491
bizony
  • degenerator
    #411
    legelőször a megjelenés. ruházat, higiénia. aztán a beszéd, szóhasználat. az utóbbi árulja el a legtöbbet, majd néhány konkrét kérdés, bizonyos témákról, meg hova jár szórakozni, és máris kialakult bennem egy kép róla. persze lehet, hazudott végig, de hát az nem az én bajom.
  • tarti19
    #410
    ez meg olyan kétélű dolog nagyon, de ez is sok előfeltételen fut át mire alkalmazható 1-1 egyénre, mert nem hiszem hogy mindennki egyforma lenne...:)
    Értem itt hogy még mindig , jobb ha gépezel mintsem cigi ,pia, drog és egyéb ártalmas tevékenységi körökbe tartoznál...
  • tarti19
    #409
    aham értelek, csak arra azért kíváncsi lennék, hogy te mi alapján "válogatod" meg a baráti társaságod vagy mi az ami alapján eldöntöd az adott illetőtől, hogy ő a te elgondolásaid alapján milyen kategóriába kerül?
    nincsenek könyvek... ezt ne feledd
  • degenerator
    #408
    lehet, lehet, de ha valami igazán érdekel, elolvasol róla egy könyvet. és nem fogsz végigülni a monitor előtt 4-5 órát (én hülye lennék) hogy végigjuss rajta.
  • degenerator
    #407
    az a probléma, hogy mindig magamból, és a környezetemből indulok ki.....

    a mi világunkban, ha érdekel téged mondjuk a macskahegesztés, akkor előfizetsz a macskahegesztő magazinra. vagy vannak róla könyveid. tán egy hegesztett macskaszobor is van a polcodon. ebből már megtudtam, hogy valószínűleg türelmes ember lehetsz, mert előtte meg kellett szerkesztened azt a macskát, aztán meg nem egy agresszív ember, mégse pittbulokkal foglalkozol.

    én már csak ilyen hülye példákban gondolkozom. és igenis, ha belépek egy idegen lakásba, leveszem a cipőm, és szó nélkül odafarolok a könyvekhez, mit olvasnak a népek....ahol csak scarlet, meg playboy van, valószínű, többször nem megyek.
  • tarti19
    #406
    -nem , mai
    Továbbá felgyorsult világunkban lassan s egyben sajnálatos módon a könyvek szerepe lecsökken.
  • tarti19
    #405
    dehogy is sem a tudását nem tükrözi a mi világban az otthon tartott könyvek száma sem pedig a jellemét... sosem szabad a külső jegyek alapján egy döntést hozni, benyomást kelthet de ítélkezni nem szabad előre...
    politikai hovatartozásával meg nem kívánok foglalkozni
  • degenerator
    #404
    ha bemész egy átlagember házába, és megnézegeted, milyen könyveket olvas, képet kaphatsz nemcsak a tudásáról, a jelleméről is. a politikai hovatartozást meg se említem:)
  • degenerator
    #403
    komolyan mondom, egy mónika show témája is lehetne.

    végigolvasva a topikot (milyen jól emflamelek magammal:), a gyenge lábakon álló illúzióim is eltüntek a gyerekneveléssel kapcsolatban. megcsinálom negyed óra alatt, oké, addig érdekes, élvezetes. aztán mi van, ha baja lesz? két életet hazavág. tegyük fel, egészséges. 2-3 éves korban kijöhetnek még problémák. aztán ugye turkálni a szarban, pelenkacsere, az állandó odafigyelés, iskoláztatás, a kamaszkor, és az első alkalom, mikor fejünkhöz vág bizonyos dolgokat, és komolyan elgondolkozunk, hogy a francba is, mentünk volna el abba a művészmoziba annak idején. aztán lehet megjavul, fősuli, meg minden, vagy csak simán értelmes felnőtt lesz belőle, de engem addigra kiszipolyoz. remélem, leendő apák nem olvassák a topikot:)
  • tarti19
    #402
    nema könyvek mutatják meg kik vagyunk vagy épp a származásunk, hanem ahogy döntünk az mi megmutatja mivoltunkat
  • tarti19
    #401
    nem a a suliban folytatott tevékenységei maitt lesz valakiből ennyire "eldeformálódott" személyiség... s nem szükségszerű kívűlállóvá válni habár ez is megtörténhet.
    De ami a szabadidős tevékenységet érinti na itt már azért van bőségesen választék és itt kezdődneka problémák
  • degenerator
    #400
    még jó, hogy 14 évesen leraktam a sarokba a politikai jellegű marx könyveket, és csak a hadászati, gazdasági jellegűeket olvasgattam:)
  • degenerator
    #399
    hm. én abban gondolkodtam, hogy ha egy diák megbukik, és esetleg az osztálytársai jelentik a baráti kört (középsuliban általában), akkor idővel kívűlálló lesz, mert kimarad a napközbeni mókázásból. ezen járt az agyam. neked min?
  • tarti19
    #398
    meg 14-16 évesen fejlődik ki az ember személyiségének azon része ami a későbbiekben meghatárzó alapjai lehetnek az életének
  • tarti19
    #397
    ha erre írtad , akkor nem értem az összefüggést
    nem a bukásról van szó hanem, hogy milyen viselkedési formát társítasz magadhoz jelen esetben
  • degenerator
    #396
    mármint, hogy megbukj?
  • tarti19
    #395
    Meg , hogy a dolgokat jobban megismerjük nem elég csak egy oldalról ismerni hanem minél több szemszögből látjuk a dolgot annál átfogóbb képet kapunk majd
  • degenerator
    #394
    késöbb majd társadalom, polgármester.
  • tarti19
    #393
    az már saját döntésein alapul, hogy azzá válik vagy sem.
    nekem is megadatott a döntés lehetősége...
  • degenerator
    #392
    nade azér mégiscsak kevesebb a téma egy ilyen kívűlállóval....mert ugye az lesz....
  • degenerator
    #391
    néha a korpa a gyengébb....
  • tarti19
    #390
    én Pesten tanultam , és azért ugye a "nagyvárosi élet" beszippantotta a közösségeket, tehát elég nehéz volt kimaradni valamiből...
    Hidd el sokan laknának a pestiek közül védéken:) én nem biztos felkölötznék Pestre , talán csak Budára de Buda és Pest 2 külön világ
  • degenerator
    #389
    ok, csak én a középsulis éveimet suttyó vidékiként éltem le:) (tényleg, a pestieknek minden vidék, ahol nem bkv jár? néha annyira idegesítően nagyképű...) és ott általában ez volt a trend.
  • degenerator
    #388
    a legelső probléma mikor volt vele? illetve mikor csinált a terrorból rendszert?
  • tarti19
    #387
    azért nem csak az iskolába találkoznak , hanem főleg azon kívűl találkoznak egymással az emberek és ott kezdődnek a "problémák"
  • degenerator
    #386
    küld el dél-amerikába, kiváló diktátor lenne belőle:)
  • degenerator
    #385
    ohohó...nehogy azt hidd...első két hónapban csak-csak, aztán mesélgetnék neki, mi volt tesin, ennekannak milyen jó beszólása volt órán, és elgondolkozna, hogy a francba is, hiányzom onnan. és mikor legelőször nem várják meg suli után a VOLT!!!! barátnői...vagy elmesélnék, mi volt osztálykiránduláson....egy kis törés az életben, de nagy változás az életben. (bukott ismerőseim mind megváltoztak, és nagyjából mindegyiknél ez zajlott le, igaz, nem mindegyik változott pozitív irányba.)
  • degenerator
    #384
    valószínűleg jönne a : nektek már semmit nem jelentek....rész.
  • degenerator
    #383
    ezzel azért vitatkoznék. legtöbbször nem a szülők, hanem az iskolai környezet hatására változnak. gondolj csak bele. de ha rád nem jó a példa, akkor a többiek. cigizel? és miért kezdtél el cigizni?
  • degenerator
    #382
    na erre az előző hsz-em miatt nem mondok semmit. légyszi te se válaszolj, meg úgy általában senki.
  • degenerator
    #381
    mikor a kedves moderátor fontolgatná, hogy bezárja a topikot a sok olyanos beszólásért, vegye figyelembe ezt is:)

    és bocs a kirohanásaimért, de tényleg ne tereljük el abba az irányba. megfogadom, többször nem írom le itt annak a rassznak a nevét:)
  • pinnacle
    #380
    én is elvinnélek egy körre a budai éjszakába:)

    Megláthatnád, ahogyan a nem cigány emberek, bebaszva, kurvanagyképüen 10 vs 1-be erőszakoskodnak a lányokkal. Sőt ha valaki szolni mer, egyből 15 vs 1 lesz:)
  • pinnacle
    #379
    Neharagudj, te még nem láttál "fehér" embert oknélkül utni másikat?:o

    kicsit szemellenzősen nézelődsz a világba...

  • degenerator
    #378
    a nagyszülők messze laknak az iskolától? költöztesd oda pár hétre, ha a gyerek nem is változik, tán az ő hozzáállásuk igen. és hátha vannak trükkjeik, lám, belőled is értelmes embert faragtak. ha most nem, nyáron. talán jót is tenne neki, távol a társaságától.
  • degenerator
    #377
    csinált már valami...törvénybe ütközőt? lehet, egy előzetes letartóztatás helyretenné. nagy hatással tud lenni a fiatal lélekre az egyenruha látványa, és a rendőrrel egyet értő szülő viselkedése...
  • degenerator
    #376
    nem érted a problémát. ok-okozat. ha az olyan, megteheti azt, hogy kiráncigálja a kocsijából, akkor az ember ne érezzen jogos felháborodást?
    na de most komolyan. téged kiráncigálnak a kocsidból, megaláznak, megütnek, esetleg beverik a szélvédőd. mi lesz az első gondolatod? ejnye, ez a fránya társadalom, az ő hibája, hogy most szegény olyanok kiszedtek az autómból, és hazavágták az önbecsülésem egy életre.
  • degenerator
    #375
    ez mindaddig rohadtul nem érdekel, amig lop-öl. én már csak ilyen buta ember vagyok, hogy ha bántanak, megsértődöm.
  • degenerator
    #374
    az én hasamhoz először 15 évesen nyomott kést egy cigány, bár ismertem. 17 volt, általános iskola. szombathelyen laktam akkor, mondta, hogy hallottam e, nemrég errefele valakit megkéseltek, mer nem adott egy szál cigit. mondom, ja, hallottam. erre ő, kést a hasamhoz, van egy cigid? mondom, nem dohányzom. aztán elnevette magát.....értékeltem a humorát....asszem azóta elvégezte a 7 osztályt.
  • degenerator
    #373
    te lennél az első, akit kivinnék a pesti éjszakába, átkarolnám a vállad, és végig kéne nézned, ahogy vésere rugdossák, és megerőszakolják a magyar lányokat ezek.

    biztos büszke lennél, hogy nem tettél semmit.
  • Frosty01
    #372
    tőlem petárdát nyúltak le 2en késsel, kis köcsög általános sulisok [énisazvótam' nah :D]