55
  • galocza
    #15
    ha vki robbantani akar, fog. legfeljebb nem londonban, nem a cityben, hanem máshol. ezzel nem fogják megelőzni.
    más is írta, nekem is az a véleményem, hogy az egész csak a hisztéria növelésére, és a brit politika alátámasztására alkalmas (egyfajta kifordított logika alapján: terrorveszély van, mert úgy csinálunk - ok-okozat cserebere).
  • babajaga
    #14
    Tévedsz az nem demokrácia ha korlátlanul azt csinálsz amit akarsz. Nem hallottál a terrortámadásokról? Mégis mit gondolsz kiket akarnak védeni a túlzott biztonsággal? Az ostoba engedékenység mindíg visszafelé sül el. Pld Torockai és Budaházi már rég megérdemelte a börtönt erre megmutatták most 15.-én hogy a pofátlanságuk nem ismer határt. A bíróság gratulálhat magának az engedékenységük és tehetetlenségük miatt. Torockai felelős a TV székház elleni támadásért. A gyújtogatás demokratikus jog?
  • Möci
    #13
    Szoftver segítségével keresnek és találnak meg keresett személyeket a térfigyelőrendszerükkel. Tehát ennek elsősorban tényleg a stresszelés a célja.
  • teddybear
    #12
    Nem tanultad meg a leckét barátom. Londonban a 70 -es, 80 -as években összevissza robbangattak az IRA kommandói. Azóta az angol rendőrök sokkal óvatosabbak, mert az IRA bármikor újrakezdheti. Ezért van London teli térfigyelő kamerával első sorban.
  • Gabo
    #11
    Engem már múltkor a Halászbástyán is Ír turistának néztek. Londonban lehet, hogy az utcára se lenne ajánlatos kilépnem, pláne nem fényképező géppel. Még szerencse, hogy mostanában nem készülök oda. ;o)

    Amúgy elég elszomorító a dolog. :o/
  • Möci
    #10
    Egész London (és nem csak a belváros) be van kamerázva. A térfigyelő rendszerükkel gyakorlatilag az egész napodat végig tudják követni. Ha valahol felbukkansz vissza tudják játszani, hogy addig merre jártál, kivel találkoztál, stb.... Mindezt egy szoftver segítségével, különösebb csapatmunka nélkül.
    Szerintem a dolog lényege a tömegpszichózis. Folyamatos agymosás, hogy "légy résen, ne lazulj, nehogy jól érezd magad!"
    Egyébként, ha belegondoltok ez is a rasszizmus egyik formája, csak nem a bőrünk színe, vagy a vallásunk számít, hanem az, hogy telefonálunk-e, vagy fényképezünk-e. Tanuljunk demokráciát!
  • teddybear
    #9
    Csak ne fesd a hajad vörösre, mert akkor le sem tagadhatod.
  • Alec
    #8
    nekem is pont ez jutott eszembe
  • G_ArchAngel #7
    Ma akartam kimenni Docklands-ba, és biztos viszem a press igazolványt, nehogy vmelyik láthatósági mellényes terroristának nézzen (szőke, zöldszemű vagyok, így az IRA-ba talán beférek).
  • G_ArchAngel #6
    Ezen sokáig már nem kell aggódnod, mert szerencsére június 1-től egész Angliában tilos lesz a dohányzás az utcákon is.
    Mondjuk van egy furcsa kiskapu, hogy sétálás közben lehet majd, csak akkor nem, ha megállnak a bagósok.
  • bakagaijin
    #5
    Ez engem egész más időkre emlékeztet. Pedig nem is vagyok annyira öreg csak láttam pár plakátot azokból az időkből...
  • juharfalvi
    #4
    Ennél egyszerűbb és tisztább helyzet lenne az, ha meghatároznák a nemzetbiztonságilag érzékeny területeket, és ott megtiltanák a fényképezést. Mondjuk 2 km-es körzetben. De ha ide számítják a pályaudvarokat és metróállomásokat is, akkor egyszerűbb lenne egész London területén megtiltani a fotózást, könnyebb lenne ellenőrizni is.

    Ez paranoia, hogy "bárhol, bárki gyanús", mert teszem azt mobil van nála. Hány embernek lehet mobilja Angliában? 90%? A mobilt egyébként zavarni is lehet elektronikus eszközökkel, ha ez lenne a kívánatos.
  • galocza
    #3
    ps:
    egy hete szidom őket, hogy egy csomő helyen nincs utcai szemetes. most kellett rádöbbenjek, hogy valszleg ez is emiatt van: attól tartanak, hogy oda szórja az ember a bombát.
    a cityben és westminsterben egyet se láttam (és mint dohányos kerestem), a külterületeken inkább. gondolom az nem fáj annyira ha a camden townban egy rakás bevándorló és túrista a levegőbe repül.
    london bridge és tower bridge közötti szakasz: északi parton 5(!) méterenként szemetes, déli parton (ahol irodaházak vannak) ZÉRUS.
  • galocza
    #2
    vagy inkább "lődd le!" - megtörtént eset alapján...
    most voltam londonban (életemben először), és megdöbbentett pár dolog. az egyik a rengeteg kültéri kamera, a másik a paranoia amit a plakátok sugallnak. tiszta 1984.
    próbálok pár képet linkelni:
    plakát1
    plakát2
    napi 300x
    ezt is azért fotóztam, mert a felszerelése érdekelt 8)
  • entreri
    #1
    Szegény arab turisták. "Vigyázz! Fényképezőgép van nála!" "Úristen! Ez telefonál!" - Hívd az MI6-et.

    Meg mi minősül gyanús tevékenységnek? Ahány ember annyi módon értelmezhető. Michael-nek ez már gyanús, de Billie-nek fel sem tűnik. Értelme meg akkor lenne az egésznek, ha minden bejelentést azonnal kivizsgálnak. Hiszen azzal nem sokra mennek ha tudják, hogy El Fayid tegnap ott fotózott a téren. Ha pedig ennyiből kijelentik, hogy azon a helyen terrorveszély van, akkor mindegy ha az egész szigetre kiterjesztik. "Úristen! Ezek bárhol robbanthatnak!"