353
  • dez
    #313
    Ezt tanulta az iskolában, amikor még kicsit nyitottabb volt az elméje, azóta ez van, és kész. :)
  • willcox
    #312
    Pont azért írom ezeket, mert gondolkodom. Vannak persze olyanok is, akik nem gondolkodnak, hanem mindent elhisznek, bármit mondanak is nekik, és mindenféle kritikai érzék nélkül okostojásként osztják az észt. Ezzel én sem akartalak téged megsérteni.
    Annyi közöm mindenképpen van egy csomó tudományhoz, mint neked. Esetleg több is.
    Tudod, a tudomány a miértekre és a hogyanokra keres magyarázatot. Ami deklarálja a megismerhetetlent, és a miérteket meg a hogyanokat figyelembe sem veszi (kvantumfizika meg az ősrobbanás), az az én szememben nem tudomány, hanem egyfajta szélhámosság.
  • Legendary
    #311
    Szerintem meg neked úgy általában semmilyen tudományhoz sincs semmi közöd, csak szeretsz "nagyokat" mondani. Mi köze van az ősrobbanásnak ahhoz, hogy mi volt előtte? Semmi. Az csak a világegyetem keletkezését magyarázza meg, és nem azt hogy mi volt előtte.
    A kvantumfizika meg mindennek az alapja.
    Egyébbként meg ha már a Nagy Bumm előtti dolgok érdekelnek, oda akár Istent is vehetjük, mert az is egy lehetséges válasz.
    Jobb volna ha utána olvasnál a dolgoknak és gondolkodnál, és ezzel most nem akarlak megsérteni.
  • willcox
    #310
    Kiegészítés: esetleg csak azt hisszük, hogy azért van büdös, mert Mari néni fingott, de lehet, hogy Mari néni nem is fingott, hanem egészen másnak van büdös szaga.
  • willcox
    #309
    Ez megint csak hadova. Annyira jelentéktelen, hogy nincs értelme ezzel foglalkozni. Kb. annyi az értelme, mint hogy Mari néni fingott, ettől aztán jó büdös lett, de hogy mit evett előtte Mari néni, meg egyáltalán miért fingott, azzal nem foglalkozunk. Sima struccpolitika az egész. Ebbe az egészbe beleszőni azt a kvantumfizikát, ami arról híres, hogy nem ismerhetünk meg alaposan semmit, meg hogy bármi lehetséges, ez akkora szélhámosság, mintha egy papot hallanék, aki isten létét, meg a teremtést próbálja bizonygatni.
  • Legendary
    #308
    "Az ősrobbanást majd akkor fogadom el, ha valaki megmondja, hogy hol, mi és miért robbant fel, valamint azt, hogy ami felrobbant, az honnan volt. Erre ugyanis senki sem tud mit válaszolni, az összes hadoválónak elfogy a tudománya.
    Még annyit, hogy mivel nem tudják megmondani, hogy az a valami honnan volt, így magára az ősrobbanásra sincs semmi szükség"
    Na itt a baj, félreérted az egészet. Az ősrobanás elmélet ugyanis nem ezekre próbál meg válaszolni. Pusztán a jelenlegi világegyetemünk keletkezését írja le. De nem foglalkozik sem az előzményekkel, sem az okokkal.
    Mint ahogy ha megválaszolod a naprendszerünk keletkezését, az a válasz sem tartalmazza se a Tejút, se bármely más galaxis keletkezését, mivel a Naprendszer is a Tejút része.
    Ha pedig ismernéd a kvantumfizikát, akkor tudnád hogy nem mindig van "ok".
    Egyszerűen megfogalmazva: a világegyetem azért van, mert létezésének valószínűsége nagyobb mint nulla.
  • willcox
    #307
    Minél messzebb van egy csillag, annál halványabb a fénye. Egyes csillagok fényét szabad szemmel nem is lehet látni, csak távcsővel, meg különböző műszerekkel. Miért is kéne az egyes fényeknek összeadódnia? Ez az érvelésed is eléggé gyengusra sikeredett!
  • Epikurosz
    #306
    willcox!

    Az a bajom veled, hogy tulajdonképpen wascox vagy. Ez volt a poénosra vétel. :-))

    Te írtad, még egyik előző életedben, hogy a végtelenség mindent megmagyaráz. Nos, a végtelenség nem magyarázza meg az Olbers paradoxont. Ezt gondolom vágod, de ha nem vágnád, akkor felfrissítem a memódat: Ha a világegyetem végtelen lenne, akkor amerre a szemünk ellát a csillagok és galaxisok száma is végtelen lenne, és bármely pislogó haloványak is ezek az objektumok, sok kicsi sokra megy, és fényük összeadódna, mi pedig az éjszakai égboltot is fénylőnek látnánk, nem tök sötétnek (leszámítva az éjszakai égbolton fénylő égitesteket.)
    Tehát: mivel az éji ég nem fekete, így az univerzum nem lehet végtelen.

    Várom a gombod!
  • willcox
    #305
    Hoppá! Ezek szerint az ősrobbanást nagyon vágod, igaz? Akkor regélj nekem egy kicsit, és válaszold meg a kérdéseimet, amit a #286-ban írtam.

    "Tőlem függetlenül is úgy van :)" és "Amíg ezt nem tudod, vagy nem akarod megérteni, addig az Ősrobbanást se fogod" - hú de komoly érvek. Írhattad volna egyszerűen azt is, hogy CSAK. Az sem lett volna komolytalanabb.
  • toto66
    #304
    Tetszik C: :DDDD
  • Legendary
    #303
    Amíg ezt nem tudod, vagy nem akarod megérteni, addig az Ősrobbanást se fogod.
  • Legendary
    #302
    Tőlem függetlenül is úgy van :)
  • willcox
    #301
    És akkor úgy is van, ha te már leírtad (meg mások is), ugye? Vicces vagy.
  • Legendary
    #300
    Írtam már én is, írták már mások is, felejtsétek már el azt hogy létezik 3 dimenziós tér (matematikában igen), jelenleg a legelismertebb modell a téridő, ami 4 dimenziós. Vannak még alternatívák, de nem az amit te mondasz.
  • willcox
    #299
    Most, hogy az összes "tudományodból" (halandzsából) kifogytál, megpróbálod poénosra venni, mint általában. De ettől még butaság volt, amit írtál.
    A térnek 3 dimenziója van. 2 dimenziós: sík. 1 dimenziós: egyenes. 0 dimenziós: pont. Nincs 3+1 vagy 3+n dimenziós tér a valóságban.
  • Epikurosz
    #298
    Ott legalul erőlködik willcox :-)
  • Epikurosz
    #297
    Aha, akadozik.
    A lényeg: A 3+1 dimenzión túlmenően "van ott egy fent egy ország", legalább egy plusz dimenziócska, és sajnos azon nem tudsz szabadon mozogni, Jákob lajtorjáján még te sem tudsz felmászni. He-he!
  • willcox
    #296
    "de ennek az irányának semmi köze a térhez" - helyesbítek: nem ezek határozzák meg a térkoordinátákat.
  • willcox
    #295
    Az irányok amiket írtam, csak arra az esetre vonatkozik, ha semmi más nem lenne, csak a Föld.
    Abszolút értelemben persze ezekre más térkoordináták vonatkoznak.

    PS: a fent és a lent a gravitációs erő miatt adódik, de ennek az irányának semmi köze a térhez.
  • willcox
    #294
    Nem voltál világos, ugyanis mi nem hangyák vagyunk, pláne a fel irány az az ég felé mutat, a lefelé meg a Föld középpontja felé. Ne akarj itt most a gömb felületével bűvészkedni, mert
    - látszólag nem megy neked
    - semmi alapja az érvelésednek
    - hamis is amit írsz

    PS: ha egy létrára felmászol, akkor igenis felfelé mész. Ha egy kútba beleesel, akkor meg lefelé.
  • Epikurosz
    #293
    Na, akkor elmagyarázom szemléletesen.

    Mi mindannyian, még willcox is egy gömb, pld. a Föld felületén mászkálunk, mint a kis hangyák. Mehetsz jobbra, balra, előre, hátra ("Én nyugatra megyek, maga északra, ő pedig keletre, majd délre, elvtárs!"), de a LE és FEL irányok nem lehetségesek. Akkor sem, ha most ezt nagyon szeretnéd.
    Nos, ha arra kérsz engem, hogy a gömb (a Föld) felületén jelöljem be a Föld középpontját, nemtom megtenni, mert a középpont kívül van a dimenzióinkon. Persze, mi okosok vagyunk, és tudjuk, hogy a Föld középpontja ott van a gömb belsejében, de a gömb felületén mászkáló hangyák azt a középpontot a gömb felületén soha a büdös életbe nem tudják beazonosítani, és megmondani, hogy Greenwhichtől vagy Édentől keltre található-e vagy sem.
    Világos voltam?
    A kérdést lezártam.
  • toto66
    #292
    Miért nem lehet szerkeszteni a hozzászólásokat, mindig elrontok valamit...
    Persze nem munka közben kéne fórumozni...
  • toto66
    #291
    Szóval arra akartam rávilágítani, hogy nincs középpont (mert nem találják)!
    És ez kizárja hogy valamelyik állítást amit felsoroltam.
    Tehát a világegyetem vagy végtelen, akkor nem is tágulhat, és nem is lehetett ősrobbanas!
    Vagy nem tágul.
    Vagy nem volt ősrobbanás.
    Lehet választani....
    Vagy
  • willcox
    #290
    Ez volt eddig a leggyengébb mellébeszélés, amit ebben a témakörben olvastam.
    "Kezdetben vala egy pont, és abban volt minden: tér, idő, anyag." - meséld már el, hogy az idő hogyan köthető helyhez? Az idő nem pozíciófüggő!
    Addig meg ne is hadoválj az egészről, ameddig nem tudod megmondani azt, hogy mi és miért robbant fel, illetve ami felrobbant, az honnan volt. Addig nincs értelme ilyesmit még szóba hozni sem!
    Egyébként abban toto66-nak igaza van, hogy ha valami felrobban, és onnantól kezdve tágul, annak kell középpontjának is lennie. Ha a te mesédet vesszük alapul, akkor is. Ugyanis ha akkor jönne létre a tér (LOL!), akkor a teret leíró 3 koordinátatengely mentén az origóban van minden. Csak ehhez képest tud tágulni!
    Az a baj, hogy az emberek hajlamosak minden baromságot gondolkodás nélkül elfogadni, legyen az ősrobbanás, vagy isten, és ezekhez nem igényelnek semmilyen magyarázatot.
    Olyan elméletet tudok csak elfogadni, ahol nem merülnek fel a miértek, vagy további kételyek, vagyis minden meg van magyarázva. De itt semmi nincs megmagyarázva!
    "Tehát a "középpont" bármely pontja a mai világegyetemnek, azaz nincs TÉRBEN bejelölhető középpont" - micsoda? Középpont csak egy lehet! Amit te itt összezagyváltál, az azt jelentené, hogy több tér van. Tér csak egy van.
  • Epikurosz
    #289
    A tér az anyagtól nem választható el.
    Kezdetben vala egy pont, és abban volt minden: tér, idő, anyag.
    Ebből az egy pontból jött létre aztán a mi világegyetemünk. Tehát a "középpont" bármely pontja a mai világegyetemnek, azaz nincs TÉRBEN bejelölhető középpont. Mert, ha lenne, akkor az Matrjoska-baba effektust okozna, vagyis azt jelentené, hogy az ősrobbanás előtt már volt tér, azaz nem is volt igazi ősrobbanás.

    Mi olyan nehéz ezen, hogy nem lehet megérteni?
    Nagyon meg vagyok lepődve, és csalódott is vagyok.
  • toto66
    #288
    "Az ősrob. előtt az egész vil.egy. egy pontba volt sűrűsödve. Így az ősrob. "helye" a mai világegy. minden pontja"
    Nos ez szamárság...
    Ha tágulás van akkor annak van középontja, másként nem az...
    Ha az univerzum véges, van középontja, másként végtelen...
    Ha az univerzum egy pontban volt sűrűsödve ettől a pontól tágul...
    Egyébként meg bla-bla...
  • Epikurosz
    #287
    Gyerekes kérdés.
    Az ősrob. előtt az egész vil.egy. egy pontba volt sűrűsödve. Így az ősrob. "helye" a mai világegy. minden pontja.
  • willcox
    #286
    Az ősrobbanást majd akkor fogadom el, ha valaki megmondja, hogy hol, mi és miért robbant fel, valamint azt, hogy ami felrobbant, az honnan volt. Erre ugyanis senki sem tud mit válaszolni, az összes hadoválónak elfogy a tudománya.
    Még annyit, hogy mivel nem tudják megmondani, hogy az a valami honnan volt, így magára az ősrobbanásra sincs semmi szükség.
  • toto66
    #285
    Az a terület kiürült, a tágulás miatt?
  • toto66
    #284
    Kérdés: Amennyiben a világegyetem kb.:2x15 milliárd fényév átmérőjű, el is látunk 15 milliárd fényévre, nem mivagyunk az ősrobbanás egykori közepén, létezett ősrobbanás, a világegyetem tágul, akkor azt is meglehet mondani az elmozduló objektumok mozgásának irányából, hol volt az ősrobbanás!
    Tudjuk?
  • Epikurosz
    #283
    soxor bejön. :-)
  • dez
    #282
    Ez azért nem minden esetben optimális megoldás... ;)
  • Epikurosz
    #281
    Megvárom, hogy te elmagyarázd. Sokkal spórolósabb megoldás.
  • dez
    #280
    Miért hinném? Nem olyan bonyolult ez. Talán nem kellene megvárnod az 5. nógatást, mire veszed a fáradtságot, hogy elgondolkozz valamin, ahelyett, hogy kijelentenéd, hülyeség.
  • dez
    #279
    Bár nem pont ott, de megtaláltam, köszi. Epikurosz? Ingyen sem kell?
  • Epikurosz
    #278
    Dez, ne légy már ekkora buzi. Ismersz így virtuálisan évek óta, azt hiszed, hogy te találtad fel a spanyolviaszt? Engedd meg, hogy primitív legyek akkor, amikor akarok.
    "Kezdesz kapisgálni valamit..." és biggyeszted az ajkad.
    Ha a felét értenéd a rel.elmből annak, amit én, már rég megkaptad volna a Nóbel békedíjat.
  • ziipp
    #277
    "Schrödinger kiscicái és a valóság keresése" - LOL, Google-n a harmadik találatban fent warezon. :D
  • dez
    #276
    Topik.
    Ez van akkor, ha az álláspontok megrekednek. :)
  • Legendary
    #275
    Kezd a fórum érdekes irányt venni :)
  • dez
    #274
    Ezt a választ sikerült szülni három és fél óra alatt?
    Sajnos nem vagyok olyan okos, mint szeretnék, de törekszem arra, hogy legalább hülye ne legyek.