X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Vitez77
#4767
Semmi...
Most kaptam egy kékképernyõs üzit a mod után hogy windows biztonsági mittoménmi miatt leáll.
Megnéztem a modot, nem vírusos.
Most (lekopogom) megy a gép meg a gém, de beszartam....

天使たちは私を見守る

#4766
Apropó, valami infó hogy mikor jelenik már meg végre magyarországon?!?!? -_______- nemigaz a deepsilver...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4765
szép :o

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4764
I lol'd xD

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4763

天使たちは私を見守る

Vitez77
#4762

天使たちは私を見守る

#4761
De komoly. Hogy van neki három? Nekem még csak kettõ van 😄DDD

#4760
5 perccel ezelõtt még egy másik kép volt ott, esküszöm o.O

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4759
Oké, bocsesz, csak az ilyen mit-hogyan-csináljunk dolgokban az X3 sosem volt túl közlékeny.

Vitez77
#4758
Na, ez még Jumpgatenek is elmenne.

天使たちは私を見守る

Vitez77
#4757
Egy szóval sem mondtam ilyet.

天使たちは私を見守る

#4756
Sajnos nem. Ore collectorral lehet bármilyen sziklát begyûjteni. Nem ugyanaz a kettõ.

#4755
hmm?

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4754
Egy vicces Teladi elõbb akart eladni nekem egy Caiman Hauler 4.7 milláért. Majdnem lelõttem ezért az arcátlanságért 😄

#4753
Akkor az ore mine-al lehet nvidiumot is bányászni, ha egy nvidium aszteroidára telepíted?

#4752
Érdekes dolog hallgatni, ahogy nemlétezõ dolgokról filozofálsz. Hasznos tudás lehet ez a mindennapokban. <#nevetes1>

#4751
PTNI HQ-ban is kell lennie és az is közel van. 3 ugrás.

#4750
Fogtam egy Pirate Mobile Stationt. Egy TL, 45000 Station Container raktér, 15 hajó. 8x200 MJ pajzs, nulla fegyverzet.

#4749
Elvileg frissült a Utilize and Repair Debris és valamivel olcsóbb lett az újjáépítés. Még nem próbáltam...

#4748
A xenon hajókból ugrálnak ki valakik. Az ûrben Space Suit, ha felszeded Unknown Object az utasok között...

#4747
Mineral scanner, ore collector, az összes lehetséges pajzs a hajóra, fight software 1, nem árt egy mobile miner, de nem kötelezõ.
Hasznos a Prospector script is.

Vitez77
#4746
LOL a Raid-re XD.
Lila sztem azért, mert Nvidiumból van a hajójuk, azt valszeg a Nvidium színe a lila.
Az unlocked gamestart pictureben meg ha figyelmesen nézed, kivehetõ a bogár.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4745
Ó, továbbá nem használják a kapukat. Nos hogy miért nem annak több oka lehet. Egyik az hogy félnek. Másik az hogy elveszíthetik a kapcsolatot telepatikusan egymással. Vagy, mivel az õ hajójuk és a kapuk is Nividium alapúak, lehet hogy egy ismeretlen kémiai reakció jön létre, és a hajójuk útközben szétesik, robbanás nélkül. (hmm, nividium mint ragasztóanyag?)
Ám az is lehet hogy egyszerûen csak nincsen tudomásuk róla. Mindenesetre õk az egyetlenek akik képesek elpusztítani egy kaput.

Továbbá van egy ugrási technológiájuk, amely érdekesen alakul. Van ugyebár a khaak cluster. Ez a csomó annak magyarázható, hogy ha egy hajóként funkcionálnak, akkor csak az egyik hajónak kell az ugráshoz szükséges energiát adni. Van még az egyszeri fighter ugrás tech. amelyel egy kis khaak M5-ös beugrik (megjegyezném, hogy X univerzum hajóiból minimum M4-es ugorhat... scripting ftw) megtámad, eltereli a figyelmed, majd elugrik. Csak úgy! o.O
És ugyebár a khaak carrier ugrása. Nos, a khaak carrierbe nem dokkolhatnak khaak hajók, annak ellenére hogy van docking slot. Nos ez ugyancsak egosoftos hanyagság, nemtudom hogy a TC-ben javították-e ezt a bugot. Mindenesetre amikor egy ilyen ugrik, a sok kis hajó is ugrik mellette. Tehát én úgy tekintek erre a hajóra, mint egy bogárra amely képes egy óriási féregjáratot létrehozni, és az körülötte mindent beszippant. Elgondolásnak nem rossz, nem?

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4744
Kha'ak-ok? Hmmm, jó kérdés. Nos ahogy hajójukat elnézem mindent a lilára építenek, lehet hogy ez saját testi leképezésük, ám lehet hogy népi motívum. Ám érdekesen a khaak hajók pilótafülkéje is lila/rózsaszín


Ám ha felnyitottuk az utolsó bónusz start game lehetõséget, akkor ezt a képet kapjuk róla:

HMmm. Valahogy nem erre számítottam. Mindenesetre nem nehéz elképzelni néhány bogarat, mindenesetre könnyben mint a xenonokat ugyebár...

Tovbábbá telepatikus úton kommunikálnak, ami megtagadja a méhek mostani mivoltát



VISZONT; nem csoda hogy senki sem lenne képes õket legyõzni, csak a Terranok, ugyanis is van egy kíváló technológiájú fegyver, amelyet ,ég a 20.században fejlesztettek ki, csak már elfelejtették (biztos a személyes hordozható 25 megajouleos pajzs miatt <#idiota> ):

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4743
Kösz, tárgytalan. Nekikenõdött valaminek, és annyi. Ezt majd ha nagyon gazdag leszek,idõtöltésnek beteszem, így túl drága😊

Vitez77
#4742
Kövek kellenek hozzá, megfelelõ méretbe. Végy egy Mobile Drilling systemet vagy mit azt azal robbantgass (a közepes kövek már mennek fegyverrel is).
És sztem nem árt, ha az adott szektorban vagy. Én is beállítottam collect rocks in sectorra, azt amint kiugrottam, leállt.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Vitez77
#4741
"Az ore collectorral szerelt hajóval simán lehet bányászni aszterodiáról, mintha egy mine-t telepítettem volna?"
Szétrobbantod az adott aszteroidát, majd a köveket megfelelõ méretûre szeded, nekikmész, és akkor automatikusan a rakteredbe kerülnek.

"Más. A Mine telepítéséhez hol van a legközelebbi hajó(omicron liaryhez), amit felkérhetnék a szállításra? (mint az X3-ban az argon mamooth)"
Erre senki sem tud válaszolni. Keress és találsz.

"A nividium milyen gyárakba kell?"
Pl. Plutarch HQ. Ismét keressés találj.

"Érdemes aszteroidáról bányászni?"
Ha van idõd rá, akkor ja.

" Lehet ore collectroros hajóval bányászni, vagy csak telepített mine-al lehet?"
Én Nvidium Minet nem találtam. Ore Collectorral lehet bányászni bármit.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4740
Megint egy béna kérdés, de hát mindenki kezdte valamikor. A minerekhez mi kell, hogy bányásszanak? Ore collector van rajta, de csak röpköd össze vissza, raktere meg üress.

Lockheed
#4739
Ne tégy elhamarkodott kijelentéseket! Nézd meg Anettkát vagy Kiszel Tündét... Nagyon nagyra nõtt rágcsálók! Igaz, hogy azok gerinces állatok de azért én ezek után vigyáznék az ilyen kijelentésekkel. Az elsõ hörcsög az ûrben úgyis Anettka lesz amúgy meg! 😊 Megmondta Farkas Bertalannak is én láttam! ( egy hétig tartott mire összeszedtem magam utána... )

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4738
A nividium milyen gyárakba kell? Érdemes aszteroidáról bányászni? Lehet ore collectroros hajóval bányászni, vagy csak telepített mine-al lehet?

Lockheed
#4737
Ott, Omicron Lyrae-ben és egy Argon Mamooth. Ha nincs várj és lesz.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#4736
"Most, hogy ezt a kérdést sikeresen lezártuk, feltenném a következõ, rendkívüli fontossággal bíró, vitára késztetõ kérdést: hogy néznek ki a khaakok?! " -Ehhhe! 😊 Na ez kemény, ezen jót kacagtam!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4735
Az ore collectorral szerelt hajóval simán lehet bányászni aszterodiáról, mintha egy mine-t telepítettem volna?

Más. A Mine telepítéséhez hol van a legközelebbi hajó(omicron liaryhez), amit felkérhetnék a szállításra? (mint az X3-ban az argon mamooth)

#4734
Megoldódott, csak pozíciót kellett változtatni a Pirate Base körül.

#4733
Terran plotot csinálom, scannelni kellene a Pirate base-t. De nem scanneli, hiba dekkolok tõle egy kilóméterre, és van targetként kijelölve.

Gond lehet, hogy nem az alap Sabre-vel vagyok, hanem egy fullos Perseussal?

Vitez77
#4732
Pont ezt akartam mondani 😊 Meg a sûrûbb atmoszféra.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4731
Bár mondjuk a Földinél jóval alacsonyabb gravitációjú bolygón elképzelhetõ, hogy nagyobb rovarok is élhetnek.

#4730
Sztem is zárjuk le. Már korábban lezártam volna, csak bántotta csõröcském, hogy Tomonor a saját képzelgését tekintette abszolút és egyetlen igazságnak aztán rád meg Vitézre is hivatkozott. Már kezdtem azt hinni, hogy ti is androidok vagytok 😄DDDDD Egyébként ahogy kivettem Vitézzel nagyjából azonos állásponton vagyunk a Xenonokat illetõen.
Khaakok? Hmm. Vitéz által belinkelt Enterprise béli rovar Xindi sztem okés lehet. Annyit tudni róluk, hogy rovarszerû matriarchális kaptár rendben élnek, egy királynõ a fõ agy, picit sztereotip is szerintem. Az biztos, hogy rondák 😄 Egyébként ekkora rovar, mint a Xindi rovar népe nem is létezhet, ez evolúciós ellentmondás, csontok nélkül nem nõhet meg semmi ekkorára, ezért szerintem egy Khaak, ha logikusan találjuk ki maximum fél méteres lehet. Fél méteres szuperokos rovar 😄 Komikus :-)

Vitez77
#4729
"Tomonornak van igaza (félig, mert az android és a robot más; ezek nem androidok, hanem robotok)". Én sem két lábon járó robotokat értettem XD
De sztem a könyv írója jobban tudja, mivel õ részt vesz a játék sztorijának kitalálásában IIRC. De azt az érvemet tartom, hogy nem tok vhogy elképzelni terraformálást robotok nélkül.
Amaro: pl 😄

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Amaro
#4728
Szerintem egy olyan kérdésen vitáztok, amire (még, vagy talán soha) nincs felelet. Egyértelmûen soha nem volt meghatározva, hogy milyen kinézettel rendelkeznek a xenonok, egyetlen játékbeli animációban nem láttunk egyet sem, felõlem lehetnek robotok is, de testetlen mesterséges intelligenciák is. Amúgy meg az évek során nyilván fejlõdtek - és van egy tervük <#hehe> A Battlestar cylonjai is hogy néztek ki anno, és hogy néznek ki a most futó évadban? Netán testetlen AI az összes xenon, ami (aki) dögös csaj formában projektál néha tágra nyílt szemed elé, a'la Andromeda? A xenonok a sok kis kocka elvét követik az SG szériák Replicator mintája alapján? Tudom, túl sok scifit nézek, lehetne folytatni, de értelme nincs. A linkelt videó egy fancsapat munkája, õk így képzelik, én inkább az Andromédás megoldás híve vagyok, bár replicátorban is láttunk már szépet 😉
Summa summarum, az X univerzumban éppen az a szép, hogy egy halom kérdést nyitva hagyott (többnyire trehány munka következtében, de ez most mindegy), a megjelenõ antológiák és könyvek egymásnak ellentmondva próbálják befoltozni ezeket a lyukakat - így hát a játékos fantáziájára van bízva, hogy mit képzel bele: Tomonor androidokat, Vitéz robotokat, Gunslinger beépített vagy testetlen AI-t, én meg néha materializálódó csajokat, és ez az igazság, mert nekem így tetszik, és pont.
Most, hogy ezt a kérdést sikeresen lezártuk, feltenném a következõ, rendkívüli fontossággal bíró, vitára késztetõ kérdést: hogy néznek ki a khaakok?! <#idiota>

#4727
Robotok lehetnek, úgy ahogy egy Xenon L is egy önálló robot, ezt nem is vitatom. Egy szóval nem mondtam, hogy csak programok lennének, de nyilván minden robot tartalmaz programot is, tehát a végére levezetve bizony a xenon egy program, de nem csak egy program, több annál, mert gépek sokasága, de ki van zárva, hogy androidok lennének és így vezetik a hajókat. Inkább olyanok, mint a BSG-ben a Cylonok, ott is a Raiderek meg Heavy Raiderek saját magukat vezetik, nincs bennük pilóta, mármint az új szériában és nem az 1978-asban. Mikor elfoglalhatóvá válik egy Xenon vadász, akkor sztem valamiféle központi CPU-t találat ér és már nem tudja magát irányítani, kvázi meghal, ezért nem látunk kiugrott android fazont, mert nincs is benne. Pilótafülkéje sincs. A videóban sem xenonok vannak, ez be lett nézve, ahogy írtam, hogy inkább kalózoknak tûnnek. Nem tudom, honnan szedte Tomonor ezt a marhaságot, hogy xenonok lennének. Az egosoftos topicban vitézen kívül beíró fórumozó is nekem ad igazat, hogy nem két lábon járó robotok, erre semmi bizonyíték nincs és nem is lesz. A Xenon egy program ami a hajóikban testesül meg, a hajók maguk a robotok. Elképzelhetõ, hogy kisebb robotokként is léteznek, pl. egy K-n vagy J-n karbantartó robotként, de nem két lábon járó androidok.

#4726
De megcáfoltad magad, mert ha androidok lennének, akkor jó lenen nekik a space suit.

Vitez77
#4725
Tomonornak van igaza (félig, mert az android és a robot más; ezek nem androidok, hanem robotok), nemtom mit támadjátok. Farnhams Legend végén is írja, hogy Nopileos összetéveszti a Sohnent a Xenonnal. Ha a Xenon csak egy program lenne, akkor nemigen lenne ennek értelme.
Nopersze, lehet, hogy lényegileg egy program, de akkor viszont kell neki egy megtestesülés.
Amúgy a Farnhams Legendben több elszórt jel is utal erre.
Tomonor: bocs, de azzal viszont nem értek egyet, hogy AZOK amik abban a vidben vannak, Terraformálók ^^

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

NONPLUSZULTRA
#4724
A Farnham's Legendet figyelmesen elolvasva számomra nem jöttl semmi konkrétum a Xenonok kinézetérõl. Csak XenonHajókról van szó.
Ami kiderül az a Sohnenek kinézete: konkrétan egy AD&D-s Beholderre hajaz, csak fémbõl.
Ezt a postot csak könyvjelzõnek szánom. Kíváncsi vagyok mennyit vitatkoztok még a témán.
Elõvehetnétek a többi fajt is.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#4723
az a lényeg hogy androidok, nem cáfoltam magamat meg o.o

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4722
Ezt a videót már láttam, emlékszem az idegesítõ zenéjére. Nos nekem ebbõl nem jön le, hogy xenonok lennének. A Xenonok hajói nem így néztek ki az X2-ben. Nyugodtan lehetnek ilyen pofával argon kalózok is azok a manusok. Ha meg tényleg így néznek ki akkor pláne nem értem miért nem volt jó az argon space suit nekik, saját magadat cáfolod meg ezzel.

#4721
Persze, de azért nem reagálsz arra, amit írtam. A végsõ érv, mint "akkor is nekem van igazam" meg erõteljes muhahát érdemel. :-DDDDD

#4720
Oké, most majd eldõl hogy mik is a Xenonok.

Egosoft fórumon csináltam neki egy topikot.

Illetve itt egy videó amely egy Xenon hajót mutat be a legénységgel:


Szal ha ez nem elég meggyõzõ akkor már csak Vitéz meg Amaro barátomra hivatkozhatok o.o Na meg CBJ-re.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4719
... Látom nem adsz nekem igazat, pedig nekem van igazam... -_-

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#4718
Jaja, tényleg gyors volt de ezen lehetett segíteni könnyen a Ship Creatorral, vagy ha föltetted a cheat packot akkor az engine tuning scriptnél negatív elõjellel. De nagyon hiányzik az a hajó. Valamiért nagyon tetszik. A filmben is imádom. Nem tudom miért, de az egész annyira jól ki van találva és szépen lemodellezve. Bitang jól néz ki!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide