69
  • A1274815
    #28
    Nállam, ha ilyen lenne: Nem megy a HP nyomtatóm Vista x64 alatt --> Ja, akkor majd veszek Cannont.
  • Gerygrey
    #27
    Ezek elég jó érvek Vista ellen és a Mac mellett:
    http://www.apple.com/getamac/


    Bár alapjaiban tetszik az OSX, ezek az érvek elég gyengék a vista ellen és a mac mellett, van közötte néhány erős hazugság.

    "1. No upgrade nightmares.
    Before you can even think about Vista, you’ll likely need a new PC. Or upgrades for memory, hard disk, and graphics card. Why go through all that hassle, when you can just get a Mac?"
    Akinek érvágás egy memóriabővítés vagy egy alsó-középkategóriás videokártya, annak pont Macre lesz pénze? :)

    "2. You can even run Windows."
    Ez mint érv a Vista ellen?

    "3. It’s simpler.
    No need to choose from the many (and expensive) flavors of Vista."
    Költséghatékonyság mint érv a Mac mellett? Na neeee...

    "4. You don’t have to buy new stuff.
    Your existing printer, camera, keyboard, and mouse will work with a Mac."
    Ez szemenszedett hazugság.

    "5. Know iTunes? You know Mac."
    Hát az iTunest éppenséggel ismerem, de ha a Mac is olyan lenne, a büdös életben nem kéne :)

    "6. Macs run Microsoft Office."
    Ez miért érv a Vista ellen?

    "7. You can take it with you.
    Most popular applications for Mac and PC use the same file formats, making it simple to exchange documents with friends and coworkers or move existing files from a PC to a Mac."
    Szintén, miért érv a vista ellen?

    A balra levők is milyenek már... Vagy olyan amit a Vista is tud, vagy hazugság.
  • Tinman #26
    Na igen de az elhasználó felhasználó, csak ennyit lát:

    Nem nyomtat Vista alatt. ---> JA, akkor nem kell a Vista.
  • fixpont
    #25
    Nekem LasjerJet 1010 van es Vista alatt meg az 1015-os driverrel, viszont ez tenyleg a HP sara, mert ez kb annyit jelent, hogy leszarja az eddigi vasarloit.
  • beef
    #24
    És a júzer meg lesz@rja, hogy kinek a hibája, ő a jól bevált nyomtatóját akarja használni.
  • Darth Sith
    #23
    ez a HP hibája, h cseszik kiadni hozzé drivert, nem a M$-té.
  • Inquisitor
    #22
    Nekem mondod? :D
    Nekem egy 20 éves HP LaseJet4 van, szerinted az megy Vista alatt?
  • A1274815
    #21
    "Járt utat járatlanért el ne hagyj."

    Párhuzamosítva viszont lehet, hogy kifizetődő, és késöbb már a járatlan út is járt lesz.
  • A1274815
    #20
    Ez a dolog nem a Vista sara, hanem a HP-é, mint ahogy a Linux-é sem hasonló esetben.
  • Tinman #19
    Nagyon sok cégnél van HP LJ1018 ill. 1020-as lézerprinter, sokkolt amikor megláttam, hogy NINCS Vista driver hozzá, az XP-s pedig úgy megy el csak rajta, hogy az 1. papírtálcából veszi fel a lapot /kézi adagoló/, iszonyat szívás, a rengeteg ember amikor ezt meghallja azonnal nemet mond a Vistára mert nem akarnak nyomtatót cserélni mert bevált, könnyen javítható, utántöltött cartridge vicc áron van, jól bírja a strapát.

    És ez csak 1 hw eszköz ^^
  • Inquisitor
    #18
    "és a Vistára való váltásnak több hátránya van mint előnye"
    Na ez az ami meg szokott változni, az XP kb. 2003-tól lett felkapva, mivel az akkor már 5 éves W98 lóf*szt se támogatott HW-ből. A Millenium meg igen, de azt meg mindenki utálta. Ugyan ez lesz 1-1.5 év múlva. Új gépre tuti marhaság lesz már XP-t pakolni akkor.
  • Inquisitor
    #17
    Na jah, és a hírek szerint Intel mossa kezeit. Pedig ők a hunyok.
    A GMA900 nem támogatott VISTA-hoz, nix Aero. A zsír ugyanolyan GMA950 meg igen. Csak az ő akaratukon múlott. De tény, hogy nem kéne egy újkorában is gyenge gép esetén arra hivatkozni, hogy "azt hittem megy rajta az Aero."
    Ha veszek egy trabantott, amire azt írja az utasítás, hogy tud gurulni autópályán, attól még nem fogok vele 240Km/h-val repeszteni ... :)
  • endale
    #16
    Járt utat járatlanért el ne hagyj.
    Ha az XP jól működik valahol, és a Vistára való váltásnak több hátránya van mint előnye akkor a cégek nem fognak váltani, mert minek?
    Ha majd a Vista olyan kézzelfogható és egyértelmű előnyöket kínál az XP-hez képest amik megérik a váltás költségeit akkor szép lassan majd váltanak.
  • Inquisitor
    #15
    "Egyébként jelenleg a Vista Home Premium 28 körül van, hiába csökkentik az árát 22-23 ezerre, akkor sem kell a kutyának sem..."

    Persze, hogyne. Az OEM kerül ennyibe. Én simán megvenném árcsökkentés nélkül ennyiért ... a DOBOZOST! Ugye mások a liszenc feltételek, újratelepíthetőség, stb.
  • Charybdis
    #14
    Különben is, a Starcraft II kijön Macre is, tehát akkor kinek kell Windows ezek után? :D
  • Csatti
    #13
    Azért meglepő lenne ha az apple szidná a mac-et és azt hangoztatná milyen szar. Mielött vki megszól nem azt akarom ezzel mondani, hogy a mac szar. :)
  • Hedgehunter #12
    Irorszagban 30 cegnek latjuk el a supportot es csak neztek ram amikor felvetettem az egyiknek hogy hasznaljanak ingyenes pdf editort. Letoltottem es nem tetszett inkabb kifizettek 399 eurot az adobe standard 8-ert. Ez csak egy pdf editalo krealo program. Op rendszerrol ne is beszeljunk...

    Mi vistat hasznalunk de nem javasoljuk senkinek meg most, de szerintem eljon az ideje. Kiforrottab lesz egy par hotfix meg service pack utan. Raadasul meg az arat is viszik lejjebb.
  • Csatti
    #11
    :) Tavaly decemberben tették fel végre a win2000 helyett a gépemre az xp-t a cégnél... :) Képzelheted mikor térünk át majd Vistára.
    Megsúgom, ha viszont megpróbálnának Vistát rámtukmálni, szét is verném az IT-s fejét, csak épp dolgozni nem tudnék rajta.
  • Charybdis
    #10
    Én csak azért nem váltok most rögtön Macre, mert pont van egy programom, ami csak Windowson fut, és Macen nincs alternatívája (mert a fájtípusát semmi nem tudja kezelni). De pár hónapon belül végre váltani tudok.

    Ezek elég jó érvek Vista ellen és a Mac mellett:
    http://www.apple.com/getamac/
  • L3zl13
    #9
    "Namost direkt nem hozom fel azt h "a beryl meg azér elmegyeget a 915ön""

    Érdekes. Nekem úgy tünik, hogy direkt felhoztad...
    Legalább egy mondaton belül ne hazudtold már meg magadat.
  • Tinman #8
    Ami jól működik egy cégnél, azon miért is változtatnának?
    MS ráfaragott, mert így SP3 kapujában, kijelenthető, hogy az egyik, ha nem legjobban sikerült oprendszert hozták össze.

    Napi 10-20 géppel biztosan találkozom cégeknél... az emberek nem hülyék. Nagy nehezen rászánta magát 1-2 illető Vistára és hetekkel később meg szidnak bennünket, hogy milyen xart kaptak.

    Indokok: Nem megy a nyomtatás megfelelően, iszonyú lassú a gép, nem működnek a régi szoftverek stb.

    Add be ezt a szöveget egy könyvelő cégnek, ahol 15 éve jól bevált és baromi gyors programmal dolgoznak, mely a Vista alatt haldoklik, nem tudnak nyomtatni etc.
    Ha új gépet vesznek azt is XP-vel kérik. Ehhez is sok idő kellett, mire a cégek nagy részét rá lehetett már végre kényszeríteni legál XP-re.
  • Tinman #7
    "cegeknel illegalis xp, es meg buszke is ra, ez nekem uj....."

    Te hol élsz? Hollandiában?
    Mert gondolod, hogy a BSA csak viccből tevékenykedik idehaza is gőzerővel?
    Tele vannak a cégek nem egészen, vagy nem jogtiszta szoftverrel. Még sok új dolgot kell felfedezned kisherceg
  • A1274815
    #6
    A cég inkább hallgason, mert egy immáron 7. évébe lépő rendszert, használ. Különben is a régigépeken attól, hogy nem kell mindjárt lecserélni, csak mert többet nem lehet majd kapni.

    "Az MS ezzel a lépéssel nem, hogy belekényszeríti a cégeket a Vista vásárlásba, hanem ellenszevet ébreszt /nem is kicsit!/ és a user "csakazértis" XP-t használ, ha kell illegal."

    Tipikus hungarikum.
  • fixpont
    #5
    cegeknel illegalis xp, es meg buszke is ra, ez nekem uj.....
  • Tinman #4
    Június 31-től -ha jól rémlik- nem lehet legál XP-t kapni.
    MS nagy róka, de ahogy a főnököm mondá', az a cég amelyik elégedett az XP-vel /már pedig tonnányi van ilyen/, az ha nem lesz képes XP-t venni, akkor majd lewarezolja!

    Itt tartunk uraim! Az MS ezzel a lépéssel nem, hogy belekényszeríti a cégeket a Vista vásárlásba, hanem ellenszevet ébreszt /nem is kicsit!/ és a user "csakazértis" XP-t használ, ha kell illegal.

    Egyébként jelenleg a Vista Home Premium 28 körül van, hiába csökkentik az árát 22-23 ezerre, akkor sem kell a kutyának sem ^^
  • cateran
    #3
    Ne tudd meg,de a legtöbb laptopban nincs izmos videokártya.....max a gamer vonalon...Amúgy épp mostanában probálgattam húgom laptopján a vistát...engem meggyözött, hogy az enyémen maradjon az xp:D
  • Csaba42
    #2
    "hogy a gyengécske integrált vezérlő nem fog megbirkózni az Aero-felülettel."
    Most akkor be kell ezen szar. Komolyan, ki a jó francot érdekel? Aki csak azért vesz egy gyenguska "Vista-képes" gépet, hogy Aerozzon, az meg is érdemli.

    "Namost direkt nem hozom fel azt h "a beryl meg azér elmegyeget a 915ön""
    Én meg most direkt nem hozom fel, hogy a DOS 1.0 simán elmegy egy 8086-oson; szal akkor most szar a Vista, vagy mi? Csak egy kérdés: most Berlyt használsz, vagy Windowst? Ja, bocs, my bad.
  • floatr
    #1
    Namost direkt nem hozom fel azt h "a beryl meg azér elmegyeget a 915ön"
    De azt kell mondjam h "Muhhahhahhahhaaaaa..." ez azért elég erősen gáz -- miután máshol olvastam előbb a hasonló témájú cikket.