201
  • freemanone
    #121
    Időközben találtam egy jó kis doksit MAC és Adobe viszonyáról.
    Doksi

    Nem 100%-os a támogatása :) Az új coccokat már majdnem kivétel nélkül fel lehet rá telepíteni, de a régebbieket abszolút nem is támogatja Leopardon.
  • A1274815
    #120
    "Illetve az alaptűzfal csak a bemenőt szűri, kimenőt nem (holott XP-jével ellentétben mindkettő irányban szűr)."

    IE kivolt engedve és azon keresztűl jöttekbe.
    Mutassa már meg valaki azt a részt ahol azt írják, hogy Administrator fiók illetve root jogokat szereztek meg.
  • assdf
    #119
    "nagymellü katinkának" inkább azt magyaráznám hogy az openszex mennyire jó :)
    Főleg ha free is :)
  • tomcsa4
    #118
    Úgy is hagytak. A vistában alap az UAC, melyek ki leeht kapcsolni, de akkor már nem alapról beszéltünk. Illetve az alaptűzfal csak a bemenőt szűri, kimenőt nem (holott XP-jével ellentétben mindkettő irányban szűr).

    A Win nem azért eltejedtebb, mert könnyebb használni...nem. Azért mert MS remek üzletpolitikát folytatott és folytat, belesúlykólja az emberekbe, hogy Win az isten (meg office) más semmi. És ugye anno játékok nagyrésze is erre íródott, programok is és máig nem tértek le erről az úrtól. Na ezért, és most leeht akármilyen jó a Linux, fene sem vált rá. Az irodában nagymellű Katinkának magyarázd el, hogy OpenOffice (vagy ennek variánsai, Star, Euro, Start stb) van olyan jó, mint az MS Office. Vagy a főnökének. Bár már egyre többen (olvasataim szerint) választják az ingyenességet és az alternatívákat MS termékeivel szemben.
  • Csaba42
    #117
    "[...], hogyha nekem tökéletesen megfelel és bevált a windowsos Photoshop, akkor mi a francnak kísérletezgessek és keresgéljek olyasmit ami talán lehet hogy majdnem olyan jó, de mindenképp alkalmazkodást igényel???"
    Azért, hogy te is akkora pro legyél, mint ők.
  • freemanone
    #116
    Lehet, ebben nem vagyok biztos ezért is írtam így. Viszont a lényeg akkor is az hogy mindkét oprendszert ott buktatták meg amit maga a gyártócég előnyei között sorol fel. A Safari mondjuk kicsit kényesebb kérdés, mivel az apple-nek sosem felelt meg a más gyártók által létrehozott termék. Mindíg azt a tendenciát követték, hogy csináljunk újat sajátot! Ami nem is lenne baj, ha nem egy atom bugos cuccal debütálnának mint annó WIN95 bemutatón a kék halál... vagy az office beszéd felismerő rendszere 2006-os bemutatón... és még lehetne sorolni.
  • freemanone
    #115
    No para, csak egy kicsit furán jött le nekem a válaszod. Az alap rendszer alatt nekem az jön le, hogy mindent úgy hagynak ahogy az "gyárilag" feltelepül.
  • sirpalee
    #114
    Ha jól tudom adobe nagy mac támogató. A photoshop hagyományosan nagy mac-es progi... A flash-t meg nem olyan régen olvasztották be magukba, de gondolom az is szép rendesen portolva van / lesz mac-re is.
  • floatr
    #113
    Páran felvetették a böngésző mögötti állatinagy biztonsági rendszert -- lehet h a korábbi cikknél, ami erről szólt. A flash-en keresztül elvileg csak egy sandboxba jutottak volna, de a "virtualizáció" is gázos volt, a sandbox egyik biztonsági résén át szívta be a vista a támadást.

    Egyébként ez a teszt arra volt jó h a júzerek szokásos tevékenységének biztosítottságát is ellenőrizzék. Magyarán azon bukott el a két OS, hogy elkezdte őket valaki használni, ennyi. Jelentkezzen az, aki csak nézegeti a renszerét, és nem használja :)
    Nyilván egyébként bárki telepített volna az Ubuntu alá is 5-10 ezer dollárért egy backdoor-t, de biztos mozgalmi okok miatt nem tették
  • szitast
    #112
    Én "miről kellene lemondanom, ha Linuxot használnék" mondatra reagáltam.
  • floatr
    #111
    Ez a cikk nem volt már meg egyszer itt?

    ---------------------------------------

    Aki valóban alternatívákat keres, annak itt egy site pont migrációs célra.

    Nem mellesleg kicsit röhejes hozzáállás, ha valaki elvárja azt h MINDEN ingyé legyen. Ti. ingyen alternatíva egy rohadtdrága fejlesztőkörnyezetre, grafikai programra, videovágóra stb. Vannak alternatívák, némelyik ingyenes, van ami kompetitív, és vannak fizetősek, meg gagyik is. Csak egy kicsit szét kéne nézni, bár ha vkinek az agyát beszőtte a redmondi pókháló, úgy télleg nehéz.

    A driver téma meg éppen a vista kapcsán jött elő kissé nevetséges formában, miszerint épp a driverek miatt halogat meg. Már ha van valamihez vista driver. Félretéve a fikázást, egy minimális marketinggel is alig támogatott rendszertől szerintem elég nagy teljesítmény a jelenlegi driver-készlet, szemben a redmondiak szemefényével. A nyomtatók nagy százaléka támogatott (még ez a i350 is, csak utána kell kotorni), bár csakúgy mint a webcam-ekhez, ezeket a drivereket sok esetben nem a gyártók készítik... vicces, mi?

    A magam részéről nekem csak a webcam-et kellett kicsit kézzel terelgetni, minden más ment még tán egyszerűbben is, mint a komoly alternatívák esetében. Videokamera IEEE-1394 porton, fényképezőgépek, HP nyomtatók minden mennyiségben, SMB/CIFS hálózat, office, fejlesztő/tervező eszközök (ez pl esetemben még jobb is)... meg minden fiszimfaszom.

    Játékra meg ott a konzol
  • Inquisitor
    #110
    Azért érdekes ez az OS fikázás. Lehet csak nekem tünt fel, hogy MEGINT a Flash-el vannak a gondok?
    Nyilván egyik OS sem "tökéletes", de ha teszem azt Linuxra rendszergadai jogosultsággal telepít valaki egy Backdoor alkalmazást, onnantól az is ugyan úgy átjáróház lesz nyilván.

    Megjegyzem nemrég zsinorban a sokadik ismerősnek nyiffant ki a gépe trójai/spy progitól, telepített friss vírus és spy írtó, valamint bekapcsolt tűzfal mellett. Igen is rá KELL(ene) nevelni a usereket, hogy ne nyomogasság a Yes/Igen/Next/Tovább gombokat a felugró ablakokban, ne nyissanak meg mindenféle gagyi levelet (hölgyek egymás közt küldött Hoax és vagy vírusos PPS dilejai viszik a prímet), és így tovább. Az ember feldughatja a világ legbiztonságosabb rendszerét is, ha a user mindenkit beenged ...
  • Gerygrey
    #109
    Neked nemjó az alternatíva sem, neked PONTOSAN ugyanaz kell, ami semmiben sem különbözik, mert nem tudsz alkalmazkodni.
    Ha elolvastad volna a hozzászólásomat (és nem csak fröcsögni járnál ide a "hülyewindózfanboyok"ra) akkor láthattad volna, hogy azt írtam: ha kell, tudok alkalmazkodni és megtalálom menüben ami kell, legyen az magyar fotosop vagy gimp vagy bármi más. Ha nincs a megszokott windows-os Photoshop CS3, akkor megcsinálom mással, csak egy kicsit esetleg tovább tart és gondolkodni kell.

    De ha VAN és elérhető a megszokott rendszer amivel probléma nélkül tudok dolgozni, akkor minek keressek alternatívát? Csak hogy menő lehessek a hozzád hasonló linuxkockák szemében, és hogy jól megmondhassam a frankót, hogy igenis, létezik alternatíva? Bocs, de nekem ez nem életcél. Ha van egy kis felesleges időm, nem fogok linuxot babrálni, inkább elmegyek motorozni vagy elviszem az asszonyt Párizsba.

    Mikor fogják a windóz fanboyok megérteni, hogy tojok a ps-ükre, meg a 0 alkalmazkodóképességükre
    Majd amikor a linuxfanboyok megértik, hogy tojok az alternatívájukra. Alternatívát olyan dolgokra szoktam keresni, amiből bármilyen ok miatt nem jó a meglévő. De a win esetében szó sincs ilyesmiről, hogyha nekem tökéletesen megfelel és bevált a windowsos Photoshop, akkor mi a francnak kísérletezgessek és keresgéljek olyasmit ami talán lehet hogy majdnem olyan jó, de mindenképp alkalmazkodást igényel???
  • Molnibalage
    #108
    Ja.
  • Csaba42
    #107
    Valószínűleg volt benen olyasvalami, ami sértette a házirendet. Ugyan nem néztem meg, de valszeg az egyik "vistafan" (pfőőőj, de gusztustalan, kb. mint jobb-, és baloldali, AMD-s és Inteles, Ati-s és GeForce-s; magyarán undorító) hsz-ét is törölték, ami nem állt másból, csak káromkodásból.

    "Meg olyan büszkén hírdeted, hogy csak az 1 bites agyú usereket lehet elcsalni egy oldalra. Hát hidd el, hogy téged is eltudna bárki."
    Ebben van valami. Senki sem hibátlan, mindenkit át lehet verni valamilyen szinten. Én is azt hiszem, hogy engem nem lehet átverni, mert eddig sem sikerült, de honnan is tudnám, hoyg tényleg nem vertek át eddig, illetve nem fognak? Persze, azért a bizti kedvéért legyünk optimisták, s szemfülesek. :)

    "lol menj vissza gyurcsány videókat vágni:))) vistakocka..."
    Érdekes, ha én írtam volna be ugyanezt, csak O.V.-vel, akkor biztos kaptam volna ajándékba 3 felkiáltójelet. Érdekesen müxik az SG-n a moderálás. Ja, hogy ezt a hsz-t is törölni fogják? Oops. :)
  • Csaba42
    #106
    "ALAP RENDSZER, volt az érvem... azaz BE VOLT KAPCSOLVA."
    Én is pont ugyanerre akartam rávilágítani: nyugodtan beírhattad volna érvként ezt, nem pedig csak sejtetni. S igaz! Tudod, mi a legnagyobb baj ebben az egészben? November óta Vistát használok (az UAC természetesen be van kapcsolva), de még sohasem jött be olyan progi miatt, amit nem én indítottam el. Ez két dolgot jelenthet: pozitív, mert nincs semmi oda nem illő sz@rság a gépemen, illetve negatívat, mert nálam csapnak partyt a hackerek. Utóbbinak szerencsére azért kisebb az esélye, de megvan. Egyébként bocsi, ha a kelleténél nyersebb voltam.
  • Skynet
    #105
    Linux vs microsoft...Kb mintha a pc vs konzol topicba nézne be a ember...A két tábor "jeles":) kéviselői marják egymást,sorra nyomatják az okokat,miértjobb az ő általuk használt rendszer...Néha egy két anyukázás...Zseniális:)
    Mindenesetre a nagy windows fikázások közepette azt ne felejtsük el,egy átlagfelhasználó számára (és átlagfelhaszból jóóóóóvaltöbb van mint pro-ból) a windows sokal egyértelműbb,kezelhetőbb,játékosokról nemis beszélve (persze lehet azzal jönni hogy hüdesok game fut linuxon,dehát nem mindenki szeret féléveket,éveket várni egy játékra a megjelenés után...)....És ezt baromság lenne bármivel cáfolgatni..:)
    Egyébként nemtom mit kell ezen vitázni,olyan mint a benzin meg a gázolaj..Mindkettőnek vannak hibái,előnyei,mindkettő kényszer ....
  • Akuma
    #104
    Miért is professzor úr?
  • homeless
    #103
    Nem vagyok szűklátókörű, ezért mondtam, hogy menjen vissza vistára. Tényleg irónia nélkül mondtam, mindenki azt használ ami a legjobb neki. Soha senkinek nem mondtam, hogy linuxot használjon. Én is használok windowst is sőt nálunk a cégnél még win98-ak is vannak, ami minden hónapban elbaszódik és nekem kell megcsinálni.
  • szitast
    #102
    Már bocsánat, de azért neked még kellene 1 kicsit olvasgatni erről a témáról.
  • Akuma
    #101
    Kösz a tippet, de XP megfelel. Vistával próbálkozzanak a vállalkozó szellemű tesztalanyok...
  • homeless
    #100
    Amúgy érdekes, hogy itt egy cikk amiben leírják, hogy a vistát és az osx-et is sikerült feltörni, de jön a sok vistafanboy és leírják, hogymik nem mennek(nekik) linuxon, ezzel próbálják elterelni a figyelmet a valódi hírről. Inkább arról beszélgessetek, hogy miért tudták feltörni a 2 fent említett os-t.
  • drzen
    #99
    homeless ne legyél már ennyire szűklátókörrel megáldva. értsd meg, hogy nem arról van szó, hogy az egyik tábor hülye a másik meg nem. vannak feladatok amire vannak programok amik futnak egyik, de nem a másik rendszeren. ha neked x programmal kell dolgoznod mert az a munkád, akkor nem sok választásod van. megjegyezném, hogy nekem soha nem volt problémám a win biztonságát illetően. megtanultam okosan beállítani, term. a linuxot hatványozottan lehet konfigolni (ezért is szeretném ha egyszer lehetőségem lenne azt használni), viszont nem kell azt gondolni, hogy akinek nem okoz perverz örömet a parancssoros bővészkedés, az mind kizárólag ostoba felhasználó.
  • homeless
    #98
    És ki kérte, hogy linuxot használj? Menj vissza a vistádra!
  • homeless
    #97
    Látszik, hogy halvány lila fingod sincs, hogy hogy szoktak feltörni egy rendszert...
  • Akuma
    #96
    Ja kimaradt még egy fontos ami másnak fontos nekem kevésbé: a Játékok.
  • Akuma
    #95
    Érdekesség képp ha most linuxot használnék, a következőkről mondanék le (ami eszembe jut): scanner, nyomtató, office fileok írása-olvasása, msn pluginok, beépülő scriptek, normális hang (linux alatt zavaróan zajos volt), webcamera, tvtuner.
    Azthiszem inkább továbbiakban se térek át linuxra...
  • assdf
    #94
    lol vazze.
    ezt hivják userr errornak. pont vége lezárva.
    Nem feltörés, user error.
    persze ha valaki szereti a szezont f@szomnak hivni hát tegye...
  • homeless
    #93
    lol menj vissza gyurcsány videókat vágni:))) vistakocka...
  • homeless
    #92
    Nem érted, hogy desktopon már nem nagyon van olyan, hogy egy folyamatosan update-elt rendszert feltörnek távolról a felhasználó "segítsége" nélkül??? Meg olyan büszkén hírdeted, hogy csak az 1 bites agyú usereket lehet elcsalni egy oldalra. Hát hidd el, hogy téged is eltudna bárki. Amúgy egy szerver feltörése is az esetek 99%-ában az user/rendszergazda balfaszságán múlik. Akkor az se igazi feltörés, sőt nincs is igazi feltörés mert mindhez az user balfaszkodása kell. lol.
  • Akuma
    #91
    Az én meglátásom szerint linux csak arra jó, ha egy előre kigondolt műveletet kell ellátnia éjjel-nappal rendszergazdai belenyúlás nélkül. Vagyis hálózati szervernek jó a linux (pl chat szerver, adatbázis, ftp szerver), de nem mindennapos felhasználónak. Az egy dolog, hogy tetszőlegesen programozható, nade nem minden ember úgy születik, hogy tud linuxot programozni... legtöbben meg sem értik a paramétereit. Viszont az tény, hogy szinte lehetetlen rendszergazdagént hozzányúlni. Volt eddíg rá vagy 2 vírus, amit már rég kiküszöböltek, míg winre van több millió... Linux jó választás ha szerverről van szó, mivel ingyenes, ellenben egy Win szerver progi jónéhány ropogós ezresbe belekerül. Valamint Linux nagyobb valószínűséggel nem kap vírust. Tehát ilyen szempontból megéri. Mint írtátok elöttem, otthoni felhasználónak teljesen barátságtalan. Teljes mértékben más, mint a Win, fájl támogatásai erősen hiányosak, persze ez fordítva is igaz, Win se olvassa be a Linux fájlformátumokat. Telepítési lehetőségek komplikáltak. Előre megírt driver kevés van hozzá, régi eszközhöz szinte lehetetlen drivert találni. Még újhoz is ritka.
  • homeless
    #90
    Szeretném megkérdezni hogy mi a retkes faszért töröltétek ki a NORMÁLIS hozzászólásaimat? A sok vista fanboy már 90 hozzászólás óta alpári hangnemben offolja szét a topicot, de az ő szarukat nem kell törölni!!! Csak azt aki normálisan kifejti a véleményét, grat!
  • drzen
    #89
    meg kell azt is érteni, hogy nem az otthoni felhasználóról van szó. azt a luxust nem engedheti meg magának senki, hogy egy munkahelyen kér két gépet, egyet a linuxnak, egyet meg a grafikai programoknak amiket használ. aztán, hogy a sok nép otthon mivel retusálja a pattanásait, az már más kérdés. mellesleg annak ellenére, hogy ez a szakmám egyáltalán nem érdekel melyik rendszer, hogy néz ki. az a fontos, hogy hatékonyan és gyorsan tudjak dolgozni mert ezért kapom a pénzem.

    nem én nem akarok linuxal dolgozni, a linux az aki nem akar engem.
  • Evil Merodak
    #88
    Na előjött a tipikus magyar rendszergarázda hozzáállás. >:(
    Mi mindent tudunk és szuperokosok vagyunk bezzeg a hülye userek mindent elrontanak és egébként is ne is engedjünk meg nekik semmit meg ilyenek...
  • barii
    #87
    de nem tudok gépelni
  • barii
    #86
    térténelmi okokból:)
    windows GUI-ra elég rég óta használható, linuxé elég csúnyácska volt
    a linuxot használni kell, és meg kell szeretni, elsőre nyilván nehéz, én is utáltam, mert nem tudtam vele mit kezdeni
    nyilván mindenki azt használja ami neki kézre áll.
    Vlalki azt írta, hogy nem fog átállni photoshopról mert minek? hát .. én sem.. én szeretem a linuxot is, photoshopot pedig wondowsból használok.
    Alternatívákról: sajna az tény, hogy az Adobe cuccaira nincs jó megoldás. Gimp szreintem nem tud annyit, mint ps, Premiere alternaitvat is lattam mar, de szerintem az sem tudja ugyan azt.
    OOo meg sajna csúnyán jeleníti meg a MS Office prezentációt, tegnap volt vele dolgom. Viszont nagy táblákkal, sok fügvénnyel jobban bánik, azt hallotta olyantól, aki használ sok fügvényt
    A Linux is jó, a windows is jó, csak másra. Linux távolról jól managelhető, windowsnak szuper a GUI-ja, van amit mind2 rendszeren meg lehet csinálni, van amit nem, az élet igazságtalan
  • assdf
    #85
    mindig ez a linux vs windows vita...
    ez a teszt egy marhaság volt. Persze igaza van annak hogy mindig az ember a leggyengébb láncszem. De akkor sem igazi feltörés az amikor egy 3rdparty bugos szoftverrel a usert ráveszem hogy nézzen meg egy előre preparált oldalt.
    Hogy egy másik példát mondjak, ha én bekopog valahová, a tulaj kinyitja az ajtót, én meg bemegyek a lakásba, az akkor sem minősül az ajtó feltörésének ha a fejem tetejére állok...

    én majd akkor olvasgatok szivesen ilyen teszteket, ha az lesz benne hogy fogtak egy windows szerver 2003-at rendesen felpatchelve beállítva, isa-val együtt, meg egy hasonló linuxos szervert, aztán ezeket távolról mindenféle user interakció nélkül sikerült feltörni a 0-ról indulva (tehát nem agyontelepitve mindenféle bugos szofvterrel, meg kikapcsolva minden biztonsági funkciot). Gyanitom hogy a fennti hires neves hackerek mind elvéreznének ezen a teszten, akkor is ha 3 hetük van rá. És minő meglepő dolog, nem is nagyon olvasni olyat hogy hasonló körülmények között sikerült volna feltörni őket ilyen teszteken, legyen az linux szerver vagy windows szerver.

    Minden más csak körités, meg felfújt hiradás, ennyi erővel azt is hozhatná az sg főlapon hogy a függetlenség napjában sikerült egy idegen ürhajóra ismeret számitógépére virust irni és "feltölteni" rá total commanderrel, és ezzel kikapcsolni a hajó pajzsát... mindezt 2 óra alatt természetesen...
  • Juszufka
    #84
    Ha találsz nekem ingyenes drivert canon i350-hez, és belinkeled, akkor megtépem a ruhám, megdobálom magam sárral és földre borulok a linux előtt. (szólok, vannak olyanok amiket próbálnak más nyomtatóról átbuherálni, és amíg nem próbálja ki az ember, azt is hihetné, hogy működik).
  • drzen
    #83
    csak megjegyezném a sok használj gimpet ps helyett hozzáértőnek, hogy igen, használnék, ha támogatná a csatornánkénti CMYK-t, vagy a ps szöveg effektjeit. aztán ott a distiller, és sorolhatnám még a hiányosságokat amik miatt nem tudok (tehát nem nem akarok hanem nem tudok) linuxot használni. a félmegoldások sem lehetnek megfelelő alternatívák, hiszen grafikus lévén, gyorsan, hatékonyan és az alkalmazott szabványoknak megfelelően kell dolgoznom. képzeljük el, hogy a nyomda kap tőlem egy nem megfelelően színkezelt, vagy más hibát tartalmazó prosit, amit legjobb esetben visszadob, de a legrosszabb nem ez, a legrosszabb ha benézik és kinyomják.
  • Molnibalage
    #82
    asdff-nek igaza van. Röhejes volt ez a teszt. A Linux az én szememben egy rossz vicc. Alig van rá progi és mikor utoljára láttam semmivel sem volt stabilabb, mint egy Win. Úgy fagyott ki, hogy a cimbim a grafikus és szöveges felület között csinált egy váltást, tehát SEMMI sem futott a gépen, de ettől elszállt. Az WIN "magától" nekem még nem szállt el soha. Kicsit herótom van már a sok Linux-ot istenító vérpistikétől. Ha olyan kurva jó, miért használja olyan kevés ember? Talán, mert mégsem olyan jó...