1949
  • gordon 24
    #1149
    Jó hát persze! Értem én amit mondasz..

    Biztos hogy nem 100%-os a belső nézet.. Lehet hogy gyorsabb is lennék a hooddal, de mondjuk nekem (ezt mondjuk láthatod is a versenyeken) majdnem mind1 hol végzek stb.. Az egész egy jó móka.. Sokan nem értenek, mindenki mondja ha gyakrolonék igy menne ugy menne stb.. Mert azt mondják nem megyek rosszul.. Oké elfogadom..
    De nekem az ugy már nyűg! Igy meg egy jó szorakozás..
  • Yeltzin
    #1148
    Értem, csak nálam ez tök ösztönös, sosem kellett külön rákoncentrálnom. GTR2-ben, GTL-ben az összes jobbkormányossal rögtön tudtam menni, azért mondom, hogy erről a problémáról nem hallottam.

    Amúgy feelingben tényleg jó, ha van cockpit nézet, de nem minden játékban van elég jól megcsinálva. Érdekes módon iRacingben eszembe sem jutott volna hiányolni a hoodot, ott tökéletes a belső.
  • Yeltzin
    #1147
    Na ezt mondtam én is, csak te érthetőbben fogalmaztál :)
  • gordon 24
    #1146
    Miről? Arról hogy késöbb kell fordulni??
    Pedig egyértelmű..

    Hiszen ott van az autó jobb oldala.. Ugy értem a késöbb fordulást, hogy belsőből késöbb érsz ahhoz a pontra ahol fordulsz, tehát a látvány van később.. Igy érted?:D

    Ha hood nézetből mész tök mind1 hogy jobb vagy bal kanyar mind2 x ugyan ugy inditod a fordulást, ugyan ugy csinálsz mindent..

    De belsőnél a jobb kanyarnál már más a szitú nem fordulhatsz ugy mint balra..

    De biztos érted mit mondok.
  • Alexease
    #1145
    Amugy egy atlag monitornak, atlag tavolsagbol nezve, olyan 20-35 fok lehet a betekintesiszoge. Valaki vigye le a monitort az autojahoz, tegye a muszerfal fole, es fenykepezze le:) Amennyit kitakar, annyit latna rajta - elvileg:DDD
  • Yeltzin
    #1144
    Ez fura, ilyenről még nem hallottam :)

    Amúgy 19-es moncsim van, nem éppen szimulátorbarát méret... :( Haverom 28-asán simán tolnám belsőből.
  • Alexease
    #1143
    En is csak es kizarolag cockpitbol mentem/megyek, amiben nincs, az mar nem is tetszik:D De csak a hangulata miatt, ad valami belso teret, viszonyitast, tererzetet stb. korem - meg ha hulyen is hangik:)
  • gordon 24
    #1142
    Kezdem azthinni, hogy egy 14 colos moncsid van:DS


    Nekem abszolut nincs bajom a kilátással.. Mondom csak a chevynél. A többi autó hibátlan..

    Nekem a Hood nézettel egy bajom van, hogy középre rak. Szóval nem jobb (ausztrál angol) vagy bal oldalon ülsz, hanem középen.. Nekem ezért nem megy azzal a vezetés.. Állandóan lerakom a jobb oldalát az útról.. Mivel ugye belsőben késöbb kell fordulni.. Ez városi pályán meg egylő a halállal:D
  • Yeltzin
    #1141
    Minél több dolgot látsz egy négy tenyérnyi felületen, annál kevésbé valóságos. Képzeld el, hogy a szélvédőn egy akkora lyukon látsz ki, amekkora a monitorod - na ezt a látványt állítsd be, és akkor vagy helyben. Az összes többi (műszerek, tükrök) virtuális kell legyen, különben a kilátást áldozod fel.
  • pointer4
    #1140
  • gordon 24
    #1139
    Nem kimegy a kamerából!
  • Yeltzin
    #1138
    Nem, nekem tényleg csak az amúgyis apró látótér további leszűkítésével van gondom. Épp elég baj, hogy az ember nem érzi a segge alatt a vasat, nem tud körülnézni, és a hanghatások is erősen elmaradnak a valóságostól, ha még a monitort sem használom ki teljes felületen, csak még távolabb kerülök a realitástól.

    Ugyanolyan köröket megyek minden nézetből RACE07-ben, csak az egyiket élvezem, a másikat nem - innentől kezdve az a kérdés, mazochista vagyok-e (a válasz pedig : nem) :)
  • pointer4
    #1137
    Már hogy pici lesz a tükör, vagy rosszat látsz benne ?
  • gordon 24
    #1136
    Nem teljesen értek egyet! Mivel a tura autokban nem az az ülés pozició mint egy normál autóban.

    Ha megnézel egy igazi wtcc -s gépet pl nekem volt szerencsém a lacsit nyitott ajtónál megnézni. Az ember a első és a hátsó ajtó közötti oszlop körül ül a kormány pedig jó 40 centivel hosszabb rudon kiáll a müszerfalból.
    Ezt azért csinálják hogy az autó suly elosztása jobb legyen..

    Ha viszont ezt az esetet veszem akkor ő kb jó 1 méterre van a szélvédőtől.. Igy sokkal messzebb van az ablak, magyarán többet lát a müszzerfalból többet lát az autóból mint egy átlag autós.

    Az amit mondasz, hogy toljam elölre a kamerát pedig azért nem jó, mert akkor nem látom a tükröket.. Mivel én Real tükröt is használok..
    Ezért annyira hátul kell ülnöm hogy ezek is láthatók legyenek.
  • stingray
    #1135
    Tényleg a Bms Incignito vagy mb amg a leggyengébb a stcc/wtcc ben?
    Vagy csak én érzem hogy az összes rossz tulajdonság benne van.
    Lenyomom a toledo val vayg a 406 ossal is,sőt a többi között alig érzek különbséget talán csak a első vagy hátsó kerék hajtás érződik ki.
    Vagy azért lett ilyen mert nem adták a nevüket a játékhoz és ez a bosszú?
  • pointer4
    #1134
    Én periférikus látómezőről tanultam általánosban és valami 180° ot emlegettek. Tehát aki így lát mint a képen vagy még jobban és akár igazi autóversenyző is, azt csalásért ki kell zárni ? :D
    Illetve ez egy 72cm széles képernyő, amit már 70.000 Ft tól meg lehet venni ha akciós időszakban látogatjuk a tescot, az 1 méterről nézve remek módon kitölti a látómezőt.
    Inkább arra tudok gondolni - amit lehet magadnak se vallasz be - hogy így jobban látod/érzed a patka/kerék viszonyát, amit egy igazi autónál is csak érezni lehet sok tanulással. Talán emiatt nehezebb belsőnézetből, nem a kisebb látvány miatt.
  • Yeltzin
    #1133
    RACE07-ben a hood nézet nem magasabb, mint a belső, kb. szemmagasságból mutatja a környezetet. Nekem sokkal inkább megfelel ez a valós látószögnek, mivel a belső akkor lenne realisztikus, ha kb. a csomagtartóban ülve néznék ki egy nagyon távoli szélvédőn.

    Látószögön is sok múlik, bár az ember teljes periférikus látása kb 180 fok, a konkrétan használható látómező koncentráció közben erősen leszűkül, 60-70 fokra. Ennyi erővel a default 100% látómező már kapásból defektes a játékokban. El kell fogadni, hogy nem ezeken múlik a realisztikusság, hogy van-e előttem műszerfal vagy nincs. Szemmagasság és látószög, ezek az elsődleges paraméterek. Ilyen tekintetben az LFS beállításai verhetetlenek.
  • Yeltzin
    #1132
    Remek példakép! Ha a monitorod mondjuk 30 cm széles, akkor ilyen nézetben konkrétan kb. 25x6cm a teljes szélvédő. Mintha egy csövet szerelnél a sisakra. Arról nem is beszélve, hogy ilyen látószögben szimezni legalább annyira árkád és cheat, mint tetőkamerával. Talán egy légy lát ilyen szögben, de ember biztos nem :)

    Peti! Belső nézetnél sem kell látnod a csonkot, mert ha előre tolod a kamerát egészen a műszerfalig, semmi ilyesmit nem látsz, ráadásul így kb. olyan távolságba kerül minden, mint a valóságban, ha te is 60-80 cm-re ülsz a monitortól. A legreálisabb az lenne, ha a kamera ott lenne, ahol a szélvédő van, hiszen ha a monitort vesszük szélvédőnek, akkor a valós szem-monitor távolságnak egyeznie kell a képzelt szem-szélvédő távolsággal. Mindezt hagyományos, 4:3 körüli, 20 colos monitorok esetén mondom, az már egészen más tészta, ha valaki 28-as wide-on szimezik.
  • Encore
    #1131
    Azt kihagytam, hogy a 30x15 centis dolgot úgy értettem, hogy annyit látok az útból, ami előttem van és akkor mindegy hogy belső vagy motorháztető nézet, mert hiába látok a motorháztetőről többet, ami a lényeg azaz az út előttem az ugyanannyi... Nem tudom érthető-e? :)
  • pointer4
    #1130
    Lezárom a vitát :D nem kell 3 monitor hogy rendesen láss, elég 1 szélesvásznú.
    Aki orrnézetből játszik az csal, és kész punk tum :D Majd ha találkozik egy rendes szimmel ahol nincs is más nézet, majd **op egy nagyot mire átáll. Illetve komoly versenyeken pl van ilyen limit, mint a többi segítség kikapcsolása is.

    Szerintem ennyinek elégnek kell lennie:

    (az átlátszó autó nem mérvadó, csak melóban nem találtam most másik képet) Aminek látszania kell az látszik. Oldalranézni meg gombal.

    Amúgy meg jó dolog nordon körbedriftelni, csak igazából bizti költséges is :D

  • Encore
    #1129
    "Hát ha ültél már autóban, és ott egy 30x15 centis lyukon láttál ki előre..."
    mindegy hogy belső vagy motorháztető nézetben nyomod a 30x15 centis lyuk a motorháztető nézetben is csak 30x15 centi.

    Nyílván nem láthatunk úgy a játékban mint a valóságban mert az emberi szemet nehéz lenne leutánozni, de aki mondjuk T-nézetből F1-ezik az előnyben van a többivel szemben. Mindenki úgy játszik, ahogy neki tetszik, de nem véletlenül hívják ezeket szimeknek, akkor igyekezzünk úgy is használni őket. Még csak nem is annyira a motorháztető nézettel van a baj, hanem mint említettem a T-nézet vagy a külsőnézettel.
  • Solt
    #1128
    Realisztikusabb, mint a gépháztető nézet, akárhogy is csűröd csavarod! Mindenki úgy játszik ahogy akar ez tény, viszont a gépháztető nézet minden hangulatot, és a realisztikusságot mellőz! Egy arcade bohóckodássá teszi a szememben a játékot...

    Jó neked, hogyha rád tör a valóság iránti vágy, akkor simán beülhetsz bármelyik játékban szereplő autóba... irigyellek... :D Amíg én ezt nem tehetem meg, marad a valóság megközelítése a lehetőségekhez képest legélethűbb módon... ez pedig nem azt jelenti a szememben, hogy a gépháztetőn csücsülve bohóckodom! :D

    Ne érts félre, ez nem bántás, csupán szubjektív vélemény... ;)
  • gordon 24
    #1127
    Hát:D Én belsőből nyomom kormánnyal:D

    Mivel az még unreal, ha egy rudat látsz egy ricnivel:D

    Szóval inkább legyen még egy kormány.. Azon kívül szerintem is sokkal jobb a belső nézet.. Én nem is tudok már mással menni. Multkor Henrik irta, hogy próbáljam ki hátha gyorsabb leszek.. Egy épkézláb kört nem birtam összerakni..

    De mind1 csinálja ugy mindenki ahogy szeretné.. De szerintem is a belső nézet a legjobb!
    De azt azért hozzáteszem, hogy máramelyik autóba.. Mert pl a Laccettiből kurva szar kilátni, ráadásul idegesítő az a baszot nagy tükör is.. Annál az autónál biztos nem ugy mennék..
  • Yeltzin
    #1126
    Hát ha ültél már autóban, és ott egy 30x15 centis lyukon láttál ki előre, akkor elfogadom, hogy a belső nézet realisztikus. Amíg nincs legalább három 24-es monitorom, addig kizárt, hogy belső nézettel szopassam magam. Az a legviccesebb, amikor valaki belső nézetből megy, és még a kormányt is bekapcsolja. Tök reális tényleg, kormány a kezemben, aztán egy méterrel előttem még egy kormány valaki más kezében.

    Sajnos erről a témáról már az összes szimes fórumon volt több hónapos vita, kár lenne itt is elkezdeni. Mindenki úgy menjen, ahogy akar, én ha valósághiányom van, beülök az autómba, ha meg játszani akarok, nem látom értelmét saját magamnak megnehezíteni a dolgot.
  • Solt
    #1125
    Én tuti, hogy a realisztikus beállítás esetén csak a belső nézetet engedném... szerintem is már-már csalás kategória a gépháztető nézet...
  • Solt
    #1124
    Nem is kell megépíteni, azt megteszik helyetted! :) Igaz, hogy drága, de zseniális dolog... én imádom! :)

    Én azt mondom, hogy olyan játékban amit szimulátornak hívnak, illene minden tekintetben a valósághoz közeledni... persze ez is szubjektív vélemény...
  • Solt
    #1123
    Persze, hogy korlátozottabbak a látási viszonyok... ez a valóságban is így van, sokkal többet látnának, ha kiülnének az elejére a vasnak! :D

    Nekem minden porcikám tiltakozik a gépháztető nézet ellen... egyszerűen nem csak a realisztikusság érzetét veszi el, hanem az egész hangulatát... persze ez szubjektív magánvélemény!

    Én nem a freetrack-ről beszéltem, hanem a TrackIr-ről! ;) Jól konfigurálva hatalmas élmény...
  • Hecker007
    #1122
    OW-ban én is belsőnézettel megyek, zárt kocsikban viszont inkább géptetőről nézem a pályát
  • Encore
    #1121
    Persze ebben is van valami. Mondjuk én azt utálom nagyon, amikor valaki F1 szimulátort "TV kamera a pilóta feje felett" nézetből játszik. Ilyenkor magsabbról látja be a pályát jobban látja az íveket meg ilyesmi, ez szerintem már-már csalás kategória.
  • Hecker007
    #1120
    igen és nem rossz ötlet a TrackIr csak még nem tudtam rászánni magam a megépítésére :)
    így én géház és lökös nézet párti vagyok =)
  • Danecay
    #1119
    Én is motorháztető nézetből szoktam tolni, kivéve az open wheeler esetében, realisztikusság ide vagy oda. Valóban realisztikusabb cockpit nézetből játszani, mert olyan mintha a kocsiban ülnél, ugyanakkor az esetek többségében korlátozottabbak a látási viszonyok mint a valóságban. A valóságban nagyobb a látótér, amihez hozzájárul az ember periférikus látása , továbbá a szabad nézelődés lehetősége is. Utóbbit valamilyen szinten kompenzálja a TrackIr, de mégsem ugyan az, mert ugyan a fejedet elfordítod, de a tekintetedet nem, hogy lásd is a monitort. Én is ki akartam próbálni régebben, de valamiért a webkamerám 12FPS-t produkált működés közben, ami ugye kevés, ugyanakkor elvileg tudta a 30FPS-t, de csak abban az esetben tapasztaltam a videót rögzítettem vele, viszont ha így tudta, akkor amúgy miért nem? Mindegy is, mert egy ideje Vista-t használok és valamiért Vista64 drivert nem csináltak hozzá, így nem is tudom használni.
  • Solt
    #1118
    Ezzel most a gépháztető nézetet akarod indokolni? :)) Mellesleg TrackIr... :)
  • batihu
    #1117
    Lada 110 WTCC mod van már?
  • Hecker007
    #1116
    Ezzel csak az a gáz hogy a valóságban teljesen máshogy látod a dolgokat mint a játék cockpit nézetében, meg ügye a játékban nem tudsz odanézni ahova akarsz és így még a teljes utat se mindig lehet látni.
    Félreértés ne essék nem akarok vitázni csak a véleményemet írtam le!
  • Hecker007
    #1115
  • LaszloLedzenyi
    #1114

    bazdmeg
  • pointer4
    #1113
    Ménem?

  • Encore
    #1112
    Annyira azért nem vagyok fanatik, hogy 30 fokban sisakban meg overallban üljek a gép előtt. :D
  • pointer4
    #1111
    Van, vegyél 15k ért egy sisakot, annál nincs élethűbb :D Tűzálló ruci mellett már nem gáz :D
  • Encore
    #1110
    Mindig belső nézetből játszok, úgy élethűbb. Inkább legyenek kicsit rosszabbak a látási körülmények de érezzem, hogy "élethű". :) Még az rFactoros F1 modokat is helmet view-ban nyomom. Sőt, most azon dolgozom, hogy Evo-ban is be tudjam kapcsolni a helmet nézetet a kocsikban, úgy mint a F3000 szériában is van. Ötlet?