X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#712
az X3 az "X3 reallity engine"-re utal, azaz a játék grafikai motorjára...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#711
Eddig fenntartással kezeltem a készítõk "minden eddiginél nagyobb sztori" kijelentéseit, de ha ennek a fele igaz, hatalmas játék lesz a karmaink között pár héten belül.

Nem is értem mért nem lett x4, ennyi újdonsággal simán bevállalhatták volna a nevet.

Vitez77
#710
Mindenbõl csak egy változat lesz
"there are no more "alpha", "beta" or "gamma" versions of one weapon. A PPC is now a PPC and does not have different models anymore."
<#awink>
Ami viszont engem izgat:
"You will meet this Split during a great Operation called ‘Final Fury’ against the Kha’ak"......."there also will be a plot with trading, thinking and just a bit fighting, a plot about and with the Goners and a new temple"
Ergo: több sztori is lesz? + a Xenonokon kívül a Khaakal is leszámolunk? <#gonosz1>
Hell yeah, this will be great! <#vigyor1>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#709
OI! Ez megy az oldalam hátterének 😊

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#708
"Oh, and one final hint: Believe me, you never want to get in the way of a Terran Point Singularity Projector..."

Terranok el fognak kalapálni mindenkit. ohh yeee alig várom. 😄

dimre
#707
Szerény angol tudásommal (=0), lesz egy rakat új fegyver, 32db lézer és egyéb, (PPC csak egy változat,alfa). Javitott interfész, mission director változatosabb dinamikus párbeszédeket igérnek (nem csak egy fajta sablonszöveg van). A grafika lélegzetelállítóan szép (állítólag).

X universe Home, sweet home

#706
Tényleg elég gigantikus lett.

Leszámolás a kahakokkal , xenonokkal ,meg ki tudja még mivel. <#violent>

Vitez77
#705
Tudtommal CDGalaxisban lesz majd.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

dimre
#704
végre valami,új blog.
Elég terjedelmes.

X universe Home, sweet home

#703
Remélem azért megjelenik mo-n boltokba is.

Bár egyenlõre a pcdome-on kívül sehol még csak hírt se olvastam róla, ami nem jó jel.

dimre
#702
Inkább ez mint egy bárányhimlõ.<#gonosz1>

X universe Home, sweet home

dimre
#701
Jobban örülnék a fight videonak, egy bõ hét múlva (remélem) már saját vason shotolhatnák hasonló képeket.
A nyomdai gép hibája remélhetöleg nem befolyásolja egy video kiadását.<#eplus2>

X universe Home, sweet home

#700
csak jelenjen már meg a polcokon -.-'''''''''''''

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Valen
#699
na beálltam az online rendelõk közé, teljesen rossz hatással vagytok rám <#rinya>

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

BuriP
#698
És valóban itt az újabb kép az Ego-tól.

Villamos energia nagyhatalom vagyunk - Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetők érintése halálos.

Valen
#697
nem értem, hol mûködik ez a URL beszúrás, hol nem <#confused><#shakehead>

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

Valen
#696
OFF:

habár már rég az 😄

A Karnaki templom alaprajza, építési fázisai (angol, francia, német, arab nyelv elõny)

Karnaki oszlop egy kõtömbbõl. Mivel a XVII. században egy földrengés miatt összetört az összes, restaurálva lett.

Karnaki félkész obeliszk, kb. 7 méter hosszú gránit tömb.

Hatshepsut obeliszk 29,5 méter magas gránit tömb, de az õt követõ király körbe falaztatta egy 31 méter magas fallal, hogy az emberek ne lássák.

Karnaki oszlopok megint.

Karnaki oszlopok, itt látszik, hogy egy kõtömbbõl van kifaragva az összes.

Királyok völgye, 34. sz. tárna elötti hegymászás. 41 fok
árnyékban.



Hatshepsut templom.



A gizai piramisok kb. 20 km távolságról.

Kheopsz piramisa (a Nagy Piramis) 146,71 méter volt eredetileg, de a csúcs hiányzik, ezért csak 137,18 méter. Dõlészöge 51°51'14" fok körül van, alapterülete 230,37 × 230,37 méter. Becsült térfogata 2.521.000 m3. 2,3 millió db kõtömbbõl épült, amelyeknek átlagsúlya 2,5-3 t. A fal oldalán egy alagút van ahol le lehet menni az egyik kamrába.
Kheopsz neve egyetlen helyen szerepel, a királykamra feletti padlásszerkezet egyik kamrájában van vörös okkerrel a kõre festve
.

Kheopsz piramis kõtömb mérete. A férfi 185 cm magas, a kõtömbök kb. 100-160 cm között váltakoznak. Fentebb kissebb a magasságuk.

Khephrén piramis magassága 143,5 méter alapterülete 215,3 x 215,3 méter. Dõlésszöge 53°10’, egy magas a másikkal a teteje, igaz 3 méterrel magasabb az alap síkja. Mivel meredekebb a dõlésszögege, ezért tûnik nagyobbnak.

Khephrén piramis kõméret, a Teve kb. 2,1 méter magas.

Szfinx, elég kicsi 72,55 m hosszú, 20,22 m magas.



Elég értelmes könyv a piramisokról.

Saga:
igen lehet csigavonalban is, valóban.

mindero:
a maja naptár mely 27xxx évente ismétli önmagát egy komplikált rendszer. Az általuk istennek vélt nép bolygójának idõszámításának és a Föld bolygó idõszámításának közös komplex naptára.
Az egésszel csupán ott a gond, hogy mivel nem tudják mikortól indult a maja naptár, ezért nem is tudják kiszámolni az általa mutatott érdekes események idõpontját.

Ugyanez a probléma az összes naptárral. A gergely naptár is csak kb 1000 éve üzemel, ami elötte volt azt a naptár megalkotása után próbálták vissza becsülni, igy eléggé kérdéses az összes i.sz. 1000 elötti összes dátum és esemény valóság alapja.


ON

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#695
Én utánaolvastam részletesebben ennek 2012-es "világvége" dolognak. Amit e kapcsán az átlagember tud, az egy nagy marhaság.

A maja naptár nem kifejezetten az armageddon idejét jelöli ki, sokkal inkább egy fordulópontot jelent, ahonnan nincs visszaút.

Ergo ha az emberiség rövid idõn belül nem változtat az életmódján (amire én kevés esélyt látok), akkor menthetetlenül kipusztul pár száz éven belül.

És ebbe lehet valami ha belegondoltok, túl sok minden esik egybe h ez véletlen legyen:
rejtélyes betegségek (allergia, rák), fajok tömeges kipuszutlása, népesség csökkenés/fogyás, régi értékrendek eltûnése, totális káosz és depresszió, pénzügyi válság (nem ez a kis lófing ami most van), elfogyó olajkészletek, növekvõ feszültség kelet-nyugat között stb...

Egy szó mint száz elég nagy esély van erre a 2012-es fordulóponthoz, ahonnan nincs visszatérés.

De addig csak megjelenik a TC és legalább egy jót tudunk játszani <#eplus2>

#694
Izé...

Nem egy (vagy négy) egyenes rámpában kell gondolkodni, hanem egy csigavonalban a piramis körül. Szép lassan betemetik az egészet vele, ahogy épül, majd amikor kész, lebontják a rámpát. Nagyságrenddel kevesebb (bár így is elég sok) földet kell megmozgatni, mint egy hosszút építgetve...

#693
Nálunk mikor lessz kapható a játék és hol, mert én még egy szoftverel foglalkozó oldalon nem láttam ? Remélem nem annyit kell várni mint a Reunionra.
A hittel kapcsolatos témában pedig ajánlom a ZEITGEIST, THE MOVIE-t. zeitgeist
#692
Látom, valamivel el kell ütni az idõt a TC megjelenéséig. Visszaolvasva: a C64 nem volt hülye példa, nekem misztikumnak számít. Világvége: nos, az ezredfordulón elzarándokoltam Jeruzsálembe, tele voltam reményekkel - '99rõl 2000-re virradó éjfélkor egy olyan ponton helyezkedtem el ahonnan jól láttam A: a Templom-hegyet (ide várják Jézus második eljövetelét) és B: a Khidron-völgyet aka Halottak Völgye (ide várják a világvégét, és a hírek szerint, akikett ide temetnek azok fognak elsõként feltámadni, ezért horror áron parcelláznak errefelé)
Természetesen lógó orral mentem hajnalban a szállásomra...mellesleg hithû ateista vagyok <#worship>, csak gondoltam, hátha lesz valami.

Kids, don\'t try this at home!

#691
Hát nyilván sántít a hivatalos álláspont mint szinte minden régi építménynél. 😄

A c64 még hülye példa volt valóban mert még nem telt el sok idõ. 😄

Valen
#690
OFF:

Nem azt irtam, hogy UFO-k építették, hanem csak azt, hogy nem úgy építették ahogy gondolják hivatalosan manapság. itt is azt irja, hogy emberek építették csak nem úgy ahogy a mai tudósok elképzelik

BTW, a C64-t még most is elkezelem 😄

ON:

Egyetértek. Inkább ingame mint valami renderelt förmedvény 😄

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#689
off:

Azért mert ma már nem értjük meg hogyan készült nem jeletni hogy idegenek építették. Ez olyan hogy amit nem ismerünk még nem értjük, gondolom mivel nem sok minden maradt írásos emlék a piramisokról ezért ezt sem értjük mert már nincs szükség rá. Ez olyan hogy manapság már nem tud kezelni egy ember egy c64et, ha nem lenne könyv mert nem kell.
Remélem érthetõ mire gondoltam.

on:

Burip videó volt az x3ban is más kérdés milyen minõségben. Ha nem tudnak blizzard féle minõséget elérni akkor inkább ingame legyen mert x3-ban rossz volt nézni õket. 😄

Valen
#688
na ja, a számok azok számok 😊

OFF:

Volt szerencsém élõben megnézni a Gizai piramisokat (halkan jegyzem meg nem egy nagy szám a környék 😊, de még szakközépben (építõipari) megírt több oldalas okfejtésem megerõsítést nyert, miszerint a manapság elfogadott módszerrel nem lehet piramist építeni 😄

Mit állítanak:

A változat:
Azt, hogy rámpát építettek, és farönkökön felgörgették õket a legfelsõ szintre. A piramis 145 m magas (most már csak 139 m).

Egy mozgássérült feljáró maximum 5 százalékos lehet (kb. 2,25 fok), azért hogy fel tudjuk tolni (vagy önerõbõl felhajtani) a kerekes széket.

Namost ez azt jelenti hogy 50 cm-s emelkedéshez 10 méter hosszú (vizszintesen, nem ferdén) rámpa kell.
Arányosítva 100 méter magassághoz 2000 méteres (vizszintesen) rámpát kell építeni. Ha ennél meredekebb akkor kizárt hogy azt a röpke 1,5 - 2,0 tonna súlyú mész és gránit köveket feltold/húzd egy emelkedõn. egy ilyen rámpa 10 méter széles kell hogy legyen, de inkább 20 méter, hogy megálljon.
Ha veszük a szükséges földmennyiséget egy ilyen rámpához ((2000m x 100 m)/2 x 20 m) = 2.000.000 m3 föld, amit még tömöríteni is kell.

Na most nem egy rámpát építenek, mivel az elsõ 3 méter után fokozatosan építik a rámpát a piramis 4 oldalán egyidõben.

szal ez az egyik kissebb akadály a sok közül.

Ja mégvalami, a legközelebbi gránit lelõhely 200 km-re délre volt a nílus mentén. A piramisok a nílustól 8 km-re vannak légvonalban.

B változat:
oda vezették a nílust és gát és zsilip rendszerek segítségével elárasztották az építkezés egy részét, és a köveket tutajokon/hajókon úsztatták helyükhöz.

Egy bibi van csak, hogy a nílus és a gízai fennsík között a magasság különbség közel 50 méter, amit manapság is elég problémás zsilip rendszerrel áthidalni, nem még akkoriban.

ON

Remélem nem késik a TC, mert lassan elszánom magam arra, hogy megvegyem 😄

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

BuriP
#687
Új screenshot van (két hónap elteltével) az ego honlapján a hét screenshot-ja ablakban. Egy admin azt igérte ezentúl naponta próbálnak újabb képeket felrakni.

A screenshot.

Állítólag ez egy Teladi Adler MK III., (németül). És így néz ki ha benne ülsz.

Most már tény, hogy minden lemezen több nyelv lesz megtalálható, és telepítéskor választhatod ki melyikkel akarod játszani, de azt is hogy a videókat is feltelepíted a gépedre vagy a DVD-rõl játsza le a program. (Ha így külön vannak a videók talán nem csak in-game bejátszásokat láthatunk a játékban, azok úgyis csak beszaggattak, vagy képregényként nézhettük õket, pl: a végén a csatát Heretics End-ben.)

Nyelv-választás telepítéskor.

Villamos energia nagyhatalom vagyunk - Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetők érintése halálos.

BuriP
#686
Csak 2012-ben? Addigra szana-szét játszom magam a TC-vel, már ha még idén megjelenik. Mert ha nem én csinálok világvégét!<#violent>

Villamos energia nagyhatalom vagyunk - Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetők érintése halálos.

Vitez77
#685
Ha már összeesküvés elmélet: voilá

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

dimre
#684
Hirtelen felindulásból megrendeltem Sichtin egyik könyvét.
Remélem (biztos) okosabb leszek töle.
Egyben biztos vagyok az egyetemes matematikában nem lehet csalni.

X universe Home, sweet home

Valen
#683
2012. december 13-án megtudjuk <#mf1>

vagy nem, és akkor várnunk kell 2900-ig <#whatever>

Egy biztos, hogy vennem kell egy távcsövet és akkor megnézhetem énis magamnak jól (már ha a föld e részérõl látható 😊

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

dimre
#682
Elovastam pár cikket az oldalról.
Összeesküvés elmélet van benne (szerintem is létezik, bár én csak fantáziálok róla), és kézzel fogható tények amiket csak megfelelöen kell "értelmezni", akkor megismerhetjük az igazságot (ami speciel nem odaát van, hanem itt az orrunk elött).

Az állítások szerint már jövöre vizuálisan is megfigyelhetjük.

X universe Home, sweet home

Valen
#681
Tomonor:

abban nem hogy világ vége lesz, sõt abban sem hogy 2012-ben lesz valami.

De ha figyelmesen elolvasod azt az oldalt amit belinkeltem, akkor lehet elkezdesz te is azon gondolkodni, hogy nem biztos hogy az amit official tanítottak/tanítanak/mondanak az úgy is van.

Nem állítom, hogy úgy van ahogy a link alatti oldal szerzõje leírja, de az biztos, hogy amit ma hivatalosan "tanítanak" nekünk az nem a valóság.

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#680
>.< ez olyasmi mint az LHC...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#679
Hé, és subscriboltam a jútúbon az egyikre, szal nem hülyeség XDXD

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#678
ti hisztek ebbe a hülyeségbe? >.<egész youtube tele van vele

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

dimre
#677
I want to believe.

X universe Home, sweet home

Valen
#676

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

dimre
#675
Van még ennél is cifrább,ezzel, hogy fog megküzdeni az ego ? <#wow1>
A tizedik bolygó,egy halvány remény az X3 folytatására? Persze ha lesz rá idönk.<#ijedt><#bdead>
Magyar leírás.

X universe Home, sweet home

Vitez77
#674
Ha megtörténik, akkor lemegyek német honba, és saját kezemmel írom meg a használati utasítást <#nezze>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

BuriP
#673
Csak nehogy eltalálja a gyártosort az egyik darabja, mert megint eltolják a megjelenést!<#eplus2>

Villamos energia nagyhatalom vagyunk - Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetők érintése halálos.

Vitez77
#672
Biztos az Egosoft csinálta. Náluk van CBJ, náluk van az erõ <#vigyor1>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

BuriP
#671
Csak egy érdekesség. Figyeljétek a kisbolygó elnevezését! Ez is egy Terran Conflict!<#ravasz1>

Villamos energia nagyhatalom vagyunk - Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetők érintése halálos.

Valen
#670
Én nekem tökéletes, semmi bajom nem volt vele, habár a ha Prohardvare oldalán eléggé lehúzták.

Igaz össze engedték pár +30%-l drágább monitorral, igy csoda hogy azokat nem érte utól? 😊

Full grafikán én semmi hibát nem láttam, még a színei is megfelelõek nekem, nem húz után, nem csíkosodik, stb.

Persze lehet, hogy az én szemem már ennyire tönkrement, nem tudom, pedig csak nagyon enyhe szemüveget hordok.

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#669
Van vele bármilyen problémád? Próbáltad már full grafikával is az X3mat?

Kids, don\'t try this at home!

#668
Köszönöm kérdésedet, a köv. játékokkal foglalkozom mostanság:

Aeronutica Imperialis (googli)

Battlefleet Gothic (googli)

Warhammer 40000 link

Nomeg X3...

Kids, don\'t try this at home!

#667
és Half Life-ozol? <#hehe>

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#666
Mellesleg full grafikán az XTM gyorstesztet jól bírta, annyi a negatívum, hogy a fényes bolygók gyors mozgásnál csíkosodnak-szeletelõdnek egy kicsit. Vanilla biztos jobban menne. Az igazi teszt a TC lesz, örülök hogy késik, mert csak tegnap tudtam megrendelni így nem leszek (annyira) sereghajtó <#crazya>...

Kids, don\'t try this at home!

#665
Igen, csak meg kellett várnom a hétfõi nyitást mert szombaton mire kicsomagoltam már zárva voltak ezért volt a para - telefonon egyáltalán nem akadékoskodtak holnap viszem vissza.

Mentségemre azért vettem ekkorát, mert régi monitorom felett eljárt az idõ, és tévét is vennem kellett így kettõt ütök egy csapásra (monitor+tv-tuner).

Kids, don\'t try this at home!

#664
Sajnálom, mellényúltál. Faszi vagyok, és Hetero. <#duhos2>

Kids, don\'t try this at home!

#663
kitalálom.... lány vagy és half life-ozol is.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.