X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#2315
És a HQ plotot majd hol lehet felvenni? Nekem úgy tûnt az ego fórumon olvasottak alapján, hogy egybõl következik a Hub plot után. Ha ez igaz, akkor tényleg nagy szenyóság. Nagyon örülnék neki, ha már a 2/3-ánál fel tudnám venni, mert akkor rávenném magam a teljesítésre. Az elsõ harmad teljesítése tényleg vicc a késõbbiekhez képest, 400 Computer component kell és 500 microchip. 2 és fél óra alatt megvolt, a 400 CC ebbõl 15 perc volt, míg levadásztam. Egyébként érdekes ez a microchip mánia a készítõknél, már az X3:R-ben is elképesztõ mennyiség kellett a HQ-ba, hogy capital shipeket gyártsak. Ott több hét volt mire le tudtam gyártani a három Hyperionomat. Mindezek fejében az egyik legritkább termék a microchip az univerzumban. Nálam 10 szektorban kapható és 230+ valamennyi szektor van összesen, szal tényleg magunknak kell minden gyártást megszervezni. A mining corp-os ötleted amúgy nem rossz. Egy próbát megér.

#2314
Egyéne válogatja. Egy utasnak változó a helyigénye. 20-tól 60-as helyigénye is lehet egyeseknek a Cargo Life Support System megléte mellett. Plusz nem egy figura van aki csak és kizárólag TP kategóriába hajlandó beszálli. Mondjuk az ilyenek kiderülnek a megbeszélés során (szól hogy milyen hajó kell minimum, vagy mennyire gyorsat akar). M4 és M5 vadászok szinte sosem megfelelõek számukra.

Azt hirtelen nem is tudom létezik vagy sem olyan TP ami sebessége meghaladja a 160-at. Szerintem ha van is, nagyon kevés ilyen lehet. Talán a Terran meg az OTAS hajók között nézd meg. Azok kiemelkedõek ezen a téren.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2313
A legnagyobb rakterû hajónak 80 ezres a raktere. Még ha a pajzsot is kiapplikálom belõle, meg csutkára mindent, akkor is csak 40 ezer fér el benne a microchipbõl (kettõt foglal egy ugye). Szóval ebbõl a hajóból kéne venni 7 darabot (vagy 6 ilyet és elég egy kisebb TL 7.-nek). Ez még a könnyebb része lenne, DE! Kell 750 ezer kristály is, egy kristály 4 helyet foglal el, tehát ahhoz további 38 ilyen hajó kéne, de ezután jön a legdurvább, a 400 ezer szilícium, ami egységenként 18-at foglal, tehát ahhoz kereken további 90 ilyen hajó kéne és ezután még kell Teladianiumot és ércet is szállítani, elõbbibõl 150 ezer kell, utóbbiból 450 ezer asszem. Tehát 200 darab TL alatt nem úszod meg. De egyébként tökéletesen irreleváns, hiszen csak manuálisan tudnám megtölteni a TL-eket, mert az AI nem tudja használni a transportert. Na most tudod ki fog fog complexumtól TL-ig járkálni egy TS hajóval, meg közben igazódj el a 150-200 TL között, hogy melyikbe mennyit lehet pakolni meg melyikbe mi kell, ja, és közben keress valahogy pénzt is. Nem, ezt csak úgy lehet megcsinálni, hogy lépésrõl lépésre termelni és csak azután megszervezni a szállítmányozást miután egy tétel teljesen kifutott, addig a komplexum termelésének nagyrésze áll.

#2312
Persze.
Mindegyiket rendesen be lehet fejezni. Problémák igazándiból a Terran plot során vannak (nek itt voltak legalábbis csak gebaszok), ha valaki kapkod vagy nem olvassa el/hallgatja meg rendesen a feladatot. Meg annyira komlex tud lenni egyes feladatok scriptelése, hogy egy kis hiba miatt zátonyra futhat a feladat siekres kivitelezése. Van a végén jutalom, de az elhanyagolható a korábban megszerezhetõ cuccokhoz képest.
Fix helyen kezdõdik a plot.


A Final Fury egyszerûen a harcról szól. Sok járõrözés, kísérgetés, stb. Külön jutalma az nincs. Fix helyen indul a plot.


A Goner plot egyfajta elõrevetítése annak mi várható a Hub plot során (itt is lehet bõven hurcolni alapanyagot, sõt hajókat is kérnek, meg harcolni is kell majd értük). Jutalom van a végén (1 M6 amit megvásárolni nem lehet, rámegy minden fegyver, illetve egy unfocused jumpdrive kapható még). Fix helyen indul a plot.


The Hub plot nagyon melós. Kiépített gyárbirodalom nélkül megoldhatatlan. Kiépítettel "csak" rettentõ hosszú, köszönhetõen a horribilis mennyiségû árúigényen. Ezen talán segíthet, ha nagyon jóban vagyunk a bányásztársaságokkal (magas rangunk van náluk mert csináltunk nekik jó sok feladatot). Ez csak tipp, de szerintem van valami köze ennek a dologhoz. Jutalom van, nem is kicsi. Gyakorlatilag manipulálhatunk a távolságokkal. Aki eljut úgy nagyjából a plot egyharmadáig az úgyis megtudja. Változó a plot felvételének helye.


Végül lesz a HQ megszerzéséhez kötõdõ plot. Ez csak az elõbbi befejezése után lesz elérhetõ. Célja és díja a HQ-nk megszerzése, ahol gyárthatunk hajókat, használhatjuk raktárnak, stb.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

BaLeeX
#2311
Ajánljatok nekem valami jó kis hajót terran passanger transzport küldikhez pls! Mambám van, ami 210el repeszt de már a medium nehézségû küldik is ki vannak vele centizve (ugye itt no jumpdrive) gondoltam veszek valami gyors TP-t hát a leggyorsabb megy kb. 160al. 😄

Mi az a minimum amibe már beszállnak a mókusok? Mert odamentem a jó kis Enhanched Jaguarommal ami megy 600 felett aztmondja ebbe nem száll bele! 😄

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#2310
Nah most akkor a Terran, Argon, és Goner plotot rendesen be lehet fejezni?

#2309
Sztem direkt ilyen nehézre csinálták

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2308
Nagy rakterû hajókban tárolni ?....

#2307
Apropó: 576 Games-be ne keressétek még. Ma voltam és a listájukna se volt benne.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2306
Terran Defender.

#2305
Egosoft fórumon olvastam az OFF jutalomról, akkor félretájékoztattak. Ettõl függetlenül az OTAS bug még fennáll. Alapból 4 hajó nem elérhetõ az OTAS shipyardon, a Sirokos, a Venti, a Notus és az Eurus. Ezt nem rakom spoilerbe, mert amúgy is benne vannak ezek a hajók a manualban. Egyébként érdekes számomra, hogy mindkét OTAS M7-es nem normál, hanem rakétás M7-es.

OWP gondoltam, hogy shipyardon kapható 😄 Csak jó lenne tudni melyikben, mert sehol sem találok egyet sem, pedig a messzi délen (csillagtérkép szerint) lévõ új shipyardokat is átkutattam. Amúgy jobban megnézegettem õket a játékban, a Large változat éri meg a legjobban, mert annak van 3 férõhelyes vadászok számára fenntartott hangárja is, ultramacsó 😄 Még egy darabig kutakodok, hátha én vagyok a béna, de aztán már készítem a Cobra-mat. Tegnap vettem miután az amúgy sehol sem kapható boarding podból az ölembe hullott 14 darab egy kalóz szállítóhajó elhalálozása után. A Cobraval jól el fogok foglalni egy LOWP-t valahonnan aztán nem tudom, vajon TL-be kell pakolni vagy vontatni kell? Na ezt még ki kell találni.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A Hub plotot meg feladom, majd talán egy új patch levesz 3-4 nullát a nyersanyag igények számából, egyébként már az elejétõl fogva (mármint miután leszállítod oda a Boron tudóst) a tulajdonunk és már az elsõ "lépcsõ" után lehet konfigurálni a kapukat. Az a baj, hogy sajnos tényleg nem lehet kihagyni a HQ plot miatt 😞(( Úgy kellett volna ezt inkább megcsinálni, hogy már közben megkapjuk a HQ-t, úgy lényegesen könnyebb lenne a meló, mert pl. 250 ezer kell microchipbõl. Na most oké, hogy veszek pár tucat chip plantet, de hova rakom a megtermelt microchipeket? A Hub-ba 250 fér el egyszerre maximum és a legvégén van ez a nyersanyag igény. Addig ergo nem gyárthatok microchipet, hiába szervezem meg jó elõre a gyártást, mert nincs hova raktározni. Ha lenne HQ, akkor könnyebb lenne, mert oda beférne pár ezer. Szal nincs ez jól kitalálva, gyanítom, hogy egy fejlesztõ sem csinálta végig a Hub plotot, maximum végigcsalták. Több hónapnyi meló lenne úgy is, ha végtelen pénze lenne az embernek, de nincs, szal a gyártás megszervezés, complexek tucatjainak felhúzása után még a pénzt is termelni kell hozzá, harcolni folyamatosan.

#2304
Jut eszembe. te milyen módban kezdtél ? Én valami kereskedelmisben

#2303
Ez tök szotyi. Akkor nyergelek vissza a Reunionra.

#2302
Sziasztok.

Valaki járt a CD Galaxis Net boltban a játékért? Mit mondtak? Lehet már vásárólni?
A weblapukon még nem jelent meg a program.

MFR online baráti társaság http://autoklub.lapunk.hu/ GTR2

#2301
Nem hát, eddig még semmit sem kereskedtem csak azt ami út közbe jött fegyver/muníció meg néhány hajó és a Hub plothoz valót. Már Crusader 88% fight rangon vagyok és egy-egy hard vagy very hard patrol küldi 70 és 90 milla között fizet átlagosan. Mindig más fajnál kell õket elvállalni és garantált a jó repu is, már az összes népnél úgy vagyok kb. egy hete, hogy bármit meg tudok náluk venni. Ez egy igen nagy negatívum a TC-ben, hogy ilyen könnyen lehet pénzt szerezni, de a reputáció szerzés nagyjából reális. Ki ne kedvelné az embert, ha lelõ a szektorában pár tucat kalóz M6-ost + aprólék. 😄 Gyakorlatilag ebben a játékban a Hub plot kényszerít rá a gyár vásárlásra, complexek építésére és a komolyabb kereskedésre.

Lockheed
#2300
Köszi.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2299
Kell hozzá magas harci rang (minimum instructor), némi kereskedelmi rang, legalább King's Knight Boron rang. Aztán mászkálgatni kell Boron szektorokban és majd valamikor kapunk egy üzenetet egy kapu közelében (mindig véletlenszerû, hogy melyik boron szektorban kapjuk az üzenetet).
Ezt egy Boron Enhanced Dolphin küldi ugyanazon szektorból. Oda kell menni hozzá és felvenni a kapcsolatot vele. Így indul a plot.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2298
Kössz a tippeket srácok !

Ez a Hub plot hol kezdhetõ el,meg egyáltalán micsoda ? Az OK, hogy nincs a terran conflict-ban paranid király yahtja,de a kisérõ hajók sincsenek ott ? Gondoltam elnézek abba a szektorba,mert még semlegesek a kalózok. Csak nem tudom, hogy van-e ott valami vagy sem.

Valaki ?

Lockheed
#2297
A HUB plot mikor aktiválódik ?

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2296
Harci küdletésekkel nem kunszt. Az biztos, hogy nem kereskedelembõl sikerült neki. 😊

Amúgy ha lenyomod a space-t akkor nem kell nyomva tartanod az egér bal gombját hogy egérrel irányíthassad a játékot.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2295
Final Fury esetén nincs is jutalom. Legalábbis semmi iylesmirõl szó nem volt sem az elején, sem a vége szövegben. Annyit említ a split megbízó, hogy nevünkre mindenki emlékezni fog, meg hogy igazi hõsök vagyunk, de jutalomról szó nem volt.

Az OTAS küldetéssorozatban sem jár több hajó, hanem egyet lehetne választani a több el nem érhetõ közül amit majd megvásárolhat az ember. Félreértés állítólag hogy több hajó is szerezhetõ.

A Goner Plot során megszerezhetõ 2 jutalom egyike valóban nem sok szart ér. A másik viszont elméletileg érdekes dolgokat tud mûvelni és aktiválni az oldalpanelen lehet valahogy. Én még nem próbáltam, de ami késik...

A HUB plot jutalma nagyon is megéri a szenvedést. Nem jutottam még ugyan a végére, ahhoz potom 670000+ crystal-t le kéne még szállítanom...
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Maga a HUB mint állomás a miénk marad. A spéci kapumanipulációs képesség is vele együtt. Aztán ha ez kész, utána jön csak elõ a HQ megszerzésének feladatsora.


Az OWP elméletileg shipyardokon kapható. Nem midnegyiken és nem is minden fajnál.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2294
Hogy a retekbe harácsoltál össze két hét alatt ennyi cuccot meg pénzt ??

#2293
Na igen, én most épp a Hub plottal szenvedek. Az elsõ része elég könnyû volt, még az 500 Microchip is viszonylag gyorsan összejött, de azért 400 ezer érc, 750 ezer kristály és 250 ezer microchip azért nem gyenge. Nos, csak a 250 ezer microchip a 14 ezer/darab nagyjából közép árfolyamon számolva 3 és fél milliárd credit! Most van 502 millióm, ha mindenemet eladnám (a két fullra felfegyverzett M2-es Boreasomat is, amikért nem kicsit szenvedtem mire összehoztam azt a tûzerõt), és lebegnék egy szem szkafanderben, még így sem lenne meg az 1 milliárd vagy csak éppenhogy. És ez csak a 250 ezer microchip. Bõven 10 milliárd credit kéne ahhoz, hogy ki legyen javítva az egész Hub, annyit tényleg nem ér a dolog. Ja, meg bányásszak még mellé 500 Nividiumot. Egyébként nem csak ez a plot bugos, az OTAS is és az Operation Final Fury is, egyik teljesítése esetén sem kapjuk meg a jutalmakat, az OFF esetében nem tudom mi lenne az, de az OTAS plot végén elvileg több nem megvásárolható speckó OTAS hajó járna. Szóval azt tanácsolom, hogy senki ne csináljon a Terran plot után más plotot, kivéve a Gonerest, mert az nem bugos, de viszont könnyû és a jutalom a végén nagyjából semmit sem ér. Reméljük hamar jön a következõ patch ami az irtózatos bugokat javítja.

Más téma: Nem tudja véletlenül valaki, hogy hol lehet kapni Orbital Weapons Platformokat? Kicsit favágó módszernek tûnik, hogy két M2-vel védem a szektoromat, gondolkoztam, hogy rábízom három M7-esre (két Split Panther és egy Paranid Deimosom van ebbõl), de sajnos ha nem együtt vannak, akkor még a Khaak korvettek is elég csúnyán el tudják õket verni, ha a gép irányítja a hajóimat. Valami hihetetlen, hogy az AI mit összebénázik az M7-eseim irányításával. Ha én irányítom õket, akkor bárkit lenyomok, de ha a gép... Szal az ideális pont az Orbital Weapons Platform lenne, elég lenne nekem a mediumból is 4-5 és tök príma lenne a védelmem. Most már tényleg ott tartok ahol az X3:R-ben durván 7 hónap után, ezzel meg alig több, mint két hete játszok. A plotok bugosak és végigjátszhatatlanok és már csak a birodalom építés van hátra. Meg nagyon kéne már az a HQ, mert anélkül nem birodalom a birodalom, csak hát bug hátán bug 😞(((((

BuriP
#2292
Shift+N, és visszaáll a (régi) klasszikus irányításra, viszont nem véglegesen, csak addig amíg meg nem nyitsz valamilyen menüt. Én azt használtam "harci módnak".

Villamos energia nagyhatalom vagyunk - Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetők érintése halálos.

#2291
Az szerintem nem. Az csak attól függ, mivel kezded a gyilkolást. Ha ráúszol a legnagyobbra és azt mészárlod le elõször akkor jön az új hullám azonnal. Nem fentrõl kell kezdeni.

A tényleges problémák közé olyasmi tartozik mint pl.: túl sok pénz a harci feladatokért, plot-ok során túl sok tényezõt figyel a program és ha nem stimmel mind akkor nem enged tovább (legtöbb iylen gond a terran plot során van, a többinél már nincsenek ilyen bonyolult dolgok), el van rontva a The Hub plot alapanyagigénye (750000 db, crystal vagy 250000+ egyéb alkatrész), egyszerûen rettentõ magas.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2290
Pont fordítva. Ha a legnagyobbal kezded akkor az egész brancs (a nagy hajó és a teljes kísérete) újra beugrik. Lentrõl kell kezdeni és ha már alaposan ritkult a banda, akkor kell rámenni a nagyobbakra.


crossy, mrzed:
Fogtok még pár ilyen feladatot csinálni. El kell érni egy bizonyos rangot a final fury plot küldetéseiben (hadnagy felettit) amikoris majd bead a szokott védd meg/kísérd át/takarítsd ki küldetések után egy nyírd ki az összes támadót a fõhadiszállás körül (Argon Sector M148). Ha ezekkel végeztél és a fontos objektumok meg hajók is túlélték, akkor majd indul a végsõ csapás. De addig bizony sok sok feladatot kell teljesíteni. A rang egyrészt az elvégzett feladat nehézségétõl, másrészt az általad lelõtt gépektõl függ. Namost lelövésbe sajna a tornyok munkássága nem számít bele. Rakétázás és saját kezüleg irányított ágyúk kellenek hogy gyorsabban növekedjen a rang.

Részemrõl 9 kíséret, 5+5 szektor takarítás (különbözõ szektorok), 1 bányatelepítgetés, 2 felderítés, 4 õrjárat, 5 Kha'ak szektorban végzendõ védelmi feladat (military base védelme) volt mire bejött a támadás. Abból is kettõt kaptam, mert az egyik zászlóshajót szétkapta 4 destroyer mert pont mellé ugrottak be (attól fügetlenül, hogy a védendõ célpont a base lett volna). Gyorsan megkaptam mégegyszer ugyanezt a feladatot, és akkor nem volt már ond, mert nem egy pontra ugrottak be a támadók. Mire kidokkoltam és megközelítettem az ellenfeleket, már kivégezték azokat a szektorban lévõ véderõ és zsoldosok egységei.

Még valami:
Fontos hogy egy nagy gépet hagyjunk a végére és lehetõleg mi végezzük ki azt. Különben hajlandó el nem végzettnek venni a feladatot a program (úgy tûnik mintha beragadna a feladat, nem találni már ellenfelet mégsem ér véget).

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2289
Az konkrétan a Final Fury plot indulása amit találtál. Mindig ugyanazon a helyen ugyanaz a hajó (Exterminator névre hallgató Argon M4-es) adja a feladatot.
Ha ezt elvállalod és egyszer eljutsz a szektorba, onnan azok mindig haverok lesznek, még ha a Terran Plot is zajlik éppne és neked oda kell menned. Így gyakorlatilag lövés nélkül megoldható a szöktetés.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2288
Valaki legyen szives már kisegíteni. Kissé bosszant ez az új irányítás. Reunionban ugye nyomtál egy jobb egeret és egérrel lehetett irányítani/célozni. Most meg bal egért nyomva tartva megy a célra,de célozhatatlanul.

Be lehet valahogy állítani a régi vezérlést?

#2287
Kb. egy hetes az abortom, mert volt megfelelõ hajóm.Ja, és pénzem.Mit jelent, hogy bugzik? <#wow1><#help> Remélem nem azt, hogy sohasem fogynak el.

#2286
Az összes X3-ban megismert elhagyott hajó ugyanazon a helyen van. A Pontifex yacht-ját felesleges kereni, nem fogod megtalálni. Helyette van az M6-os változata (Hyperion Vanguard) ebbõl is összesen 1 db a Paranid örökös játékszereként.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2285
The Vault szektorban például van egy üres hajó 😊

Mit gondoltok a pontifex akárkinek a yahtja is ott lehet ahol volt ?

#2284
Elvileg a legnagyobbal kell kezdeni mindig mert kül újra jönnek de passz.

Az Argon M148 küldikre ne nyomjatok abortot mert bugzik eléggé és lehet többet nem tudjátok befejezni. Nincs idõ korlát rajtuk csak ne szedjétek ki. Én már megszívtam és fél napos mentést kellet visszatölteni.

Majd az 1.3ban lesznek a plotok javítva mert most teli van hibával szinte mind.

#2283
Unknow sector kisérõsnél vagyok.Meddig tart ez? Mert 40 perc után meguntam, kinyirtam fene tudja mennyi Khaakot, de csak jönnek.Már egy hete itt akadtam el, mert akkor nem volt normális hajóm.Sima M6-al is beadott kb.40-et.Közte korvett kb.6.És sosem fogytak el, mindig kinyirtak.Most nem birnak a Panther-ral, Destroyer sem/ csak egy volt/ de egyszerûen nem fogynak el.Segithetne valaki.<#help>

#2282
Tomonor bocs,hogy ilyen soká válaszoltam de nem voltam internet közelbe.Sajna ahol lakom ott nincs lefedettség egyik szolgáltatonak sem és csak a munkahelyemen tudok netezni.
#2281
Valoszinüleg egyszer vége lessz.Én is épp nekik csinálom a küldiket.Már van olyan küldi sorozat amit befejeztem náluk,de egy kis idõ mulva újra jelentkeznek.Én voltam általuk két kahak szektorban is.Mindíg más feladatot adtak.Egyébként azt hiszem ki lehet lépni a küldetésbõl.A következményeket még nem ismerem.Viszon nincs náluk idõhöz kötve a küldi úgyhogy szerintem csinálhatsz mást is.Én is párhuzamossan csinálok több küldit.
#2280
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Felvettem egy plotot valahol Heretic's End környékén. Egy kis vadászgép adta, külön ki volt emelve a hajók listájából, látszott a pajzsa és a hullja a térképen, azért is tünt fel. Azóta folyamatosan ugráltatnak az Argon Sector M148 Military Base-ra. Már vagy másfél tucat küldetést teljesítettem nekik. Ezek a feladatok nem túl változatosak, vagy a felette lévõ Unknown sector-on kell átkísérni egy-egy konvojt, vagy pedig a Kh'ak 841 Military Outpost-ját kell megvédeni. A kérdésem az lenne, hogy vége lesz ennek valaha, mert már roppant zavaró, hogy negyed óránként csesztetnek.

http://a-zcomp.eu/

#2279
Koszi, azt hittem hogy az explore szoftware intelligensebb...
BaLeeX
#2278
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Mivel ezek az eldugott dolgok azért vannak elszórva, hogy nehéz legyen megtalálni így tényleg csak az találja meg aki figyel is. Ugyanis egy elhagyott hajót úgy lehet észrevenni, hogy a hajók listáján annyi lesz pl. hogy "Mamba" ugye ha nem elhagyott egy hajó akkor elõtte van, hogy Split, Argon, Civil meg stb. Azaz nem jelöli ki neked pirossal, hogy az ott egy elhagyott hajó és ez így is van jól. De elég ha körberepkedsz a szektorban ugyanúgy berakja a listára, nem kell közvetlenül kijelölnöd targettel.
Azzal egyetértek, hogy nem éri meg foglalkozni vele, mert 1. elcseszed a saját játékélményedet, ha a leírás alapján összegyûjtöd az elhagyott hajókat 2. ha magadtól találsz egyet sokkal nagyobb öröm.
Az elhagyott (hajók által eldobott) cuccok viszont mindig a szektor térképben a lista végén vannak. Egy nagyobb csata után mindig marad összeszedhetõ cucc.
Ezt a térképrõl kilógás dolgot nem igazán értem, minden szektor végtelen nagy, bármeddig el tudsz repülni. Néhány fontosabb gyár direkt van sokkal kijjebb rakva a magtól, hogy ne legyen könyû megtalálni.

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

BaLeeX
#2277
Amirõl te beszélsz az szerintem már maga az Argon plot...
Én is így voltam vele, hogy azt is elkezdtem és mikor be kellett vinnem a Teladianiumot akkor semmi nem volt ellenséges. Ha csak úgy simán berepülsz a szektorba akkor viszont minden ellenséges, mert az egy katonai szektor. Spoilert nem tettem, mert aki nem jár még itt az úgysem tudja mirõl van szó. 😊

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#2276
Egy elmeleti kerdesem lenne... Az elhagyatott hajokat es a "gyarilag" elszort municiot es fegyvert hogyan lehet cheateles nelkul megtalalni? Van egy explore nevezetu szoftver amit elvlieg lehetne hasznalni egy szektor felderitesere, de nem igazan talalja meg a cuccot. Illetve ha meg is talalja nekem vegig ott kene lennem es figyelnem mert kulonben nem jeloli meg. Egy nagyobb szektor eseten ez akar egy ora is lehet. Ez igy gaz es nem is eri meg foglalkozni vele. Van valakinek erre egy valamilyen megoldasa?
Ugyan ide kapcsolodik a kovetkezo kerdesem is: hogyan lehet megnezni azokat a teruleteket amelyek kivul esnek a terkepen? Vannak olyan szektorok amelyek kilognak a terkeprol, hiaba kicsinyitem le, meg igy sem latni az egeszet.
#2275
Bocs, elszúrtam a spoilert.

#2274
Nincs nagy szükség kisérõre, ha veszel egy Split Panthert, teszel elõre
négy darab Incendiary Bomb Launcher-t meg kettõ CIG-et, plusz a maradék helyre HEPT.Kell rá még négy légvédelmi löveg,mind a négy irányba, a maradék lövegek meg HEPT, ill. Mass driver.Én igy szereltem fel, de megközeliteni sem tud sem Khaak, sem Xenon.Szedtem már le Xenon K-t, ill. Khaak Destroyert.Az utóbbi 20 másodpercig birta.Érdekes, hogy a légvédelmi lövegek elég hamar elintézik még a Khaak korvettet is, ezért egy korvettnél nem is kell használni a front ágyúkat.Volt Boron Tresher-em, de az nem ilyen jó.Itt sokkal több a löveg, és itt tapasztaltam elõször, hogy a kalózok sikitva ugrálnak ki a hajókból.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

#2273
Gondolom már páran megcsinálták a 200 telladiumos küldit.Mindenesetre egy észrevétel.Mikor megyünk az argon szektor m 148 felé érdemes nézni a feladatokat a hajóknál is.Én egy m4-es hajónál vettem fel egy küldit ahol megkér,hogy kisérjem el a bázisáig.Így elkezdtem követni.Az egyik szektorban lessz egy kis csete paté amint ennek vége a küldetés befejezõdik.A lényeg az,hogy innentõl kezdve szabadon röpködhetünk az argon szektor m 148-ban.És elég sok küldit adnak.Mondjuk kahak szektorokba kell menni de kivitelezhetõ a dolog.
BaLeeX
#2272
Rendben akkor keresek hasonló küldiket. Kösz a tippet.

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#2271
Huh, ez meglepett. Megvettem a 3. M6-ost, és elvállaltam egy avg. patrol missziót. Elején.. ez nem is nehéz pár P-t odadob, esélyük sincs. de mikor a nyakamba ugrott 2 K az már nem volt vicces... 1 M7 és 3M6 nem képes leszedni 1 db M2-est sem erre berak 2-t. 😛 Vicces volt...
Ezentúl ilyen missziót csak ott veszek fel, ahol van M2 hajó az adott fajnál. 😛
#2270
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Magas trade ranggal már elég jó reputáció növelõ küldetéseket vágnak hozzád a Terranok a személyszállítós fajtából. 6-700 ezres díjazású változatból nekem elég volt 9-10 darab és mindent meg tudtam náluk venni, az M1-M2 méretû hajókat is és minden fegyvert. Terran Springblossom meg tényleg nagyon jó hajó, szerintem a legjobb M6-os, nekem már 3 is van belõle teljesen felfegyverezve. Elõre és oldalra végig az Anyag/antianyag kilövõ alkalmatosság prototípusát pakoltam, hátra meg 4 darab Starburrst Shockwave protot, ami a Terranok Flak fegyvere.

#2269
Érdekes buggal találkoztam, érdeklõdnék, hogy a társaságból valaki találkozott-e már ezzel. Szóval elkezdtem szûrni a property-nél, hogy ne mutassa a vadászgépeket, mert már igencsak sok van belõlük és hosszú lett a kilistázás, csak a nagy hajókat és a szállítóhajókat mutassa, vagyis a "Show fighters"-t NO-ra állítottam, de ezek után nem mutatja az M6, M7, M2, M1 osztályú hajóimat, pedig már mindbõl van pár darab, illetve M1-bõl még csak egy, de a többibõl egynél több. Csakis a szállítóhajókat mutatja, viszont a TL-eket is, amik viszont az M6,M7,M1,M2 sorban vannak felsorolva. Ha a fighterst újra yes-re állítom akkor mutat megint mindent. Ha csak a nagy hajós sort állítom NO-ra, akkor rendben mûködik a szûrés.

NONPLUSZULTRA
#2268
Milyen lista?

Centaurra, ha elég bátor vagy hozzá, rakjál Mass Driver-t.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

BaLeeX
#2267
Kérdés azokhoz akik már végigvitték a Terran plotot.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Kicsit érdekes helyzetbe kerültem de gondolom többen voltak így. Szóval: végeztem a terran plot-al, a végén kaptam mindenféle csuda hajót, kezdve a Scabbertól a Claymoren át egészen a Vidar-ig.
Nos eddig nem is lenne baj, a probléma ott kezdõdik, hogy annak ellenére, hogy végigvittem a Terran plotot ratyi a rangom a terranoknál, ráadásul náluk még nem találkoztam "fight" küldikkel, a többi meg alig javít valamit a rangon. Így fel sem tudom fegyverezni a Vidar hajót (amit elvileg nem is lehet venni, csak megkapni) mert a fegyverekhez, a pajzshoz meg miden vacakhoz kevés a rangom. Viszont mivel a gép gondolom figyeli, hogy nekem már van M6 meg M8 hajóm is így már a sima medium protect küldiknél is odaküld Pirate Centaurt, Osprey-t meg ilyen nyalánkságokat, holott ilyet eddig csak Hard vagy Very hard küldetésnél küldött.
Van valami jó módszer a terran rang növelésére? Vagy hagyjam a francba ezeket a hajókat és adjam el õket?
Az a Springblossom hajó nagyon megtetszett az Aldrin shipyardban csak felfegyverezni sincs rangom, nemhogy megvenni.

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#2266
Létezik még ezen kívül OTAS shipyard? Mert itt nincs az általam keresett hajó...