5288
  • Fabio Capello
    #1358
    Hihetetlen... valami végre bejött Urinak... pénzszűkébe vagyok, erre az ösztöndíjamat a vártnál két héttel korábban kiküldik, holnap vagy szerdán meg is kapom. Köszönöm Uri! :D
  • caseih9400
    #1357
    itt máv sztrájk vót és aki a szomszédban lakik a sulival az se ment mert kihasználták hogy nem számít igazolatlannak
  • karajjj
    #1356
    hát mert pesten most volt a bkv-sztrájk, szóval ott nem lett volna fura a dolog :D de lehet eztis Uri bácsi intézte
  • caseih9400
    #1355
    nem , dévaványa mer?
  • karajjj
    #1354
    pesti-e vagy? :D
  • caseih9400
    #1353
    sztem is ...ma 5en voltunk az osztályba 6óra hellyett 4 volt
  • mama2
    #1352
    Urinak igaza volt. Nagyon jól ment most a matek,pedig rohattul nem értem:O. Kössz URI!!!!!
  • akyyy
    #1351
    képet kellet volna:) sztem csak az aktuális adásból való pillanatfrelvételt láthattál, ahol a műsor ajánlója ment:D
  • chelseafan
    #1350
    Tényleg, nem vettem észre. Bocsi.
  • 5c0rp330n
    #1349
    #1336
  • chelseafan
    #1348
    A LELEPLEZÉÉÉS!!:D
  • Palinko
    #1347
    http://www.port.hu/pls/tv/tv.channel?i_ch=3

    21:45 Egy veszedelmes elme vallomásai

    fölötte Uri képe :D
  • karajjj
    #1346
    mért a Jericho zenéjével nyomják a promót? :DDDDDD
  • Fabio Capello
    #1345
    Egymásik forrásból:

    Bűvész: nyilvánvaló illúzionista

    Mentalista: olyan személyek, akik nem tekinthetők bűvészeknek, hiszen tagadják, hogy trükköket alkalmaznának, így a bűvészet szabályai alapján kizárhatók.

    Ergó egy kalap az egész, azzal a különbséggel, hogy ezek bukott emberek.
  • 5c0rp330n
    #1344
    hát igen, nyilvánvalóan azért ismerik, mert híres szakmabeli. amit nem értek az az, hogy miért tippelgettek egyből rá, hogy ő fogja nyerni, amint meghallották a nevét?

    meg még 1-2 érdekesség:

    "1. A bűvész. A közönség tisztában van azzal, hogy trükköket lát. A mentalista produkciók szempontjából ez azért hátrányos, mert szembeállítja az előadót a közönséggel: az előadó ismeri a mutatvány titkát, míg a közönség nem. Így a közönség nem vonható be a produkcióba, hanem azon fogja törni a fejét, hol lehet a trükk.
    2. A parafenomén. Az előadó azt állítja, hogy produkcióit a tudomány által megmagyarázatlan, természetfeletti képességei útján hajtja végre, például túlvilági szellemekkel van kapcsolatban, stb. Ezzel a stílussal az a probléma, hogy a legtöbb intelligens ember ezt nem hiszi el, és a lebukás igen kínos lehet. Emellett etikai problémát is jelent, ha valaki például komolyan elhiszi, hogy a mentalista az ő elhalt hozzátartozójával teremtett kapcsolatot.
    3. A pszichológia mestere. Az előadó nem állítja, hogy természetfeletti képességei vannak, csupán azt, hogy az átlagembernél sokkal élesebbek a pszichológiai érzékei, így például sokkal jobban tud a testbeszédből vagy a hanglejtésből olvasni, képes akaratátvitelre, stb. Természetesen ez nem igaz, hiszen a produkciók trükkökön alapulnak, de mégis hihető az intelligensebb emberek számára is, és legalább nem áll szemben a tudománnyal.

    Ezekkel nincsenek tisztában az emberek"

    akik jelentkeztek erre, azok mind bűvészek, egyikük sem vallotta magát parafenoménnak, ők mentalisták. és direkt nem hagyták, hogy a tv2 rájuk ragassza a parafenomén jelzőt, mentalistának hívhatja őket. a mentalista jelentése nem parafenomén, hanem egyszerű bűvész, aki látszólag természetfeletti dolgokat csinál de ő is beismeri, hogy valójában csak szimpla trükkök rejlenek a dolgok mögött. erre mit csinál a tv2? mivel a "mentalista" szó úgysem ismert, ráragasztotta a parafenomén szó jelentését, vagyis mintha ezek tényleg természetfeletti képességekkel rendelkeznének. ez szánalmas húzás. és a bűvészek persze nem szólhatnak érte semmit, alá van velük irattatva a papír, hogy nem beszélhetnek a mutatványaikról, mint trükkökről, csak mint varázslatról. az egész egy előre kitalált forgatókönyv alapján zajlik le: nem is a bűvészek választják ki a mutatványokat, hanem egyszerűen megmondják, hogy kinek melyiket kell csinálnia. ugyanazokat ismétlik, mint amiket külföldön már megcsináltak. én az előbb említett fórumban sokan felemelik emiatt is a szavukat a show ellen, hogy mivel a józan ember mögé lát ennek az egésznek legalább annyira, hogy észrevegye, hogy az egész egy szélhámosság, ugyanilyen csalónak és szélhámosnak fogják sokan gondolni a rendes bűvészeket/mentalistákat és és befeketítik a nevüket.
  • Fabio Capello
    #1343
    Nézd, a kiválasztottban szereplők 90%-a rendelkezik valamiféle "bűvész" múlttal, ezért nem ismeretlen számukra ezek a nevek (elég csak a kalapos-nincsenekvéletlenek apókát említeni...). Szóval ők jobban tisztában vannak a "képességeikkel", rendelkeznek már valamiféle előismerettel róluk, tudják hogy mennyire képesek átbaszni a jónépet. Szerintem.
  • 5c0rp330n
    #1342
    de már a topic elején is ilyeneket olvasni:
    "Nem lepődnék meg, ha Danny Blue lenne, a már előre kiválasztott."
    mindezt írták január 19-én, amikor mit tudtunk mi még erről a show-ról? nekik már egyből ismerősen csengett a Danny Blue név.
  • 5c0rp330n
    #1341
    jó, biztosan nem lehet tudni, csak találgatások vannak, de itt van például ez az utolsó oldalról:

    "MINDENKINEK,

    SZÉGYEN ÉS GYALÁZAT, AMI NAGY MOLNÁR DÁVIDDAL TÖRTÉNT...
    DÁVID TÖBB ALKALOMMAL SZAKMAI VITÁBA KERÜLT HAIMMAL...
    EZ LENNE HAIM SZEMÉLYES BOSSZÚJA...RÁTOK BÍZOM....
    FELTŰNŐ, HOGY MINDENHOL DANNY BLUET NYOMJÁK...
    A KIVÁLASZTOTT, AMENNYIBEN VALÓBAN DANNY NYER...BUNDA...
    EZ MEGALÁZÓ A MAGYAR BŰVÉSZEK SZÁMÁRA, LÁSD DÁVID...
    HAIM DANNY KONZULTÁNSA,
    AMI EGY ILYEN VERSENYBEN ELFOGADHATATLAN, VAGY HAIMNAK,
    VAGY DANNYNAK NEM LETT VOLNA SZABAD BENNE LENNIE...
    A DEPO JÓSLATÁVAL KAPCSOLATBAN,
    ÍME EGY ÉRDEKES MEGJEGYZÉS...
    EZ EGY FORDÍTOTT JÓSLAT...
    A DEPO SZERINT PANTHERA ÉS LUI LETT VOLNA AZ ELSŐ KIESŐ...
    MINŐ VÉLETLEN, VÉDETTSÉGET KAPTAK...
    A DEPO SZERINT DÁVID ÉS WILLIAM A DÖNTŐBEN LETT VOLNA...
    MINŐ VÉLETLEN, ŐK KETTEN ESTEK KI ELŐSZÖR...
    A DEPO FŐ JÓSLATA, MISZERINT DANNY BUNDÁVAL NYERI A BULIT,
    BEIGAZOLÓDNI LÁTSZIK...
    A BÁTOR TV2 ITT NEM FOG VÁLTOZTATNI,
    ÉS SZEMTELENÜL DANNYT VISZI BE A CÉLBA...
    NEM KORREKT AZ SMSEZŐKKEL SZEMBEN AZ SEM,
    HOGY NEM ÍRJÁK KI AZ SMS SZAVAZATOK VÉGEREDMÉNYÉT,
    AMI SZINTÉN A BUNDA ÉRZÉST ERŐSÍTI...
    ÍGY EZ EGY NAGY RAKÁS SZ@R, HAIM ÉS DANNY SZ@RA...

    ÜDVÖZLETTEL, SAMAN ZERIN"
  • FZoleee
    #1340
    Na, 5c0rp330n, meg tudod mondani?
  • mama2
    #1339
    Ez rohatt jó tényleg.. És igazi bűvészek írnak de jó:).
  • DJ BP
    #1338
    *megnézték
  • DJ BP
    #1337
    tán itt többen megnéznék a második részt? hát én nem :)
  • 5c0rp330n
    #1336
    ugyanerről a fórumról
  • 5c0rp330n
    #1335
    elméletileg a halál pillanatában ennyivel lesz könyebb mindenki. a "21 gramm" című filmből csórták el amúgy azt az infót. bár ott gyakorlatban nem mutattak semmit róla (nem mérték le:) ), csak megemlítették, hogy az élet és halál közti különbség ez a 21 gramm lenne.
  • FZoleee
    #1334
    Melyik oldalon derül ki? elkezdtem olvasni, de túl hosszú :S
  • karajjj
    #1333
    olvass utánna
  • 5c0rp330n
    #1332
    közben beleolvasgattam, elég szép kis dolgokat meg lehet tudni. Danny Blue fog nyerni, bunda az egész, ne nézzétek.
  • Palinko
    #1331
    és ha az orrán távozik? :D
  • 5c0rp330n
    #1330
    aztaqrva, ez durva! hol találtad?
  • #1329
    Azért elég égő volt hogy elmérte a kanocot a gyertyába az a hullaképü!!
  • savior
    #1328
    halalkor egy palackot kell az aldozat szajaba rakni, igy a lelke belekerul abba. aztan dugoval lezarni es maris van egy dzsinnunk
  • passatgt
    #1327
    nekem is ez jutott eszembe amikor írtam:D
  • Pharaoh
    #1326
    És ezt ki számolta ki? Vagy esetleg a levegő 21 gramm ami a tudőben van és halálkor távozik?
  • savior
    #1325
    szoges mutatvany: a ficko kezeben volt 1 szupermagnes, ami a szoges poharnal elkezdte lehuzni a kezet.
    lelkes: volt egy idozito a merlegben, ezert mozdult ki. a gyertya azert nem aludt ki, mert a no nem elorefele csapta le a kezet, hanem lassan maga mellett leengedte. a keze szele oltotta volna ki. a papirra irt szot valszeg megbeszeltek.
    szogbelovos: mindegyik szogbelovoben volt par ures hely utana pedig szog. amikor az utolsoval lott, akkor latszott, hogy csak a 4. lovesre jott ki szog belole.
  • barnie1990
    #1324
    A lélek (már ha tényleg van), akkor elméletileg tényleg 21 gramm, nem Uri találta ki.
  • DaniX14
    #1323
    de még a lélek 21gramm lol.
    nagy baromság ez az uri zeller.
  • ChuckyHUN
    #1322
    Táker xDDDDDDD
    Asszittem fejbelövi magát...:D:D
    Lett volna hűűűhamegiiiha.. én öszintén röhögtem volna..
    kellet neki szaarakodnia a TÁKÓVAL:D
  • robos
    #1321
    Na kérem, akinek van 1 kis ideje az olvasson bele ebbe a fórumba akár csak az első és utolsó (1,18) oldalt!!
    Bűvészek - bűvészekről...
  • Benny04
    #1320
    mi meg a jövőhéten szinte minden nap írunk minimum 2-ből
  • mama2
    #1319
    a Nagy Molnár Dávid melyik is volt? A Tákeres?:XDD