420
Asus EEE pc, MSI, és a többi kis méretű laptop
  • Montanosz
    #140
    másik fórumban írják:

    "...

    touchpadhoz adott eredeti driver finoman szólva is ratyi, a 2 ujjat igénylő funkciók hol működnek, hol nem, a 3 ujjas funkciók meg egyáltalán nem. Próbáljátok meg ezt az újabb drivert.
    Feltettem a wlf által linkelt legújabb touchpad drájvert és úgy működött IE7 alatt is a kétújjas görgetés
    ITT

    900
    Visszatérve kicsit a biosra, nagyon ajánlott frissíteni legalább a 0704-es verzióra, ebben már átvariálták az akkukisülési táblázatot, elvileg egy fél órát lehet nyerni pluszban. Ezt nem tudom személyes tapasztalattal megerősíteni, nekem már eleve ez volt rajta, csak olvastam erről. A biost innen lehet elhozni.
    ITT
  • Montanosz
    #139
    ettől nem lehet sokkal nagyobb a 701-s képernyője?

  • Montanosz
    #138
    ja hát én is csak a youtube-n néztem

    a 701-sen kiváncsi vagyok hogy menne a telomra átírt film, mert összenyomtam 80 megásra egy divx-est
    így elférne pár a memójában, és kis képernyőn viszonylag élvezhető is maradt.még asztali gépen is csak olyan mint ha kamerás lenne.
  • Solten
    #137
    NFS: Most Wanted
  • Solten
    #136
  • Montanosz
    #135
    lelkes magyar rajongói blog:

    Asus Eee Pc 900 Blog
  • Montanosz
    #134
    hát

    World of Warcraft
    Return to Castle Wolfenstein

    megy))))
  • Csuhai G
    #133

    Egyébként néztem youtuben GMA950-ről videókat, és meglepődtem. Még játszani is lehet rajta (jóval) régebbi játékokkal. :)
  • Solten
    #132
    A központi memória ezúttal is 1 GB, amelyből egy pár MB-ot lecsíp az integrált Intel GMA 950-es videokártya. Órajele 400 és 533 MHz között változik, de az Asus szoftverfejlesztői beépítettek saját profilváltó alkalmazásukba a szokásos energiagazdálkodási módok közé egy Super High Performance módot is, amely megemeli a rendszerbusz sebességét 570 MHz-re. Ennek köszönhetően a processzor 1,71 GHz-en, a memória pedig 570 MHz-en üzemel ilyenkor, ami viszont ennél sokkal durvább, az az, hogy az alap CL3-3-3-8-as időzítést nem változtatja meg a program.

    (ipon)
  • Solten
    #131
  • Csuhai G
    #130
    Ezt már élőben is láttam. Baromi jó és minőségi anyagok, jó összerakás. Viszont a belső.. borzasztó gyenge gép. Ilyen árban egyértelmű, hogy inkább MSI Wind, vagy Eee1000H.
  • Montanosz
    #129
    minden az Eee-ről:
    EeeUser
  • Montanosz
    #128
    valamint beképett a HP is:
    HP Compaq 2133 Mini-Note (KX872AA)
    BR 113Huf



    HP Compaq 2133
  • Montanosz
    #127
    most itt a legolcsóbb:

    http://bilder3.preissuchmaschine.de/prodfoto/asuseeepc1000.jpg[/IMG]

    ASUS EEEPC1000HD-BK006X EEE-PC 10"/1GB/80GB XP Home Fekete
    Bruttó ár: 94 980 HUF

    A4 Team[IMG]
  • Montanosz
    #126
    én is tervezek egy ilyet, sokat utazom vonattal)))
    ezzel is kacérkodtam de ennek 3X nagyobb az ára, persze jól néz ki
    és persze ez inkább PDA.




    HTC Advantage X7500
  • Solten
    #125
    Még mindig meglep, mekkora erő van ebben a pöttöm kis prociban...

    Atomot a népnek...
  • Csuhai G
    #124
    Jaja, ráadásul Hyper Threadinget is tudja.. fasza gép. :) Bár rendes hajtás közben igencsak durván melegszik. :)
  • Solten
    #123
    Super performance módban ad magának egy kis tuningot a kicsike:



    :)
  • Axon
    #122
    Bedöglött az asus 701-esem kamerája. Világít a kis lámpája mintha működne, de képet nem ad. Megrendeltem a szerviz szolgáltatást. Futár jött le a házunkhoz a laptopért. Mondtam is magamban, hogy ez messzemenőkig vásárlóközpontú szolgáltatás.
    Aztán amikor megnéztem a futár által adott szállítólevelet, akkor dobtam egy hátast. Ugyanis a kicsikét szlovákiába(!) vitték szervizelni. Úgy látszik Magyarországon nincs asus szerviz, na de akkor is mennyibe kerülhet a szállítgatása a laptopnak, mivel ha kész, akkor szintén házhoz hozzák. Ismerve az eee pc-k nyereség árrését (a hírek szerint csupán 2%), az én laptopomon már semmi haszna az asusnak, sőt, szerintem már veszteséges is.
  • Csuhai G
    #121
    Jól néz ki feketében is. :)
  • Solten
    #120
  • Csuhai G
    #119
    Egyetértek. :) Több nap használat után is nagyon tetszik.
  • Solten
    #118
    Nah, megvan a kicsike, fantastic A kis atomnak meg se kottyan az XP, szárnyal bakker. Kijelzőről is szuperlatívuszokban tudnék beszélni, még a végén Asus fan leszek Mindenesetre ezt a kis masinát rendesen összehozták. Profi minőség.
  • Solten
    #117
    Kedden jön.
  • Csuhai G
    #116
    1 nap használat után, összességében annyit tudok mondani, hogy megérte. Nagyon megérte. :)
  • Csuhai G
    #115
    Aham, hát előfordulnak ilyen hibák. :)
  • davidka003
    #114
    2 órával ezelőtt én is néztem az oldalt és tényleg SSD volt kiírva. Csak már azóta kijavították.
  • Csuhai G
    #113
    Hát jó.. végülis sztem a 6 órát sem fogom kihasználni sehol. :)
  • Solten
    #112
    OMG...
  • Solten
    #111
    "Sajnos nem tudom úgy beállítani, hogy a wi-fi mellett előreláthatólag 6 óránál tovább menjen. :/ "

    B.meg hogy te mennyire telhetetlen vagy...



    Normál terheléssel megy 7 órát. 6 órán keresztül megy wi-fi -vel, az isteni.
  • Csuhai G
    #110
    S.S.D. háttértár: 80 GB HDD
    :D:DDD:DD
  • Axon
    #109
    Innen vettem a téves infot, csak hogy ne engem nézzetek hülyének :-)
  • Csuhai G
    #108
    Biztos lehet rá telepíteni Linuxot is. Méretei: 265.9 × 191.3 × 38.1 mm. Súlya az akkumulátorral együtt kb 1,5 kg.
  • Axon
    #107
    Kicsit utána olvasva úgy látom, hogy van belőle linuxos verzió is. Na mindenesetre még utánaolvasgatok.
  • Solten
    #106
    900-asból van Linuxos, Talán az 1000-ből is, nem láttam. Bár nem nagy cucc feldobni rá ingyenes Linuxot :) 80GB ssd jó lenne, csak heroin-árat fizetnél érte ;)
  • Csuhai G
    #105
    80 gigás SSD még rányomna vagy 50 ezret. :) 80 gigás HDD van benne.
  • Csuhai G
    #104
    Sajnos nem tudom úgy beállítani, hogy a wi-fi mellett előreláthatólag 6 óránál tovább menjen. :/ Pedig már levettem a képernyő fényerejét is majdnem minimumra. Ez kukacoskodásnak hangzik, de a Prohardver tesztjében minimális terheléssel bírja a 7 órát. Azt nem hiszem el, hogy a wi-fi 1 óra üzemidőt von el az akksitól..
  • Axon
    #103
    Nagyon szép. Gyorsan megnéztem az adatait. Az a 80 gigás ssd nagyon megnyerő benne. Ahol néztem ott nem voltak feltüntetve a külső méretei, de ha jól hallottam, akkor ez már kicsit nagyobb mint a 701-es és a 900-as model.
    Számomra az egyetlen negatívuma a winxp-s oprendszer. Én általában linux-al dolgozom és nagyon bejön a 701-es linuxos verziója. Mondjuk sokaknak viszont pont winxp-re van szükségük, így ez nem igazán nagy probléma, bár talán az áthidaló megoldás itt is az lett volna, ha mindkét oprendszerrel ellátott verzióból lehetett volna választani.
  • Solten
    #102
    nem rossz :)
  • Csuhai G
    #101
    Normális használat mellett (csak netezés) kb 15-20 perc után teljesen minimális a melegedése. Hmm... talán az előbb azért volt olyan forró, mert telepítettem rá programokat + ghostoltam.