356
  • Prof William
    #156
    A Watchmen világában a hősök 99.99% - nak semmilyen képessége sincs. olyanok mint Batman. Egyszerű emberek akik maszkot húznak, képzik magukat, edzenek, mindenféle kütyüt használnak, hogy aztán lenyomják a bűnözőket.

    Rorschach is ilyen. De stílusilag, a legnagyobb arc a sztoriban. A képregényben is nagyon tetszett de a film után már tényleg ő a legjobb az egész sztoriban. :)

    Az egyetlen ember akinek tényleg szuper -vagy inkább isteni?- ereje van az Dr. Manhattan. ( Ő az aki úgy néz ki mit egy túlméretezett foszforeszkáló törpapa. )
  • Viktor99
    #155
    Itt érdemes körülnézni -.-
  • Orionk
    #154
    ő melyik hős? akinek az arca el van takarva, valami ruhával, amint fekete foltok vannak? neki mi a képessége?
  • threeman
    #153
    Rorschach for prez! :)
  • Orionk
    #152
    szia!
    köszi

    azt tudom, hogy ma kezdték vetiteni, mert ugy volt, hogy ma megyek el rá, de végül jöv. hét lesz belőle.

    Egy ilyen kötet milyen vastag lehet? mennyibe kerülhet?

    Szóval, akkor azt mondod, hogy 12 fejezet az egész watchmen. Az egész watchmen, ez azt jelenti, hogy 1985 től kezdve amit kiadtak watchment, az a egész 12 kötet?
  • Watchmen
    #151
    3 kötetet adtak ki. 1 kötet 4 fejezetet tartalmaz. Szóval 12 fejezet az egész Watchmen. Idehaza kiadták a 3 kötetet magyarul.
    A filmet pedig ma kezdték el vetíteni a mozik.
  • Orionk
    #150
    értem, akkor mik ezek az uj mostani képregények a watchmen-ről?

    Ujra elkezdték kiadni őket? vagy csináltak képregényt is a film mellé?
  • Prof William
    #149
    Az elején nagyon tetszett hogy tulajdon képpan ilyen fényképek formájában láthattuk azt ami csak az öreg bagoly a képregénybe szúrt regényrészleteiből derül ki. Remek megoldás volt.
  • Prof William
    #148
    Igen igen. :) Nem jegyeztem meg jól a nevét.
  • knightbali
    #147
    1985
  • Orionk
    #146
    Én nem ismerem a watchmen történetet.

    Ennek ellenére jöv. héten megnézem a moziban.


    A képregényeket mikor gyártották? Régi képregényről van szó, mint pl. a pókember esete, és akkor most megfilmesítették a watchmen-t?

    Erről van szó?
  • martindante
    #145
    Spoilermentes Watchmen-kritika
  • Szolnokboy1
    #144
    Roschard = Rorschach?
  • Prof William
    #143
    Na akkor Spoiler nélkül...

    A film szerintem jó lett. Szinte 100% ig követi a képregényt de olyan szinten hogy még a dumák 99% a is szóról szóra megegyezik...
    Hogy az utolsó 1/3 -ad szar? Hát az utolsó rész már inkább olyan 70% -ban követi képregényt de a csattanó és mondanivaló az csorbítatlan marad. Szóval ha szar a vége akkor képregénnyel van a baj. Szerintem semmi baj sem volt vele...

    BRUTÁLIS!!!! - Nem spóroltak a vérrel de sztem tökéletesen illett a képregény világába... Az ütéseknek súlya és következménye volt...

    Szereplőbenyomások szintén spoiler nélkül...

    Dr. Manhattan: Kedvenc hupikék törpikénk se több se kevesebb mint a képregényben. 100% CGI a srác. Páran azt mondták rosszul játszik + minden de sztem 100% -osan azt adja ami a képregényben volt bár a történetét jobban kifejthették volna. Majd a rendezőiben... - Tisztességes Iparosmunka

    Nite Owl II: Bagolysrác is jól adta kicsit a szerencsétlen Clark Kentre emlékeztetett, aki egy lappáttal rátett a szerencsétlenkedésre... Később persze coolabb lesz... - Tisztességes Iparosmunka

    Miss Jupiter: Se nem jó se nem rossz... Kelett egy nő is a filmbe. Korrektül játszott... - Tisztességes Iparosmunka

    Komédiás: A Rövid játékideje ellenére sztem jó volt. mint a színész mint ahogy játszotta. Kedvenc mondat "Imádok hazai földön dolgozni!" :)

    Ozmó: Nekem túl fiatlanak és túl szépfiúsnak tűnt a mint a karakter mint a színészi játék... Gyenge közepes vagy roszabb minősítését érdemel...

    Roschard: Na ő 10/10 volt! Mint a színész mint a karakter megformálása. Emlékezetes alakítást nyújtott.

    A filmről később írok de az már spoileresebb lesz. :)
  • Suffering
    #142
    állitolag a film 2/3-ada jo lett. de az utolso 1/3-ada ritka szar lett.
  • ProGabe #141
    tééényleg? :)

    majd' 100km-t utazni, 3 órás film, időhiány. nem megy :\ na mindegy, ez egyéni probléma. várom a beszámolókat
  • Szolnokboy1
    #140
    nem csak 2 alkalommal játszák, felvilágosítalak. :)
  • ProGabe #139
    óóó fákk. ma lett volna egy jó alkalom, hogy megnézzem. nem jött össze. amikor meg haverok mennek nézni én nem érek majd rá :(
    marad a HD változat...csak 4-5 hónap
  • Viktor99
    #138
    Én is megnézném de egyedül valahogy nincs kedvem menni és nem sok ismerősöm rajong az ilyenekért... :S
  • Prof William
    #137
    Rosszul fogalmaztam. :)
  • Szolnokboy1
    #136
    a kettőnek nem sok köze van egymáshoz. attól, hogy valami bukás, még lehet kult.
  • Prof William
    #135
    Én holnap a 2 -órás előadáson ott leszek... Érdekel mit hoznak ki belőle...

    Ez a film vagy kult lesz vagy óriási bukás...
  • ProGabe #134
    spoiler makró
  • Watchmen
    #133
    Hatalmas lesz kétség se férhet hozzá.

    Holnap én megnézem csak gőzöm sincs hogy kell csinálni azt, hogy fehéren írjak:D
  • Darkerboy
    #132
    Hát igen, nagyon várós.
    Aki holnap megnézi, az délután/estefelé rittyenthetne ide egy kis élménybeszámolót, persze spoilert jelezve... :D
    Mert én pénteken nézem, és kíváncsi vagyok más(ok) véleményére! Köszönöm!
  • Prof William
    #131
    Ettől csak jobb kedvet kaptam hozzá. + bebizonyosodott hogy nem hagynak ki semmit. :)

    A Komédiás tömegoszlató és vietnámi módszerén meg nem lepődök meg ismerve a stílusát. :)
  • Watchmen
    #130
    Ha képregény szerint van minden az a baj.....ha nem a képregény szerint van akkor meg az a baj....könyörgöm akkor mi a jó?

    Holnap bumm bele Snyder tudom megcsinálta!:D
  • Darkerboy
    #129
    Igazad van. :D
    Egyébként nem értem...Eddig mindenki azért sírt, mert nem volt a képregényes filmekben kellő minőségű/mennyiségű/durvaságú erőszak. Most itt van egy Watchmen, ami tényleg odatett mindent (remélem legalábbis), és most meg ez nem tetszik. Soha nem megyek el kritikusnak az tutti. :D
  • ProGabe #128
    ez nem kritika, hanem nyálverés. ezt az oldalt be kéne tiltani -.-
  • Darkerboy
    #127
    Még egy kritika:
    Kritika
    Iszonyatos erőszak! Pénteken megyek nézni Szolnokra!!!! :D
  • Watchmen
    #126
    És pont itt a lényeg a későbbiekbe biztos kiderül.....ez benne a durva....
  • [NST]Cifu
    #125
    Spoiler / képregény téma:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha kiderül, hogy Veidt a felelős az egészért, és nincs földönkívüli erő, amely ilyen mészárlást vitt végbe, akkor ugrott az összeborulásért felelős indok. Ugyebár azért "robbant ki" a béke, a már küszöbön álló atomháború helyett, mert egy nagyobb külső veszélyforrás tűnt fel. Emiatt ajánlotta fel a Szovjetunió a segítségét az USA-nak. Veidt mindenkit elnémított, aki tudott erről, azokat, akik a polipot létrehozták, a Comediant, aki látta a szigetet, de még a saját belső segítőit is. Ideális esetben Veidt lett volna az egyetlen, aki tudja az igazat.

    Ha nincs külső veszélyforrás, akkor nincs indok se az összeborulásra, és vissza a hidegháborús sakktáblára elv érvényesülnek. Dr. Mannhatten azért ölte meg Kovacsot, mert ő nem volt hajlandó megalkudni. Amiről persze nem tudtak (Nite Owl II. kivéve, bár ő sem valószínű, hogy teljesen tisztában volt vele), hogy a naplóját elküldte a médiának - ugyebár ezzel ér véget a képregény.
  • Orionk
    #124
    javítom előző hozzászólásom. mostmár kirakták, hogy vetíteni fogják.
    üdv.,
  • Orionk
    #123
    Szevasztok!

    Elméletileg magyaroszágon is most csütörtökön, azaz március 05-én kezdik vetíteni a filmet a mozikban.

    Ennek ellenére a szegedi cinema city mozi még március 9-én sem fogja vetíteni. Ez hogy lehet?
  • Watchmen
    #122
    Sajnos egy képregényt, és egy filmet összehasonlítani nem lehet.
    Nem baj várjuk a filmet ezerrel:D
  • jamamura
    #121
    pedig nagyon akartam, hogy bejöjjön. az elmút években a képregényt többször is átnyálaztam. most is azt olvasom...
  • Watchmen
    #120
    Egy vélemény a sok közül várható volt, hogy mindenkinek nem fog bejönni a film.
  • jamamura
    #119
    WATCHMEN kritika. egy film, amit könnyen lehet tisztelni, de nehezen élvezni.
  • Pipör
    #118
    Zsíír csütörtökön meek moziba már le is foglaltattam :D
  • Watchmen
    #117
    Már csak 3 nap:D