X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#4867
Én meg irtam egy javito scriptet magamnak.

Menübõl inditom, megadom a javittandó hajót, astronauta kiugrik odamegy, feljavit, visszamegy. :-) Csak egy TP vagy Cargo Life S.S kell hozzá, egyszerre egy hajó csak 1 astronautát tud kiküldeni. Nagyobb hajónál nem teszteltem, mert a megközelitési távolság még nincs belõve.
Csak 1 marine kell a fedélzetre.

#4866
A szektorfoglaló scriptet alapból beépítették a TC be, vagy scriptelni kell, ha szektort akarok foglalni??
#4865
Ok! Megtaláltam az adatbázisban, csak a gyárak helyét nem írják. Gondolom minden telepítésnél máshol lesz...
#4864
Sziasztok!
A Springblossomra hol lehet venni fegyvereket a két aldrini unknown bázison kívül?? Sajnos itt nem nagyon frissül a készlet, és baromira kellenének már. Ezeknek a fegyvereknek van valami speckó gyáruk??
Lockheed
#4863
Uhh érdekes hajó ez a Lusca! Csak egy turretje van, egy 2 ágyús hátrafelé, viszont elõre 14!! fegyver szerelhetõ amibõl a legnagyobb az IBL! Nos ez nem kis tûzerõt jelent frontálisan. Nyilvána flottavédelemre és vadászelhárításra nem ez a hajó a legalkalmasabb, de csapásmérõként igencsak hatékony lehet.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#4862
Nem volt rossz az eredeti sem amúgy! De ez a sötét nem tetszik. Eddig nálam semmi problémát nem okozott, vagy csak nem vettem észre.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Vitez77
#4861
Még lábadozok 😊

天使たちは私を見守る

Vitez77
#4860
Kösz!
Érdekes, nekem vab egy ilyen narancssárga világító köd ott, s tök fényes a szektor.
Hivatalosan meg így kéne kinéznie.
Érdekes a mod, mert az egyik srácnál eltüntetett minden(!) állomást Argon Primeban.

天使たちは私を見守る

Lockheed
#4859
Hát nekem itt nagy sötétség van egy vörös nappal.

Kép 1.
Kép 2.
Kép 3.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

BuriP
#4858
Miért? Elég jól sikerült az (át)operáció!<#eplus2>

Villamos energia nagyhatalom vagyunk - Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetők érintése halálos.

Vitez77
#4857
Megszégyenültem: http://www.onemanga.com/Trinity_Blood/1/13/

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Vitez77
#4856
Sztem meg a TC pont az az X-rész amihez nagyon kellenek a modok.
Bár speciel annak örülnék, ha lenne egy értelmes tutorial arról, hogyan módisítsuk legalább a szektorokat 😄

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4855
Drone-ok: nem tudom, hogy script csinálja-e, de gyanítom nem: vannak Freight drone-ok is. TL-ekre lehet/érdemes venni 4-5 darabot. 800as XL rakterük van és a hajó kereskedelmi parancsai között lesz egy szállítás drone-okkal parancs. Meg kell mondani melyik állomásról/ra vagy melyik hajóról/ra mit és mennyit vigyenek, majd várni.

Kis hibája, hogy csak saját állomásokkal mûködik és közelre. 20 km-nél nagyobb távra kimerül a drone-ok energiakészlete és sokáig szuttyognak.

#4854
Más: ha szektor patrol küldetés közben sikerül kiugratni hajóból ellenfelet, addig ne foglald el, míg meg nem jön a feladat vége, vagy a következõ szektorba küldõ jelzés. Ha korábban teszed magadévá, egy arra kószáló M7-es vagy M2-es elpirul és ronggyá lövi, hiába mondod neki, hogy nem akarsz harcolni. Csak azt a hajót, téged nem. Gondolom emlékeznek rá, hogy ez támadóként jöt és nem veszik figyelembe, hogy már nem az...

Vesztettem már így 2-3 M6-ost, mire rájöttem, mi a gond.

Ja: ha csak feljavítod valamennyire, de nem foglalod el azonnal, jön valaki és elviszi (legalábbis ha fent van a Salvager Software Mk1 (vagy valami ilyesmi) script). Feltunningoltam egy Osprey-t úgy 40%-ra, majd elmentem levadászni a maradék 4-et. Mire végetért a harc, az Osprey-m Boron Salvaged Osprey-re változott és nem lehetett rábeszélni a kis lopós halembert, hogy húzzon ki belõle gyorsan...

#4853
Én találtam kilõtt hajóban 2 db MKII-es drone-t. Vigyázok is rájuk....

Más: elkezdtem felépíteni Persident's end szétlõtt gyárait és hajóit.

Van két Orbital Weapon Platform, baromi sokba fáj a felépítésük (16 milla Cr, meg kb 4 milla értékû egyéb cucc, legalább 45000-es rakterû TL kell hozzá), de máslékk nem lehet ilyenhez jutni. Van belõle még egy ugyanitt. Egyelõre fegyverraktárnak használom. Amikor valami olyan fegyvert lövök, vagy találok valamely dockban, ami M"-es vagy M1-es hajókra való, veszek belõle és ide bepakolom...

Kérdés volt, hogy mi van a szétlõtt ore mine-nal. Jelentem, van hozzá aszteroida. Amint elkezded kijavítani, azonnal lesz a seggében egy aszteroid. Vigyázat! Ha túl közel vagy a bányához, és rossz oldalon, akkor azonnal fel is robban, mert az aszteroid ott "születik", ahol a hajód van. Mivel 0- a védelme is és az állapota is, el is tûnik, természetesen a javításra badagolt alapanyagokkal együtt. Így jártam...

#4852
Az LV Cheats-nak már a címében benne van, hogy csít...
Hidd el, van egy halom mod, amit megéri felrakni. Pl az automata kereskedõ és bányász modok. Nem cheat, csak követi a normális életet. Ha van egy nagy szállító-kereskedõ "flottád", az életben sem te vezeted az összes autódat, csak meghatározod a szabályokat és mindenki végzi a dolgát.

A minap felraktam az elsõ olyan modot, amit eddig cheat-nek minõsítettem. Most is annak minõsítem, ha arra használom, amire a készítõje kitalálta. A Skironomra vettem 8 db repair lasert. (Kicsit olcsónak találom 64 Cr-ért, jobb lenne legalább 50-100k, de ez van). Amikro fogok egy sérült hajót, átszerelem a fegyverzetet és feljavítom a cuccot. Így is eltart egy darabig. Nos ehhez felraktam azt a scriptet, amivel 3 különbözõ fegyverkészlet között lehet gyorsbillentyûvel váltogatni. Harc közben nem használom, nem is tudnám mire (a harmadik készletet nem állítottam be)...

NONPLUSZULTRA
#4851
Drone benne van, a Griffon meg nincs? Én még nem láttam Drone-t.
Igaz, az X3tc.ru adatbázisában szerepel a Fighter Drone MKII, de másképp néz ki, mint az XTM-es, amit a Griffon gyárt. Márpedig a kézikönyvben az XTM-es képe van - bár lehet , hogy ha szerepel a játékban, akár más nevet, és besorolást is kaphatott.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Lockheed
#4850
Jaja, a drone benne van csak a Griffon nem tudja gyártani.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#4849
Érdekes, a drone-ról van egy kép a kézikönyvben, talán lesz még belõle valami...

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Lockheed
#4848
Hát én is cheateltem de nem így. Pl beraktam magamnak egy Griffont mert találtam egy scriptet amivel bármilyen hajót ami az ûrben lebeg hozzá lehet adni akármelyik shipyardhoz. Igy hozzáadtam az OTAS hajógyárhoz aztán persze töröltem a hajót és megvettem. De ez nem csalás, mert ha már benne van a hajó szerettem volna használni... De droneokat nem tud gyártani sajnos...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#4847
Nem akarom uploadolni, mert még sehol sem tartok - ma délután láttam elõször Deca-kat.
A Reunionomat totál tönkrevágtam az LV-s Cheats-el, és tudom, hogy ha megaeszem az elsõ lépést, jön majd a második, mert végülis már modified.

Tök uncsi, hogy ha kellett egy Sohnen Incubus , akkor teremtettem egyet és csak át kellett ülnöm bele, hogy ledaráljam a Galaxist <#violent><#bdead>

Többek között emiatt frusztrál, hogy a TC már alapban sokkal könnyebb - itt nem kell megszenvedni annyira az eredményekért (hál' Istennek, Sohnenekrõl még nem esett szó a TC-ben).

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Vitez77
#4846
Csak az upload miatt izgat a "tiszta" játék?

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Lockheed
#4845
Nem tudom láttátok-e, de a srác aki a Paranid M6-ot csinálta készített egy Boron M7-et is!

Boron Lusca

Stats:
Speed - 95 m/s
Shields - 5x 1GJ
Reactor - 6300
Laser Energy - 72000
Laser Recharge - 2200
Hull 145000
Cargo - 5200

Rear Turret - 2 Guns

Ami nagyon tetszik, hogy az M6 és ez az M7 is nagyon beleillik a fajának forma és színvilágába. Hibátlan kivitelezés, remek formavilág... Ráadásul ezzel együtt jár az M6 is, tehát telepítve 2 új hajó kerül be a játékba!

Topic Link.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#4844
Ezt ki fogom próbálni, köszi az infot! Én egy Deimost és egy Griffont szoktam használni. Az fölszerelhetõ Ion Pulse Generatorral, és elég fürge is. Nagyon szeretem. De ki fogom próbálni az Eclipseket mindenképpen.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#4843
Na Vistax64 alatt szépen megy a játék, csak megint belefutottam egy gixerbe. Eddig a játékot egy független partícióról játszottam, mert az oprendszerek nem tartanak nálam sokáig.
Most a Vista alá telepítettem, hogy ne legyen ütközés egy korábban x32-es telepítéssel. Nos van ütközés: a játék **modified** lett. Sokakat ez nem izgat, de én kényesen ügyelek arra, hogy "tiszta" maradjon a játékom. Ha viszont a korábbi független telepítésû játékot indítom el a x64 alatt, akkor nem lesz módosított, és ugyanolyan szépen megy.

Persze a tiszta játék nálam a TC:XTM-ig fog tartani, utána lapátolom bele a finomságokat.
Nagy lecke volt számomra Reunionban az, hogy mennyire el lehet qrni cheatekkel a játékot - nagyon. (ok, hogy a szektorok háttérképének változtatása nem cheat, de a játékmenet "könnyítése" már az)

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#4842
Én a pajzs lent tartás mûveletre egy Deimost és 6 darab csak Ion fegyverrel felszerelt Eclipse-t használok, az egyenként 200 MJ pajzs sokáig elég.. Elég jó taktika, mert az ion distruptorokkal nem tudnak hullt rombolni még véletlenül sem és a Deimos adja meg a kezdõ löketet, a többi már megy magától, egyszerû is a helyszínre érkezés a Deimos 6-os hangárja miatt. Nem kell nagy flottákkal vonulgatni egy szimpla foglaláshoz :-)

#4841
annál a résznél, amikor rohadt sok alapanyagot kellesz összegyûjtened hogy beüzemelj egy óóóriási masinat amelyel kapukat kapcsolhacc a szektorokhoz.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4840
A minél?

Vitez77
#4839
Nagyon kösz 😊

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Vitez77
#4838
Tartsd meg! Jól jön a Hub plotnál!

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4837
Hülye helyzetbe kerültem. Három TS hajóval összegyûjtettem 800 egység nividiumot, és csak most jöttem rá, hogy sehol nem tudom eladni.

Kevés helyen vesznek nividiumot, és ott is 2, azaz kettõ darabot egyszerre. Ezt nemértem, miért kellett így megcsinálni. Na mind1.

Olvastam, hogy ilyenkor be kell rakni az összes nividiumot egyetlen szállítóba, és azt eladni a shipyardon, így a pénz egy része visszajön. Tényleg ez az egyetlen megoldás?

Lockheed
#4836
Most nem otthon vagyok, de délelõtt megcsinálom. 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#4835
Háát szerintem vegyél valami normális Fregattot mert flotta nélkül nehéz foglalni... Egy M7M fregattal nem fogod lenntartani a pajzsát egy M1nek. Ha van M2-d akkor nem gond de különben necces. És arra is kell figyelni, hogy honnan lövöd ki a PODot, mert fél másodperc alatt leszedik. Én párhuzamos pályán közelítcve be szoktam állni az M1 hasa alá egészen közel. Ha abba marad a tûz az a jel, hogy a holtpontjában vagyok és onnan lövöm ki a srácokat. Persze minden hajónak máshol van ez ha van neki egyáltalán. Ha nincs akkor ki kell hajigálni rá pár nem nagyon sebzõ rakétát, hogy az kösse le a defenzív tüzet és közben kell ellõni a PODot.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4834
Jah, ha lenne M7-em 😄

#4833
Én csak dokkolásnál használom az autopilótát, ennek ellenére nekem is sikerüt egyszer már autopilótával felkenõdnöm egy állomásra.

Vitez77
#4832
Lockheed, kérhetnék vmit? Ha Priests Refugeban jársz a moddal, akkor pls csinálj nekem egy screenshotot. Kíváncsi vok vmire.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Lockheed
#4831
Nem értem mi a bajod... Bemégy mondjuk 1-2 M7el te meg ülsz a Minotaurban. 2 másik hajónak kiadod az attack shield parancsot, és amikor lelövik te odamégy a Minotaurral és belelövöd a PODot a hajóba. Kész. 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#4830
Pl. én, de valóban szenvedés (bár már most jobb, mint a Vista - a kompatibilitási problémákat leszámítva).

Vista x64 alatt nincs rendes hangom, már megvitattátok, de nem találom a hsz-eket. Amíg körülnézek az EGO-n bedobhatnátok a megoldást, köszi.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#4829
OK, akkor valahogy elsiklottam felette.

Ez akkor így gáz lesz. Lelövöm a hajó pajzsát, de hogy küldöm rá a marineokat? 30-40km-re van az Impotent, nem tudok idõbe áttranszportálni. A minotaur védtelen, nem jöhet közelebb, a kisebb hajókat meg pillanatok alatt szétszedi az M1-es, mindenképpen nekem kell a pajzsot lenn tartani a fegyverek árnyékában.

Patthelyzet megint. Asszem visszaállok a marineok hajóról való kidobálásra.

BuriP
#4828
Végre megvan az új gépem!<#email> Már játszhatok újra én is! A szektorok tényleg gyönyörûek(most hogy már nem csak minimum beállításnál látom õket)<#alien>.

Az útkeresés tényleg ilyen rossz, vagy csak az enyém utál engem? Mellettem egy állomás, elõttem nyílegyenesen egy kapu, az égvilágon semmi akadály a közelben. Kiadom az autopilótának a parancsot: menj át a kapun! Erre a gép vesz egy kilencven-fokos balkanyart, és kopp az állomáson! elkapom a kormányt így elkerülöm a reload-ot, majd kiadom újra a parancsot a sabre megint jobbra el és a stationba harap! Kipróbálom mégegyszer, ua.<#falbav> Vagy a terran SPP, az XL-es, a napkollektorokra is már felkenõdtem vagy 5-ször a TS-el, két nap játék alatt!

Villamos energia nagyhatalom vagyunk - Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetők érintése halálos.

#4827
Miért, ki a fene használ Windows7-et? Még csak béta változat van belõle.
Én megvárom majd belõle az SP1-et, és akkor váltok rá.

A Vista is több éve kint van már a piacon, mégis hihetetlenül ócska.

NONPLUSZULTRA
#4826
A W7-et nem ajánlom, mert a játék el sem indul alatta, mert a lemezen lévõ copy-protektion nem kompatibilis vele (ha van krekked, átküldhetnéd, mert másképp a W7 alatt nem lehet kipróbálni). Ha STEAM-es vagy, akkor simán megy, mivel nem baszaxik a CD.
Vista x64-et mindjárt kipróbálom, még csak most telepítettem. Az biztos, hogy a Vistax64 alatt a Rolling Demo 51Fps-t adott tuningolva, XP alatt ugyanolyan hardverkonfiggal csak 43 FPS-ig tudtam feltuningolni. (én is emiatt próbálkozom: 2x2GB Corsair Dominator x1066MHz)

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Vitez77
#4825
Nagyon kösz!
Nyáron asszem vennem kell 1TB-os HDD-t, mert amikor megnéztem a meghajtót, csak 300MB volt rajt...

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Lockheed
#4824
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Semmi. Én még eddig az összes Terran kezdést kipróbáltam azok ugyanazok. A Poisoned Paranid ( azthiszem ez az ) kezdés annyiban más, hogy ha jól emlékszem 3 nap alatt kell összegyûjteni 25 millát, leadni egy állomáson és akkor visszakapom a Hyperiont meg egy Periclest.


A többit nem próbáltam eddig. De így "jogtisztán" van Hyperionom aminek a sorozatgyártásába bele is kezdtem. 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#4823
Én továbbra sem tudok betelni a látvánnyal. Csak járok körbe-körbe... 😊 Montalaat is nagyon szép lett. Egészen hihetõ a háttér. Sok kis apró fénypont és végre jópár nagyobb mászínû ami közelebb van. Egészen hiteles.

Kép 1.
Kép 2.
Kép 3.
Kép 4.

Nekem nagyon tetszik! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Vitez77
#4822
Valaki meg tudná nekem írni (akár PM-ben is, hogy ne legyen spoiler), hogy mi a küldönbség az egyes játékkezdések története között?

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Vitez77
#4821

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Vitez77
#4820
Amúgy jó lenne egy kis tutorial arról, hogy hogyan is kell használni a map editort vagy mit. Megcsinálhatnám végre a saját kis univerzumomat 😊

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Lockheed
#4819
Egy olyan turretbõl ( Minotaurnál pl a MAIN ilyen ) kell kilõni, ami kezeli a Boarding PODot. Kiválasztod, mint egy rakétát és mehet!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4818
Minél nagyobb tûzerejû fegyvert raksz a tornyokba annál lassabban fordul. Kisebb lézereknél nagyon gyorsan fordul.