148
http://kuruc.info/r/34/22145/
  • Pluskast
    #148
    Sőt jó pár embert el is ítéltek Magyarországon (vagy börtönbe zárták vagy kivégezték) emiatt 1945 és 1948 között.
  • Pluskast
    #147
    Volt már róla jó párszor szó. Az átkosban nem is egyszer vagy úgy 60 ezerszer. Még filmet is csináltak róla. Hideg napok nézd meg elég jó film.
  • Muki100
    #146
    Ajánlom figyelmedbe a "Dél felé" című korabeli filmet.
  • Montanosz
    #145
    hát ugye a zsidótörvények mást mondanak,

    amúgy ja a nagypapa is mondta hogy a magyarok örömmel fogadtak minket.
    kivéve a komcsikat persze, meg a zsidókat, meg a félőseket, meg a szabadgondolkodókat, meg egypár egyebet. de mindenki más örvendezett, sőt adtak virágot, kenyeret, sót...
  • Muki100
    #144
    Nem fasizálódó hódítók voltak akkor még, hanem inkább felszabadítók (kivéve szerb szemgszögből persze)
    A mesterségesen összetákolt pánszláv államok nem örvendtek nagy népszerűségnek akkoriban...
  • Montanosz
    #143
    akkori határok szerint szerbiához tartozott, így mint némileg fasizálódó hódítók, hódítottunk. de persze, inkább magyarok mint a németek.
  • Muki100
    #142
    Mikor az egész Délvidéket (ami egyébként is a mienk és nem a szerbeké elvileg) terrorizálták a különféle oldalhoz húzó szerb partizánok, és itt nem csak a magyarokra gondolok mint elszenvedő hanem többi civilre, pl. németek, horvátok, akkor a minimum, hogy a magyarok visszavették mint inkább német katonai irányítás legyen.
  • Montanosz
    #141
    hát újvidék lerohanása mi ha nem kezdet?
  • Muki100
    #140
    Az erőszak erőszakot szül, márpedig egyik alkalommal sem mi kezdtük a szerbek ellen (persze ebbe bele lehet kötni Ferenc Ferdinánd meg az invázió kapcsán dehát az úgyis csak ürügy..)
  • Montanosz
    #139
    nem csak 6ezret.
    miért ha 1 embert öltek volna meg az helyes?
    szerintem az emberélettel kár játszani. persze ezt az ember nem tanulta meg a 6ezer éves pályafutása alatt.
  • Grenzjager
    #138
    a mészárlástól még mindig messze vagyunk, nem 60ezer szerbet lőttek bele azokba a lékekbe...
  • Montanosz
    #137
    igen olvastam is hogy ők a felsőbbrendű, kiválasztott faj, és a többi nemzet köteles őket szolgálni.
    Homo Romanticus!
  • immovable
    #136
    nemtudom miről bezséltek? - cigánybűnözés!!!???
    butaság. [reped a mennyezet]

    ők be akarnak illeszkedni csak mi nem engedjük kicsinyes érdekeink miatt. nemértem miért nem tudjátok elviselni őket?
    tiszták, okosak, szorgalmasak, megbízhatók, agresszió semmi jelét nem mutatják feléd soha! hatalmas kuturális örökséget hordanak munkától megfáradt vállaikon.
  • immovable
    #135
  • Montanosz
    #134
    ja, a jégbe vágott lékbe lökdösték az embereket, bár lelőtték őket, némelyket még félig élve...szóval fontos tudni hogy sajnos mi magyarok is csináltunk ilyet,a szerbekkel... a zsidó származásúakról nem is említve.
  • Grenzjager
    #133
    szerb mészárlás ???


    te jól vagy? atrocitások nyilván voltak, de hasonlítsuk össze azzal amit a titóista partizánok csináltak.
  • Montanosz
    #132
    a délvidéki szerb mészárlásról mikor lesz szó? mert a nagyapám tevékenyen részt vett benne, valami hortysta emlékérmet is kapott újvidék elfoglalásáért
  • kocsisgabor9999
    #131
    Ami megtörtént az megtörtént. Viszont a cigányveszedelem itt van a nyakunkon.
  • Pluskast
    #130
    Neveltetés, személyes élmény alapján mondom.
  • ForzaInter
    #129
    mi bajod a kuruc.infoval?
  • degenerator
    #128
    ez így oké lenne, de a hasonló gonodlkodású társaival nem egyszer találkoztam személyesen.
  • Vlala #127
    inkább szegény annyira hülye, hogy nem tudja, miket ír. Olyan, mint a 13 éves világfájdalmas EMO, vagy a 10 éves wannabe maffiózó, aki kölcsönkérte a papa fizetését - készpénzben - egy fénykép erejéig...

    Egyébként közösségi portálokon számtalan ellenpéldát tudnék említeni...
  • w77d
    #126
    esetleg még a postás is bejátszhatott XD
  • Zerénd
    #125
    Kilencvenes évek elején az apámat jelelték megyei szocdem elnöknek, vissza utasította, én ezzel párhuzamosan a helyi mnsz elnöke lettem. Gén vagy neveltetés? Vagy gyanakodjak a gázóra leolvasóra?
  • Zóanagyvarázsló
    #124
    OFF:

    Egyes tudósok kutatásai szerint még a politkai irányultságot is nagyobb mértékben határozzák meg a gének, mint a neveltetés, a környezet (nem, nem tegnap olvastam erről). Ez szerintem is túlzás, de jelen ismereteink alapján a különböző viselkedési formák genetikai öröklődése ténynek tekinthető.

    A különböző alfajok, változatok az eltérő környezeten túl, más öröklött magatartási formákat vesznek fel.

    A rasszok a közötti fizilológiai különbségeket pedig végképp nem kell magyarázni. De nem csak a bőrszín, az izmomzat, a különböző betegségekre való érzékenység különbözik, hanem az intelligenciahányados is függhet a rassztól, de akár a népcsoporttól is. Ez nem azt jelenti, hogy a fehér ember csak intelligens lehet, a fekete pedig csak buta, hanem egy változót, ami módosítja az esélyeket. Ugyanígy lehet genetikailag növelt hajlam a különböző szexuális beállítottságok, vagy éppen a különböző viselkedési formák iránt.

    Persze a genetikai ismereteink még mindig messze nem teljeskörűek, de csípőből lesöpörni az asztalról a gének jelentőségét már nem racionális gondolkodásra vall.

    Én nem vagyok genetikus, így nyilván nem is foglalhatok állást e kérdésben, de az eddigi kutatások eredményének megfelelően a részleges hatásokat el tudom fogadni. Ugyanakkor a fő probléma jelen esetben egy a népcsoportra jellemző sajátos kulturális helyzet és normarendszer, tehát nem az anyagi körülmények - természetesen számít az is, de nem az a probléma főgyökere, legflejebb mellékgyökérzet.

    Egyébként tényleg érdekes lenne téma, de ebben a topikban OFF, a másikat pedig nagyon helyesen zárták - némileg tudományosabb igényű eszmecserére úgysincs igény az SG-n). Lehet keresni tanulmányokat, lehet könytárba járni, talán többet tanulhat belőle az ember, mint egy itteni flémből...
  • w77d
    #123
    akár a génjeikben van, akár nem, az tény hogy már egészen pici gyerekként csótány módjára viselkednek és lopnak!!
  • N1ggA
    #122
    Böszmeség lenne azt állítani, hogy a génjeikben van. Ezt ti sem gondolhatjátok komolyan.
  • Marci0115
    #121
    a cigányok 90% lop,bünöz , a maradék 10% elenyésző,még mielött mégtöbben lennének ideje lenne elrendelni egy tisztogatást mer ez igy nem állapot,
    ha meg a cigányozás fajgyülöletnek veszik, akkor engem meg ne hivjanak magyarnak mer akkor énis fajgyülöletnek veszem
  • Zóanagyvarázsló
    #120
    OFF:

    Ahogy a kutyák is egyetlen alfajhoz (nem csak fajhoz!) tartoznak, úgy az emberek is. A különböző emberi rasszok - és kutyafajták - rendszertanilag változat]nak, vagy ismertebb módon fajtának neveztetnek.

    Ugyanakkor genetikai hatásokról beszélhetünk, akár viselkedésformák kapcsán is, elvégre hiába minden ember egy faj, csak az egypetéjű ikrek génállománya egyezik 100%-os mértékben, így az emberiség genetikai egységét hirdetni szintén elég fura és tudománytalan.

    Mellesleg teljesen értelmetlenné vált a topik - nem mintha az eredetileg taglalt történelmi eseményről való megemlékezés külön topikot kívánna ezen a fórumon, úgysem érdekel itt annyi embert komolyabban.
  • degenerator
    #119
    rendben, nyitok egyet.
  • Grenzjager
    #118
    ..most nem (csak) én offolok... de talán értelmesebb lenne nyitni egy cigány topiot, mert ez már nem az első amelyik ebbe csap át.... nem feltétlen baj, mert beszélni kell róla és nem kussolni, de ez azért csak a délvidéki magyarok ellen elkövetett bűntettekről szól a topic, amelyekről azért nagyjából még mindig kuss van...

    valszeg ez izgatja - joggal (!) - a társadalmat...



    és SZERBIA MÉG MINDIG NAGYOBB AZ INDOKOLTNÁL!!!
  • degenerator
    #117
    ahogy a kutyák között is vannak fajok, más képességekkel, úgy az emberek között is ennyi. tudod a madarak között is van a szarka....
  • degenerator
    #116
    a nagyapáim, dédszüleim ugyanolyan helyen éltek anno, mint a cigányok. nem putrira gondolok. hanem szegénységben. áram/vezetékes víz nélkül. ruhára alig tellett. és mégsem jártak el lopni/rabolni. viszont akkor is féltették már a tyúkot/ludat a cigányoktól, ők már akkor is loptak.
  • degenerator
    #115
    normális keretek között próbálták őket beilleszteni a szocializmusban, a c-akció keretében. mindent kaptak! egy szavukba került. az eredményt láthatod a saját szemeddel. ennyi.
  • bardocz
    #114
    apám üvöltött a kocsiban vidéken
    -"digitévére van pénzetek,de cipőre nincsen bazmeg!"

    és tényleg ez van,talán a gyerekkel foglalkozni kéne ha már megszüli
  • degenerator
    #113
    szegény, a társadalom hibájából el van nyomva.
  • degenerator
    #112
    általánosítasz, ködösítes, de konkrét dolgot nem mondasz. 3szor próbáltak meg kirabolni, mnit ahogy máshol is írtam. mégsem utálom a cigány barátomat miattuk. ő magyarok között nőtt fel, igaz, csak félig roma, de teljesen normális. nem utálom a zsidókat, nem utálom az arabokat, volt is egy arab barátom, de a cigányokat....ha meglátok egy ilyen kis putris undormányt, félelemmel/tartózkodással vegyes gyűlölet fog el...és inkább messzire elkerülöm, nehogy az történjen, mint az eddigi 3 esetben. erre azt mondod, esélyt sem adok nekik? de, adtam az első eset után...de aztán elfogyott a türelmem. és amig én vagyok többségben, nem is lesz.
  • Zerénd
    #111
    Érdemes elolvani, milyen címet adott neki a ...
  • Emmegki
    #110
    #50
  • Emmegki
    #109
    Ja, hallgassunk el mindent, minden jó.