69
Rendszám \"kismotorra\"
  • pszihopata
    #69
    egy biztos ha bármit is bevezetnek az azért lesz mert zavarja őket egy olyan terület ahonnan még nem tudták megsarcolni a polgárt

    kibasztak a kvadosokkal-mopedautósokkal,majd jön a robogó

    'környezetvédelmi, közlekedésbiztonsági és vagyonvédelmi szempont"

    szánalmas mellébeszélés!

    leszarják nagy ívben hogy egy lopott robogót egy adásvételivel meg egy számbeütővel tisztára lehet mosni!
    30 éve nem volt rá idejük kitalálni valamit?

    fizess paraszt 30 ezret a 15 ezres babettára!
  • Zsolti9014
    #68
    Kissé későn veszem észre intelligens, kedves válaszodat. Úgy vélem, kettőnk közül Te vagy az, aki nem tud olvasni, illetve értelmezni. Tisztában vagyok azzal, hogy mit írtál, nem szükséges elemezned a mondanivalódat. Viszont Te nem értetted meg a kérdésemet, amennyiben mégis, úgy a fórumot használod az elfojtott agressziód és a felsőbbrendűségi érzéseid kimutatásához.

    Én teljesen kulturált körülmények között kértem Tőled egy link VAGY forrás megjelölését. A "vagy" azt jelenti, hogy a kettő közül az egyikkel beértem volna. Tehát a hozzászólásodnak ez a része nekem bőségesen elég lett volna:
    "Forrásom: Helyi közlekedési felügyelet egy magasabb beosztású vezetője. Ö is csak szóbeszédeket tud. "

    És azt hiszem forrást kérni nem bűn, illetve ebből nem tudom, hogyan következtetsz a szövegértési képességeimre. Továbbá a végén udvariasan, előre meg is köszöntem válaszod, amely aztán eléggé bunkóra sikeredett.

    Más: ahogy írtad, a "seggen berregőkön" mégsem lesz rendszám, legalábbis egyelőre, ahogyan Te is olvashattad az előttem szólót.

    És még valami: "Legfrissebb talán!"
    Ebben a mondatodban a "talán" nem arra utal, amire Te azt gondolod. Nem az információk hitelességére, eldöntöttségére. Hanem a frissességükre. :D

    Köszönöm, hogy végigolvastad a hozzászólást, további kellemes fórumozást kívánok! A jövőben pedig kérlek gondold át a hozzászólásodat mielőtt elküldöd.

    Üdvözlettel: az értetlen analfabéta! ;)


  • hungaro
    #67
    Egy kis jó hír egyenlőre! "A kormányzat letett arról, hogy kötelezővé tegye a rendszámokat a segédmotorokra. Egy éve Kondorosi Ferenc, az Új Rend Kormánybiztosa még környezetvédelmi, közlekedésbiztonsági és vagyonvédelmi szemponttal indokolta, hogy az idéntől rendszámmal kell ellátni az 50 köbcentis motorokat. A Közlekedési Minisztérium az MR1-Kossuth Rádió megkeresésére most a jelenlegi gazdasági helyzettel és az aránytalanul sok pluszteherrel magyarázta, hogy nem írtak elő rendszámot a mopedeknek. Becslések szerint több százezer segédmotor jár az utakon idehaza."
  • BECKHAM7
    #66
    Erről az inforól nincs vmi új fejlemény?
    Nekem nagyon tetszene ez az új jogszabály vagy miez...
    szeretnék nagyobb mocit(125öst, nem 600asra gondolni..) és semmi kedvem sincs még a jogsit is letenni... + pénz és idő
    oké oké, tudom jogsira tandolyam meg mittomén arra jó, hogy megtanulja az ember hogy is kell azt vezetni... de akkoris.. VEZESSÉK CSAK BE!
  • Zerénd
    #65
    Ennyire nem tudsz olvasni, vagy ennyire nem tudod értelmezni az egymás mögé tett szavakat?
    Ezt írtam: "Legfrissebb talán!" Talán. Tehát nem biztos, ergo hivatalosan nincs eldöntve, nem szabad elkönyvelni.
    Így nem tudok linket adni.
    Forrásom: Helyi közlekedési felügyelet egy magasabb beosztású vezetője. Ö is csak szóbeszédeket tud. De ha megnyitod a #17 postomba lévő linket, (sg) már akkor leírtam, lesz "rendszám" a seggen berregőkön is, amit nem akartak elinni. Forrásom akkor is ugyan az az ember volt. Tehát lényegében akár lehet hiteles is.
  • Zsolti9014
    #64
    ehhez valami forrást vagy linket lehetne kapnom? :D
    köszi
  • BECKHAM7
    #63
    Ez viszont tetszik!
    Végre egy jó rendelet! Remélem bevezetik
  • zeli
    #62
    http://www.rtlhirek.hu/cikk/162533
  • vftsforever
    #61
    az az 1,3 jó lessz 1,6-nak
  • Errant
    #60
    TÉK
  • Errant
    #59
    Kihal a téma?:D
  • Cvd
    #58
    Motornál csak 1,3mm kell a gumikon, gondolom ezt hozzák át kisebbekre is. Személyautóknál kell a 3 mm.
  • Errant
    #57
    Ez különben mért jó?
  • Zerénd
    #56
    ja.

    Legfrissebb talán! "B" kategóriás jogosítvánnyal rendelkezők vezethetnek nagyobb teljesítményű motort is. Nem ccm-re hanem kw-ra fogják megadni a korlátozást. Még nem biztos, 30KW lesz ez a határ. 30KW belefér akár 150 ccm-es bármilyen enduro pl, sőt ennél nagyobb ccm-es robogó. Gondolom azért ezt azért nem engedik, korlátozzák majd 30KW de egy megadott ccm ig. magyarán 30KW-os de 250 ccm-es motor már nem fér bele. Aki ezzel foglalkozik, még ö sem tudja pontosan hogyan lesz.
  • datango
    #55
    gyűrjék ki.
  • Errant
    #54
    Tehát akkor 2011 december 31-én 23:59-kor mindenkinek lesz rendszáma?
  • BECKHAM7
    #53
    az a legújabb hír h 2009-től 2011-ig minden motort és társait(mopedautó meg minden) rendszámoztatni kell
  • Errant
    #52
    Segédmotorra 2009 ben lesz rendszám nem? Mert valaki mondott már mást is...
  • Errant
    #51
    Thx^^
  • pszihopata
    #50
    Gumik min 3 mm,ha van index működnie kell,helyzetjelző-tompitott,reflektor-és ezek visszajelzői-lámpákban e-szabvány ,duda-fénykürt,hátul fényvisszaverő /kerek v. szögletes piros/,fékek-féklámpa /elsőre ha nincsen nem kell/,láncvédő,kormánnyakcsapágy-lengővillacsapágy,teleszkópok,nem lehet hangos a kipuf,jól olvasható hibátlan alv. mot. szám,nem folyhat az olaj ,víz sehonnan.


    A kismotoré tuti lazább lesz kicsivel.
  • cement
    #49
    pl a tuningot nem igazan szeretik a muszakin
  • cement
    #48
    hat mibol all... minden kategoriara vannak eloirasok, ellenorzik hogy a jarmu a szabalyok szerint reszt vehet e a forgalomban, ha valami nem mukodik vagy nem szabvanyos megcsinaltatjak/kicsereltetik, zold kartyanal meg merik a karosanyag kibocsatast hogy megfelel e a normaknak.
  • Errant
    #47
    őŐő... Ez szerintem így nem pontos. de nem tudom
  • csoola
    #46
    mult nyáron voltam utoljára
    amugy méga két személy is megengedett a "lepkefingokon"!
  • Errant
    #45
    Még mindig nem tudtam meg hogy egy műszaki miből áll:) Valaki válaszoljon már:D
  • Errant
    #44
    Ja, megeshet. Bár nem tudom mikor voltál kint utoljára. Én még nem voltam kint úgy hogy én vezettem. Ha meg nem én vezetek akkor meg nem a forgalmat figyelem hanem a tájat. :D
  • Zerénd
    #43
    Akkor ott is változott minden. Mikor utoljára voltam kint, még nem volt rendszám.
  • Errant
    #42
    Főleg hogy a határ mentén lakok 100 méterre a határtól... Minden további nélkül:D
  • Ronny
    #41
    ha bevállalod az utat egy 50 köbcentis lepkefingal akkor már csak tiszteletből sem fognak megbüntetni:)
  • Errant
    #40
    Különben egy műszaki miből áll? Soha nem voltam még műszaki vizsgán :S :S
  • Errant
    #39
    Én még mindig Ausztriánál tartok:D
  • Errant
    #38
    Tehát akkor nem lehet menni?
  • csoola
    #37
    ma voltam rutinon A1-en elöször, nekem M-es jogsim, van
    ausztriában a biztositotol kapnak rendszámot a kisgépek, minden évben más szinüt
  • Bucser
    #36
    A gond, hogy rengeteg olyan 50 ccm-es motorkerékpár van ami abszolút nem a "segédmotor" kategória...

    Üdvözítőnek találnám, ha bevezetnének egy A1 kategóriában vagy A korlátozott jogsihoz kötött kategóriában is alkalmazott arányosíott eljárást. (teljesítmény/kilogramm arányhoz kötött jogsi vagy egyéb).

    Nem beszéle arról, hogy ha van rendszám a nyílvántartás is egyszerűbbé válik.
  • Errant
    #35
    Abból a szempontból tényleg jó dolog a rendszám, hogy be lehet azonosítani a járművet. (csak így mellékesen)De sok ember nem ezt látja a dologban, hanem hogy fizetni kell ill. műszakiztatni meg minden...
  • Errant
    #34
    Én azt hallottam hogy ausztriába ki sem lehet menni M-es jogsiva. Azaz hogy kilehet de megbüntetnek érte... De lehet hogy ez nem így van. Nem tudom... Ha valaki tudja pontosan akkor tájékoztasson:)
  • cement
    #33
    hat en ausztriaban mar nagyon sokat voltam, es ott minden robogon lattam rendszamot.
  • Zerénd
    #32
    Nem minden eus országban van minden motoron rendszám. Franciáknál mindegyiken van, de osztrákoknál vagy a németeknél nincs. De a motorok besorolása is más. Valahol a legkisebb határ nem 50 ccm, hanem 125. Valahol van az 50 ccm-es motorokon is rendszám, mint a fent említett franciáknál, de valahol a 125 ccm-es motorokon sincs még.
    Bevallom öszintén, nem nagyon tudom a számokat, csak valami rémlik, amikor az eus csatlakozásunk még nagyon a küszöb előtt volt. Lényeg az volt, felakarják emelni a síma B kategóriájú jogosítvánnyal rendelkezőknek az 50 ccm-es határt, 125-re. Szóval nem csak segédmotort, hanem kismotort is vezethetnek. M kategória megmarad a 13-14 éves gyerekeknek. Ezzel párhuzamosan, viszont beakarják vezetni minden motorra a rendszámot, mert nagyon sok 50 ccm-es motor a valójában akár 150 is lehet. Nagyon is egyetértek ezzel, hisz egy 13-14 éves gyerek nem száguldozzon már 130-al.
  • csoola
    #31
    az index témárol én azt tudom, hogy elvileg ha gyárilag van a motorn akkor kell, ha ninsc akkor nem... hány 450-es EXC-n láttatok indexet? én még egyen sem
  • cement
    #30
    hat en anno babettaval vizsgaztam segedmotorra, de haverom a sajat robogojaval es azzal nem kellett karjelzest hasznalnia, hanem az indexet hasznalta.

    tokmindegy az a lenyeg hogy jo ha van index azt csá

    viszont ezen a rendszám dolgon nem tudom miért lepődnek meg egyesek, már mióta uniosok vagyunk lehet tudni hogy lesz. ugyanis az unioban mindenhol kell segédmotokra is rendszám, és itt is fog kelleni.