491
bizony
  • degenerator
    #371
    bár rájuk férne egy fitnesszbérlet:)
  • degenerator
    #370
    fiygelj, ők itt kisebbség, egyelőre. alkalmazkodjanak ők. engem háromszor próbáltak kirabolni, mindháromszor azért, mert fehér a bőröm. pakojjákiköcsögmagyar, gondolom még nem hallottad. szóval előítéletről ennyit.

    ennyivel nem intézed el ezt a problémát. bár 600 éve sehol nem sikerül, miért pont ebben a szerencsétlen országban jönne össze.
  • Frosty01
    #369
    gárdista [kézt feltesz]

    -.-"
  • degenerator
    #368
    ezt nem értem, a gárda eddig egyetlen cigányt sem bántott, mégis be akarják szüntetni, mer fasiszták. biztos.

    viszont a cigány önkormányzat több képviselője is keveredett már botrányokba, egyiket a tetthelyen kapták el, ahogy épp szedték fel a síneket (lehet, nem került be a köztudatba, apám középvezető a vasúton, csak onnét tudom a statisztikákat, a legtöbb kárt ők okozzák)

    na és azt be akarják tiltani? nem. és most mindenki tegye a szívére a kezét. éjjel, melyikkel találkozna szívesebben egy sötét sikátorban. egy gárdistával, vagy egy olyannal....
  • tarti19
    #367
    bár kiundulva magamból mondhatom , hogy majdnem mindkét szélét megjártam a skálának... persze sokat száímt az is ha mentálisan erősödik az ember vagy valami oylan trauma éri amiből képes a felelősségére is nagyobb hangsúlyt fektetni
  • tarti19
    #366
    áh felszínben keressüka hibát és nem találjuk azt ahol valóban leledzik
  • degenerator
    #365
    anno egy osztálytársam összefújkált egy frissen lefestett könyvtárat. elkapták a rendőrök, kapott büntit tőlük, aztán jött az apja, nem mosolygott, és neki kellett újrafestetnie, de én is éreztettem vele, hogy legszívesebben letörném a kezét.

    többet nem csinálta olyan helyen, ahol emberek járnak.
  • degenerator
    #364
    mondom, meglepődnél, hogy egyes ilyen gyerekek milyen körülmények között nőnek fel.


    "A ilyen cigánygyerekeken csak az segíthet, ha valami normális családba, vagy egy olyan helyre viszik őket, ahol foglalkoznak vleük, játszanak, tanítják, lekötik őket, semmi más. Nagyon sokan elítélik őket, de nem ők tehetnek róla h olyanok."

    erre voltak próbálkozások, mária terézia idejében, meg finnországban, fehér emberek közé adták a roma gyerekeket, és láss csodát, teljesen normális felnőttek lettek belőlük. csak embertelennek nyilvánították, és ment minden tovább úgy, ahogy most is van (nemhiába sterilizálták a 60 évekig norvégiában a cigány nőket.)
  • Fbn Lx
    #363
    Olvasgattam én itt a nevelési problémákat, hát nemtom...
    Szerintem a túl nagy szigor, a tiltás nem vezet eredményre, a liberális nevelés pedig végképp nem. Ha visszagondolok, nekem sokminden meg volt engedve, 5 éves koromtól gyűrtem a nintendót, néztem az akciófilmeket, 10 éves koromtól szörnyeket aprítottam számítógépen, meg úgy általában, szabadidőmben azt csináltam, amit akartam. De ha pofátlan voltam, vagy feleseltem, apám rögtön ugrott és ütött. Gyakran elég keményen, már-már féltem tőle, olyan 10-11 éves koromig. Már pusztán azért is kaptam, ha rányújtottam a nyelvem, gyakran a nagyszüleim védett meg, rejtettek el :D Nem mondanám hogy feltétlenül ennek a hatására, de normális gyerek lettem, és tudom, mi az amire szükségem van, és mi az, amire nincs. És soha nem azért, mert tiltottak, hanem azért, mert utat mutattak.
    A legjobb módszer az, ha a gyerekét valaki logikai úton RÁVEZETI arra, hogy mi az amire tényleg szüksége van, de úgy, hogy közben megkapja a látszólagos liberalitást. Mert akkor a gyerek úgy érzi, hogy valójában ő volt az, aki eldöntötte, hogy mit akar. Én egy amolyan "tessék fiam, itt egy szál cigi, dohányozz. Lehet, hogy függő leszel, lehet, hogy tüdőrákos leszel, lehet, hogy 45 évesen meghalsz. De döntsd el, és szívhatod." módszer híve vagyok.
  • tarti19
    #362
    márha kinövik:) vagyis én is ide tartozom:P
  • tarti19
    #361
    hehe:)
    lassan olyan problémákat szeretnénk megoldani melyeknek először a gyökerének a megértéséhez volna szükség:)
    Majd eljutunk oda is... persze nagyon nehéz semlegesenek maradni e világban de nem lehetetlen...
  • degenerator
    #360
    de míg azok az idióta fiatalok ezt kinövik, addig náluk megmarad az a bizonyos életmód.
  • tarti19
    #359
    jójó:)
  • degenerator
    #358
    érdekes...én is így éreztem...meg nálam fiatalabbak is. ez szerintem afféle bezzeg a mi időnkben komplexus:)
  • degenerator
    #357
    jobb lenne, ha nem ilyen témában indulna el a topik.
  • degenerator
    #356
    általános alsóba nekem is vot egy ilyen évfolyamtársam, egyszer nem vette be a gyógyszerét, és mindenképp verekedni akart:)
  • tarti19
    #355
    ők a romák akikről most te beszéltél, nem tudnak cigáyn és roma közt különbséget tenni egyesek...
  • degenerator
    #354
    van az a cigány, aki szocializálódott, nem követi a cigány éeltformát (bűnözés, rablás, élősködés, akármit mondasz, mindegyik országban ezt csinálják, pl erdélyben rettegne ka szekeres cigányoktól) és van az a cigány, mint pl egyik legjobb barátom, akinek a szülei úgy gondolták, nem leszek egy utolsó mocsok, dolgozni fogok, adózok, és elfelejtem cigány mivoltomat, a gyerekén (ugye a barátomon) meg se látszik a bőrszínén kívűl. hogy honnan származik.
  • degenerator
    #353
    attól, hogy ott ölik egmyást az emberek, egyetlen gyereket sem jogosít fel arra, hogy megverje a tanárát.

    ha én feldarabolom a családomat, akkor te szétütheted a tiedet, mert én feldaraboltam, és az mennyivel rosszabb?
  • tarti19
    #352
    ehh :) azért ez már durca:))))))

    kezdetnek jó , de akkor folytatásnak is kell lennie
  • Wescone
    #351
    "nem a bérleten fog ő tanulni:)"

    De kezdetnek igencsak fájdalmas lecke volna számára. Ezt a játékot azonban sok más személyes jellegü dolgával el lehetne játszani.

    "Nem vigyáztál rá, elveszítetted nem kapsz másikat. Ne engem hibáztass hanem saját magad, te vesztetted el."
  • Frosty01
    #350
    hirtelen (nemtommiért) de ez ugrott be erről :D

    18+ nak is nevezhetnénk akár :D (lányos apáknak nem ajánlott)
  • Nagy01
    #349
    http://youtube.com/watch?v=hq6ZbHa4S3Q&feature=related tess ,nem ez az a videó egyébként :D de ez az ember mondta hogy ,,AGRASSZÍV VAGYOK'' xDD Nézd meg pontos nemtom melyikbe mert 7 vagy 8 részes :D.
  • Wescone
    #348
    Amúgy a 15-16. év a legpróblémásabb két év egy fiatal életében.
  • Wescone
    #347
    Na igen...
  • tarti19
    #346
    és ő? nem hiszem, hogy napi 1 óránál több fizikai kontaktust felvennétek egymással
  • TC3
    #345
    Minden nap 4-re itthon vagyunk!
  • TC3
    #344
    Szeretne menni, csak abból szerinetm az lesz, hogy mindenhonnan kifogják dobni.
    És ahogy írtam, hogy szerinte Ő nem hibás semmibe, nem fog belőle tanulni! /eddigi tapasztalatokból táplálkozom/
  • Wescone
    #343
    Csakhogy elfelejted, hogy a mai gyerekekre mivel a szülő gyakorlatilag keveset lehet vele sok tekintetben a haverok nevelik, vagy legalábbis nagy befolyással vannak rá.
  • tarti19
    #342
    nekem rengetek 14-16 éves lány ismerősöm van akik napi szinten elmondjáka problémáikat, ebből 50% problémázik de még jó határokon belül, 25% kis ráhatással már is jobb belátásra tér, a maradék 25% meg avvkemrően kitart a hibás döntései mellett is...
  • tarti19
    #341
    nem a bérleten fog ő tanulni:)
    vegyétek ki magántanulónak és kicsit szokja az otthoni légkört egyedül:D:D:D
    esetleg intézet? hmm nem azért ez keményebb már:)
    vagy ha királylánynak tartja magát , megmondhatjátok neki ellehet menni diákmelóra ...
  • Wescone
    #340
    Dehogy nem. Csak a megfelelő eszközök és rafinéria kell hozzá.
  • savior
    #339
    habar nem szulo/gyerek, hanem ferj/feleseg kapcsolat: vannak olyan csaladok, ahol a parok idilli kornyezetben elik eletuket. 5-10 evig boldogok, aztan osszekapnak valamin es az asszony kap 1-2 pofont. a viszony egybol megromlik es lehet hogy el is valnak miatta. ennek pedig az az oka, hogy nem tudjak milyen egy szar kapcsolat. ok azt hiszik, hogy ez csak akkor mukodik, ha egesz eletukben szepen becezgetik egymast es az eg vilagon nincs semmi gondjuk, nincs semmi nehezseguk. a szulo-gyerek kapcsolat is ilyen. ha egy gyerekkel allandoan rendesek a szulok es mindent megkap, akkor azt hiszi hogy ez maskepp nem is mukodhet. aztan egyszercsak eri valami negativum a csaladja felol es egybol ellenuk fordul, megprobalja tonkretenni oket, mert eddig ilyesmi sosem tortent vele.
  • TC3
    #338
    Ellenségből a legjobb szövetséges:)
  • Wescone
    #337
    Elöször is nagypapát leállítani a "jótékony" adakozásról. Másodszor nem venni több bérletet és semmi mást egyébként, hogy tanuljon meg felelösséget vállalni saját dolgai, saját élete iránt.
  • TC3
    #336
    Tőlem sohase tanulta, hogy hazudni kell, vagy hogy kell hazudni.
    Az egész család egy tök őszinte és felelőségtudatos család.
    Viszont azt észrevettem, hogy csak azokat a dolgokat "jegyzi" meg, ami neki jó!
    Ha valamit felvállal, akkor nincs lehetősége hazudni, és folytatn a dolgot tovább!

    Nálam őszintébb ember nagyon kevés van, az tuti!
  • tarti19
    #335
    Jöjj lányom, állj mellém s mi ketten fogjuk uralnia galaxist:D
    Amúgy az ellenségből lesznek a legjobb barátok... márha ilyenre sor kerül
  • savior
    #334
    olyan embert nem tudsz nevelni, aki az ellensegenek tart
  • Wescone
    #333
    Nem azt kell megmutatni, hogy a szülő mocsok is tud lenni, hanem felelösségre kell nevelni.
  • pinnacle
    #332
    15