X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#2065
Közben rájöttem, hogy azért is felesleges összehasonlítani a Hyperion korábbi és újabb változatát, mert végülis nem ugyanazon géptípusról van szó.
Az egyik sima Hyperion volt, az új meg Hyperion Vanguard.
A neve alapján, már amennyiben követi a többi gépnél megismert felosztást (alap, hauler, vanguard, sentinel), gyengébb védelemmel de lényegesen nagyobb laser energy tartalékkal, gyorsabb utántöltéssel és több fegyvervariációval rendelkezik mint egy alaptípus.
Arra ugyan nem ad magyarázatot miért lett most M6 (méretében mindenképpen inkább ez mint M7), de a pajzsok mennyiségére és típusára egyfajta válaszlehetõség lehet.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2064
Ha jól emlékszem, akkor az options, audio részlegében lehet lekapcsolni valami verbose akármi a neve. Ha ezt lecsapod nem fog szövegelni.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2063
Sehol. Ahhoz bizony a demo kell. Abba lett integrálva. Az opció ugyan jelen van a teljes játékban is (mikor indítod és bejön a kis start menüje akkor lehetne jelölni hogy run as benchmark) csak éppen nem lehet beüzemelni.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2062
Szoval akkor terjunk is vissza jatekhoz. :-)
Amikor tradelni akarok akkor egy noi hang elkezdi mondani az eppen kivalsztott fegyver, hajo stb.. leirasat. Ki lehet ezt valahogy kapcsolni? Mert nagyoon idegesit.
#2061
Hol található meg ez a benchmark a játékban?
#2060
Teljesen így van.De javaslom, hogy a "Spoiler-t" gombot és a "Spoiler" szót is "spojlerezzük"...

Tudod: ...apáinak apáinak apáit is... <#vigyor>

#2059
Nos, tényleg nem értelek titeket. Végülis fû de kikuurt nehéz megnyomni a spoiler gombot, aztán közé klikkelni és beírni azt ami oda kell -nem- mer tinektek semmi sem tetszik. -.- Jobb topikokba spoilerezni is szoktak, én csak ezt a példát szerettem volna követni.
Ám lássuk azokat akik még sosem játszottak a játékkal... Tegyük fel Vitéz meg én. Egyszer szép nyugodtan elszeretnénk játszani a játékkal ha meglesz, úgy hogy még meglepetések is várnak ránk. Ám nem tehetjük meg hogy elhagyjuk a topikot ugyanis ide vagyunk kötve. Én vagyok a HG ugyebár, Vitéznek pedig az a problémája hogy nem jön meg neki a TC. Ám látjuk hogy most mindenki ír itt, elolvassuk. Közbe döbbenünk rá hogy hopp ezt már nem kellett volna, na mind1, már elolvasom mert izgalmas. És miért? Természetesen mert nem volt spoilerben. Na de várjunk. Tegyük fel hogy valaki elkezd érdeklõdni a játék után. Mint tudjuk a TC már így is túl van könyítve. Na de még ha el is olvassa az infókat akkor lehet hogy végigunja ajátékot-amit kétlek- ám vannak ilyen szellemû emberek. Szal, a Spoilerezés marad addig amíg a fejesek úgy nem döntenek hogy kell-e vagy nem. Antigua pedig nem fog belehalni annyiba hogy kijelölgeti az elrejtett szöveget.

Ja és a gameplay játékmenetet jelent. Ha azt írtam volna ki hogy "Storyplot-ot spoilerezzétek" akkor csak a sztoriszálra gondoltam volna.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2058
egyelõre nem.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2057
Mért van az, hogy valaki mindig alkezd lázadozni? -_-'

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

BaLeeX
#2056
"Aztán más fórumokon bizony a nagyon kíváncsi természetû felhasználókkal is találkoztam, aki csak azért is kíváncsiságból megnézi, hogy a spoiler tag mit rejt, utána meg puffog, hogy ezt miért kellett."

Az már az õ baja. Ezzel én is így vagyok (mármint kíváncsi), de lehet, hogy más nem. Nekem nem megerõltetõ kijelölni a szöveget ha kíváncsi vagyok rá.

Szvsz egy story vagy történetrész leírásától sokkal nagyobb spoiler, ha valaki beírja, hogy pl. az Ore belt szektorban az xy aszteroida mögött van egy szupercsillagrombóló magára hagyva.
Én nem is néztem meg a rejtett hajók listáját mert amikor az elején szenvedsz 10k kreditekért akkor a kihívást eléggé leronthatja ha leírás alapján összeszedsz 20kkk értékû hajót.
Ellenben ha magadtól akadsz rá, annál nagyobb öröm nem nagyon van az elején.

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#2055
Nagyon jó, amikor az újszülöttekbõl kitör a reformer indulat. Nem kéne. Van egy jól bejáratott szokásrendszer. Aki késõbb jött, igazodik, vagy nem jön be... Ez van.

#2054
Mértem már én is egyet. <#hehe>

--------------------------
X3 - Terran Conflict
--------------------------
Game Version: 1.2.0.0

Operating System: Windows Vista™ Ultimate (6.0, Build 6001) Service Pack 1 (6001.vistasp1_gdr.080917-1612)
DirectX Version: DirectX 10
Graphics Card Info: NVIDIA GeForce 9600 GT <2287 MB> Driver: 7.15.0011.7813
CPU Info: Intel® Core™2 Quad CPU Q9300 @ 2.50GHz (4 CPUs), ~3.0GHz
Usable System Memory: 4094 MB


Video Settings During Benchmark:
Screen Resolution: 1280 x 1024 * ❤️2>, fullscreen
Using Shader Profile: 3.0
Antialias Mode: 4x
Anisotropic Mode: 16x

Graphics & Shader Settings:
Texture Quality: high
Shader Quality: high
High Quality Bumpmaps: enabled
Environment Mapping: enabled
Glow Filter: enabled
Ship Color Variations: enabled
More Dynamic Lights: enabled
Used Vertexsize: 40 bytes

Framerates
--------------------------------------------------------------------------------
Scene "Trade" 40.4 average fps 15.0 minimum fps 81.0 maximum fps
Scene "Fight" 78.4 average fps 30.0 minimum fps 168.0 maximum fps
Scene "Build" 88.0 average fps 55.0 minimum fps 124.0 maximum fps
Scene "Think" 43.7 average fps 26.0 minimum fps 72.0 maximum fps

Overall average framerate: 62.6 fps

#2053
Szerintem is elég lenne csak a történet szálak menetét spoiler tag-ek közé zárni, a többi legyen spoiler free.

#2052
Szerintem meg nincs spoiler és spoiler között különbség, inkább ember és ember közötti különbség van. A spoilerekre hiperszenzitív felhasználókkal a legnehezebb dûlõre jutni, mert van az a típus, aki jobban teszi, ha be sem néz a topicba, mert már attól mérges lesz, hogy valaki azt mondja, hogy sötét van az ûrben. Aztán más fórumokon bizony a nagyon kíváncsi természetû felhasználókkal is találkoztam, aki csak azért is kíváncsiságból megnézi, hogy a spoiler tag mit rejt, utána meg puffog, hogy ezt miért kellett. Ennek így semmi értelme és annak sem, hogy egyik oldalról az jön felém, hogy használjam a spoiler gombot a másikról meg hogy ne használjam közben én meg csak segíteni akarok. Az hogy ki mit szeret az meg már igencsak az egyéni szociális problémája, az egész topicot mégsem pakolhatjuk spoiler tag-ek közé. Aki tényleg annyira bezárkózik, hogy mindent saját maga akar felfedezni, az akkor minek olvas bele a topicba? Már erõsen a ló túloldalára átesés esete forog fenn, ha normálisan az élményeinket sem oszthatjuk meg. Várom Tomonor állásfoglalását az ügyben, mert mégiscsak õ a házigazdi.

#2051
Arról meg nem is szólva. hogy nem lehet tudni mi van a spoileran, akit érdekel a játék úgyis elolvassa, legfeljebb a fejéhez csap hogy nem kellett volna.

Szerintem a történetre / plotokra vonatkozó infókat kéne csak spoilerezni.

BaLeeX
#2050
Szerintem azért van spoiler és spoiler között is nagy különbség.
De aki úgy szeretne játszani, hogy maga fedezi fel a dolgokat annak még a lightosabb infókat is spoilerbe kell tenni.

Nem mindenki szereti, ha leírják egy küldetés konkrét szájbarágós megoldását, mert maga akar rájönni a dologra. Ugyanígy ha elmondják melyik a tuti hajó stb.

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#2049
Minden szavaddal egyetértek, de hát ez van .

#2048
Igazad van.Valóban ott van az ebay-en.Asszem meg is rendelem hamarosan...

#2047
Egyébként hibásan van kiírva, vagyis inkább félreérthetõ (ha úgy tetszik értelmetlen), hogy "spoilerezzük a gameplay információkat" egyesek hibásan használják ezt a kifejezést, ugyanis a spoiler olyan elõremutató információt jelent, ami elronthatja egyes emberek játék/film/stb. élményét, az angol spoil (elrontani) igébõl ered.
Pont tegnap szóltak rám, hogy csináljam a "spoilerezést". Szerintem is hülyeség, mert ez bizony a játék topicja, teljesen zöldfülûnek minden spoiler lehet, egy haladó játékosnak meg csak idegesítõ a kijelölgetés. Fõleg ha játék kezdésbeli alap dolgokról van szó. Nem lehet sajna mindenkinek megfelelni. Lehet ki kéne írni pirossal azt is, hogy "vigyázat, spoiler veszély" és csak a részletes küldetés menetet kéne láthatatlanná tenni. Mert ez így tényleg röhej, hogy csak a grafikáról meg a játék megvásárlásáról lehet spoiler tag nélkül érdemben diskurálni, a gameplayrõl meg nem. Ezzel az erõvel tök felesleges külön topic a játéknak, mert akkor a Reunion topicba is írhatnánk mindent a TC-rõl spoiler tag-ek között.

grebber
#2046
Magyarítás készül hozzá?

Next PC upgrade: 2022

#2045
Srácok szokjatok már le errõl a spoilerezésrõl, tudom nagyon érdekes meg minden, de egy idõ
után már unalmas a rejtett szövegeket kijelölgetni . pls.

#2044
Én is a legelején bázisvédõ küldivel kezdtem, hogy legyen egy kis pénzem, a kezdõ Sabre sajnos alkalmatlan harcra a kapott formájában. 2-3 bázis védõ küldit megcsináltam aztán indultam felfedezni, nem kezdtem bele a plotba, csak miután találtam már néhány elfoglalható hajót. A Sabre-t egybõl lecseréltem egy Boron Skate Prototype-ra. Nem a legjobb M3-as, de kezdésnek több, mint megfelelõ és a Terran plotot egy Argon Eclipse-ben fejeztem be, azt viszont vásároltam, olyat nem lehet találni
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
csak jóval gyengébb kalóz változatot, de abból két félét is.
A Skate protoval már húzósabb küldiket is el lehet vállalni, egy betolakodó Xenon Q-t is kilõttem vele, majdnem 20 percig tartott, az volt a trükk, hogy nagyon közel rá kellett repülni a törzs és a szárny szerûség vezérsíkjai közé és onnantól már csak forgolódik, mert egy lövegtornyával sem tud becélozni. Ha szorosan fölötte repül az ember úgy is jó, mert fölfele sem tud lõni. Mire igazából belekezdtem a Terran sztorivonalba, már volt 5-6 kísérõ vadászom, jumpdrive, docking computer és hasonló finomságok, szerintem ezek a kütyük nélkül nehezebben végigcsinálható a Terran sztori, sõt, jumpdrive kötelezõ is lesz. Elsõ megvásárolt gépem egyébként egy Boron Pleco volt, amolyan minibázisnak használtam, filléres ára van és hurcibálta utánam 4 vadászomat mindig, ha ugrálgattam és ha szükségem volt rájuk.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ha Terrannal kezdtél, akkor a Heretics Endben lévõ Argon Trading Dockban lehet kapni olcsón Salvage Insurance-ot, ezzel tudsz menteni ûrállomásokon kívül bárhol az ûrben. Transporter Device is kapható ugyanott

Kis vadászok ellen kergetõzés helyett használj majd rakétákat, persze nem Sabre-vel, mert sajna a Terran masinák nem tudnak valami sok fajta rakétát használni, õk inkább lassú igen erõs romboló hatású rakétákat integráltak a fegyverrendszereikbe.

BaLeeX
#2043
Áhh köszi a tippeket.

A küldiket én is így szoktam megoldani csak a bázis felé igyekvõ gyors kicsi hajókat nem mindig tudom kilõni az elején, azokat szoktam a végén 10 percig kergetni a bázis körül. 😊

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#2042
Nagyon egyszerû, a bázis védõ küldetés során nem a bázis közvetlen közelében kell aprítani a mumusokat, hanem mikor átjönnek a kapun. Így elkerülhetõ, hogy beledurrants a bázisba. Mentsél sûrûn több mentésre, ne csak egyet írogassál felül és akkor vissza tudsz menni egy mentsényit, ha radikális a repu veszteség vagy más gikszer ütött be. Salvage Insurance vétele igencsak ajánlott.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Jumpdrive: A TC-ben már igen sok helyen meg lehet vásárolni, anno a Reunionban csak három helyen volt emlékeim szerint, itt asszem hét helyen láttam jumpdrive-ot. Argonoknak meg küldizz picit, és engednek leszállni a Terracorp HQ-n.Goner templom: A TC-ben egyet sem fogsz találni, az a Goner plot lényege, hogy segíteni kell a Gonereknek új templomot építeni.

BaLeeX
#2041
Na tegnap én is belefolytam kicsit a játékba. Megfogadtam, hogy egy darabig nem nézegetek a játékhoz kiadott térképeket meg tippeket inkább megpróbálom felfedezni az univerzumot.

Így elsõre nekem bejönnek az újfajta küldetések. Elég sokfélék és így az elején még változatosnak is tûnnek. A pénzszerzés könnyebb, mint a sima X3ban, bár még csak küldetéseket csináltam. Amit én annyira mondjuk nem bánok, ha a késõbbiekben már tényleg olyan kemény küldik lesznek amit nem lehet rutinból megoldani.

Viszont lenne egy kérdésem is, a nap végére elértem a Cloudbase southwest szektorba és nem volt ott a Goner temple. A Terracorp HQ viszont a helyén van csak épp leszállni sem tudok. Lehet másol is jumpdriveot venni? Vagy küldizzek sokat az argonoknak?

Ami viszont nem annyira tetszett, hogy egy elég szopatós bázisvédõs küldi végén (az összes küldetés rewardja 5-20k credit körül volt, ezé a feladaté 300k+) a kis alap Saber-emmel véletlenül belelõttem kettõt az ojjektumba hát a rangomat el is vesztettem, a bázis ellenséges lett és jött rám az argon rendõrbácsi akinek szerencsére meg tudtam mondani, hogy csak üzemzavar volt a fegyveremmel és nem lõtt agyon.
Ettõl viszont az elveszett rangom nem jött vissza. Ezt okosabban is megoldhatták volna. Mi lesz késõbb amikor a többi hajóm autoturetjei nem csak kettõt fognak belelõni a bázisba véletlenül?

A másik meg, amikor ki kell nyírni valakit egy küldetésben aki alapból nem ellenséges. Álltalában nyugodtan szétlõhetem csak pofázik, még 10% hullnál sem jutott eszébe, hogy én talán nem viccbõl lövöm. <#hehe>

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#2040
Tényleg nem drága, én majdnem egy ugyanilyen gépet néztem ki 260K-ért. Még jó hogy nem vettem meg <#vigyor2>

#2039
ááá 200k nem drága egyáltalán -.-

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2038
Sziasztok.

Nem akartam senkit izgatni a gépemmel.
Tudni kell, hogy nem is volt olyan drága. Kb. 2 hónapos, és 183 ezer volt. A 4 Gb RAM DDR3-as. Az FSB 1333 Mhz mindenhol. A Vista ára nincs benne.

MFR online baráti társaság http://autoklub.lapunk.hu/ GTR2

Vitez77
#2037
Hát igen...az a 4giga ram...
sebaj, holnap hazaérek, és bõvítek XD

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#2036
B@szki! Szerencsés...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2035
--------------------------
X3 - Terran Conflict
--------------------------
Game Version: 1.2.0.0

Operating System:Windows Vista™ Home Premium(6.0, Build 6001)Service Pack 1 (6001.vistasp1_gdr.080917-1612)
DirectX Version😄irectX 10
Graphics Card Info:ATI Radeon HD4800 Series<2297 MB>Driver:7.15.0010.0119
CPU Info:Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz (2 CPUs), ~3.0GHz
Usable System Memory:4094 MB


Video Settings During Benchmark:
Screen Resolution: 1280 x 1024 * ❤️2>, fullscreen
Using Shader Profile: 3.0
Antialias Mode: 8x
Anisotropic Mode: 16x

Graphics & Shader Settings:
Texture Quality: high
Shader Quality: high
High Quality Bumpmaps: enabled
Environment Mapping: enabled
Glow Filter: enabled
Ship Color Variations: enabled
More Dynamic Lights: enabled
Used Vertexsize: 28 bytes

Framerates
--------------------------------------------------------------------------------
Scene "Trade" 45.2 average fps 15.0 minimum fps 95.0 maximum fps
Scene "Fight" 87.9 average fps 34.0 minimum fps 184.0 maximum fps
Scene "Build" 108.1 average fps 66.0 minimum fps 175.0 maximum fps
Scene "Think" 49.7 average fps 30.0 minimum fps 86.0 maximum fps

Overall average framerate: 72.7 fps

MFR online baráti társaság http://autoklub.lapunk.hu/ GTR2

#2034
Rendben, hirtelen írtam egy szuszra, szorri.

#2033
Bocsánat, azt hittem hogy az inkább a sztori vonalra vonatkozik, arról direkt nem akartam spoilerezni, azt hittem egy kisebb személyes vélemény hajókról, egyebekrõl belefér. :-)

#2032
Jaj ilyen nagy szöveget egy kicsit nem ártana tagolni legközelebb. 😄

#2031
Emberek, spoiler gomb is van már, használjuk is, azért raktam oda -_-

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2030
Amúgy a TC sztem sokkal könnyebb, mint a Reunion volt. Ott fél éves megfeszített melóval jutottam el idáig, most kevesebb, mint két hét alatt a TC-ben napi 2-3 óra játékkal már 522 millió creditet összelövöldöztem úgy, hogy csak elfoglalt és talált hajókkal valamint fegyverekkel kereskedtem. A patrol missziók fizetnek a legjobban, mert minden ellenséges masina lelövése után kapunk pénzt. Kezdetben egy M6-os korvett lelövéséért 400 ezer körül fizettek, most Crusader fight rangon 1.6 milliót kapok egy M6-os lelövéséért és 380 ezret egy M3-asért egy M2-esért meg 8 milliót. M7-est eddig még egyszer sem küldtek rám patrol alatt, de tuti azért is le lehet akasztani 4-5 millió körül. Ez már egy M3+ nehézvadász ára. Bitang könnyû a pénzszerzés és ez így nem akkora móka már. Amúgy nagyon tetszik a játék, sok új és jó ötlet van a Reunionhoz képest, bár van néhány hajó ami miatt a többi a kategóriáján belül és más kategóriában is használhatatlan és értelmetlen a megvásárlásuk. A balance-t rendesen elrontották. Pl. a legjobb M6-os a Terran Springblossom. 3x200 MJ pajzs, 14 fegyverfelfüggesztés, csak a Hyperionnak van több, ja és a legfontosabb, hogy 360 a végsebessége! Semmi csalás nincs benne, gyárilag ennyit tud. Egyszerûen lelõhetetlen, olyan gyors. Ha van az embernek néhány ilyen gépe értelmetlen további hajókat venni a kategóriában, már két Xenon K-t felaprítottam vele, egy M6-ossal! 6 millióba kerül, további 6-7 millió teljesen felszerelni. Eddig a Khaak M2-esen kívül bármit kilõttem vele. A Khaakhoz picit kevés a 600 MJ pajzs sajnos, bármennyire is gyors a hajó, a Kyon Emmitter gyorsabb. Aztán M7-esek közül kettõt érdemes venni, a Split Panthert és a Boron Treshert. Elõbbinek 32-es hangárja van és 4 Gj pajzsa, ezzel totálisan elrontották az M1-es osztályt, gyakorlatilag nincs értelme megvenni egy Split Raptort 3x ennyiért aminek pontosan ugyanekkora pajzsa van csak 65 vadászt bír szállítani. Anno Reunionban ez volt a legjobb M1-es, most két Panthert meg lehet venni 72 millióért+ felszerelés és máris beljebb van az ember! A Boron Tresher meg az egyedüli M7-es amire rámegy a PPC, bármit fel lehet ezzel is aprítani, a Khaak M2 ettõl már kifekszik. A többi M7-es csak dísz és színezék, fõleg az Argon Cerberus. Picit felháborít, hogy mekkora szutyok az a hajó mondjuk a Split Pantherhez képest pontosan ugyanannyi pénzért. Sokkal lassabb és csak 3 Gj pajzs megy rá. Egyedüli M1-est érdemes megvenni sztem, a Terran Tokyot a 10 Gj pajzs miatt meg az 50-es hangár miatt, hogy nagy hangáros hajónk is legyen. M2 a másik ilyen kategória. Az OTAS Boreas a csúcs sztem, 2. leggyorsabb sebesség a vásárolható M2-esek közül valamint 10 Gj-os pajzs is igen impresszív és a fegyverarzenál ami rárakható, én most vettem meg belõle a másodikat, azt tervezem, hogy néhány xenon szektort teljesen elfoglalok és elhelyezek belõlük egye-t egyet Splint Pantherekkel megtámogatva. Egy Boreassal és két Springblossommal kb. 10 perc alatt nullára pucoltam a xenon sector 347-et. Amúgy még nem írta senki itt a topicban, vagy elkerülte a figyelmem, de a PPC és az Incendiary Bomb Launcher túltölthetõ fegyverek lettek. Az AI ugyan nem használja, õ folyamatosan lõ velük, de ha bemászunk egy lövegtoronyba és nyomva tartjuk a tüzelés gombot, akkor fel gyülemlik az energia és egy bizonyos határ után lõ egyet, de az nagyon nagy. PPC-vel így 3 lövéssel kivégeztem egy Xenon Q-t, ami ugye a Xenon M7-es 4 Gj pajzzsal. Úgy nézem, hogy kb. 2 Gj-t lehet lelõni egy túltöltött PPC lövéssel (8 ágyú egyszerre persze). Na ez az IBL a másik fura anomália számomra a játékban. Szinte az összes faj ezt használja az M7-esein, fõleg az elülsõ lövegtornyokban, de az egész x univerzumban egyedül csak egyetlen helyen lehet kapni, ugyanis a kalózok fegyvere és már az összes szektorban jártam. Loomanckstrat's Legacyban lehet kapni.

Huhh, ez így hirtelen jó sok lett. A lényeg, hogy ez az X3 is hihetetlenül addiktív, sajnos az ûrhajók balance-át eléggé elrontották, bár a vadászgépek közt már más a szórás, de pl. az OTAS Solano megint csak túl erõs, M4-es kategóriájához képest az M3-asok döntõ többségénél jobb vadászgép, de a nagy hajók kiegyensúlyozatlanságát nagyon sajnálom, remélem talán valami patch segít rajta, mert így gyakorlatilag 3-4 féle harci ûrhajóval a vadászokat is beleértve végig lehet verni a galaxist és bárkit le lehet gyõzni. A Reunionban jobban kiegészítették egymást a masinák.

Lockheed
#2029
Szerintem fölösleges eladni. Úgy is kell majd... 😄

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2028
új még a játék... <#beka3>

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2027
Én az E-bayen keresztül egy angol boltból rendeltem az X3:TC-met. Összesen 9470 Forintba került és a Royal mail piszok gyorsan behozta az országba, elõbb volt meg, mint itt pár embernek akik az egosofttól rendelték és ráadásul ez olcsóbb is volt. Nyilván az egosoftnak nehézkesebben ment, mert ugye több ezer vásárlónak kellett kiküldeni, ezért voltak ilyen lassúak. Szóval aki nem akar steamelni és kalózkodni, de várni sem az out of stock eltûnéséig, annak bátran javaslom, hogy nézzen körül az e-bay-en. Már a megjelenés napján 8 darab volt fent belõle, kiválasztottam egy 100%-os feedback-es boltot és még aznap feladták, már majdnem két hete játszom vele.

#2026
Na pár napig nem vagyok és olvashatok vissza 3 oldalt! Ezt már szeretem! 😄

#2025
Köszi!

Nekem anno ezt az X2-nél játszotta el a magyar posta.Megrendeltem, két hónapig(!) semmi, könyörögtem, már-már sírtam az Ego-nak, erre küldtek egy másikat (már ki is volt fizetve,meg minden), majd rá egy hónapra kapok egy levelet a Posta...vagy vámhivataltól, hogy jött egy "kártyacsomag meg egy videókazetta". Na, az volt az eredeti X2,ami kértem, csak a magyar posta kib*ott lassú volt, meg akkor még volt vám is rá!
Inkább várok,amíg lesz.Nem sürgõs.Legfeljebb a könyvem késõbb jelenik meg róla 😄

#2024
Tényleg nem érdemes nagy hajót venni! Vettem egy Split Tiger-t, kaptam egy küldit az egyik gyártól és rámküldtek pár Xenont / 30/ köztük egy Xenon K-t!!! Azért ez durva!<#wow1><#wilting><#guluszem1> Azt hiszem gyorsan eladom.

#2023
Újítások: új zene + egy kisebb hiba javítva: a Forum gomb most már az egosoft fórumaihoz repít egy új ablakban.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2022
Hmm felteszem a felbontástól függ hogy hanyas élsímítást engedélyez kiválasztani, pl nekem csak 4x-et.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2021
hát igen, a think 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2020
Üdv!

Én most kicsit felfüggesztettem a harci küldiket, nehogy "túlnõjön" a harci rangom, oszt rámszabadítsák a fél univerzumot csak azért, mert "májer-warrior" vagyok. 😄

Most amolyan "zöld téglás" melókat vállalok be, azok is jól növelik a reput. Gyakorlatilag 15-20 percen belül a megadott helyre kell ledobni egy megadott gyárat.

Háát némileg szívtam az elején, mert vettem egy Argon Mamuszt, de mivel az csak max 87-el tud menni így nem mindíg értem oda a megfelelõ helyre.

Vettem egy Split Elefántot, annak max 131-es a sebessége, no azzal már azért odaérek, bár néha elég necces. Multkor 10 másodperc volt a küldetésbõl, mire ledobtam a gyárat.

Szerintem megéri, elég jól fizetnek ezért is.
NONPLUSZULTRA
#2019
Megnéztem biztonságos távolból a Discowereremmel az egyik Xenon SY-ot, nem kommunikál, és nem lehet dokkolni rajta, de az infóban a hajóknak még az árai is kint vannak, CR-ben.

Amúgy meg a saját eredményeimtõl nem vagyok beájulva a configomhoz képest:
X3 - Terran Conflict
--------------------------
Game Version: 1.2.0.0

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Szervizcsomag 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236)
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
Graphics Card Info: NVIDIA GeForce 8800 GTS <640 MB> Driver: 6.14.0010.9728
CPU Info: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6850 @ 3.00GHz (2 CPUs)
Usable System Memory: 3070 MB


Video Settings During Benchmark:
Screen Resolution: 1920 x 1200 * ❤️2>, fullscreen
Using Shader Profile: 3.0
Antialias Mode: 8x
Anisotropic Mode: 16x

Graphics & Shader Settings:
Texture Quality: high
Shader Quality: high
High Quality Bumpmaps: enabled
Environment Mapping: enabled
Glow Filter: enabled
Ship Color Variations: enabled
More Dynamic Lights: enabled
Used Vertexsize: 40 bytes

Framerates
--------------------------------------------------------------------------------
Scene "Trade" 32.0 average fps 10.0 minimum fps 71.0 maximum fps
Scene "Fight" 52.4 average fps 23.0 minimum fps 92.0 maximum fps
Scene "Build" 24.3 average fps 9.0 minimum fps 33.0 maximum fps
Scene "Think" 10.0 average fps 6.0 minimum fps 16.0 maximum fps

Overall average framerate: 29.7 fps

Mindez 1920x1200 on, de a Torus-os résznél Benchmark módban kitakarta a részleteket, mintha cenzúrázva lenne. Normál megtekintésnél minden tiszta (csak szaggat).

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#2018
Lehet persze. Piracy menüben tudod kiküldeni a srácaidat (lehet hogy kell a special command software is különben nem jelenik meg ez a menü?), de addig úgysem indulnak el míg nincs legyilkolva a célpont pajzsa. Meg aztán nekiáll menõverezgetni a hajód, hogy a lehetõ legközelebb szórja ki a támadóidat az ellenfélhez. Aztán persze tartsd lenn a célpont pajzsait míg bejutnak a srácok, utána eltávolodhatsz.

Ha már mindenáron M7-el akarsz hajót foglalni, akkor M7M típusokat ajánlom (rakétások) mert azok kilövik a boarding pod-ot. Esetleg a kimondottan erre a célra készített OTAS M7-es fregattot. Boadring pod-al lényegesen egyszerûbb a dolog.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2017
--------------------------
X3 - Terran Conflict
--------------------------
Game Version: 1.2.0.0

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Szervizcsomag 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236)
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
Graphics Card Info: NVIDIA GeForce 7600 GS <256 MB> Driver: 6.14.0011.7824
CPU Info: AMD Athlon(tm) XP 1900+, MMX, 3DNow, ~1.6GHz
Usable System Memory: 768 MB


Video Settings During Benchmark:
Screen Resolution: 1280 x 1024 * ❤️2>, fullscreen
Using Shader Profile: 3.0
Antialias Mode: 4x
Anisotropic Mode: 16x

Graphics & Shader Settings:
Texture Quality: high
Shader Quality: high
High Quality Bumpmaps: enabled
Environment Mapping: enabled
Glow Filter: enabled
Ship Color Variations: enabled
More Dynamic Lights: enabled
Used Vertexsize: 40 bytes

Framerates
--------------------------------------------------------------------------------
Scene "Trade" 7.1 average fps 1.0 minimum fps 15.0 maximum fps
Scene "Fight" 11.7 average fps 3.0 minimum fps 32.0 maximum fps
Scene "Build" 15.8 average fps 3.0 minimum fps 21.0 maximum fps
Scene "Think" 6.3 average fps 1.0 minimum fps 11.0 maximum fps

Overall average framerate: 10.2 fps

<#hehe> fail -.-'

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2016
Lehet hogy van Xenon ketdés....

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.