X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

mano1b
#4967
HA ilyen mezõbe navigál egy TL vagy vadász auto pilot mod ba annak anyi én elyen hejen 10 vadász vesztetem edig

mano1b
#4966
az igaz de sok hajó fog el veszni és nehezen lehet telepiteni bányát super

Lockheed
#4965
Tetszik ahogy renberakták az aszteroidákat Ore Beltben. Igy tényleg olyan, mintha egy aszteroidaöv lenne...

Kép 1.
Kép 2.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#4964
Hát én személy szerint minden spk-t kibontok és megnézem mi van benne. ha csak script akkor mehet az installerrel, ha mod cat/dat is akkor a scripteket külön csomagolom és úgy rakom be az installerrel. A cat/dat fileokat pedig kézzel bemásolom. Egyedül a combat modot tettem a Mods mappába mert az sûrûn frissül és cserélgetni kell a fileokat hozzá. Igy nekem többnyire mûködik. Van egy MUSTHAVE mappám és oda berakom a scripteket és modokat amiket mindig használok és mûködnek, tehát reinstallkor ezeket egyben föl lehet rakni. Persze mindent letöltök és rengeteg dolgot kipróbálok de egyszerre csak mindig egy új scriptet/modot telepítek föl így azonnal kibukik mi az ami nem mûködik...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4963
Sejtettem, hogy ilyesmi lehet a dologban. Korábban már futottam bele olyanba, hogy az egyik hajó parancs slotban hol az egyik, hol a másik script által bevitt parancs jelent meg, ahányszor ránéztem...

Amúgy a 2.1-es FDN nekem bõven elég...

Amaro
#4962
"hogy van pl. Argon Prime SY-ban" = hogy mi van pl. Argon Prime SY listájában pluszban
meg kéne tanulnom már írni...

Amaro
#4961
A fake patch módszerrel minden késõbbi, nagyobb számozású felülírja az elõzõt, amennyiben azonos fájlról van szó. Neked nincs meg a node, tehát arra a bejegyzésre, amiken a node-t bejegyezte, egy magasabb számra írt mod bejegyzett valami mást. Végig kell nézned, hogy van pl. Argon Prime SY-ban, és az azt beíró modot kivenni. Azt konkrétan tudom, hogy pl. az Enhanced Equipment Dock és az FDN ütik egymást, tehát amelyik a késõbbi számozású, az érvényesül: vagy EEQ dock-ot, vagy Node-t tudsz venni. Persze ez csak példa, azt neked kell kitalálni, mivel veszekedik a helyen. Sajnos a modoknál nincs egy olyan egységes kiosztás, mint a szkripteknél, mindenki azt a helyet használja, ami az õ játékában következik, tehát ha együtt akarod használni az ütközõ modokat, akkor rewrite, merge mod... 😉

#4960
Bent. Minden modot átalakítok fakepatch moddá, így benne vannak mindig...

Lockheed
#4959
Lehet hülye kérdés. A cat/dat fileok benn vannak ? Nekem amúgy az volt a hiba, hogy nem szedte ki a kész anyagot a gyáraból. Amint leszedtem a supplyt újra müködött rendesen.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4958
Nekem az FDN V3-mal akadt gondom. Nem volt egy darab FTN node az Argon hajógyárban. A V2.1 viszont simán megy. A Supply Command nálam is fent van. Lehet, hogy az a baj?

#4957
Köszi...

Lockheed
#4956
Én háromszor kezdtem újra vele bár egyszer sem miatta. Kellett egy kis idõ mire rájöttem, hogy nálam a Supply Command Software és az FDN nem megy együtt. Nekem ( kipp-kopp ) még soha nem fagyott pedig bejártam keresztül-kasul az egész univerzumot mert nagyon tetszik.

A BSG mod is nagyon jó bár vannak fura dolgok benne. Szerinem 1-2 hajón nagyon sötét a textúra. Még az õj szektorokban is ahol 2 nap van és világoskék az egész szektor ott is nagyon nehezen látszik a hajó. A másik amit nem értek, hogy van 1-2 TL aminek irtózatosan nagy raktere van 160.000 de csak L vagy XL -es árut tud vinni. Ezt nem értem. Persze van benne rengeteg jó hajó. 😊 Aminek nagoyn örülök az a BSG41 Battlestar Valkyrie, Adama régi hajója. Nagyon szépen meg van csinálva. A fegyverfelfüggesztási pontok ( battery ) nagyon jól ki vannak dolgozva belesüllyesztve a hajótest oldalába. Amit nagyon sajnálok, hogy a raptorok nem tudják a marineokat szállítani. Ezt sajnálatos, mert teljesen jó lenne és szerintem még "reális" is - ha lehet ezt a szót ebben a témában emlegetni -, hogy a hajóból indítva egy strike team indul elfoglalni egy másik hajót. Másik dolog amit sérelmezek, hogy a Battlestarok nem tudják a Gauss cannont felszerelni. Pedig az hasonlít leginkább arra ( Combat modról beszélek, anélkül még nem is láttam ) amit a filmben látni. Összességében nagyon tetszik és kifejezetten szépek a modellek.

Ennek ellenére még mindig a Tyr a kedvenc hajóm és VISSZA AKAROM KAPNI a régi Valhallát! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Amaro
#4955
Doubleshadow X3 Modmanager - ez tökéletes a célra, a runtime librarykat telepítsd elõször.

#4954
Nekem csak egy kérdésem van. Mivel szeded szét a modot? Az spk-kat simán szétkapom, de a .cat .dat párossal meg vagyok lõve kissé, nem tudom ,mi kezeli õket...

Amaro
#4953
Szektormódosító mod forgatókönyv - folytatásos tele(a hócipõm)regény:
1. rész - Fõhõs úgy dönt, próbát tesz. Mentések átmásolva biztos helyre, mod betöltve, aktuális állapotot betölt. Szép hátterek, hõsünk vigyorog, megy ez újrakezdés nélkül is - de az ördög nem alszik, Ocean of Fantasy belépés helyett fagyhalál. Másik kapu, újra fagy. Utolsó próba, reset, dühöngés.
2. rész - Gondolatban: "rajtam nem fogsz ki, a régi már nem tetszik, kell ez a mod". Új játék (custom), Argon Prime: jesszusom, ez óriási, hõsünk kávét fõz az északi kapuig, ám füle X3TC üzemmódban, és hallja, beakadt a lemez. Ugrás a monitorhoz, állókép, félúton Herron's Nebula felé mûvészi háttérképet generált a játék. Semmi reagálás, reset, ide kevés lesz a kávé, rendszerfelállásig spacefuel kézközelbe állítása.
3. rész - Aktív üzemmód, minden szkript uninstall, új játék - hát ez meg miért ment össze, no meg a régi háttér? Itt nincs mod, hova lett? Hõsünk kilép, ellenõriz, .cat-.dat false patchként a helyén, más gond lesz - hosszan mereng a monitor felett üveges szemekkel és kezekkel. Percek múltán spacefuel letesz: "ahham, szkripteket kinyírtam, pedig van, aminek mod része is létezik, ott a szkriptrész hiányában leakad a false patch betöltés, egyszerûen nem tölti be a következõket" - modos szkriptek reinstall, akkor már a kedvencek is, új játék, megy ez, csak nagyon lassan.
4. rész - "Optimalizálni kéne, már régóta akartam úgyis, vonjuk össze most. De akkor már a zenéket is csináljuk meg" Mod kibont, universe.xml átnéz, régibõl a sound id-k átemelve, új mod generálva, kilép, soundtracket másol, .cat sorrendet módosít, kimegy jégkockáért, játékot indít.
Rendezõi kommentár - jó dolog ez a mod, de lelassítja a játékmenet elejét nagyon. Custom modban ugye van egy alap Buster 80-as sebességgel, ezer credittel. A szektornagyságok miatt mire eljutok egy jumpdrive és némi EC megvételéhez, több ezer kilometro kerül a gépbe, ami akkor is idõigényes, ha közben feltuningolom. Az viszont külön pirospont, ahogy átrendezte a szektorokat, és az sem mellékes, hogy a SY-k és EQ-k körül hagyott tér egyszerûsíti késõbb az M1-M2-TL dokkolást. Priest Refuge egy döbbenet, attól függõen, hol lépsz be, síri sötét, vagy csillogó ikernap fogad 😉 Nem sok idõm maradt a tesztre, de szerintem megéri ezzel újrakezdeni - bár nemsokára úgyis jön a TC 2.0, lehet, hogy érdemes addig várni, és azzal együtt újra kezdeni.

#4952
Hmmmm...

Megfogadván a tanácsokat, kezdtem egy új játékot a szektormódosító moddal. Változások a korábbi állapothoz (szektormódosító, régi állás betöltéssel) képest: a szektorok nagyobbak, sokkal, az állomások kissé átrendezõdtek, gyakorta fagy. Az este, másfél óra alatt háromszor.
A régi visszatöltésénél fagyás nem volt, csak talán egyszer pár nap alatt, a szektorok háttere változott, a mérete nem. Sebesség különbséget a kettõ között eddig nem tapasztaltam, igaz, nagy csaták, sok hajóval természetesen még nincsenek. Sõt egyelõre semmilyenek, mert kipróbálom, hogy békés gonerként mennyire lehet jutni...

Nem tudom, ér-e annyit ez a mod, hogy aki már jól benne járt a dolgokban, újat kezdjen érte.

#4951
Off/reklám:

Itt van egy jó kis híd építõs játk, a neve World of Goo, nagyon mókás kis játék. Trailer és gameplay:




Mókás játékmenet, király zenék, mindenkinek ajánlom 😉

//On

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#4950
Hát sajnálatos módon a Raptorokba nem lehet embereket rakni hiába tudja kilõni a Boarding PODot. Pedig az jó lett volna, mert akkor csak kirepülök egy hordozóból és jól belelövöm õket a célhajóba! 😊 Kár érte, mert eléggé megkönnyítette volna a dolgom...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4949
Még ezt sem kell beállítani, elég a kívánt vadászoknak Homebase-nek beállítani a carriert és automatikusan Attack all enemies and land paranccsal repülnek ki támadás esetén.

Lockheed
#4948
Hát ha a vadászoknak kiadod a protect ship parancsot és a védelmezett hajónak a hordozót adod meg, akkor automatikusan dokkolnak és ha gáz van akkor védik.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4947
Be lehet azt valahogy állítani, hogy a carrierek veszély esetén automatikusan indítsák a vadászokat? Vagy minden alkalommal manuálisan kell kiadni a "launch fighter attack" commandot?

NONPLUSZULTRA
#4946
Ha már Star Wars, ezt nem hagyhattam ki: OFF

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

mano1b
#4945
én meg találtam a linkstar wars
ez még gyerek cipõbe jár

Lockheed
#4944
Dekemény! A Raptor ki tudja lõni a Boarding PODot! 😊 Van egy fürge támadóhajó ami még logikus is.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4943
A battlestar galactica (BSG) hajókat linkelted be, a Star Wars hajókat még én sem láttam TC re...😊
mano1b
#4942
azok hol vannak én a babylon rol tudok csak

Lockheed
#4941
Én meg az SG cirkálókat, de azért a Raidernek örülök. Szép hajó! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4940
Jah! A Battlestar Galactica hajók. Olvastam már róla, hogy megcsinálták TC re is. Faxák, de én az SW hajókat várom már nagyon 😊
mano1b
#4939
meg nézné valaki milyen hajók hajok és egyéb

Lockheed
#4938
Tényleg sokkal szebb lett, miután újat kezdtem. Rá sem ismertem ugyanazkra a szektorokra. Meg lettek szép nagy bolygók és holdak itt-ott. Van jópár ikernapos rendszer is ami nagyon szép lett. Igazán jó mod, nekem legalább annyira a kedvenceim közé tartozik, mint a MARS és a Combat mod.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Vitez77
#4937
Heh, nekem meg elkészült az új Argon Prime. TC-ben már nem tok mit csinálni, mindenem megvan.
Azonban a gyors gépnek is megvan az "ára": alig tok 1-et vltani sector backgroundnál, olyan gyorsan betölti meg kitölti.

天使たちは私を見守る

#4936
Feltettem magam is ezt a modot: Sector Size & Backgrounds Mod V1.0 és az érdekessége, hogy ha betöltésbõl játszok, akkor iszonyúan meghúzza a gépem. Amikor új játékot kezdek, akkor jobban fut, mint az alap Tc. Mindenesetre nekem a betöltéssel betöltötte az új háttereket is.
Köszönet a linkért!
Vitez77
#4935
Javítás: a 2. pár kapunál is ilyen. Remélem 2.0-ban kijavítják...

天使たちは私を見守る

Amaro
#4934
Az Improved Background új napokat és szektorokat is tatrtalmaz, magyarán módosítja a térképet elég rendesen, ezért kell új játékot kezdeni. Elzötyög anélkül is, de csak félgõzzel, és ha belefutsz egy módosításba, crashhh.
Ám ha már úgyis a látványnál tartunk, nem tudja valaki, milyen paramétereket kell átírni a view distance módosításához? A ködöt én is kivettem, de szeretném a látási távot úgy beállítani, hogy ne lássam az egész szektort be, de azért tovább lássak az orromnál. Elvileg egy német srác alkotott egy állítható szkriptet, de németül egy kukkot se tudok, ott hiába fórumozok.

Vitez77
#4933
Hjajj.....
szemét Hub: valahányszor Hubon keresztül ugrom Ore Beltbe, mindig crashel a game.

天使たちは私を見守る

#4932
De. Zavar is, hogy a napok olyan szép szabályos kereszt alakban "csilloganak" az üvegen.
Ami eddig fent volt (
ez a mod), abban ezek a sugara becsillanások jobban ki vannak dolgozva. Lehet, hogy vissza is teszem, mert túl sokat elvett a teljesítménybõl ez a mod...

Vitez77
#4931
Mellesleg azt hogyan tom elérni, hogy az Argon Military Sector 148 szeressen?

天使たちは私を見守る

Vitez77
#4930
Újak, de nem ugyanilyenek, nem?

天使たちは私を見守る

#4929
Nem kellett új játékot kezdenem, mégis újak a szektor hátterek...

#4928
A Combat modtól piros. A második lapon ki is írja.

#4927
Lucskos szendó 😄 Ez nagyon megragadt azóta, mindig a kecsapos szendvicseimet hívom így a haverok között xD

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4926
Megvan DVDn XD. Eleve nagy a sorozat, de így. Fõleg a 0:42 sokatmondó szó: "Bööörp"

天使たちは私を見守る

#4925
<#idiota><#idiota>Gyáá walter videóit már régóta nézem, nagyon ott vannak xD fõleg hogy most fogják leadni az utolsó fumoffu epizódot megint, így még nosztalgikusabb volt végignézni XD

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4924
Ez most nagyon off lesz, de:
http://www.youtube.com/watch?v=enoYxPvGXAg

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

mano1b
#4923
értem de hasonlora nincs ha valaki maga tervez ilyent kaput vagy egyébre a mod az már nem
copyright ha nincs védve

Vitez77
#4922
Csinálnának, de copyright gondok vannak

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

mano1b
#4921
igen és ebbe a játékba abból sok jó dolgot be lehetne rakni akik modot csinálnak ehez igazán bele nézhetnének 1-2 eve videóba és király játék lehetne végre.

Vitez77
#4920
Na, megoldotttam a napos problémát az editorban. Az a hülye gép közvetlen mellém rakja mindig, én meg "belenézek". Crash.
Marhára el kell távolítani a napot.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4919
Split Dragon is igen jó masina ám, jól el leszel vele.

Station tipp: A megfelelõ paranid és split szektorokban Teladianium üzemmel betegre lehet keresni magunkat, nagyon sok millát húztam ki belõlük, másodlagos anyagként fogy. Ilyen szektor pl. Duke's Domain, Tharka's Sun.

Lockheed
#4918
Nekem ki van véve a köd! Utáltam úszni a katyvaszban... 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide