1344




Bear Grylls: Ha minden kötél szakad - Premier szeptember 22.-én, szerdán 21:30-kor a Discovery Channel műsorán!
  • Robez84
    #424
    sztem ott nekem annyi lenne... pedig kitartónak érzem magam de tuti ott bekrepálnék:D
  • MaSzKa
    #423
    dél Afrikában vagy valami esőerdőbe kidobnak az a durva
    200km-en belül sehol 1 ember
  • Survivorguy
    #422
    Mindenhol lehet túrázni 50 km-et kérdés hogy mennyi idő alatt :D Mivan ha közbe jön 1 nagy szakadék? Mivan ha közbe jön 1 nagy jeges folyó? Mondjuk én pont ezért imádom a túlélés, jó érzés legyőzni az akadályokat és a nehézségeket :D
  • Robez84
    #421
    Hát ja az 50 km. önmagában nem sok.. de terepfüggö a dolog mert mondjuk egy sűrű dzsungelben vagy a kalahári sivatagban már nem biztos hogy haladnak 50 km-t jobbhíján 10-15t. Egy normál erdőben ahol csak néhány domb van és nem olyan sűrű az aljnövényzet simán lehet túrázni 50 km.t
    Már én is mennék valahova, a jövö héten talán tudunk menni egy közeli erdőbe:D:D majd rakok fel képet xd
  • Survivorguy
    #420
    Igazad lehet :D De én inkább csak nem rendelgetek.
    Amúgy az 50 km gyaloglással mi a baj? :D Bear is általában 2-3 napra megy túlélni. Amúgy mellesleg nem is túlélés :D Gyalogolnak másznak 1 keveset, esznek isznak filmeznek amit kell a nap háta lévő részében meg viszkiznek 1 jó tábortűz mellett :D
  • MaSzKa
    #419
    de hát itt minden benne van az árban
    és nagy

    ugyanezt árulják itthon is
    így meg házhoz hozzák


    amúgy helikopter helyett szerintem 1xűbb ha megkérsz valami helyit hogy vigyen el 100km-t kocsival bekötött szemmel téged és rakjon ki 1 rossz helyen :D



    szerintem ott Erdélyben hülyeség ez az egész, mert tudod, hogy odamentél és csak 50km-t kell gyalogolni max, hogy valami településre bukkanj

    amúgy ott vannak elcsatolt magyarok is
    bennük bízhatsz másban nem
  • Survivorguy
    #418
    Aha ez tényleg fasza. Amúgy nekem is van 1 hegyi dzsekim, valamennyire vízálló és hó esésben első osztályú de ha pl sokáig fekszek benen hóba átázik :S És az esőt meglepően rövid ideig birja. Ha érdekel csinálok képet :D
  • Robez84
    #417
    Hopp ez nejo talán ez?
  • Robez84
    #416
    Ez megérné!
  • Survivorguy
    #415
    Nekem is nagyon kéne, asszem az két rétegű Gore-tex vagy mit olvastam róla szóval tényleg szuper kabát de én szerintem 100 ezret nem ér meg. Ugyan ennyire vízálló dzsekit kaphatsz fele ennyiért is, sőt...
  • Robez84
    #414
    Ja van egy Bear Grylls kabát piros asszem 350 Font(100e Ft)
    Nagyon kéééne!!! :(
  • Survivorguy
    #413
    Jaja tényleg rohadt jó cuccok vannak. Egyébként ruháknál az számít hogy vízálló legyen, nem az hogy meleg legyen. Legalábbis nekem ez számít csak az igazán vizálló ruhák Gore-tex meg Aqua-dry 1 vagyonba kerülnek. De ezen az oldalon valahogy meglepően olcsók :)
  • Robez84
    #412
    http://www.trekwear.co.uk/craghoppers_clothing/c-188.html

    Itt milyen jó cuccok vannak...vazze!
  • Robez84
    #411
    Siklóernyő milyen jó lehet már!:D
  • Survivorguy
    #410
    Hát tudom, de van néhány megszállott aki valóban olyan helyzetbe szeretne kerülni mint aki teljesen elveszik a vadonban :D
    Amúgy igaza van Robeznek, sokkal olcsóbb a kocsi xd. Vagy siklóernyő.
  • NorBear
    #409
    Egyetértek Robez-el :)
    Ennyire nem kell követni a túlélés törvényei című műsor metódusát...főleg ha az ilyen drága
  • Robez84
    #408
    350 ezerért ???
    kimegyek inkább kocsival nem sokkal olcsobb??:) kinek van annyi pénze most igy hirtelen?
  • Survivorguy
    #407
    Hejjj Maszka te... Mit válogatsz? Ne rendelgessél bemész 1 hegymászó boltba pl Mountex és veszel 3000 ezerért svéd tűz csiholót. Kis méretű meg 2400. Le lehet alkudni a 400 at :D:D:D
  • Survivorguy
    #406
    Nem kell kimenni a világ faszára xd. Ki mennénk mondjuk Erdélybe, vagy a magas tátrába.
    Mellesleg írtam 1 helikopter bérlő oldalra hogy vállálnák-e hogy kivisznek a hegyekbe és ki raknak... Azt mondták lehetséges, helikopter bérlés 1 órára 280 és 350 ezer között van. Helikopter sebessége talán 200 km/óra. De ezt csak mellékesen :)
  • Robez84
    #405
    Én tervezem!

    kb 20-25 év múlva. Ha már nem köt ide semmi Tibet vagy dél-kelet Oroszország... Fincsi lenne (Google Map on nézzetek utána)
    cirka 6000Km. De hogy hogyan arra még nem tudom a választ! Bicklivel vagy stoppal is több hétbe telne mire odaérnék(-nánk). Addig összeszedem rá a felszerelést meg a pénzt :D:D:D
  • MaSzKa
    #404
    https://www.dealextreme.com/details.dx/sku.36157
    https://www.dealextreme.com/details.dx/sku.36213
    https://www.dealextreme.com/details.dx/sku.36213
    https://www.dealextreme.com/details.dx/sku.36082

    ezek közül vakcilálok
  • Survivorguy
    #403
    Víz csiholót találhatnának fel :D Milyen hasznos lenne a sivatagban :D Hmmm srácok, tudod mit kéne csinélni? Össze kapnánk magunkat és elmennénk több napra túrázni :D
  • sanyiute
    #402
    tűz csiholó?:S
  • Survivorguy
    #401
    Ez még jobb mint a másik 3 ezres, ehez legalább nem csak 1 fém lapot adnak :D
  • Robez84
    #400
    tudsz linket adni ahol ezt árulják?
  • MaSzKa
    #399


    ebben nagyon gondolkodok

    csak 750Ft kb és a nagyobb méret, szerintem ez a legjobb ár/teljesítményű

  • Survivorguy
    #398
    Jaja egyik részben tényleg nem volt kesztyáje. Amúgy én szerintem neki tuti ad a stáb takarót éjszakára, nem kockáztatja a fagy halált. Sőt, nem is mindig aludt ő ott ahol azt be mutatták úgy lehet. De ez a tényeken nem változtat, ő a legkeményebb :D Aki kételkedik tekintsen vissza a múltjára. Megmászta az everestet és 1 másik hegyet amit a hegymászók szó szerint megmászahtatlannak neveztek, szolgált három évet az SAS nél, eltörte a gerncét és 16 hónapig kórházban volt és még sok stb :D
  • Haulin
    #397
    Na így már másabb hogy leírtad az ismertetőt:D de kesztyűt nemnagyon láttam rajta:D
  • Survivorguy
    #396
    Hát abban igazad van hogyha a hóban fekszel sokáig akkor vizes leszel, de Bearnek nincsenek anyagi gondjai ezért telik neki 100-200 dolláros Gore-tex ruhákra ami bizony nem ázik át :D
    Meg nem mind1 hogy ásod be magad, pl 3 szor akkora legyen mint a tested, ásni kell bele úgynevezett hideg aknát amibe le süllyed a hideg levegő, a lyuk száját nem szabad teljesen lezárni stb. Úgyhogy nem mind1,
  • Haulin
    #395
    Az egy dolog hogy 0- mínusz 10 fok körül van a hőm. a hó alatt, de ha kesztyű sincs rajta akkor is megszívja, meg gondolom ha egy éjszakát fekszik a hóban akkor tuti vizes lesz a ruhája, és úgy megy ki a hidegbe,. Amúgy ha vki megy túrázni, akkor tuti van nála gyufa, kés meg egy kis kaja:D vagy ital, gondolom valaki nem úgy indul el az esőerdőbe hogy fél óra alatt kiér. Survivorguy tudod a rendes nevemet is szóval ne így szólíts mert unokanővérem fiáé ez a felhasználónév,amúgy ásd be magad a hóba megnézzük meddig bírod amíg rádomlik, de azért hogy 30fokot lecsalj barátom jó mélyre kell ásnod nem csak fél méterre a felszíntől van 0 fok pl -35 fokba.
  • NorBear
    #394
    A műsorban látottakat Bearnek valóságban is tudnia kell
    mivel számos fogás az SAS alap kiképzéséhez tartozik.
  • NorBear
    #393
    azt is aláírom hogy a gusztustalan állatokhoz van gyomra, de azért -30 fokot nemhinném hogy kibír hó alatt...

    Azért azt ne felejtsük el hogy Bear az SAS-ben szolgált...
    Az SAS vagyis SpecialAirService (különleges légiszolgálat) olyan különleges katonai elit alakulat amely az ellenséges volnalakon 4-8 fős rajokkal átszivárogva főként felderítő/szabotázs akciókat hajt végre.Feladatukból adódóan nem ritka hogy akár több 100X-os túlerővel kerülnek szembe a 4-8 főből felépülő "Team-ek".Harci körülmények között ezeknek a kommandósoknak tehát jóval többre van szükségük mint az alapvető túlélési technikák ismeretére.
    Esődleges fontosságú az álcázás, így a tűzrakás és a táborverés valamint
    számos túléléshez szükséges tevékenység kilőve!
    Ebből a felületes elemzésből is kiderül hogy a különleges egységeknek tanított katonai túlélés jóval több mint az alapvető, "civileknek" is oktatható túlélési technikák.

    Itt egy jó kis cikk az "ezredről" :

    http://warfighter.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=50&Itemid=32

    A selection során számos veterán SAS-es is meghalt már illetve képzett amerikai tengerészgyalogosokkal is előfordul hogy elbukják a válogatást...
  • Survivorguy
    #392
    Haulin... Hogyha rendesen be ásod magad a hóba akkor ott bent a hőmérséklet 0 és mínusz 10 fok között marad, még hogyha a kinti hőmérséklet mínusz 40 fok is :) Amúgy tudjuk hogy sok kamu van benne, de nem baj Bear többet kibír mint te vagy én vagy mindenki össze véve itt a fúrumon :)
  • Haulin
    #391
    valaki tudna adni privátba vmi linket arról hogy élte túl a várost? mert arra kíváncsi lennék:D az erdélyi rész mellett a városi lehet a legjobb, számomra:D
  • Haulin
    #390
    mindenhol megvan az a bizonyos cigánytelep, szóval,... amúgy azért írtam h kamu az egész mert kimentek szibériába, nemhinném h úgy kelnétek fel h az ujjatok nincs legalább egy kicsit se megfagyva, az tény h megmutatta h kell visszamászni ha beesik valaki a szakadékba, amúgy a nagy része szerintem kamu, megy a sivatagban és iszik egy korty vizet és úgy megy tovább csomó kilómétereket. //survivorguy ne feketítsd be a városunkat:D// azt is aláírom hogy a gusztustalan állatokhoz van gyomra, de azért -30 fokot nemhinném hogy kibír hó alatt...
  • Survivorguy
    #389
    Jó magam is Salgótarjáni vok, deee én inkább csak cigáyn telepnek nevezném. Amúgy a beszédmel nem tudok mit kezdeni, ez van így is afektáltam.
  • Survivorguy
    #388
    Köszönöm szépen, én komolyan veszem a túlélést, ennek szenteltem az életemet és próbálom utánozni Bear-t, biztos ezért tetszik :D
  • Grove4
    #387
    grammarnazi ON
    *Salgótarjánban
    grammarnazi OFF
  • Azemah
    #386
    Tényleg? Na ezt nem tudtam :-) Mindenestre tetszik :-)
  • Robez84
    #385
    Salgótarján-ban beszélnek ilyen akcentussal