Én pl imádok színházba járni, meg énekelni, és sokáig álmodoztam róla, h musical színész leszek, de mostanra beláttam, h nekem nem menne, nem vagyok elég tehetséges, és nem tudnék kiállni a színpadra annyi ember elé. De attól még járok színházba :)Szóval érted a párhuzamot :)
  • Survivorguy
    #1249
    Huh 3 válás.... nem semmi. Sajnálom :/ Megszenvedtél az élettel te is.

    Itt nálunk válás MÉG nem volt szerencsére... de vannak más gondok.
    Érzem hogy a katonaság nem lenne nekem való, se most se később. Túl érzékeny lelkű is vagyok hozzá meg minden franc. Nah de mind1 ezzel annyit akarok mondani hogy nem feltétlenül szokja meg mindenki. Ha meg is szokja nem bizti hogy kibirja.
  • NorBear
    #1248
    Az elején elég kellemetlen lenne de 3 hónap után már hozzászokik az ember :)
    Az én családomban 3 válás volt ráadásul ez elég ellenséges hangulattal párosult.Gyakorlatilag egyik napról a másikra tök egyedül maradtam.Az elején gyomorfekélyt diagnosztizáltak nálam kb 15 éves koromban de kb 3 hónap után már hozzászoktam hogy ha hazajövök nem lesz otthon senki.
  • Survivorguy
    #1247
    Hmm ez az a kopasz csávó akinek van műsora is?

    Egyébként én is gondolkdotam már a katonaságon... meg különleges erők.
    És szerintem lelkileg nehéz az. Barátoktól családtól távol lenni... idegen emberek között... :S Én kisírnám a lelkem kb xd.
  • NorBear
    #1246
    Némi ízelítő Chris Ryan irományaiból:

    http://monty.blog.hu/2010/03/10/konyv_chris_ryan_sas_regenyei
  • NorBear
    #1245
    Jogos... túlélési helyzetben be kell osztani az energiát...
  • Survivorguy
    #1244
    Tudom hogy azért mássza meg hogy izgalmasabb legyen a műsör. Én csak azt mondom hogy nagy fáradtan éhesen fájó lábbal, nem kockáztatnám még az életem nagy mászásokkal :D
    Elég ha valaki eltéved mondjuk a Grand kanyonban, annak folyamatosan mászni kell kb.
  • NorBear
    #1243
    Szívesen ha találok még valamit azt megosztom veletek...Egyenlőre csak a múltkor SAS-es leírást találtam igazán korrektnek de ott csak rövid leírás van a bravó kettő nulláról...
  • NorBear
    #1242
    Így van.Egy részt azért csinálja mert szereti más részt még élvezetesebbé teszi a műsort :)
  • Dean Winchester
    #1241
    ja de ha megkerüli akkor nemtudja bemutatni a hegymászás különféle technikáit ...
    szal ezért mássza meg
  • NorBear
    #1240
    Nem baj az ha fölismered hogy mik voltak a hibáid, ez a későbbiekben segíteni fog neked hogy máskor már ne ismételd meg őket :)
    Mindenki elkövet hibákat, max csak nem meri bevallani őket.Te már jó úton jársz mert tudod hogy min szoktad el szúrni.Legközelebb nyilván nem fogod domboldalra építeni a menedéked és körültekintőbb leszel ;)

  • mx18
    #1239
    Azért mássza meg, mert imád hegyet mászni, és elégedett, ha jól sikerül :) Meg közbe is mutat technikákat, h hogy célszerű mászni.
    De amúgy én is mindig nevetek, mert soha meg se fordul a fejében, h kerüljön, ő mindenen átmegy, ami épp az útjába esik :)
  • Survivorguy
    #1238
    Meg am sztem tiszta hülyeség amit Bear csinál. Van 1 vízesés egyből megmássza mintha feladat lenne ^^ Én simán megkerülném, jó 200 méterrel többet kell gyalogolnod, nagy ügy :D
  • Survivorguy
    #1237
    Háát... én ilyen téren úgymond elég ügyetlen vagyok :D Mindig a végén veszek észre valami hibát az ilyen ügyességi dolgokban.

    Építek 1 búvóhelyet, mikor kész van rájövök hogy hoppá lejtőre építettem. Hoppá ahova feküdnék onnan kiáll 1 hegyes bot.
  • Dean Winchester
    #1236
    köszi!
  • NorBear
    #1235
    Leírást most speciel nem találtam de van egy jó dokumentum film ami jól feldolgozza.Innen letölthető:

    http://ingyenfilmek.centrumnet.hu/online_film_ingyen_letoltes/letoltheto_filmek/sas_kommando

    Én már láttam egyszer és egész jó.De ha még részletesebben érdekel a dolog akkor Andy McNab Bevetésre készen illetve Hívó jele bravo kettő nulla című könyveket javallom.Én már olvastam mind2 könyvet.Nem csak informatív hanem felettébb szórakoztató is egyben...ha találok valami normálisabb leírást (internetes forrásra értem) a témáról akkor majd azt is közzé teszem :)
  • Dean Winchester
    #1234
    erről ha van vmi linked ami leírja atörténetet vagy bármi anyag azt linkelhetnéd mert érdekelne a dolog
  • NorBear
    #1233
    Mondjuk itt azért számít a gyakorlat.Elsőre valószínű hogy egy amatőr nem tud elég stabil tutajt építeni hogy ne essen szét az első 1-2 km-en.Másfelől pedig nem mindegy hogy mennyi idő alatt rakjuk össze.Ha mondjuk félnapig pepecselünk egy rohadt úszó alkalmatossággal akkor már nem biztos hogy megéri az erőráfordítást, ebben a szituban lehet jobb ha tovább gyalogolunk.

    Tudom hogy viszonylag egyszerű dolognak hangzik ez tutaj építősdi,de ahoz hogy egy agresszívabb áramlatokkal tarkított folyón átvergődjünk jól megépített tutajra van szükségünk.Ha elszúrjuk akkor már az első pár 100m-en szétesik a cucc...és akkor a drága időnk amit ráfordítottunk az egész történetre pocsékba megy.Elég kompromisszumos a dolog...ez főleg azoknak ajánlott akik már elég profik hogy rövid idő alatt, minimális erőráfordítással összedobjanak valami frankó kis hajót...
  • NorBear
    #1232
    Ez tény.Megfelelő lelki állapot és akaraterő hiányában egy profi sem megy semmire :)

    Megfelelő előmenetellel még talán.Tudom hogy kevésbé érdekelnek a katonai sztorik de a bravo kettő zéró nevű járőr történetét ajánlom figyelmedbe.Egyszerűen brutális hogy mit álltak ki az SAS kommandósai, a kitartásukért azonban arab börtönök és kegyetlen kínzás volt a jutalom.Szénné verték őket, kitépkedték a körmüket meg hasonló aranyosságok...amolyan hab a tortán alapon...Engem speciel a hideg kirázna ha pár arab pár szikével meg kasztráló holmikkal nekem esne, pláne ilyen előmenetelek után :S
  • Survivorguy
    #1231
    Most például a sarkörös vagy alaszkás részre gondoltam. Jeges vízbe menni megbízhatatlan tutajjal.
  • Survivorguy
    #1230
    Hááát... tuti hogy részben igazad van. De igazából szerintem a lelki állapot, és az akaraterő az ami szükséges.

    Meg egyébként amiket Bear megcsinál az csak elméletben lehetséges. Nincs az az ember aki fizikailag birná.

    Nemhiszem el hogy valaki képes pldául arra hogy napokig menjen a hegyekben mínusz 10 fokban, étel nélkül,éjszakánként hóbarlangban aludva stb... Meg jeges folyókat átúszni olyan állapotban... meg 1 rozoga kis tuatajjal kihajózni a tengerre áhhh.
  • NorBear
    #1229
    Ha a felülete nagyon el van oxidálódva akkor nem fog elektromosan feltöltődni...Amúgy ha rendesen fel van mágnesezve akkor 5-10°-os hibákkal megadja a helyes irányt.
  • mx18
    #1228
    :) Én meg azt próbáltam ki, mikor egy drótot a hajához dörzsöl, ráteszi egy levélre, azt pedig vízbe, és elvileg mutatja az irányt, mint az iránytű. Na, nekem ez nem jött be, de biztos, h én csesztem el valamit, mondjuk a drót nem volt eléggé feltöltődve...
  • NorBear
    #1227
    Jaja..alváshoz pedig zene jár...méghozzá egykori waffen SS nóták franciára fordítva :D

    http://www.youtube.com/watch?v=DF6PenFuZOk

    http://www.youtube.com/watch?v=WE4W6aWCsqU&feature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=Cw-qI-aSg-I

    http://www.youtube.com/watch?v=8oG1LBNPDxo
  • Ghin
    #1226
    A légióban 17 év után van nyugdíj, am ááá nem , nem kemény a fikzikai része a kiképzésnek.. napi 2-3-4 óra alvás menetelés minden nap, klityópucolás 1000-el meg fekvő addig amíg össze nem rogysz kínodban, de am nem kemény áááh :D
  • Tyler1
    #1225
    mint mondtam, nem a fizikai teszt a legkeményebb. ez még csak a belépő a sorozáshoz, ezután indul a 3-4 hónapos kiképzés, ahol aztán van szószerinti beszarás-behugyozás.