69
  • Migege
    #69
    "Én meg most direkt nem hozom fel, hogy a DOS 1.0 simán elmegy egy 8086-oson; szal akkor most szar a Vista, vagy mi? Csak egy kérdés: most Berlyt használsz, vagy Windowst? Ja, bocs, my bad."
    Ezektől a falnak megyek... DOS 1.0-val összehasonlítani a Berylt/Compizt...

    Ehhez mit szólsz? :S
  • Adamul
    #68
    Úgyis veszik? Nem hogy a prémium, de már a felső- közép kategóriából se tudsz úgy laptopot (vagy asztali pc-t) választani, hogy ne lenne hozzá a vista vmely oem licences példánya csatolva! Ez azért érdekes mer ha te nem is akarod használni akkor is kifizettetik veled (vagy a helyet is foglalja ha rejtett partíción van), és még ha nem linuxot akarsz használni, akkor is lehet h pl campus licensz keretében enélkül is jogosult lennél a használatra, ergo feleslegesen (vagy más esetben duplán) fizettetik ki újra az emberrel. Ez nem korrekt dolog, mert pista nélkül jóval olcsóbb lenne
  • sirGalahad
    #67
    "Csökken a Vista ára..."

    Mert egy kiforratlan xar kupac!
  • GGByron
    #66
    Sanyix: Én Matlab R2006a-val szoktam játszani :)
  • csacskamacska
    #65
    fyi compiz/beryl elmegy egy tnt2-n is. gf3-on meg mar kivalo. Ma mar marhara nem a hardveren mulik, hogy lehet-e 3d desktop-ja a halandonak. Vindozbol en amugy 2000-nel leragadtam, _engem_ szerencsere nem kenyszeritett semmi meg az XP-re se.
  • Sanyix
    #64
    Meg egy pár játékstílussal egyáltalán nem játszhatsz rajta :)
  • Su0my
    #63
    ehhe... ez vicces volt ;)
  • GGByron
    #62
    A poén, hogy nekem ez a sz@r 915ös karim van és nekem megy az Aero(-nál sokkal jobb Compiz), ezen felül, ha blackbox környezetben vagyok, akadásmentesen nézem a 720p filmeket.
    De erre úgyis csak flamewart kapok:)
  • god25
    #61
    Érdekes cikk. Igaz nem mostani hírek. Csak, h mennyire próbálják erőltetni a sz@rjukat.
  • Polemius
    #60
    "Persze. A DOBOZOSHOZ. Az OEM és Upgrade verziókhoz NEM. :)"

    Mondjuk az Upgrade verzióhoz nem sok értelme lenne Downgrade jogot adni. :)
  • Polemius
    #59
    "Ki mire hasznalja a gepet? en peldaul nem jatekra ugyanis azt nem tudnam penzelni es idom sem lenne ra foleg,hogy egesz nap logni rajta mint egy fuggo stb... Meghat kint jo is az ido neha neha, jo kint mozogni stb... igy hat marad net-bongeszes, zene, video, levelezes."

    Akkor neked konzol kell. (Ott nem kell fizetned még pluszban az oprendszerért sem.)
  • tomcsa4
    #58
    Hát nem azt írta Inq? Én ugyanazt látom. :)

    Tinman: hehe, jó kis történet:)
  • Inquisitor
    #57
    Tisztában vagyok vele. Lehet túloztam. De ha emlékezetem nem csal, még a béta verzióért is kemény pénzeket kértek el ...
  • Inquisitor
    #56
    "... minden MS termékhez jár a downgrade jog, vagyis a korábbi verziók használata az új helyet"

    Persze. A DOBOZOSHOZ. Az OEM és Upgrade verziókhoz NEM. :)
  • oroy_
    #55
    utána kellene picit olvassál hogy ne írj hülyeseget. OSX 10.2 > 10.4 az olyan mint Windowsnal win95 > winXP , nem egy sima SP.
  • Tinman #54
    Hidd el értünk hozzá... ;-)
    A felhasználók nagyon nagy százaléka viszont nem, és tudod milyen hülyének néznek, ha el akarsz adni nekik egy Vistát, majd felwarezolod az XP-t egy tört kulccsal???
    Simán ilyenre azt válaszolják, hogy akkor kösz, nem kell az eredeti Vista.
    Mert erről van szó! És mégis jogtiszta.

    Te érted, én értem, ők nem és nem is akarják megérteni.
    Nem hinnéd el mennyire elmebeteg emberek vannak vezető/döntő pozíciókban.

    Példa tegnapról:
    "Most 2 gombot látok, az egyikre ez van írva O és Ká a másikra az, hogy mégsem..., melyikre nyomjak?"

    ÉRTED???!!! O és Ká???????
  • virs lee
    #53
    ahogy a főnököm mondá', az a cég amelyik elégedett az XP-vel /már pedig tonnányi van ilyen/, az ha nem lesz képes XP-t venni, akkor majd lewarezolja!

    Akkor a főnököd nem ért hozzá, minden MS termékhez jár a downgrade jog, vagyis a korábbi verziók használata az új helyett. Tehát veszel Vistát, és helyette legálisan használod az XP-t. Ennyi.
  • virs lee
    #52
    van egy programom, ami csak Windowson fut, és Macen nincs alternatívája

    1? Mind! ~~
  • virs lee
    #51
    Ez a szokásás balkáni lehúzás. Tarha + közvetítők luxusprofitja. Mert ugye mi 2x annyit is fizethetünk érte mint a 10x annyit kereső amcsik...
  • virs lee
    #50
    Hivatalosan csak 1-re, de 2-3-szor lehet cigánykodni a telefonos ügyfélszolgálattal hogy beszart ez-az, aztán vagy elhiszik és újraaktiválják, vagy nem.
  • virs lee
    #49
    Én 50-ért vettem a dobozost 150 helyett. ~~
  • virs lee
    #48
    Ez így van, és ennek ellenére nem is mi warezolunk a legtöbbet, pl. a hollandok(!!) sokkal többet, pedig nem magyar minimálbérre vannak bejelentve.
  • daga
    #47
    Ki mire hasznalja a gepet? en peldaul nem jatekra ugyanis azt nem tudnam penzelni es idom sem lenne ra foleg,hogy egesz nap logni rajta mint egy fuggo stb... Meghat kint jo is az ido neha neha, jo kint mozogni stb... igy hat marad net-bongeszes, zene, video, levelezes.
    Na most ez mennyiert? pc ara, net elofizetes -husegnyilatkozat stb...-, 350-400 W gep + monitor fogyasztas -villanyszamla-. + meg oprendszer?! esetleg legalis progik: egy eros tuzfal kiki maganak miket vallal be... Jah szep is a jelen mi őőő... wonderland, hogy nekunk is jo legyen...
    Nektek jo ? En nem is tudom ra a valaszt hirtelen.
  • racsp
    #46
    hát azért nem 300-400dodo mert van olyan is hogy valami family pack ami 100pénz és 5gépre rakható fül.
    bezony
  • Inquisitor
    #45
    Köszi a linket, remélem nem csak a pár éves 1018-hoz jó, mert a 4+ "picit" régebbi :)
  • Inquisitor
    #44
    Arról az apróságról nem megfeledkezve, hogy az SP1 vagy SP2 vagy SP3 "ingyen" van, de ha pl. MacOS X 10.2-ről mondjuk 10.4-re akarok váltani, akkor viríthatom a lóvét az "ingyen" OS-ért. Menyit is 300 dodo? 400?
  • Narxis
    #43
    A matricázással az a gond, hogy nem lehet 2 szóval leírni, hogy hogyan fog futni az adott konfigon a Vista(pl. lesz-e Aero). Mert az csak 2 szó.Mellékeljenek már akkor egy kiskönyvet is, mert nem mindenki g33k, hogy majd utánaolvas MS honlapján(mert hogy csak ott lehet, alapos keresgélés után). A másik az az undorító eset ami nem rég derült ki, az Intel lepénzelte MS-t, hogy ugyan a fos hardverük kapjon már matricát, "me eztet el köll adni izibe". Ez bizony a vásárlók megtévesztése. Nem hiába vizsgálódott az EU Intelnél és MS-nél is. Harmadrészt pedig a dobozos verziók magas ára ami gond, ne csak a nyelvet lokalizálják hanem az árakat is. Elhiszem, hogy Usanykába 1 heti munka után meg lehet venni a dobozos verziót, de Magyarországon 1 havi minimálbér nem elég rá. Aztán Bill bácsi sír, hogy a magyarok milyen sokat warezolnak(már nem tom melyik konferencián volt).
  • rigidus
    #42
    > Csökken a Vista ára

    Meg a vegen megertik a tiszta arverseny lenyeget.
  • Tinman #40
    Mondok: Kinek kell a dobozos verzió, ha az OEM ebből a pénzből majdnem 4 vasra feltehető?
  • kernerster
    #39
    "Jameg ki mondta h windózt kell használni?!"

    A monopolhelyzet, az mondta...
  • Dodo55
    #38
    "a dobozos Ultimate 399 dollár helyett"
    Ez kb 70000 forintban. Namost Magyarországon 150000 forint a dobozos ultimate...
    Erre mondjon valaki valamit.
  • floatr
    #37
    "Most akkor be kell ezen szar. Komolyan, ki a jó francot érdekel? Aki csak azért vesz egy gyenguska "Vista-képes" gépet, hogy Aerozzon, az meg is érdemli."

    Ez nem így van ám sajnos. Az intel és a mikorszoft majd egy éven át bírkózott, mivel az intel ki akarta árusítani a 915ösöket, és "kérte" őket h legyen má ez is támogatott. A mikorszoft fejlesztőcsapata állítólag 9 hónapig bírkózott vele, aztán végül feladták, és tényleges support nélkül lácsapták a capable matricát a 915re is.
    Namost az átlagember bemegy a hiperbe lekap egy capable gépet, aztán otthon kiderül szar van a levesbe. Ez a baj...

    A másik témát (ti. beryl) meg azért rángattam elő majdnem, mert azok a kis lesajnáltak meg tudták oldani, amit a gigakirály mikorszoft nem. Ennyit érnek, és ennyit ér amit kiadnak a kezükből. Lehet h nem Visual Basic-ben kellett volna írni

    Jameg ki mondta h windózt kell használni?!
  • A1274815
    #36
    Tökéletesen igazad van.
  • Kraptor
    #35
    Az nem teljesen igaz, hogy nem lesz kapható legális XP nyártól. Simán Vsita Businesst kell venned mert ott az árban van XP downgrade opció és tök ugyanannyiba kerül mint egy xp Pro (OEM mindkettő).
  • arrakistor
    #34
    akkor se használnám, ha fizetnének érte

  • A1274815
    #33
    Sőt, itt a driver
  • A1274815
    #32
    Nem, nem dobbnám ki, de HP-ét sem vannék többet.

    Különben úgy tűnik még is van hozzá driver: HP Laser Jet Full Feature Software
  • Ferrer
    #31
    Miért, talán nem lehetett volna a Vista sok gigás telepítőjébe belerakni az XP-s hardverfuttatások lehetőségeit is, és tényleg valami használható újdonságot is?! Igenis a Microsoft hibája.

    Szvsz nem érne többet a Windows (teljes) se 100 dollárnál, de hát ameddig szükség van rá, úgyis veszik...
  • Gerygrey
    #30
    De itt meglévő nyomtatóról van szó.

    Te kidobnád a 2 éve mondjuk 180-ért vásárolt fotónyomtatód, csak mert nem viszi a Vista, és veszel egy Canont? Szólj ha ilyesmit tervezel, én elfogadom ajándékba a HP-det is :)
  • Gerygrey
    #29
    Ha veszek egy trabantott, amire azt írja az utasítás, hogy tud gurulni autópályán, attól még nem fogok vele 240Km/h-val repeszteni ... :)

    Telitalálat :)