55
  • eörgs
    #55
    ingsoc
  • uniu
    #54
    nem ciganyok voltak ? Ok bizonyitottan gyenge elmejuek.
  • babajaga
    #53
    Azok között az unatkozó öreglányok között százalékosan kevesebb gyengeelméjű szintű egyén van mint 25 évig terjedő idejüekben.Villamos kisiklatás összefirkálás gyújtogatás károkozás.
  • uniu
    #52
    "unatkozó öreg nénik már sok bajt..."
    azokra a zavart oreglanyokra gondolsz akik ott allnak az ablak elott egesz nap, es ha valaki nem akkor megy a templomba amikor szokott, kihivjak a rendorseget ?:))
    Amugy azokon a telefonszomokon vszinu 500000, unatkozo, paranoias, zavart venasszony jelentkezik, hogy a felette lako kutyaja 2-ot vakkantott, biztos terrorista:))
  • Mirtil
    #51
    Fel a kezekkel, mobiltelefon van nálam és nem félek használni!
    Akkor ha esetleg Londonba mennék nyaralni, le se fényképezhetek semmit, mert terroristának néznek..
    Hogy fogják véghezvinni? Hogy döntik el, hogy melyik telefonos-fényképezős ember terroristagyanús, és velük mi lesz? Beviszik őket?
  • Möci
    #50
  • greg971
    #49
    A legalsó képen látható hölgy nem látható felszerelése engem is érdekelt volna :D
  • PíszLávJuniti
    #48
    Japán turisták akkor kerüljék Londont :O
  • remark #47
    "...a londoni merenyletek utan..."
    Es ezen merenyleteket vajon ki hajtotta vegre?
  • Archenemy
    #46
    Dehogynem. Lerohanták Afganisztánt.
  • Mike
    #45
    csak a kezdet
  • palika22
    #44
    Nem tom de valami dereng az agyamban a történelem órákról... a Stalini Szovjetúnióban a házmestereknek meg volt határozva hány elvtársat kellet feljelenteni államellenes tevékenységgel.., ha nem tette ő lett a gyanús ét őt vitték el...
    Ez a londoni dolog nem valami hasonló? Vagy ez csak a kezdet?
  • babajaga
    #43
    Az paranoia amit azok a barmok 2001-ben műveltek?
  • irkab1rka
    #42
    Ha van nálad fényképezőgép és vagy mobiltelefon, akkor terrorgyanús vagy.
    Ha terrorgyanús vagy, akkor egyrészt agyonlőhetnek a rendőrök (volt rá példa) másrészt megkínozhatnak (volt már rá példa).

    A következő nagy találmány az lesz, hogy a terroristák lélegeznek, ergo ha lélegzel, terrorgyanús vagy....
  • Mike
    #41
    hát persze, mert arra nem marad idejük :D
  • NeoMaN
    #40
  • NeoMaN
    #39
    Ezt szerintem hagyjuk... :DD
  • Möci
    #38
    Én is!
  • aaaaa
    #37
    Nehogy már valaki jól járjon, inkább tartson csak egy mobilt, azt is a legdrágább tarifával, mert még terroristának nézik.... Hány embernek van itt Magyarországon is akár 2-3 mobilja is, csak azért, mert az egyik díjcsomag ekkor kedvező, a másik meg akkor. Ettől még egyikük sem bűnöző, és főleg nem terrorista...
  • werwers
    #36
    szép, szép a nyugat, de az a paranoid téboly ami ott megy, megrémít
  • werwers
    #35
    azért örülök hogy honatyáink egymás fikázásával, meg a gyors pénzszerzéssel foglalkoznak, és nem akarják mindenhol/mindenkor az én lépteim nyomon követni

    még...
  • fourgee
    #34
    Két különböző rendszer? Akkor miért reklámozzák minden buszon, hogy a CCTV rendszer része, mint ahogy az utcai kamerák is? A sofőr meg krumplidobálás miatt nem fog segítséget hívni, utána közvetlenül történt a gyilkosság, akkor meg ugye késő lett volna...
    Több gyilkosság is történt a kamerák szeme láttára, volt másik eset is buszon, szóval hiába látnak mindent, nem visszatartó erő.
  • Möci
    #33
    A londoni térfigyelő rendszer kamerái nem azonosak a busztársaság buszon belüli figyelőkameráival (két különböző rendszer, habár összekapcsolhatóak). A sofőrnek volt fülkéjén belüli monitorja, lehetősége lett volna külső segítséget hívni. A vizsgálat még tart.
  • Möci
    #32
    Bizonyos szempontból teljesen igazad van, de tényleg. Bizonyos szempontból meg abszolút nem értem a véleményed. Ha nem ilyen diplomatikusan, hanem inkább direktebben fogalmaznál azt megköszönném.
  • fourgee
    #31
    mivel egy PDA-ról írok, nehéz idézgetni, ezért egy csokorban reagálok. :) Az angolok nem kezdenek meghülyülni. Több ismerősöm azt mondta róluk hogy buták, meg ostobák, de jól élnek. A kamerákról annyit, hogy sz@rt sem érnek... Novemberben egy színesbőrűt kiengedtek a börtönből, még aznap este egy adag sültkrumpli társaságában felszállt a buszra. De nem ette, hanem az utasokat dobálta vele. Egy fiatal nőt is. Egy fehér srác ezért megkérte hogy hagyja abba a dobálózást. Fekete barátunk meg előkapott egy kést, és leszúrta a gyereket, aki bele is halt. Aztán belevigyorgott a buszon lévő egyik kamerába. Ennyi. Egy öngyilkos terrorista sem fog foglalkozni a kamerákkal :)
    A másik téma meg az ami eszembe jutott, hogy februárban a londoni Metro újság arról írt, hogy bevezetnék azt hogyha valakinél 2 telefont látsz, akkor a terrorgyanú miatt jelentened kellene... Másnap megjelentek az olvasói hozzászólások. Pl. valaki azt kérdezte, hogy "Az egyik kollegámnak van egy céges és egy privát mobilja. Jelentsem hogy terrorgyanús, vagy csak akkor, ha muzulmán a kollégám?"
    :)
  • who am I 7
    #30
    Ezt nevezik színtiszta hülyeségnek.
  • NKing
    #29
    Erről a hajléktalanos South Park jut eszembe: "Aztán annyi aprót gyűjtöttek, hogy saját házakat vettek... nem tudhattad ki a hajléktalan... együtt éltem a feleségemmel, akiről kiderült 13 év után, hogy ő is hajléktalan." XDDDDD
    OMG Micsoda paranoia, ezek a csúnya neonácik meg alkajdások, meg az ira, meg akinek turbánja van, azon biztos TNT mellény ketyeg... ugyanmár
  • Mike
    #28
    jah
    ha ma forgatták volna a StarWars-t, a birodalom lenne a jó, Luke-ék meg a terroristák
  • Mike
    #27
    no igen, csak nehogy a fürdővízzel a csecsemőt is kiöntsük
    a terroristák már akkor is elérték a céljukat ha rettegésben töltjük napjainkat és feljelentgetjük szomszédainkat
  • Mike
    #26
    az agolok kezdenek meghülyülni
  • mrzed001
    #25
    Nem hallottál a terrortámadásokról? Mégis mit gondolsz kiket akarnak védeni a túlzott biztonsággal? Az ostoba engedékenység mindíg visszafelé sül el. Pld Torockai és Budaházi már rég megérdemelte a börtönt erre megmutatták most 15.-én hogy a pofátlanságuk nem ismer határt.
    Igazad van. Azt a mocskos csőcseléket, azt a Petőfit, azt sem verték helyben vasra, pedig megérdemelte volna az a felforgató lumpen elem.
    Ja és terrorista is volt, és mocskos hazaáruló akárcsak az a csőcselék akiknek szavalgatott ott valami szar saját költeményt, meg lázította az isteni Habsburg ház ellen azt a sok belőtt és részeg futballhuligánt az a mocskos kis senkiházi ... tökéletesen egyetértünk veled, akkor helyben bitón lett volna a helye.
    Mellesleg tudtommal tilos az SG-n az aktuálpolitika (a 150 évesbe köss bele ha tudsz b....)
  • Archenemy
    #24
    "Nem hallottál a terrortámadásokról?"

    Nem hallottatok még a csúf, gonosz Hókuszpókuszról? :p

    "Az ostoba engedékenység mindíg visszafelé sül el"

    De ha tudsz mondani egy engedékenységet, ami ostoba, az nem azt jelenti, hogy minden "engedékenység" ostoba, különösen, hogy az ember már hozzászokott, hogy zaklatás nélkül fényképezhet vagy telefonálhat... Ennyi erővel kössék ki a netet mindenhonnan, és legyen este hat után lakhelyelhagyási tilalom, úgy még kevesebb esélyük van a terroristáknak...
  • Möci
    #23
    Gondolj csak bele: Izraelben ezzel élnek naponta.
    Ők alkalmazkodnak folyamatosan, mégsem a terroristák győztek.
    (Nem akarok nagyon nagy filozófiai mélységekbe belemenni, de ha egyszer "neadjisten" a terrorista győz, azt másnap már forradalmárként, vagy szabadságharcosként említik,.... aztán ez, később az, végül pedig amaz az állam is hivatalosan elismeri.)
  • Möci
    #22
    A "Tanuljunk demokráciát!" című mondatot én pejoratív értelemben írtam, reméltem, hogy ez kiérződik belőle.
  • mrzed001
    #21
    Ki látta azt az angol sorozatot, hogy The Last Enemy ?
    Pont arról szól, hogy egy überrendszerre bízzák egész Angliát, minden épületbe, tömegközlekedés, ... csak a chipkártya személyiddel mehetsz be, fizetni is azzal fizethetsz (amit szépen loggolnak is + kameráznak mindenhol mindent, arcfelismerő rendszerrel egybekötve), és SPOILER:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    mivel rájöttek a T. fejesek, hogy ez bizony kijátszható személyi hamisításával, ezért kidolgoznak egy nano alapú azonosítást, ahol a befecskendezett nano szondák azonosítanak, tehát a tested lesz az új (és hamisíthatatlan, és letagadhatatlan) azonosító
  • Inquisitor
    #20
    Hehehe, a Boingboing oldalon jók azok a plakátok:
    "Emberek milliói fotóznak nap mint nap. Némelyikük BARNA. Kérjük NE lője le őket."
  • babajaga
    #19
    Te nem hallottál róla hogy hány terrorcselekményre készülő személyt fogtak el? Az unatkozó öreg nénik már sok bajt előztek meg az évszázadok folyamán. Agatha Christie pont nekik állított emléket könyveiben. Nem kellene őket lebecsülni.
  • galocza
    #18
    úgy hiányoztál már...
  • galocza
    #17
    nekem nem kell aggódnom, egy ideig nem tervezek utat arra, de az angoloknak igen: úgy vettem észre, ők is marha sokat bagóznak. amúgy szemetes nem csak csikknek kell(ene).
  • Lame
    #16
    Ez olyan mint valami rossz kepregenyben. Hihetetlen, hogy a valosagban tortenik.
    Foleg, hogy a londoni merenyletek utan az volt az allaspontjuk, hogy oket nem felemlitik meg ezzel. Nem fogjak megvaltoztani az eletuket, mert akkor a terroristak nyernenek.

    Ehhez kepest ...
    Biztos kapnak majd sok hivast unatkozo oreg nenkiktol, akik fontosnak akarjak erezni magukat.