53
MMO életszimulátor a Marson
  • Doomista
    #53
    Mi a helyzet? Már bárki töltheti amúgy a játékot.
  • RYO21
    #52
    Nos megvan a beta, csak egy pár gondom van vele.
    1. A kurzor 5 cm-eel balra el van tolódva. Szóval, hogyha valamire rá akarok kattintani, akkor 5 cm-re jobra, mellé kell kattintani.
    2. Nem tudok golofozni.
  • Doomista
    #51
    Ide jösz, és beirod az e-mail cimedet, majd ha mákod lesz, kapsz egy linket, hogy tesztelheted a játékot, megadják hol szedheted le a downloader progit, amivel letölti, updateli, és felrakja a játékot.
  • RYO21
    #50
    Am eléggé magy a rendszerkövetelménye: http://www.bluemarsonline.com/about/sysreq.html
  • RYO21
    #49
    honnan lehet letölteni a betát?
  • Doomista
    #48
    Hmmm, hát ja...nincs sok új változás, az van amit leirtak a blogban + egy új pálya is szerepel, de nem nagy szám :D
  • Doomista
    #47
    Persze itt van, hogy mik a változások. Ámen, betették a logoutot végre :D
  • Doomista
    #46
    Blue Marstól jött egy e-mail, hogy új verzió érhető el tegnap óta, úgy hogy nem teszek mást természetesen, mint hogy letöltöm, és izgatottan várom, hogy mi újdonságok kerültek bele. Bár azért jó, hogy újra le kell tölteni, újra kellet regisztrálni, de ez van. Erre is kiváncsi voltam, hogy updateléssel (patcheléssel) fogják megoldani az új verziót, vagy ismét le kell tölteni, hát ez most kiderült...heh.
  • tigeroo
    #45
    csak #21 ennyire érdekelt :P
  • Doomista
    #44
    Amúgy érdekel a játék ?
  • tigeroo
    #43
    értem, no offense
  • Doomista
    #42
    Nem irták.
  • tigeroo
    #41
    de most komolyan, nem kell flegmáznod.

    ha zárt a béta akkor lehet hogy a licence agreement-ben leírták hogy nem szabad semmilyen infót közölni a játékról (se kép se hang se semmi)
  • Doomista
    #40
    Szerintem csak téged sértelek meg ezzel.
  • tigeroo
    #39
    ezzel nem sérted az EULA-t?
  • Doomista
    #38
    Még amit kihagytam, hogy néhány helyen hangulatos zene is bejön, pl mikor a medencénél voltam, bejött egy jó kis tengerparti musiiicccc:D
  • Doomista
    #37
    Csak viccelt :D

    Hát a föld textúrát megnéztem, és igen ,az lehetne kidolgozottabb, érdekes volt azt látni, hogy egy sima képet mutat és pár fűszál mozog...vagy valami ilyesmi volt.
  • GCsab
    #36
    Nemlehet várost építeni. Legalábbis én nem tudok róla. Talán úgy lehet, hogy jelentkezel szerkesztőnek a honlapon. Nem tudom
  • GCsab
    #35
    Én is kaptam beta meghívót. Jól leírtad a játékot, egyet értek az elhangzotakkal. Szerintem azért nem lehet még állítani a grafikát mert ez csak egy beta verzió. Nekem a 4. pályán az volt a gond hogy beleestem a vízbe és nem tudtam kimenni a lépcsőn. Valami a vízbe is gyalogol illetve fut a karakterünk. Én tudtam játszani a golf-al, könnyű irányítás és élvezetes játékmenet. A Waterfall is működött nálam, abban nincs semmi érdekes, csak karikákon kell átmenni minél gyorsabban. De belehet járni a pályát ami tényleg nagyon szépen kivoltak dolgozva, habár én a föld textúrájával nem teljesen vagy megelégedve, de nekem nem a grafika a lényeg hanem a játékmenet :)

    Én szerintem ez egy nagyon jó játék lesz, csak remélem hogy a legfontosabb elem nem marad el: jó sok játékos.
    Én bízok benne hogy meglesz :)
  • Cat 02 #34
    Várost építeni lehet-e ? :D
  • Doomista
    #33
    Kipróbáltam ezt a csodálatos MMO-t, sőt végig is jártam a megadott világját, igy leirom azt amit szeretnék.:

    A játék kereken 1,33 GB-t foglal a gépemen. Le kellet szedni a saját letöltő kliensét, amivel letöltötte, és felrakta a játékot. Érdekes az egész, mivel nem lehetett semmit beállitani a játékon, igy nem tudtam full képernyőben futtatni, csak amit maga a játék adott meg. Print screent sem mentette, igy paintel szaroztam elég sokat, remélem tudjátok értékelni a képmennyiséget. Modern bejelentkezési képernyő fogadott, bejelentkeztem, máris a karaktert készitésre vitt. Rengeteg lehetőség adódott itt, szem választástól az arc formálásig, viszont csak 1 karaktert lehetett csinálni, végül ki irta, hogy csak 3 hét múlva változtathatom meg a kinézetemet újra. Mikor ez kész lett, egy érdekes helyre dobott ki, mondjuk úgy hogy egy választó kezdő pályára, ahol máris pár "béta teszter" fogadott, női karaktertől kezdve férfi karakterig. 4 ablak ment a semmibe, ezek voltak a pályák. A képalbumba sorba van felrakva a kép, ahogy jártam a világot, úgy is irom le ide. Bal oldalt alul van a chat, lehet csevegni, jobb oldalt felül egy kérdőjel szokott előjönni minden pályán, tutorial az egész, leirja hogy kell mit csinálni, pl hogy kell futni, mik a lehetőségek. Közben bal oldalt alul van a mini menü, ahol beállitás csodálatos módon sem szerepelt, kamerát, karaktert animációit lehet beállitani, megnézni, sőt az arcot is meglehet változtatni még pontosabban, ruhákat lehet adni a karakterre, valami navigáció is van, meg favorite, de ezek nem üzemelnek...sajna nagyon kevés a választék. Sok buggal találkoztam a játékban, de ezt el kell nézni a béta fázis alatt. Az első pálya, amivel kezdtem, az a Waterfall. Egy hatalmas hegyes dombos vizesés sziget az egész, valami kis játékot raktak rá, de nem lehet végigvinni...Itt spectator módban lehetett megnézni a pályát...hatalmas az egész ! Érezni lehet a crysis féle hatás ezen a pályán, pl ha belementem a vizbe, és feljöttem, a monitoron lehetett érezni a vizcseppeket ahogy lefolytak, szép az egész...Ezen a pályán csak nézelődni lehetett. Következő pálya a Royal Aloha Gold club, ahol egyértelműen egy golf pályára tettek, itt is spectator módban. Ez is hatalmas pálya, már azt is mondhatnám ,hogy másik világ...Tenger, üdülő, hatalmas golfpálya itt sem maradt el...az üdülőbe vagy mibe sajnos nem lehet bejutni, pedig ittam volna egy sört...Következő pálya a Beach City, benne van a nevében...tengerpart mellet fekvő város... Itt már tényleg volt mit látni,nézni, és csodálni ! Nem a csupasság mutatkozott, hanem a kivitelezés, a részletek, a kidolgozottság. Nagyon tetszett, végig is jártam, képeket csináltam annyit amennyit birtam. Székekre lelehetett ülni, egy két boltba is betudtam nézni, sajnos nagyon kevés emberrel találkoztam, de végülis sok mindent nem tudnánk egymással kezdeni...szmájlik itt is vannak, lehet kezet fogni az illetővel, csókolni, puszilni, ölelni, meg minden baromság :DD Az utolsó pálya a New Venice is under construction. Ez volt a 4 pálya közül a legszebb, legkidolgozottabb, legrészletesebb. Egyszerűen gyönyörű szép volt. Végig is jártam, de az egész pályát nem adták meg a készitők, csak az egyik kis részét lehetett bejárni, de sok érdekes dologgal lehet találkozni. Pl távcső is van, amivel zoomolni lehet, meg ilyesmi...aztán egy fa a tenger fölött...Kis golyó izék jöttek utánam, járkáltak...Találkoztam egy kis gömbbel, az meg elvileg a pályát mutatta be térképen [ ezt is lehet az albumban látni] A,B,C,D rész szerint. Ezzel lehet úgy mond "teleportálni" különböző helyekre...2 játékféleséget is találtam, de azok sajna nem mentek, csak No-ra lehetett menni xD Közben a legdurvább buggba akadtam...a lépcső melletti tengerbe sikerült beleesnem, igy a város alatt mentem a tengerben, és figyelmes lettem arra, hogy viz alatti járatok, kis gömbök vannak... Messzebb házakra csúnyábban adta ki a grafikát, textúrát, de ezt nem hiszem hogy hibának kell venni...Körülberül 500 megát zabált nálam a játék, mert az egész pályát beadja azonnal...sokszor kockásodott pár helyen a pálya, ez is szintén játék hiba...Néha csúnyán elnyomta a textúrákat, és parancsszövegként jelenitett meg egy két textúrát [szebben nem birom leirni]...4. pályát nagyon élveztem, tényleg volt mit nézni...gyaloglás kicsit fárasztó volt, mert vagy 4 órája gyalogoltam, futottam, sajna a futás csak messzi kattintással mutatkozik. Ha a játékból kiléptem, visszarakott a kezdőhelyre, ahol a 4 pálya közül lehet választani. A játék nem szaggatott, nem laggolt, megvagyok elégedve a grafikával, főleg hogy nem is volt mit állitani, és ennél csak jobb lesz. Ez az MMO az én tetszésemet megnyerte, úgy hogy ott leszek ha kijön hivatalosan, mert rengeteg mindent lehetne itt csinálni, ebben a bétában meg kis töredékével mutatkozott, bár remélem lesz egy update, amivel beraknak valamit a bétába még...Mennénk egy ferrarrival :DD
    Végül a képek.
  • Doomista
    #32
    Azon a linken, amit kaptál e-mailben.
  • ricsa008
    #31
    és hol kell regelni?
  • KILLER2
    #30
    Várjuk a tapasztalatokat. Ha lehet, jöhetnek képek is.
  • Doomista
    #29
    Csak szeretnék szólni, hogy már tölthető a béta, limitált béta meghivokat küldtek ma reggel nekem, én 2 email cimemre kaptam, regisztráltam ,és már töltöm is. Meglátjuk, mi lesz.
  • GCsab
    #28
    Annak ellenére, hogy még nem jött ki a beta verzió sem, már a youtube-on vannak videók a játékról.
    Úgyhogy itt egy trailer.
  • GCsab
    #27
    Írták a honlapon, hogy 2009 elején várható egy beta verzió. És most olvastam, hogy 2009 Júniusában fog kijönni, HA minden igaz. A gyártó cég honlapján(http://www.avatar-reality.com) írtak, amiből én azt következtettem, hogy a beta verzió az egy ilyen Spectator(megfigyelő) verzió lesz. Tehát meglehet nézegetni a bolygót/pályát. Fel lehet iratkozni egy gyakorlatilag körlevélre, ami arra jó, hogy értesítenek amikor kijön ez a beta változat.
    Úgyhogy én fel is iratkoztam erre, mert én már nagyon várom a játékot:)
    Szerintem rohadt jó lesz:D

    A honlapjukon van még néhány kép a játékról a fejlécben.
  • Énvagyokazapád
    #26
    Get a Half Life!
  • KILLER2
    #25
    Na ez már valami. A fák modelljeid szerinem biztosan nemm fogják már lecserélni. Az emberek egész jók. Crysis jobb volt, de így leglább talán nem lesz akkora gépigénye. Viszont alsó csajnak tényegl fura köldöke van, me úgy az egész hasa érdekes és a haja is fura oldalt, főleg ahol belelóg az a kis pamacs. Hát meglássuk miylen lesz, de én biztos ki fogom próbálni.
  • GCsab
    #24
    Ezért találták ki azt a módszert a játékok készítésére, hogy minden modelt megterveznek jó grafikában (ami normális a játékban lesz és látható is), meg nagyon rossz grafikában meg felbontásban... Ez a rossz grafikájú és felbontású azért kell mert ez lesz azokon a részeken amiket karakterünkkel nem lehet látni... Hogyha mindenhol a normális grafikán menne minden akkor a gépek egyszerűen nem tudnák futtatni a játékot...
  • Mr_no_NaMe
    #23
    Én nekem az is fura, hogy ilyen grafikai motort raknak egy mmoba. Egy mmorpg nem igazán a grafikáról szól. Ha pl a Crysis mmorpg lenne akkor kb háromszor akkra gép kéne neki mint most.
  • GCsab
    #22
    2177 nem 3000 XD
    Szerintem akkor is jó lesz :)
    Különben se a grafikán van álltalában a legnagyobb hangsúly... Hanem a játékélményen...
  • tigeroo
    #21
    háát nemtom..első pillantásra jó ötlet volt...
    most hogy láttam a #18-at...inkább second life :d

    (űrállomást , kis sci-fit akarok, nem sims3000-et)
  • GCsab
    #20
    Nem rossz :)
    Alsó csajnak jó kis köldöke van XD
  • davec007
    #19
    ember nem vmi élethű... Lol újabb lesz mint a Crysis de az emberek grafikai kidolgozása sokkal gyengébb
  • 0Fritz0
    #18
    Emberi modellek:



  • GCsab
    #17
    Jólvan dehát ez csak 10 kép :)
    Még 2008 végéig vam idejük rengeteg képet készíteni :)
    Meg modelleket is meg mindent...
  • KILLER2
    #16
    Nem vagy egyedül, én is amint megláttam a képeket, főleg amin van valami növény, már tudtam,h ogy itt bizony CryEngine2 van. Azt tudtam, hogy készül vele valami ilyesmi, hát mostmár azt is tudom, hogy mi. Hát kíváncsi vagyok, hogy mit alkotnak. Bár szerintem elég csóró dolog, hogy amint látom, csak a játékmenet van átírva, meg a házak, plusz a golftáska. golfütő már a Crysisban is van, csak nem használták fel a játék során és semmi egyebet sem modelleztek újra. Minden marad ugyan az, mint a Crysisban. A fák, a bokrok, a fű, még a vízesés efefktjei és a textúrák is. Én azért evárnám, hogy ha egy játék motorjával egy új játékot csinálnak, akkor az ne az előző játék modellejit és textúráit használja, hanem néhány épületen kívül valami más kis kreativitást is mutasson. Crysis növényire úgyis ráférne némi kis ráncfelvarrás. Szóval szerintem ez inkább néz ki egy Crysis modnak, mint külön játéknak, de ez közel sem jelenti azt, hogy rossz lesz. Én várom és kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. Személy szerint örülnék némi akciónak benne, mivel régóta szeretnék egy ilyen típusú akciójátékot, ami nem RPG alapú, hanem valósan cslekszem és sérülök benne, nem pedig támadás, varázslat, képesség, gyógyital, támadás, stb
  • Frosty01
    #15
    Get a Second life!
  • Énvagyokazapád
    #14
    erre most csak ennyit: GET A LIFE.